الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

سياست آمريکا همچنان در چنبره تناقضات خودساخته
ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

بوش بار دیگر از ایران و سوریه خواسته است در کوشش های عراق برای استقرار دمکراسی مداخله نکنندآقای بوش این درخواست را روز شنبه در پی جلسه ای در کاخ سفید با مقامات وزارت عنوان کرد. در این جلسه، مساله ابزارهای انفجاری دست سازی مطرح شد که سربازان آمریکائی در عراق را هدف می گیرد. بوش پیشتر، در سخنرانی رادیوئی هفتگی خود گفت وضع عراق همچنان متشنج است، و ابزارهای انفجاری دست ساز تهدید اصلی برای سربازان عراقی و آينده یک عراق آزاد است.

او خطاب به ايرانيان اعلام كرد: اگر ايرانيان مي خواهند كه بر نتيجه روند سياسي و يا روند امنيتي عراق تاثير بگذارند بدانند كه ما نارضايتي خود را اعلام مي كنيم. ما از كشورهاي منطقه مي خواهيم كه اجازه دهند عراق روند دموكراسي خود را طي كند و اين خواسته شامل ايران و همچنين سوريه مي شود.

او سوريه را متهم مي كند كه به شورشيان براي ورود به عراق كمك مي كند. واشنگتن همچنين مدعي است كه ايران مشوق راديكاليسم در ميان شيعيان عراق است و اجازه مي دهد مواد اوليه براي توليد بمبهاي دستي از مرزهايش وارد عراق شود.

اين سخنان در حالي گفته مي شود كه سفير آمريكا در عراق در گفتگوي اختصاصي با تلويزيون عراقي الشرقيه شنبه‌شب درخواست مجدد خود براي مذاكره با مقامات ايران، بويژه بر سر عراق را تكرار كرد.  زلماي خليل زاد سفير آمريكا در عراق اضافه كرده است : قبلا از مقامات ايراني خواستم براي حل اختلافات خود بويژه بر سر عراق با ما وارد مذاكره شوند و من همچنان اين دعوت را بار ديگر تكرار مي‌كنم تا نگراني‌ها بر طرف شود.

در همين زمينه مجله ساندي تايمز خبر درخواست كمك زلماي خليل زاد سفير آمريكا در عراق از تهران براي آرام كردن خشونت ها در عراق و باز گرداندن صلح و امنيت به آن كشور را منتشر كرد. اين درخواست در قالب نامه اي به زبان فارسي و با امضاي زلماي مطرح شده است خليل زاد ـ كه به زبان فارسي صحبت مي كند ـ در نوامبر گذشته اعلام كرده بود كه او از طرف بوش مامور شده است تا ايران را وارد جريان عراق كند و كمك ايران براي برقراري صلحي پايدار در عراق لازم است.


 
 
 
تبلیغ ویـژه