الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اين هم از شورای چی داداش ؟ امنيت !
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بیانیه‌ غیرالزام‌آور شورای امنیت درباره ایران 

شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته با اكثریت آرا بیانیه‌ای را به تصویب رساند كه بر اساس آن به ایران 30 روز فرصت داده شده است تا فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی اورانیوم را متوقف سازد، اما در بیانیه‌ی مذكور تمهیداتی در صورت انجام نشدن احتمالی این كار در نظر گرفته نشده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بیانیه‌ی نه چندان تند در حالی از سوی پنج عضو دایم شورای امنیت و 15 عضو موقتی این شورا به تصویب رسید كه وزرای خارجه فرانسه، ‌آلمان، روسیه، آمریكا و انگلیس امروز در برلین برای بررسی پرونده‌ی هسته‌یی ایران به گفت‌وگو خواهند پرداخت. بیانیه‌ی مذكور كه متن آن از سوی روسیه و چین تنظیم شده است، از مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد تا ظرف 30 روز آینده گزارشی را در خصوص همكاری ایران با اقدامات خواسته شده از سوی آژانس ارایه كند. این بیانیه بر اهمیت ویژه‌ی تعلیق پایدار و كامل تمامی فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی و بازفرآوری، ‌از جمله توسعه و تحقیق،‌ از سوی ایران تاكید می‌كند. 

 

بیانیه‌ی شورای امنیت همچنین تصریح می‌كند كه تعلیق غنی‌سازی و پیروی كامل و تایید شده‌ی ایران از تقاضاهای آژانس به یك راه‌حل دیپلماتیك و توافق شده می‌انجامد كه اطمینان می‌دهد برنامه‌ی هسته‌یی ایران منحصرا در راستای اهداف صلح‌آمیز است. به گزارش خبرگزاری نووستی، نماینده‌ی روسیه در سازمان ملل درباره‌ی بیانیه‌ی تصویب شده‌ی شب گذشته در شورای امنیت گفت كه تصمیم‌گیری دشوار بوده است. آندری دنیزوف، نماینده‌ی روسیه در سازمان ملل افزود، شورای امنیت با این بیانیه «نقش اصلی» آژانس بین‌المللی را در تلاش برای آرام كردن اوضاع مورد تایید قرار داده است.  


 
 
 
تبلیغ ویـژه