الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

بازتابهای نمايش دفاعی جمهوری اسلامی
ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

آمريكا و انگليس از آزمايش موفقيت آميز موشك فوق پيشرفته ايران به شدت ابراز نگراني كردند. 

در پي آزمايش موشك "رادارگريز" ايران كه قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"، وزارت خارجه آمريكا با ابراز نگراني در اين باره اين آزمايش را نشانگر آن دانست كه ايران درحال دنبال كردن "يك برنامه نظامي پرخاشگرانه" است. آدام ارلي، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا گفت: اين حركت نشان مي دهد كه ايران يك برنامه نظامي خيلي فعال و پرخاشگرانه را دنبال مي كند. وي افزود: برنامه آنها شامل تلاش براي توسعه سلاح هاي كشتار جمعي و همچنين سيستم هاي پرتاب آنهاست.

 

راديو دولتي انگليس نيز در تحليلي با ابراز نگراني از موفقيت آميز بودن پرتاب اين موشك تصريح كرد: اين موشك قادر به حمل كلاهكي هزار كيلوگرمي است و به راحتي به خاك اسرائيل مي رسد. روز جمعه و همزمان با آغاز رزمايش بزرگ پيامبر اعظم (ص) در آبهاي خليج فارس نسل جديد موشك‌هاي ايراني با قابليت گريز از رادار با موفقيت آزمايش شد.

 

به گفته فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران اين موشك داراي قابليت هاي فني و عملياتي منحصر به فردي است كه به جرأت مي توان گفت كه نمونه اين موشك حتي در بين ارتشهاي مدرن و پيشرفته دنيا هم جايگاهي ندارد و صرفاً متعلق به ابتكار، نوآوري و خلاقيت دانشمندان و متفكران ايراني است و متناسب با نيازمندي هاي دفاعي كشور عزيز ايران طراحي و ساخته شده است. 

 

فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه اين موشك از سيستم موشكي ساير كشورها الگوبرداري نشده است، خاطرنشان كرد: اين فناوري بر مبناي گريز از سيستم هاي دفاع ضدموشك و گريز از رادارهايي كه Cross Section  هاي بسيار كوچك و ميكروسكوپيك را ارزيابي مي كنند، طراحي شده است. اين موشك پس از جدايي از كلاهك به چند موشك تبديل مي شود كه در امتداد مسيرهاي واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند. به دليل همين تنوع و تجزيه سيستم، قادر هستند كه از رادارهاي دشمن گريز كنند و سيستم ضد موشك دشمن را سرگردان كنند. بنابراين اين فناوري كاملاً نوين است و هيچ برداشت الگوبرداري از سيستم موشكي كشورها به عمل نيامده است چون اساساً فرمول چنين فناوري در ارتشها و در صنايع دفاعي كشورهاي محرمانه است و نمي‌توان از آن الگوبرداري كرد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه