الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کشک با طعم زاگبی !
ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

كشك ( گفت و شنود )

گفت: اجلاس 1+5 چيه كه ديروز در مسكو برگزار شده؟

گفتم: نمايندگان 5 كشور عضو ناتو يعني آمريكا، فرانسه، انگليس، چين و روسيه به اضافه آلمان در مسكو دور هم جمع شده اند تا درباره برخورد با ايران تصميم بگيرند.

گفت: سران اين كشورها دور هم جمع شده اند؟

گفتم: نه بابا! اين اجلاس در سطح مديركل ها برپا شد.

گفت: يعني كشك... از اجلاس سران اين كشورها چيزي برنمي اومد، چه برسه به اجلاس مديران كل... پس واسه چي دور هم جمع شده اند؟

گفتم: چه عرض كنم؟! به يارو گفتند چرا نوار خالي گوش مي كني؟ گفت؛ از سكوت خوشم مياد

 

روزنامه اسرائيلي: نمي توان با ايران درگير شد

روزنامه صهيونيستي جروز الم پست در تحليلي نوشت: روزي را تصور كنيد كه نيروهاي آمريكايي در عراق بمباران مي شوند و بهاي نفت به 85 دلار در هر بشكه مي رسد. به همين علت است كه تحليلگران مي گويند كه در صورت حمله آمريكا يا هر كشور ديگري به ايران، احتمال چنين وقايعي وجود دارد.

 

«روون مرهاو» مديركل سابق وزارت امور خارجه رژيم صهيونيستي درباره عواقب خطرناك ماجراجويي آمريكا برضد ايران گفت: «اگر آمريكا به ايران حمله كند، محتمل ترين اقدام ايران حمله به منافع آمريكا در منطقه است. اين طبيعي ترين و آسانترين كار است. آنها مي توانند به نظاميان آمريكايي در عراق و افغانستان حمله كنند.» وي افزود: «اگر نيروهاي آمريكايي و انگليسي در عراق نيز در اين حملات مشاركت كنند، از سوي ايران مورد حمله قرار مي گيرند و ايراني ها به هر جايي كه آمريكا در آنجا حضور دارد، حمله خواهند كرد. «مرهاو» تأكيد كرد: «من مطمئنم كه آمريكايي ها اين مسئله را مدنظر مي گيرند.»

 

وي با اشاره به اين مسئله كه كشتي هاي باربري و نفتكش ها در خليج فارس نيز هدف ايراني ها قرار مي گيرند و مي توانند بر كل جهان تأثير بگذارند، گفت: «بهاي نفت سرسام آور خواهد شد زيرا انتقال نفت از طريق خليج فارس با مشكل روبرو خواهد شد و بهاي نفت در جاهاي ديگر بسيار بالا خواهد رفت.»

 

تحلیل رویترز از تاثیرات پیشرفت هسته ای ایران در خاورمیانه :

اعراب برنامه های هسته ای ایران را عامل توازن درمنطقه می دانند/ مبارزه آمریکا و اروپا علیه ایران ریاکارانه است

 

خبرگزاری رویترز در تحلیلی از پیشرفت های هسته ای ایران وتاثیرات آن در تحولات منطقه خاورمیانه نوشت:این روند ضمن خشنود ساختن کشور های عربی به ایجاد توازن منطقه نیز خواهد انجامید .

به گزارش خبرگزاری "مهر" به نقل ازخبرگزاری رویترز قاهره ، این تحلیل که به قلم "جاناتان رایت" نوشته شده عنوان می دارد که آمریکا هنگام حمله به عراق در سال 2003 در جهان عرب حامیان کمی داشت و در مورد ایران نیز نباید انتظارچیز بیشتری داشته باشد.

 

"محمد السید" معاون مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام هم دراین رابطه اظهار داشت : مردم بسیارزیاد ازبرنامه های هسته ای ایران خوشحال هستند. السید گفت : هرکسی که آمریکا را به چالش بکشد ازحمایت گسترده ای برخوردارخواهد شد و این اقدامی بسیار سودمند در واژگان افکار عمومی است  و حتی اگر این امر منجر به مسابقه تسلیحاتی شود مردم به آن اهمیت نمی دهند.

دراین تحلیل آمده است : برخی ازاعراب عمدتاً درخارج ازمنطقه خلیج (فارس)به شیوه ای مثبت و با حرارت و اشتیاق فراوان از برنامه های هسته ای ایران حمایت می کنند حتی اگر این برنامه های دارای ابعادی نظامی باشد.

به گفته رویترز این پشتیبانی از آن جهت صورت می گیرد که این خاری درچشم و یا وزنه ای برای توازن قوا در برابر اسرائیل و آمریکا خواهد بود.به اعتقاد رایت به ویژه در دیگر کشورهای نزدیک به ایران، تهران به عنوان یک تهدید یا برهم زننده ثبات منطقه ای تلقی نمی شود.

 

این تحلیلگررویترزمی افزاید  بسیاری ازکشورهای جهان عرب بر این باورند که درحالی که اسرائیل با 200 کلاهک هسته ای  از ورود بازرسان بین المللی برای بازدید ازتاسیسات هسته ایش سربازمی زند مبارزه آمریکا و اروپا علیه ایران ریاکارانه است.

"عبدالرحمن ضعضا" مهنس لبنانی و 29 ساله به این خبرگزاری گفته است: من خواستار منطقه ای عاری از سلاح های هسته ای هستم اما اگر کشورهای غربی رویکردی دوگانه به این مسئله دارند، آنگاه ایران حق بهره مندی از آن را دارد ".

به گفته این شهروند لبنانی " این اقدام می تواند توازن قوا را در قبال اسرائیل در خاورمیانه فراهم آورده و به فلسطینی ها در روند گفتگوهایشان کمک کند".

 

رویترز در همین رابطه به موضع گیری اخیر اخوان المسلمین مصر به عنوان بزرگترین گروه اپوزیسیون  در این کشور اشاره می کند که  آنها برنامه های هسته ای ایران را مضرنمی دانند."محمد حبیب" معاون رئیس اخوان المسلمین در این باره گفته است : "برنامه های هسته ای ایران نوعی برابری بین دوطرف جهان عرب و اسلام از یک طرف و همچنین اسرائیل و دیگران از سوی دیگر ایجاد خواهد کرد".

این تحلیلگر رویترزدرادامه به اظهارات اخیر"عمرو موسی" دبیر کل اتحادیه عرب اشاره می کند که با اشاره به اسرائیل می گوید که سیاست های هسته ای بر اساس استاندارد دوگانه است و نیاز به بازنگری دارد.تحلیلگران همچنین گفته اند که بالا بودن حمایت از برنامه ای هسته ای ایران درمنطقه در سطح بسیار شگفت انگیزی است.

"هشام قاسم" سردبیر روزنامه مستقل "المصری الیوم" در این باره اظهار داشت :"این شگفت انگیز است، برخی از افراد فکر می کنند که ایران در حال بدست آوردن تسلیحات هسته ای است و از این مسئله هیجان زده هستند ".

"محمد السید" معاون مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام هم دراین رابطه اظهار داشت : مردم بسیارزیاد ازبرنامه های هسته ای ایران خوشحال هستند. السید گفت : هرکسی که آمریکا را به چالش بکشد ازحمایت گسترده ای برخوردارخواهد شد و این اقدامی بسیار سودمند در واژگان افکار عمومی است  و حتی اگر این امر منجر به مسابقه تسلیحاتی شود مردم به آن اهمیت نمی دهند.

 

رویترزدرپایان تحلیل خود می نویسد: بسیاری از کشورهای عربی خواهان حل موضوع هسته ای ایران به شیوه ای مسالمت آمیز هستند و اگر درباره تسلیحات هسته ای سخن به میان می آید آنها می گویند که تمام خاورمیانه باید عاری از سلاح های هسته ای شود که به نوشته رویترز اشاره ضمنی آنها اسرائیل است

 

ازسوی موسسه آمریکایی زاگبی انجام گرفت ؛

یک نظر سنجی : ایران حق دارد برنامه هسته ای خود را ادامه دهد

وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا: این نظرسنجی محرمانه و غیرقابل انتشار است

 

برپایه این گزارش ، موسسه آمریکایی زاگبی این نظر سنجی را به سفارش وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمریکا از 10 تا 17 فوریه سال 2006، همزمان در موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته ای جمهوری اسلامی در بیش از 5 کشور عربی تهیه کرده است.

به دنبال استخراج و ارزیابی آمار یک نظرسنجی که توسط موسسه ای آمریکایی ZOGBY صورت گرفته، وزارت خارجه و وزیر دفاع آمریکا نتایج بدست آمده را ناخوشایند و مطابق میل خود ندانسته و این نظرسنجی را محرمانه و غیرقابل انتشار اعلام کردند.

 

برپایه این گزارش ، موسسه آمریکایی زاگبی این نظر سنجی را به سفارش وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمریکا از 10 تا 17 فوریه سال 2006، همزمان در موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته ای جمهوری اسلامی در بیش از 5 کشور عربی تهیه کرده است.

در این نظرسنجی همچنین شهروندان کشورهای عربی به سئوالاتی در خصوص برخی مفاهیم اسلامی، مسائل شغلی زنان و همچنین برخی قضایای جهان اسلام پاسخ داده اند.

تعداد و توزیع شرکت کنندگان در این نظرسنجی، 800 نفر مصر، 600 نفر اردن، 800 نفر عربستان سعودی، 600 نفر مراکش و 800 نفر در لبنان بوده است.

براساس اطلاعات استخراج شده در نظرسنجی زاگبی، 63 درصد از پاسخ  دهندگان مصری؛ 75 درصد در اردن؛ 52 درصد در عربستان سعودی؛ 58 درصد در مراکش  و نیز 42 درصد در لبنان، در پاسخ به پرسشی درباره اینکه درحال حاضر فشارهای بین المللی بر ایران وارد می شود تا برنامه هسته ای خود را محدود کند تاکید کرده اند که ایران حق دارد که برنامه هسته ای خود را ادامه دهد و فشارها باید برداشته شود.


 
 
 
تبلیغ ویـژه