الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کسی حجاب را باز زور ، ترويج نمی کند.دستگاه فرهنگی وانتظامی منفعل نشوند.
ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

احمدی‌نژاد: ترویج حجاب، آمرانه نیست

 

رئیس‌جمهور، حجاب اسلامی را انتخاب تاریخی زنان ایرانی دانست و گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ما به برخوردهای آمرانه نیاز ندارد.

 

به گزارش دفتر امور رسانه‌ای ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد، عصر یكشنبه در جلسه هیأت وزیران حجاب اسلامی را انتخاب تاریخی زنان ایرانی و دارای ریشه چند هزارساله عنوان كرد و گفت: بانوان ایرانی بدلیل عظمت روحی،‌ فهم،‌ بزرگواری، بزرگ منشی، ایمان و اعتقادات خود همواره بهترین‌ها از جمله پوشش و حجاب اسلامی را انتخاب كرده‌اند. وی با بیان این‌كه زنان و بانوان ایرانی همواره در صحنه‌های مختلف تاریخی و بخصوص انقلاب اسلامی پیشتاز بوده‌اند، گفت: امروز نیز بار اصلی ترویج فرهنگ اسلامی و عفاف بر عهده مادران مومن و برومند ایرانی است كه هزاران هزار انسان عالم، مومن،‌فداكار و ارزشمند را در دامان خود پرورانده و تربیت كرده‌اند.

 

رئیس‌جمهور با انتقاد از برخی سخنان سخیفی كه اخیرا به بهانه مقابله با بدحجابی عنوان شده است،‌ تصریح كرد: ‌حجاب و عفاف بسیار مهم و اصلی خدشه ناپذیر و تضمین كننده سلامت حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی است ولی این‌كه هرگاه صحبت از فساد و ناهنجاری می‌شود برخی منشاء و عامل آن را زنان عنوان می‌كنند،‌ نگرشی بسیار غلط، ظلم و جفایی بزرگ است.

 

احمدی‌نژاد حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی بر اساس معیارهای اسلامی را موجب ارتقای سلامت اجتماعی دانست و گفت: نباید رفتار عده‌ای قلیل از آقایان و بانوان كه معیارها را نادیده می‌گیرند، مبنای داوری قرار گیرد و این گروه اندك باید دقت داشته باشند كه محیط اجتماعی،تاثیرگذار بر همه آحاد جامعه است و همه باید به معیارهای قانونی و اخلاقی اجتماع پایبند باشند. وی تاكید كرد: دستگاه‌های فرهنگی بخصوص سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید با این پدیده فرهنگی منفعل برخورد كنند و همه باید از اندیشمندان و صاحب نظران امین و آگاه به اصول مترقی اسلام برای تبیین صحیح مساله حجاب استفاده كنند.

 

رئیس‌جمهور افزود: برخی افراد بدون توجه به آرمان‌های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، با استفاده از تریبون‌های عمومی سخنانی مطرح می‌كنند كه ارتباطی با اسلام ناب ندارد و وانمود می‌كنند كه جامعه اسلامی و متدین ایران دست به گریبان مشكلی خانمان برانداز شده است. احمدی‌نژاد با یادآوری ناكارآمدی شیوه‌هایی كه در گذشته برای جلوگیری از بدحجابی به كار گرفته شده، به تبعات منفی برخوردهای مستقیم در مسائل فرهنگی اشاره كرد و گفت: مسائل فرهنگی یك شبه حل نمی‌شود و نباید بر اساس جوسازی‌ها و جنجال‌ها، دستگاه‌های فرهنگی و انتظامی دچار انفعال شوند و در فضایی گرفتار شوند كه مشخص نیست مدیریت آن بر عهده كیست و تنها برخی فرصت طلب‌ها از آن بهره می‌برند.

 

وی علاقه وافر و اعتقاد زنان و مردان ایرانی به حجاب اسلامی را خاطرنشان كرد و افزود: دستگاه‌های حكومتی و اجرایی باید زمینه‌ها و بستر لازم از جمله امكان عرضه لباس‌های متناسب با فرهنگ، دین، اخلاق و عرف جامعه و در عین حال تامین كننده ذائقه نوگرایی و تنوع خواهی جوانان را فراهم كنند بطوری كه افراد به راحتی قدرت انتخاب لباس‌های مناسب شأن زن و مرد مسلمان را داشته باشند.

 

رئیس‌جمهور با تاكید بر استفاده از نظرات علمای بزرگ و صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف گفت: متاسفانه برخی‌ها طوری صحبت می‌كنند كه گویی تنها راه حل مشكل،‌برخورد فیزیكی و دیوار كشیدن در خیابان‌هاست و برخی دیگر نیز جوانان فرهیخته و متعهد ایرانی را ناسازگار توصیف می‌كنند در حالی كه در امور فرهنگی باید به شدت از برخوردهای حساب نشده جلوگیری كرده و اجازه نداد مباحث و پدیده‌های فرهنگی به بحث‌های سیاسی و دعواهای گروهی تبدیل شود.

احمدی‌نژاد با تاكید بر این‌كه راه حل پدیده‌های اجتماعی باید آمیخته با متانت و تدبیر باشد، افزود: در عین حال باید با دقت، ظرافت و خیرخواهی و دوستی، كسانی را كه قصد نادیده گرفتن هنجارهای جامعه را دارند برحذر داشت،‌زیرا ما با انسان‌های دارای شخصیت و كرامت مواجه‌ایم كه در عمق وجود خود دین مدار هستند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه