الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

آشنايی مسرت بخش و خبری مهم
ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

از پیدا کردن این وبلاگ ، در آدرس http://www.air-university.blogspot.com/ که متعلق به بچه های دانشجوی دانشکده علوم و فنون هوایی شهید ستاری ( فرماندهی آموزشهای هوایی نهاجا ) است بسیار خوشحال شدم . ارادت قلبی خود را به تمامی خداجویان دشمن شکن ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیم می کنم و برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون در تمامی مراحل زندگی و تلاش را دارم .

 

حالا که اينطوری شد ، تا بحال از اين دانشگاه چی می دونستيد ؟ بريد ببينيد اصلا چيزی می دونيد ؟

 

چيز جالب ديگری هم پيدا کردم  : سايت دوربين های مدار بسته ترافيکی تهران که تصاوير آن هر ۲ دقيقه يکبار بروز می شود. اين سايت ، متعلق به فرماندی پليس راهنمايی و رانندگی ناجا است. از اين سايت استفاده کنيد. سايت بسيار جالبی است.

 

به يمن اين آشنايی ، خبری مندرج در وبلاگ بچه های نهاجا را برای شما درج می کنم :

 

آزمايش موشك فجر3 خون آمريكاييها را به جوش آورده است

موشک "رادارگريز" توسط ايران که به گفته مقام های ايرانی قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"، وزارت خارجه آمريکا می گويد اين آزمايش نشانگر آن است که ايران درحال دنبال کردن "يک برنامه نظامی پرخاشگرانه" است. روز جمعه سردار حسين سلامی، فرمانده نيروی هوايی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران، در جريان برگزاری يک مانور دريايی، اعلام کرد که ايران اين موشک جديد را که "فجر 3" نام دارد با موفقيت آزمايش کرده است.

 

وی گفت: "اين موشک به طور همزمان می ‌تواند چند هدف را مورد اصابت قرار دهد و از كمند موشک ‌های ضد موشک هر دشمنی با دقت بالا عبور كند. اين فناوری بر مبنای گريز از سيستم‌های دفاع ضد موشک و گريز از رادار‌ طراحی شده است."

آدام ارلی، سخنگوی وزارت خارجه آمريکا گفت اين حرکت "نشان می دهد که ايران يک برنامه نظامی خيلی فعال و پرخاشگرانه را دنبال می کند."وی افزود "برنامه آنها شامل تلاش برای توسعه سلاح های کشتار جمعی و همچنين سيستم های پرتاب آنهاست". 

ايران هم اکنون به خاطر برنامه جنجال آفرين اتمی خود که اصرار دارد صرفا با مقاصد صلح آميز توسعه داده می شود تحت فشار جامعه بين المللی است.شورای امنيت سازمان ملل روز چهارشنبه بيانيه ای در مورد پرونده اتمی ايران که يک ماه قبل به اين شورا فرستاده شده بود صادر کرد و در آن از ايران خواست غنی سازی اورانيوم را معلق سازد.

آقای ارلی گفت: "فکر می کنم موضعگيری نظامی ايران، تلاش هايش برای توسعه نظامی، باعث نگرانی جامعه بين المللی است، همانطور که شواهد آن را در اجماعی که در مورد برنامه اتمی اين کشور و همچنين ساير نگرانی های عدم گسترش تسليحاتی شاهد هستيد می بينيم."

 

قابليت تقسيم :

حسين سلامی، فرمانده نيروی هوايی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران، درباره مشخصات و قابليت های موشک فجر 3 گفت: "كلاهک اين موشک قادر است روی هر موشكی با هر برد متغيری نصب شود و محدوديتی در بر ندارد و چون برد آن متغير است، به نحوی كه موشک بعد از جدايی از كلاهک به چند موشک كوچکتر تبديل می شود، قادر است در آن واحد چند هدف متحرک را مورد اصابت قرار دهد."نيروهای نظامی ايران در حال حاضر مشغول انجام يک مانور دريايی به نام " پيامبر اعظم(ص)" در محدوده خليج فارس تا چابهار هستند.

 

سردار سلامی به تلويزيون دولتی ايران گفته است که اين موشک "ساخت صنايع دفاعی کشور" است. ايران در سالهای اخير چند موشک را با موفقيت آزمايش کرده است، از جمله موشک "شهاب 3".مقامات ايرانی می گويند "شهاب 3" به طور کامل در ايران ساخته شده اما ايالات متحده آمريکا می گويد اين موشک بر پايه طراحی کره شمالی ساخته شده است.

 

بنابه گزارش ها اين موشک همچنين قادر به حمل کلاهکی هزار کيلوگرمی است و به راحتی به خاک اسرائيل می رسد.مقامات نظامی ايرانی پيشتر تاکيد کردند که برای مقابله با کوششهای اسرائيل برای افزايش توان موشکی آن کشور، ايران نيز سرگرم بهبود سيستم موشکی خود است.آزمايش موشک "شهاب 3" حدود دوهفته پس از انجام آزمايش يک موشک از سوی اسراييل انجام گرفت.

بنابه گزارش ها اسرائيل در اواخر ژوييه سال 2004 ميلادی سيستم ضدموشکی خود موسوم به "ارو 2" را آزمايش کرده بود.


 
 
 
تبلیغ ویـژه