الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

علی ، اولين استشهادی
ساعت ٧:٤٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ خرداد ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

از وبلاگ برادرم ، محمد

چقدر اينبار زيبا نوشته .

http://fadaee.masihm.com

 

علی (علیه السلام ) بزرگترین استشهادی تاریخ است. اگر استشهاد را شهادت طلبی ببینی ؛ بود احتمالش که از بستر  رسول الله زنده برنخیزد و چه ، که زندماندن بعید تر بود. به استقبال مرگ رفت و در راه خدا نهراسید از مرگی که تا لحظاتی دیگر به نظاره اش مینشست و صد البته که آگاهانه. در انتظار مرگ نشستن سخت است ،حال چه اگر بخواهی برای مرگ ده روز معکوس بشماری و چه به خودت دینامیت ببندی و هر قدمی که بر میداری ......علی علیه السلام اولین کسی بود که طلب شهادت کرد .  شهیدان استشهادی میتوانند درک کنند آن لحظاتی که چشمانت بسته است و هر صدایی برایت بلند تر و  هر سایه روشنی برایت نگاهی و فردی. شهادت طلبی کار آسانی نیست.

 

و اکنون من پشت میز رایانه ام نشسته ام و خود را استشهادی میخوانم. بر  من خورده  نگیرید. آرمان است

 

آنان که عملیات استشهادی میکنند .اقتدا به امیرالمومنین میکنند  و  جا پای او میگذارند و چه نیکو راهیست این راه.

در میان مردم کسانی هستند که در جستجوی رضای خدا از جان خویش میگذرند .وخدا نسبت به بندگانش مهربان است 

دست آخر ، ابو جهل پیشنهاد کرد : چند نفر جوان نیرومند  از اشراف قریش شمشیر در دست بگیرند  و یکسره بر پیامبر (ص) حمله ور شوند ، و گفت : اگر پیامبر بدین نحو کشته شود هیچ قبیله مخصوصی مسئول کشتن او نخواهد بود . و بنی هاشم راضی میشوند که برای قصاص؛ خونبهای نقدی بگیرند و همه با این نقشه موافقت کردند.

 

و خداوند تبارک و تعالی پیغمبر را از نقشه زشت قریش آگاه ساخت و پیامبر از علی (علیه السلام )  خواست تا در بستر او بخوابد .

 

شب هنگام که مردان مسلح از قبائل مختلف قریش در بیرون خانه جمع شده بودند ؛ پیامبر با توکل و اعتماد بر قدرت الهی، محرمانه از خانه خویش بیرون آمد و در راه ابوبکر را ملاقات نمود و آنگاه دونفری بسوی مدینه حرکت کردند.قدر آخر  این شب را _ لیلته المبیت _نامیدند و در شان امیرالمومنین و فداکاری و شهادت طلبی ایشان در لیلته المبیت این آیه نازل شد در میان مردم کسانی هستند که در جستجوی رضای خدا از جان خویش میگذرند .وخدا نسبت به بندگانش مهربان است) بر حسب روایت حاکم در مستدرک ؛  در همین شب هجرت بود که رسول خدا علی را همراه خویش به کعبه برد و علی علیه السلام  پا بر شانه رسول الله نهاد و بت هارا  از بالای کعبه به زیر انداخت. [...]


 
 
 
تبلیغ ویـژه