الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

به لبنان نگاه کن
ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ امرداد ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

پرتوي از رخ او

· به نقشه فلسطين اشغالي- كه چند ده سال است به دروغ آن را «اسرائيل» مي خوانند- نگاه كنيد. «خان يونس» واقع در غرب فلسطين اشغالي و كرانه درياي مديترانه و «اريحا» در شرق فلسطين و شمال بحرالميت، را در نظر بگيريد. حالا با يك «خط فرضي»، خان يونس را به اريحا متصل كنيد. اكنون فلسطين اشغالي را به دو بخش شمالي و جنوبي تقسيم كرده ايد. بخش شمالي منطقه اي خوش آب و هوا، سرسبز، پر آب، داراي مزارع، باغ ها، جنگل ها و تپه هاي پوشيده از درختان زيتون و... است. اما بخش جنوبي از مواهب و امتيازات مورد اشاره بهره كمتري دارد تا آنجا كه با بخش شمالي قابل مقايسه نيست.

o بخش اعظم شهرها و شهرك هاي صهيونيست نشين در فلسطين شمالي قرار دارد و اصلي ترين مراكز اقتصادي، اداري، نظامي، صنعتي، كشاورزي و... رژيم اشغالگر قدس نيز در اين منطقه مستقر است.

o اكنون به جنوب لبنان نگاه كنيد، اين منطقه نيز، سرسبز، آباد و... است. جنوب لبنان در شمال فلسطين اشغالي قرار داشته و با آن هم مرز است. منطقه جنوبي لبنان داراي ارتفاعات فراواني است كه بر تمامي فلسطين شمالي اشراف دارد. حزب الله لبنان اگرچه با قدرت و توانمندي اثبات شده در همه نقاط اين كشور حضور چشمگير و مقتدرانه اي دارد- و به قول يكي از فرماندهان اسرائيلي «گويي زير هر بوته اي در لبنان يك موشك آماده شليك، كارسازي شده است»- ولي از فراز ارتفاعات جنوبي تمامي شمال فلسطين اشغالي را زير آتش خود گرفته است. حيفا، ناصره، صفد، طبريه، عكا و... شايد چند روز ديگر، نتانيا، هرتسليا و تل آويو...

o امروز، جنگ چهارمين ارتش مجهز جهان كه از حمايت بي دريغ نظامي، اقتصادي و سياسي آمريكا و ساير قدرت هاي اروپايي برخوردار است، با حزب الله كه يك نهضت مقاومت اسلامي است و قلب هاي تمامي ملت هاي مسلمان و بسياري از ملت هاي غيرمسلمان ولي آزادانديش و عدالت خواه را با خود دارد، به هجدهمين روز خود رسيده است.

o برپايه محاسبات كلاسيك نظامي، سرنوشت اين جنگ بايستي حداكثر طي دو روز اوليه بعد از شروع به نفع اسرائيل خاتمه پيدا مي كرد. 39 سال قبل- ژوئن 1967- اسرائيل با چند كشور عربي كه هر يك از ارتشي منظم و مجهز به انواع تسليحات مدرن نظامي برخوردار بودند وارد جنگ شد و فقط 6 روز بعد همه چيز به نفع صهيونيست ها پايان يافت. اما، اين دفعه، ماجرا كاملا متفاوت است و با هيچيك از فرمول هاي كلاسيك نظامي همخواني ندارد. چرا...؟! اين بار، الگوي امام راحل ما (ره)، به صحنه آمده است. همان الگو كه جنبش آزادي بخش فلسطين را پس از دهها سال گدايي صلح از سازمان ملل، به انتفاضه تبديل كرد، مردم تحت حاكميت 60 ساله تركيه لائيك را به اسلام بازگرداند، درعراق اسلامگرايان را بر كرسي حاكميت نشاند، اردن را به بشكه باروت تبديل كرده است كه با يك جرقه به نفع جهان اسلام منفجر خواهد شد، عربستان را به حالتي از برانگيختگي كشانده است و...

· نزديك به يك هفته است كه ارتش اسرائيل با استعداد 3 لشگر زرهي و با برخورداري از آتش تهيه سنگين توپخانه هاي دوربرد و بمباران پي در پي خطوط دفاعي حزب الله در جنوب لبنان، براي اشغال مثلث بنت جبيل، مارون الرأس و يارون كه منطقه اي با فاصله اندك- زير چند كيلومتر- با مرز فلسطين است، تلاش مي كند ولي علي رغم تجهيزات فراوان، هر بار پاي نظاميان و شني تانك هاي اسرائيل به اين نقطه رسيده با تحمل تلفات سنگين مجبور به عقب نشيني شده اند. تا آنجا كه ديروز كابينه اسرائيل، ارتش اين رژيم وحشي را از به كارگيري نيروي زميني بازداشت و روزنامه اسرائيلي هاآرتص در حالي كه كينه فرو خورده از حزب الله در تك تك جملات گزارش اين روزنامه به چشم مي خورد، ارتش اسرائيل را به خاطر ناكامي در ورود به جنوب لبنان، «بي عرضه» ناميد و در فرازي از گزارش خود، اين ارتش را «بزرگ، اما احمق» ناميد.

o چرا چهارمين ارتش مجهز جهان در مصاف با نهضت مقاومت حزب الله تا اين اندازه خوار و زمين گير شده است؟ باز هم، پاسخ اين سؤال را بايد در الگوي الهي و كارسازي جستجو كرد كه امام راحل (ره) پيش روي ملت هاي مسلمان نهاده است... «ملتي كه شهادت دارد، اسارت ندارد»... او- رضوان الله تعالي عليه- پيش از اين اعلام فرموده بود كه؛ «من به تمام دنيا با قاطعيت اعلام مي كنم كه اگر جهانخواران بخواهند در مقابل دين ما بايستند ما در مقابل همه دنياي آنان خواهيم ايستاد و تا نابودي تمام آنان از پاي نخواهيم نشست. يا همه آزاد مي شويم و يا به آزادي بزرگتر كه شهادت است مي رسيم...»

· ديروز، «زئيف شيف» استراتژيست برجسته و معروف اسرائيلي خطاب به مقامات نظامي و سياسي رژيم صهيونيستي هشدار داد كه جنگ با حزب الله، برخلاف آنچه در ابتدا، به نظر مي رسيد، يك نبرد سرنوشت ساز است. زئيف شيف درباره علت اصلي برتري حزب الله بر ارتش مجهز اسرائيل مي گويد «حزب الله روحيه خود را مانند روزهاي نخستين جنگ حفظ كرده است. رزمندگان حزب الله نه فقط از مرگ نمي ترسند بلكه به دليل اعتقاد ديني خود- بخوانيد فيض شهادت- از مرگ در جنگ با ارتش اسرائيل، استقبال هم مي كنند.»... باز هم، همان الگو كه امام راحل- رضوان الله تعالي عليه- ارائه فرموده بود.

· روزنامه آمريكايي «نيوزويك» در شماره ديروز خود، سران شركت كننده در اجلاس رم را به باد انتقاد و اعتراض گرفته و آنان را سياستمداران فاقد درك و شعور كافي دانست. اين روزنامه معروف و اثرگذار آمريكايي با اشاره به اين كه، سران كشورهاي شركت كننده در اجلاس رم مي توانستند جنگ را به آتش بس بكشانند ولي با اين توهم كه اسرائيل در هنگام آتش بس، امتيازي - نظير اشغال جنوب لبنان- در دست داشته باشد، با آتش بس مخالفت كردند، مي نويسد؛ «سران شركت كننده در اجلاس رم از اين واقعيت بي خبرند كه حزب الله فقط يك گام با پيروزي فاصله دارد». نيوزويك در ادامه، روياي آمريكا براي پيروزي اسرائيل بر حزب الله لبنان را به مسخره گرفته و تاكيد مي كند «اصرار آمريكا براي اين كه آتش بس با دوام و پايدار باشد به معني آن است كه شعله هاي برافروخته در جنگ اخير، براي چند هفته ديگر نيز امنيت و ثبات اسرائيل را در آتش بسوزاند». نيوزويك در همين مقاله با اشاره به ماجراي عراق، پرونده هسته اي ايران و جنگ اخير در لبنان، جايگاه ابرقدرتي آمريكا را در اذهان عمومي جهانيان متزلزل ارزيابي كرده و از بي منطق بودن سران حاكم بر آمريكا به شدت ابراز نگراني مي كند.

o در همين حال «ديويد ولچ» معاون وزير خارجه آمريكا در امور خاورميانه تلويحا به ناتواني آمريكا در مقابله با حزب الله اشاره كرده و مي گويد؛ دولت آمريكا به اين نتيجه رسيده است كه اسرائيل نمي تواند بر حزب الله پيروز شود. از اين روي بايد دولت لبنان را تقويت كند و مقابله با حزب الله را به دولت لبنان بسپارد.

o خدا بر درجات امام راحل ما (ره) بيفزايد كه مي فرمود، آمريكا شير بي يال و دمي است كه پير شده و دندان هايش ريخته است. نعره مي كشد ولي نعره اش از ترس است و در همان حال چيزي هم از او صادر مي شود...!

o به اين جمله حضرت امام (ره) توجه كنيد. ايشان نزديك به 20 سال قبل خطاب به ملت هاي مسلمان مي فرمود : «مسلمانان از هياهو و طبل هاي توخالي تبليغات ظالمانه نهراسند كه كاخ ها و قدرت هاي نظامي و سياسي استكبار جهاني، همانند خانه عنكبوت سست و در حال فرو ريختن است».

o و امروز، سيدحسن نصرالله كه خود را مريد امام (ره) و خلف برحق او مي داند با اطمينان فرياد برمي آورد كه «به خدا سوگند، اسرائيل شبيه خانه عنكبوت است» و از قرآن شاهد مي آورد كه «سست ترين خانه ها، خانه عنكبوت است»... و

· امروز، جنگ حزب الله با اسرائيل وارد هجدهمين روز خود شده است و به قول «زئيف شيف»، مردان حزب الله برخلاف نظاميان اسرائيل از جنگ نمي هراسند و فرار نمي كنند و اما در سوي ديگر، با شليك هر موشك حزب الله، انبوهي از صهيونيست ها، خانه ها و مزارع و اماكني را كه به زور سرنيزه غصب كرده بودند وامي گذارند و مي گريزند و تازه به قول سيدحسن نصرالله، اين آغاز كار است... و روزهاي سخت تر صهيونيست هاي اشغالگر در راه است... و پيش بيني امام راحلمان (ره) در پيش كه؛

پرتوي از رخ او در دل منصور افتاد       اين همه ذكر اناالحق به سماوات رسيد

حسين شريعتمداري

 ------------------

و در پایان ( با تشکر از دوست خوبم امین هاشمی خالق این اثر کوتها اما زیبا ) :


 
 
 
تبلیغ ویـژه