الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

چه کسانی ، باختند ؟
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

چندی پیش ، مناظره ای را در اینترنت دیدم ، بسیار محل تامل . شما هم بخوانید. طولانی است. اما بسیار تاثیر گذار. دونفر به نمایندگی از دو طیف تفکر ، با هم پیرامون موضوعی واحد ، سخن را آغاز کرده ، اما به موضوعات متعددی پرداخته اند. آدرسش این است : ASN.PERSIANBLOG.COM .

وقتی این مناظره را خواندم ، خصوصا چون آن را پس از پایان جنگ لبنان و پیروزی حزب الله می خواندم ، یک چیزی در ذهنم شروع به رشد کردن نمود. و آنهم این بود که ، بازنده ها ، در این میدان ، چه کسانی بودند ؟

 

ما برنده را شناختیم . هرچند او را از قبل می شناختیم . اما شناخت بازنده ها شاید مهمتر باشد. من فکر می کنم ، کسانی ، بدون آنکه در جنگ حضوری داشته باشند ، در حال نبرد با ملت لبنان بودند و هم آنها ، بیشترین ضربه را دریافت کردند. کسانی از جنس همان کسی که اولین نقد را وارد کرد و از نشستن خودش روی مبل قسطی ایطالیایی ، خبر می داد. اینها بازنده اصلی نبرد بودند. چون ، با چشمانی بسته ، از چیزی حمایت می کردند که به ضررشان بود و اگر که پیروز می شدند ، در حقیقت باخته بودند. اما امروز ، وقتی باختند ، خود نمی دانند که در حقیقت کشورشان و ملتشان پیروز شد، نمی دانند امتشان پیروز شد ، اما خود را شکست خورده می دانند. بگذریم . خیلی دلم بحالشان می سورند. در حقیقت ، بازنده اصلی میدان ، اینها بودند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه