الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

گپی با انتخابيون
ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ شهریور ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

چندی پیش ، درجریان سخنرانی هاشمی رفسنجانی در شهر قم ، یکی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ، با طرح سئوالاتی در حضور جمع ، قصد روشن کردن برخی نکات را داشت ، که ملت ایران بسیار دوست داشت جناب آقای هاشمی به آن پاسخ گوید. لیکن در نتیجه ، در صحنه دچار هتک حرمت و ضرب وشتم شد و در نهایت نیز بازداشت . او  وتعدادی از هم درسهایش ، بدون آنکه پاسخ سئوالات خود را بگیرند ، به مجازاتهایی محکوم شدند که تاکنون هنوز دستگاه قضایی نتوانسته حتی فردی که به رسول خدا و اهلبیت عصمت وطهارت علنا توهین کرده ، خاتمیت را بدروغ رد کرده وخواستار رنسانس در اسلام شده بود را به آن محکوم کند. نفی بلد ، شلاق، ممنوعیت از تحصیل و ... ! گوشه ای از مجازاتهای آنان است !

 

پس از اتمام ماجرا ، همان جمع از طلاب ، با انتشار مجدد سئوالات بی جواب مانده خویش ، بی پاسخ ماندن آنها را به آقای هاشمی یادآوری کردند. آنها نتوانسته بودند سئوالات خود را در یک روزنامه پایتخت نشین مانند شرق یا جمهوری اسلامی به چاپ برسانند . چون این روزنامه ها هرگز با روشن شدن پاسخ این سئوالات میانه خوشی ندارند . در نهایت مجبور به درج سوئالات در یک نشرهی کم تیراژ محلی میشوند . اما چند روز بعد ، فرزند اقای هاشمی ، به نمایندگی از وی ، ضمنا نوشتن نامه ای در جواب این طلاب ، نه تنها پاسخی به سئوالات مطروحه نمی دهد ، بلکه با تخلف در جعل و تفقطیع وتحریف جملات حرت امام و مصادره به مطلوب کلام امام راحل ، بر ابهامات می افزاید. طلاب پرسشگر مجددا موضوع را روشن و جواب خود را طلب می کنند اما این بار ، ماموریت به قلمی داده می شود که با امضاء "طلبه " بنویسد اما ادبیاتش ادبیات طلاب نباشد.

این قلم ، با ادبیاتی سیاسی و آمر، به پاسخ پرداخت و مجددا تنها چیزی که ننوشت ، پاسخی به سئوالات طلاب.

 

اینجانب ، در سایت انتخاب ، ذیل مرقومه آخر ، این نظرات را درج کردم و از آنجا که "انتخاب" به "هاشمی نامه" تبدیل شده بود روند و عملکرد امور خبری در انتخاب را نیز نقد نمودم  :

 

بسم الله .

 

1-  وضعیت مقبولیت آقای هاشمی در جامعه روشن است. چرا انتخاب خود را به بی خبری می زند ؟

 

2- وضعیت نگاه عمومی به آقای هاشمی در حوزه علمیه روشن است. چرا انتخاب ، سعی در پنهان سازی دارد ؟

 

3- وضعیت مقبولیت خانواده هاشمی در جامعه روشن است. چرا انتخاب  سعی در وارونه سازی نگاهها دارد؟

 

4- نگاه عمومی به خانواده آقای هاشمی در حوزه روشن است ؟ چرا انتخاب انکار می کند ؟

 

5- هویت نویسندگان نامه اولیه و جواب باصطلاح رنجنامه به آقای هاشمی روشن است. چرا انتخاب پنهان می کند ؟

 

6- محتوای نامه حاضر ، هیچ بویی از نسبت داشتن به طلاب و حوزویان نداشته و صرفا یک متن سیاسی است و از هرگونه پاسخی به کوچکترین سئوالات مندرج در نامه اول و همچنین جوابیه طلاب منتقد هاشمی تهی است. چرا انتخاب تکذیب می کند ؟

 

7- تلاش طیف هاشمی برای زمینه سازی در انتخابات خبرگان دیگر علنی است. چرا انتخاب شترسواری را دولا دولا می پسندد ؟

 

8- مظلوم ، نیازی به مظلوم نمایی ندارد محکوم شدن به  250 ضربه شلاق ، دیگر مظلوم نمایی لازم ندارد. انانی که برای حاکمان 16 ساله خاکستری رنگ کشور حریم مظلومانه می سازند ، چرا دست و پا می زنند ؟

 

9- ماجرای درگیری قم هم بنظر من هم مشکوک و در راستای انتخابات خبرگان است. از تیم و اطرافیان ویژه آقای هاشمی ، هیچ چیز ، تاکید می کنم هیچ چیز ، بعید نیست. خطرناک ترین کارها را ، اگر احتمال بدهند به مقبولیت وی ، و در حقیقت به نفع تیم پشت سر پولشمار او منجر می شود انجام می دهند. خودمان می دانیم و دیدیم که کاری نبود و نماند که در انتخابات ، برای تبلیغ او و تخریب کاندیداهای مقابل نکنند. از ائتلاف با آنها که با ایشان دشمن خونی بودند بگیر ، تا رفتارهای میدانی تبلیغاتی. در عرصه دیپلماتیک و رسمی همه انکار می کنیم . اما یادمان هست که سبک و تیپ مجریان تبلیغات سه نفر ، تا چه حد به هم شبیه بود. هاشمی ، معین و در نهایت قالیباف !

 

10- آنها که از امام و رهبری ، سعی در سند سازی برای تایید آقای هاشمی دارند ، چرا جوابی به پیرسش پیرامون علت جعل وتحریف وتقطیع جملات امام و رهبری در نامه مذکور و نامه فعلی تیم وطرفداران آقای هاشمی نمی دهند ؟ و چرا به این سئوال جواب نمی دهدند که چرا در عمل آنها و مابقی تیم آقای هاشمی در دوره حاضر ، ذره ای تناسب با آرمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب دیده نمی شود ؟

 

11- چرا آقایان که انکار سابقه انقلابی آقای مصباح را می کنند حتی ادعا می کنند که مصاحبه حضرت آیت الله مصباح مندرج در روزنامه شان یعنی شرق را هم نخوانده اند ؟نفس نامه نگاری آیت الله مصباح یزدی برای امام خمینی در سال های دهه پنجاه نشان دهنده حضور جدی ایشان در صحنه مبارزات بوده است. کسانی که می گویند آیت الله مصباح از  سال 43 به بعد هیچ کاری به مبارزه نداشته، باید پاسخ دهند چرا آیت الله مصباح در سال های پر خفقان دهه 50 که هرگونه ارتباط با رهبر تبعید شده مبارزه ، هزینه بسیاری داشت، برای امام نامه نگاری کرده؟

 

12- چگونه انسانهایی که در زمان حضرت امام و در اوج دوران درگیری منافین با خط امامی ها ، نتوانسته بودند ، خط دقیق امام را تشخیص داده و تبدیل به رابط مجاهدین خلق با بیت امام شده بودند ، و همچنین طرفدار جریانی بودند که خود ، خود را به چالش می کشد ، یعنی چریان پیرامون مرحوم شریعتی ، شده اند ملاک و معیار خبر پیدا کردن در مورد فکر واندیشه حضرت امام در مورد مجتهدین و فقها ؟ باید یادآوری کرد، آقای دعایی که 24 سال و شش دوره نماینده مجلس بوده اند تنها به اندازه تعداد انگشتان یک دست نطق کرده اند که یکی اش در استیضاح مهاجرانی بود که افاضه فرمودند: ایشان نماز شب می خواند!

 

13- فکر می کردم آقایان، بعد از اینکه بی ادبی آقای مدافع هاشمی در برنامه خبری تلویزیون در دوران تبلیغات انتخابات به ضرر هاشمی تمام شد ، دست از چند تا کار برای همیشه بردارند. اولی آن ، از بالا با همه مردم ایران حرف زدن . دوم ، بدهکار دیدن همه مردم ایران نسبت به خانواده هاشمی سوم با لحن بی ادبانه و تخریبگر با مردم حرف زدن و ترساندن مردم از خطر بی آبرویی برای جلوگیری از "سئوال پرسیدن ".  این رفتارها ، رفتارهای ناشایستی است که دوره مصرف آنها الان می توان گفت مدتها است تمام شده . این الگوهای رفتار سیاسی 16 سال مصرف شدند و نخ نمابودن خود را ثابت کردند. معلوم نیست دست زدن دوباره به آنها با چه هدفی صورت گرفته  .

 

14- آقایان به متن 16 ساعت مصاحبه کیهان با آقای هاشمی استناد می کنند. در حالیکه شخصا ، پرینت تمام آن شانزده ساعت را از سایت گرفتم و در دوره انتخابات ، زیر ذره بین گذاشتم و یکی از چیزهایی که دیدم ، علاوه بر همه مسائلی که همه می دانند ، ادعای تحت تاثیر قرار رگفتن و کانالیزه شدن امام توسط جریان ملی، بواسطه اخوی بزرگشان حضرت آیت الله پسندیده بود

 

15- شاید یکی از آن چیزیهایی که آقای هاشمی همیشه بعنوان سند افتخار خود ذکر می کند این است که

گاها با هماهنگی اخوی ، آقا محمد رئیس وقت صدا وسیما ، جلوی انتشار برخی نامه های امام ، مثلا در مورد منتظری مخلوع را گرفته است. در حالیکه امام ، پافشاری کرده . خودش هم گفته که امام بما گفت اشتباه کردید و بعدا متوجه خواهید شد. معلوم نیست که چرا هاشمی با افتخار می گوید در دفاع از منتظری ، پیش امام گریه کردم . در حالیه خود جزو شاهدان آن صحنه بود که منتظری دستور ولی امر خویش در شکستن حصر بیت را رد می کند و می گوید لا یکلف الله نفسا الا وسعها. اینجور می توان احتمال روشنی مطرح کرد مبنی بر اینکه دیگر چه کارها کرده و جلوی اجرای کدام دستورهای دیگر امام را گرفته .

 

16- اینکه منتظری چه بود ملاک نبود. بنا به فرمایش امام ، ملاک حال فعلی افراد است. این در مورد هاشمی هم صادق است و در مورد هر کس دیگرحتی آیت الله مصباح . آنهایی که برای مومنان علاقمند به رهبری ، از ایشان برای دفاع از هاشمی خرج می کنند ، نمی توانند انکار کنند که رهبری ، آقای مصباح را پرکننده خلاء شهید مطهری در دوران معاصر معرفی کرده . آیا رهبری تعبیری در این وزن ، در مورد آقای هاشمی دارد ؟ آیا این تعابیر جدی ، مربوط به گذشته است ویا حال ؟ مگر منتظری کم زندان رفته بود ؟ منتظری در آن زمان شدید تر در میدنا بود یا هاشمی ؟ امام اثبات کرده که بخاطر اسلام ، ثمره عمر خود را نیز کنار خواهد گذاشت.

خط قرمز سایت بازتاب ، محسن رضایی و خط قرمز انتخاب ، هاشمی رفسنجانی است. خلافش ثابت نمی شود.

 

ابوذر منتظرالقائم - وبلاگ نویس

 

·       تا لحظه دریافت ایمیل از سایت انتخاب ،از درج نظرم ، بی خبرماندم . چرا که بازتاب ، نظرات مردم  را پس از بررسی و تنها در صورت صلاحدید منتشر می کند . از طریق سایت انتخاب ، ایمیلی با این مضمون به دست من رسید :

 

 

From: info@entekhab.ir <info@entekhab.ir>                                                                                   

Reply-To: info@entekhab.ir

To: ABOOZAR.MR@gmail.com

Date: Aug 24, 2006 3:13 AM

Subject: RE:NAZAR

جناب اقای ابوذر منتظر قائم
با سلام و عرض ادب و احترام
ضمن تشکر از نظرات شما دوست گرامی
«
انتخاب» هیچ تعلق خاطری به آقای هاشمی
ندارد، اگر داشت مطمئن باشد فراخوانی باری
نقد دولت ایشان نمی گذاشت.ما فقط معتقد به
حفظ حرمت ایشان و آقای خاتمی به عنوان دو
رییس جمهور سابق هستیم.

"
انتخاب" بیش از هر رسانه ی دیگری به آقای
هاشمی انتقاد دارد و پس از این نیز به رویه
خود ادامه خواهد داد.

در فراخوان "انتخاب" تا به حال، 10 یادداشت
ارسال شده که همه اش در حمایت از آقای هاشمی
بود، گناه ما چیست که  طرفداران آقای مصباح
یا مخالفان آقای هاشمی، کمتر دست به قلم
هستند؟

بهر حال باز هم از توجه شما دوست گرامی
سپاسگذاریم
خبرگزاری انتخاب

·          اینجانب نیز این پاسخ را برای این سایت ارسال کردم :

 

بسم الله .

تحریریه سایت انتخاب

 

سلام علیکم

 

صحت محتوای جوابیه شما ، با صداقت و بی طرفی در انتشار"نظر" من روشن می شود. اگر این گونه است و شما بی طرف، بدیهی است  که مشکلی در انتشار نظر من روی مطلب مذکور نخواهد بود. هرچند ، همین بی جواب ماندن کامنت من حتی در یک ایمیل خصوصی ، نشانه ای روشن است از سرنوشت احتمالی آن نظر.

 

فکر می کنم اگر آن را منتشر کنید ، می توانید آدرس خبر را مجددا برای من بفرستید تا دوباره قضاوت کنم .

 

والسلام علی من اتبع الهدی.

ابوذر منتظرالقائم - مدیر وبلاگ پاسداران

 

·          پس از ارسال ، این پاسخ به ایمیل من ارسال شد :

 

نظر جنابعالی ساعتی پس از ارسال، منتشر شد

و ما پس از انتشار نظر، پاسخ شما را دادیم،

ظاهراً جنابعالی بیش از حد، زود قضاوت می کنید.

 

·          من واقعا فکر کردم سایت انتخاب ، به تعاملی سالم وارد شده و پاسخ ایمیل من را در سایت منتشر کرده است. برای همین ، این ایمیل را ارسال کردم :

 

بسم الله .

بوضوح ، روشن بود که منظور من از بی جواب ماندن ، "در ایمیل" بود.

من از انتشار نظر مذکور و پاسخ آن بی اطلاع مانده بودم .

عرض شده بود که کد خبر را ارسال کنید.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

ابوذر منتظرالقائم

 

·          لیکن آنچه که از بررسی ها بر می آمد مطابق این فکر نبود. این جواب را برای سایت ارسال کردم :

 

بسم الله .

 

با بررسی خبری که ذیل آن نظرم را مندرج نموده بودم ، هیچ پاسخی ذیل آن ندیدم . منظور از پاسخ ، کدام بود ؟ مگر اینکه بفرمانید با اسم و مشخصات دیگران ، جواب داده اند .

 

والسلام علی من اتبع الهدی

 

·          و در نهایت ، سردبیر سایت انتخاب ، آقای فقیهی ، این جواب را برای بنده ارسال کردند :

 

From: editor@entekhab.ir <editor@entekhab.ir>                                                                          

Reply-To: editor@entekhab.ir

To: aboozar.mr@gmail.com

Date: Aug 26, 2006 1:13 AM

Subject: RE:RE:RE:

 

با سلام و عرض ادب

 یکی از همکاران، متن سوالات جنابعالی را به بنده داد تا خیلی سریع و در کمتر از 2دقیقه به سوء تفاهمات، پاسخ بدهم.

پیشاپیش از بهم ریختگی چملات عذرخواهی میکنم.

اما پاسخ اینجانب ؛در کامنت شما، از شماره ی 1 تا 4 مربوط به مقبولیت اقای هاشمی در جامعه و حوزه است.پاسخ: "انتخاب" کاملاً بر این مسئله واقف است، ما تنها خواستار حفظ حرمت ایشان بودیم، نه چیز دیگر.آیا این مسئله به معنای، عدم آشنایی با نگاه به اقای هاشمی در جامعه است؟

 

در فحوای اظهارنظر جنابعالی، طوری از "انتخاب" در میان انتقادات از "هاشمی" بیان شده که گویی ما طرفدار آقای هاشمی هستیم.

 

پاسخ ما این است که خیر، ما طرفدار آقای هاشمی نیستیم و نبوده ایم.جریان ما جریان مشخصی است.ما همیشه در مقابل انتقادات تند از هاشمی حمایت کرده ایم، چرا که بهر حال ایشان را از سرمایه های انقلاب می دانیم...

 

خطر قرمز سایت "بازتاب" شاید، آقای رضایی باشد، اما بالطبع خط قرمز ما، آقای هاشمی نیست.اگر حق با شما بود، برای درگیری های بین طلاب و آقای هاشمی، فراخوان تهیه نمی کردیم...

 

خط قرمز "انتخاب"، حفظ حرمت و احترام، نیروهای انقلاب و یاران امام (ره) است و در مقابل،  مخالفان امام و انقلاب را طرد نمی کنیم، اما خواستار "به حاشیه راندن" " نیروهای ضدانقلاب و دادن قدرت اظهارنظر برای همه احزاب انقلابی و طرفدار امام هستیم، نه فقط یک جریان نوظهور خاص !

 

با احترام مصطفی فقیهی

سردبیر انتخاب

 

·          و این هم پاسخ من به نامه سردبیر سایت انتخاب :

 

جناب آقای فقیهی

با سلام

 

-  خوشحالم که قبول دارید ، ادعای ایمیل های قبلی مبنی بر اینکه "پاسخ کامنت من داده شده " راست نبوده است.

-  فراخوان مذکور ، پوششی برای تخریب یک فقیه مجتهد است و در راستای نقد او . اگر صداقت دارید ، چرا برای آسیب شناسی شخصیت سیاسی هاشمی و باند پیرامونی ، فراخوان نمی دهید ؟ پاسخ این سئوال روشن است.

-  بله. روزنامه انتخاب ، به عدم اعتبار هاشمی در میان عوام و خواص اشراف دارد و منکر آن نیست. هیچ عاقلی نیز منکر نیست. لیکن در تلاش برای تغییر این وضعیت ، بدون حل ریشه ها است. به عبارتی بوسیله خشکاندن گلوی پرسشگران . بنا ر این ، در موضعگیریهای دیپلماتیک ، همین روزنامه انتخاب جزات ذکر این موضوع را ندارد . دارد ؟ آیا انتخاب می تواند در اخبار خود ، بصراحت ، اذعان کند که به عدم مقبولیت هاشمی در شهر و مدرسه ، اعتقاد دارد ؟ چرا فقط این نکته ، در گفتگوهای ایمیلی نمود پیدا می کند ؟ گفتگوهای پنهان و دور از چشم مخاطب عام ؟

-  انتقاد ، چه تند و چه آرام ، انتقاد است. باید پاسخ گیرد. اگر موضوعی مشکل تر و بزرگتر و مهم تر باشد انتقاد پیرامون آن هم تحت تاثیر قرار می گیرد . صرف تند بودن و یا کند بودن انتقاد ، دلیلی بر صحت و یا تردید در آن است ؟ فرمایش امیر مومنان به ولات خود را بنگرید که می گویند منتقدان سخت گیر را در اطراف خود بکار بگیر و چاپلوسان را کنار بزن ؟ امیر مومنان امر به شنیدن انتقاد ولو تند می کندو شما بر خلاف آن رهنمود می دهید ؟ چگونه ؟

-  چرا سرمایه گذاری شما در دفاع از هاشمی ، به اعتبار داشتن سوابق انقلابی ، هم سنگ سرمایه گذاری در حمایت از بهشتی ، باهنر ، رجایی ، مفتح ، مطهری و حتی امام نیست ؟ چرا حتی شما از رهبر معطم انقلاب و خط فکری او به اندازه ای که از هاشمی ، و جریان فکری او حمایت می کنید ، دفاع نمی کنید ؟ مستند شما در رد این نکته چیست ؟ چرا در نفی هویت معتبر یک مجتهد که حضرت امام فرموده اند تا زنده هستند هزینه موسسه تحقیقاتی و مزالعاتی اورا تامین می کنند و رهبر معظم انقلاب نیز موسسه او را تحت الحمایه خود دارند ، چنین تلاش می کنید ؟ آیا نمی دانید رویکرد جریان مدافع هاشمی در خبرگان ، تضعیف جریان مدافع قید اطلاقی برای ولایت فقیه است ؟

-  شما ذکر کرده اید که مخالفان امام و انقلاب را طرد نمی کنید ! آیا این افتخار است یا نقطه ضعف ؟ چرا به آرمان امام در جلوگیری از مطرح شدن و افتادن انقلاب به دست چنین نا اهلان  ونامحرمان ، تمکین نمی کنید ؟

-  قدمت جریانات ، دلیل صحت و اعتبار می شود ؟ باید قبول کنید که فراماسونری ، بهائیت و حجتیه نیز جریاناتی قدیمی هستند. آیا نوظهور بودن - به فرض اثبات برای یک جریان - دلیل بر رد آن است ؟ نظام اسلامی نیز جریانی 27 ساله است ؟ آیا آن را بخاطر جریانی نوظهور بودن در عالم سیاست ، رد می کنید ؟

-  پرسش از علت حذف وتقطیع جملات رهبری توسط فرزند آفای هاشمی ، به نمایندگی از ایشان و به نفع ایشان ، دلیل است که ما فردی وجریانی را ضد انقلاب فرض کرده و در تلاش برای به حاشیه راندن او باشیم ؟

 

والسلام من تبع الهدی

ابوذرمنتظرالقائم


 
 
 
تبلیغ ویـژه