الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

تصويب اساسنامه مجمع وبلاگ نويسان مسلمان و ...
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز شنبه ۱ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

خبر مهم : اساسنامه مجمع وبلاگ نویسان مسلمان تصویب شد و به امضاء هیئت موسس هم رسید. سایت مجمع هم بازسازی شد. متن اساسنامه تا 24 ساعت آینده منتشر می شود. روال عضویت تغییر کرده و از نو شروع خواهد شد. حتما پیگیری اخبار مندرج در سایت، به آدرس muslimbloggers.ir باشید.

و اما ، چهار موضوع جالب و مهم  :

 

·       چند روز پیش ؛ یکی از این پیشتازان حقوق بشر سکولار - که تجربیات بسیار تلخی در گفتگو با او داشتم و کارش به توهین به ساحات مقدس ، در گفتگوی دو نفره رسیده بود – با وجود آنکه که به او گفته بودم دیگر برای من ایمیل نزند چون دیگر اخلاق و روحیاتش را شناخته ام ، ایمیلی برای من و سه نفر دیگر زد و در آن خواست تا برای جلوگیری از کشتار مردم دارفو – منطقه ای در سودان – به کمک او بیاییم .  

نوع کمکی هم که درخواست می کرد یک همراهی رسانه ای و تبلیغی بود. به این صورت که سایتی را معرفی می کرد تا عکس خود را به آن سایت بدهیم تا کلاه نیروهای سازمان ملل بشکل نرم افزاری روی سر تصویر قرار بگیرد.  

بعد از گفتگویی که با او انجام دادم واز معیارهای دوگانه حقوق بشری با او سخن گفتم و روشن کردم که معیارهای آنها معیارهای منطبق با سیاست خارجی دولت نئوکانسرواتور آمریکا به رهبری بوش است و انطباقی با واقعیات حقوق بشری جهان ندارد ، خودم به فکر فرو رفتم که در میان اینهمه مصداق متفرقه مشکلات انسانی در جهان ، چرا اینها به "دارفور" گیر داده اند ؟  

از آنجاییکه این افراد اصولا از حقوق بشر تنها به عنوان یک اهرم سیاسی علیه نظام سیاسی حاکم بر جمهوری اسلامی استفاده می کنند و خواسته یا ناخواسته همیشه در خدمت سیاستهای فرامنطقه ای و علاقمندیهای دولت و دستگاه سیاسی آمریکا هستند ، در این مرحله به نتیجه ای نرسیده بودم . چون نتوانسته بودم یکی از دو تا چیز را در این انتخاب گیر بیاورم . اولا : منطقه دارفور ربطی به سیاست داخلی جمهوری اسلامی در حال عادی نداشت و من هم که رفتار عادی اینها در ارتباط دادن این حوزه ها به حوزه های داخلی و سروصدا درست کردن علیه ج.ا.ا را می دانستم ، چنین چیزی در این موضوع پیدا نمی کردم . از سوی دیگر ، نفع جریان استکباری را نیز در این حوزه متوجه نمی شدم .  

اما امروز متوجه موضوع مهمی شدم :

درگیری در منطقه دارفور ، درگیری ای است که با دستان پنهان آمریکا در حال شدت یافتن است. زیرا آمریکا علاقمند است تا به بهانه یک درگیری فراگیر ، به شکلی آبرومند به  و موجه و خصوصا با محمل مد روز حقوق بشری و –خصوصا تر ! محملِ- جلوگیری از کشتار بیگناهان ، (که مدتی است مورد توجه جهانیان و وجهه همت آنان در خالفت با اقدامات آمریکا است ) راهی منطقی برای حضور نیروهای اولا: غیر بومی در منطقه فراهم آورد تا بتواند تحت پوشش نیروهای بین المللی و با پوششی موجه اقدامات خود در منطقه را انجام دهد.  

یادمان نرود که تعداد کشتگان نتیجه حمله موشکی آمریکا به بیمارستان واقع در شمال سودان ، برابر با تعداد کشتگان ماجرای یازده سپتامبری بود که دولت آمریکا علیه خود مردم آمریکا آن را سامان داد. آمریکا به بهانه حمله به یک مرکز تولید تسلیحات بیولوژیک ، با موشکهای کروز به این بیمارستان از دریای مدیترانه حمله ور شد . هرچند آمریکا مدت زیادی نیز در سودان به دنبال ژنرال محمد فرح ایدید گشت ، اما چیزی نصیبش نشد و از سودان فرار کرد و امروز ، به وجهه ای بین المللی بدنبال حضور نظامی در سودان است.  

لب کلام اینجا است: آمریکا می خواهد تا 17000 نیروی نظامی خویش را در قالب نیروی حافظ صلح به سودان اعزام کند !  

با روشن شدن این موضوع ، معمای واکنش حقوق بشری هایمان هم حل شد !!  

·       ایمیلی از کانون وبلاگ نویسان ایران (!!!) دریافت کردم بودم که چند نکته جالب داشت . اول این که من را با یک بابایی بشدت عوضی گرفته بودند ! برای من ، به اسم نویسنده یک وبلاگ دیگر که اسمش اصلا به اسم وبلاگ پاسداران شبیه نیست ، نامه نوشته بودند و از اینکه لوگوی آنها را نگذاشته بودند ابراز تعجب کرده ، به بندهای اساسنامه شان استناد کرده بودند که باید لوگو را بذارم و از این حرفها !!!! /. یک ایمیل زدم بهشان و داخلش همین چند کلمه را نوشتم : بسم الله الرحمن الرحیم . کمونیزم بد دردی است. بدتر از سرطان . ( نمی دانم این تشکیلات را می شناسید یا نه . مشی صد درصد کمونیستی دارند. )

شاید تعجب کنید ، ولی جواب بسیار عجیبی به ایمیل من دادند ! در جواب نوشتند : این هم یک استعفای جالب !

جواب من جالبتر و شبیه این متن بود :  

-          اولا : من از کی تابحال عضو تشکیلات شما بودم که حالا استعفا بدهم ؟

-          دوما : وقتی علیه کمونیزم حرف می زنیم ، آن را به "استعفا از تشکیلات خودتان" تعبیر می کنید ، مشی کمونیستی خود را علنی می کنید !

-          سوما : این هم یک توهم جالب !

·       بدنیست به سایت آفتاب نیوز متعلق به مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام سربزنید. نظرسنجی ای که در مورد تخریب ها و توهین ها کرده بودند پایان پیدا کرده . بالاترین جامعه آماری در میان نظرسنجی های این سایت، متعلق به این موضوع بود. نتیجه بسیار جالب شده . مخاطبان ، با انتخاب خود ، نشان داده اند که بیش از هفتاد درصد آنها معتقدند آیت الله مصباح یزدی هدف تخریب ها و توهین ها بوده است. این هم نتیجه تخریب ها در تبلیغات انتخاباتی زودرس معطوف به قدرت در خبرگان توسط تیم آفتابی ! نتیجه به هیچ وجه با مذاق آقایان همخوان نیست.   

 

 


 
 
 
تبلیغ ویـژه