الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

نقد از درون ؟! یا فتنه از بیرون ؟
ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٩ آبان ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

امروز ، ساعت 14 و 30 دقیقه الی 17 ، در یکی از مساجد تهران ، فتنه ای علیه دولت نهم در حال شکل گیری است. ماجرا را مو به مو افشا می کنم تا همه بدانند و آنهایی که دستشان به جایی می رسد ، علاج واقعه - قبل از وقوع ! – کنند که گله گزاری بعد از آن بی فایده و پوچ است.  

یکی از بچه ها ، با متنی اعتراض آمیز در ابتدای آن اس ام اس ارسالی کسی را ، برایم فوروارد کرد. محتوای اس ام اس ، چیزی جز پا و برد دادن به تبلیغات یکساله تمامی مطبوعات و رسانه های وابسته به طیف های مختلف مخالف دولت نبود. جدا از آنکه سه گروه از ادعاهای پوچ جریانات ضد دولت نهم را منتشر می کرد. این اس ام اس ، خبر از برگزاری جلسه ای برای سلاخی دولت نهم ، در مسجدی در محلات کاملا مرفه نشین شمال تهران - که پایگاه جریان چپ سنتی است – این بار زیر علم و نام حامیان دولت می داد . 

چند دقیقه بعد ، یکی دیگر از بچه ها ، در خصوص جلسه ای با همین مشخصات در آن مسجد ، از من جویا شد و گفت که ماجرا را از طریق اس ام اس آقای فلانی مطلع شده است. روند تماسهای تلفنی و اس ام اسی با من در خصوص موضوع، سیر افزایشی گرفت. جدا از بحث هایی که با بچه ها کردم ، دیگر موضوع را جدی نگرفتم . اما خیلی دوست داشتم دقیقا بدانم که مرکز جدید ارسال کننده چنین اس ام اس هایی ، کجا و چه کسی است . لیکن یک چیزی ته ذهنم برق می زد و آن اینکه ارسال کننده اس ام اس برای همه بچه ها ، خود از فعالان همان مسجد است. 

روی سیستم ، مسنجر را باز کردم . ناگهان ، با آفلاینهای زشت و غیرقابل توجیه همین آقا ، با محتوایی دقیقا حاوی همان حملات زشت علیه دولت ، مواجه شدم .  بشدت با وی درگیر بحث شدم و برایم روشن شد که ماجرا از کجا آب می خورد... 

...هرزگاهی  که مطلب بلندی را در موضوع خاصی می نویسم ، برخی نسبت به طولانی بودن مطلب معترض می شوند. البته من جواب فراخور حال ایشان را بهشان می دهم ، اما برایم روشن می شود که این دسته ، منطقا نه اهل مطالعه عمقی کتاب های سیاسی و تاریخی و یا حتی فنی هستند ، نه اهل روزنامه و مقاله مطالعه کردن . این به کنار ، بارها شده که دوستان مختلفی ، چه در چت ، چه در اس ام اس ، چه در کامنت ، چه در تماس تلفنی و یا گفتگوی حضوری ، شروع به تعریف و تمجید از نگاه و تحلیل من می کنند و از من می پرسند که چه کنیم که بتوانیم در این سطح ، قدرت تحلیل داشته باشیم ؟ یادم نمی آید حتی یک بار ، مطالعه کامل و در درجه اول ، شنیدن سخنرانیهای رهبری را بعنوان فاکتور با ترتیب اول ، مطالعه سخنان حضرت امام (قدس سره ) برای ادراک زاویه نگاه ایشان به موضوعات مختلف ، مطالعه کتب تاریخی از منابع سالم ، مطالعه آیات قرآن ،‌احادیث و روایات معتبر منقول از اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام ، و شان نزول آن و رفتن پای منبر علمای فهیم و زمان شناس را توصیه نکرده باشم . اما وقتی می بینم که حتی در برخی جلسات حضوری ، وقتی موضوعات مهم مطرح می شوند ، برخی یا چرت می زنند و یا هنگامی که بیدارند ، دائم شوخی و مسخره بازی می کنند ، به جلسات مهم هم که می روند ، به بهانه های مختلف جلسات را از هم می پاشند ، متوجه می شوم که توقع من از دوستان ، زیادی بالا است ! کی می رود اینهمه راه را ؟ خواندن بیانات رهبری ؟ خواندن بیانات حضرت امام ؟ کتاب خواندن ؟ مقاله خواندن ؟ پای منبر رفتن و جسارت نکردن ؟ آقایان حوصله متون من وبلاگ نویس یه لا قبا را ندارند ، بنشینند پای سخنرانیهای نیم ساعته – چهل و پنج دقیقه ای رهبر معظم انقلاب ؟!... 

اگر یادتان باشد ، چند وقتی است ، رد هایی از سانسورشدن شخص رهبر معظم انقلاب این ور و آن ور پیدا می شود و در این امر ، آدمهایی که باورکردنش سخت شده ، دخیل اند ؛ اما وقتی به ذائقه و زاویه سیاسی شان نگاه می کنی ، می توانی علت این حرکت مجرمانه را درک کنی. من و حسن روزی طلب و حامد طالبی و جمع دیگری از بچه ها ، موضوع را بشدت مورد انتقاد قرار دادیم ودیگران را هم آگاه کردیم .تا جایی که کار به سرویسهای خبری رسید و برای نمونه صدا و سیما در یکی از موارد تسلیم شد و فیلم کامل گفتگوی رهبر معظم انقلاب با دانشجویان را – البته ساعت 23 ! – بطور کامل پخش کرد . اما مشکل اصلی ، همان سانسور شدن رهبری در جاهایی بود که به دفاع جانانه و همه جانبه – بقول ما، فول اسپکتروم – از دولت نهم پرداخته بود. حالا ، گیرم که رهبر معظم انقلاب توسط این آدمها سانسور نمی شد ! وقتی بعضی ها ، حتی حال و حوصله ندارند که پای صحبت خمینی زمان – که شکم خود را در حمایت از ایشان ، ادعا می کنند که پاره می کنند – بنشینند ، وقتی کار به جایی می رسد که تفکر خامنه ای را از خودش هم بهتر درک کرده اند ، وقای کار به جایی می رسد که فکر می کنند امیر مومنان علیه علیه السلام را از امام خمینی و رهبر انقلاب ، بهتر شناخته اند ، دیگر چه اعتراضی ؟  

... به برخی دیگر از دوستان هم گفتم ، برگزاری این جلسه ، حتی اگر هم توسط طیف حامیان رئیس جمهور برنامه ریزی شده باشد ، یک خبط و بی تدبیری عمیق است. به هیچ وجه ، با احد الناسی در این موضوع ، شوخی و رودبایستی ندارم . حتی اگر شخص دکتر الهام باشد که من این را راست نمی دانم . رهبر معظم انقلاب ، در یک تدبیر عمیق ، بصراحت به تمام گروهها و جریانات سیاسی مدعای نقد مشفقانه ، مدعی اصولگرایی و مدعی درون نظام بودن ، با تاکید بر اصل وجوب نقد ، فرمودند که نقد باید به من ، یا خود دولت گفته شود . مردم چه گناهی کرده اند که باید کامشان از این درگیریها تلخ شود ؟ به همه ، اعم از جریانات دانشجویی و یا غیر آن هم ابلاغ و تفهیم فرمودند که آنچه که به عنوان نقد در رسانه های مکتوب و غیر مکتوب تاکنون مطرح شده ، چیزی جز جریانسازی طیف های مختلف مخالف دولت ، اعم از مخالفان ذائقه ای یا بنیادی ، نیست و حتی اگر صحت می داشت ، کسی حق نداشت ، دعوای خود با دولت ، گله گذاری مسئولین با هم و باصطلاح نقد خود از عملکرد رئس جمهور را به میان عموم مردم و در فضای عمومی و بقول رهبر معظم انقلاب ، سرکوچه وخیابان ، بکشد، چه رسد به اینکه صحت ندارند و منصفانه نیست.  

...حالا ، این بار ، به اسم بسیج دانشجویی ، به اسم حامیان دولت ، خنجر در کمر دولت اسلامی فرو می برند. چند چیز علنا مشکوک در این میان را ببینید :

-       دست اندرکاران این برنامه ، از سایت واقعا معلوم الحال بازتاب و به نقل از سایت نوسازی ، برای انعکاس رسانه ای خبر خود استفاده می کنند. قسمت خبط ماجرا مربوط به نوسازی ، و قسمت خیانت موضوع ، مربوط به بازتاب است. چرا تعجب نکردند که بازتاب ، اخبار مربوط به جریانات حامی دولت !!! را بازتاب داده ؟

-          محل برگزاری مراسم هم به حضور معرفی شد . پایگاه جریان چپ سنتی در شمال تهران .

-          اس ام اس های غیر قابل بخشش توهین آمیز ، آفلاینهای زشت توهین آمیز برای تبلیغ برنامه .

-          دعوت از عموم مردم و دانشجویان و امت حزب الله ! برای شرکت در برنامه !

-          و ....

آنهایی که ادعا دارند ، رهبر معظم انقلاب برای آنها حجت بالغه است ، حتی اگر درک و شعور و فهم خودشان به اندازه درک این نکته نرسیده ، لا اقل باید از ابلاغ رهبری حجت بیابند که مگر مشکل دولت نهم چیست که مدعی نقد از درون آن ، در سال اول مسئولیتش شده اند ؟ اینقدر اسیر تبلیغات و جوسازی بودن که صلاحیت کار سیاسی و فرهنگی را از آدم سلب می کند ! چه کسی  می خواهد مردم را مطلع کند ؟ کسی که خود اسیر جریانسازی جریانات غیرخودی است ؟!! 

نهایتا اگر سئوالی دارند ، می شود این سئوال را در جلسات سخنگوی دولت مطرح کرد و ایشان هم پاسخ می دهند. باید پرسید چه شده است که مطرح کردن دعوا در میان مردم ، ضرورت پیدا کرده ؟ آیا - بقول خودشان چند سئوال – نیاز به برگزاری همایش نقد !! از درون ؟!!! دارد ؟  

ما مدعی این هستیم که برخی با اهداف ذائقه ای ، یا عمیقتر ، حتی رهبر انقلاب را سانسور می کنند ، اما آنکسانی که ادعای حمایت از دولت نهم و اطاعت از ولی امر را دارند ، چگونه می توانند این دوباله روی فرمایش رهبری راه رفتن را توجیه کنند ؟ مطمئنم ، رهبری خود از شنیدن خبر این مراسم تعجب خواهد کرد و لبخند تلخی خواهد زد.  

گناه لبخند تلخ رهبری ، بر دوش این فتنه سازان از بیرون !

پس نوشت : فتنه خنثی شد. دکتر الهام نرفت. فضای این جلسه فتنه آمیز هم کنترل شد. الحمد لله .


 
 
 
تبلیغ ویـژه