الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

چند خبر
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

نامه «لحود» و پايان مشروعيت دولت لبنان :

 

«اميل لحود» رئيس‌جمهور لبنان گفت، دولت «فواد سنيوره» نخست‌وزير اين كشور ديگر مشروعيت ندارد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، بعد از استعفاي پنج وزير شيعه از جمله دو وزير حزب‌الله لبنان از كابينه اين كشور، اميل لحود اعلام كرد كه ديگر دولت سنيوره مشروعيت ندارد.

 

تصميم حزب‌الله براي خروج وزراي خود از كابينه بعد از آن صادر شد كه احزاب و گروه‌هاي لبناني نتوانستند در مورد تشكيل دولت وحدت ملي به توافق برسند. لحود در نامه‌اي رسمي به سنيوره به وي اعلام كرد، دولتي كه او رياستش را بر عهده دارد با توجه به استعفاي وزيران يادشده ديگر مشروعيت قانوني ندارد و ادامه فعاليت آن بر خلاف اصول قانون اساسي است و نشست‌هاي كابينه در چنين شرايطي كاملا باطل و غيرقانوني است و آنچه تصويب كند مشروعيت ندارد.

 

وزیر دفاع جدید آمریکا: با ایران گفتگو کنیم!

 

"رابرت گیتس" وزیر پیشنهادی جرج بوش رئیس جمهور آمریکا برای احراز پست وزارت دفاع این کشور از دولت وی خواسته است تا به جای دوری و اجتناب از ایران با این کشور گفتگو شود. به گزارش مهر به نقل از روزنامه هیوستون کرونیکل، گیتس گفت که سازمانهای جاسوسی آمریکا رئیس جمهور را در قضیه عراق و اینکه صدام دارای تسلیحات کشتار جمعی است گمراه کردند.همچنین به عقیده گیتس، آمریکا نباید بار دیگر بدون در دست داشتن اطلاعات روشن و درست اقدام به حمله نظامی پیشگیرانه نماید.

 

وی همچنین براین باور است که تغییر نظام سیاسی در ایران بدون یک اقدام نظامی گسترده بعید است و تعهدات نظامی آمریکا و همینطور محیط سیاسی در منطقه عملی شدن آن را سخت تر می کند.گیتس همچنین اعلام کرده است که اظهاراتش نباید به عنوان انتقاد از دولت آمریکا تلقی شود.

 

رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) همچنین همکاری با ایران را عاملی برای پذیرش راهبردی روشن و مثبت از سوی تهران در قبال دولت های تازه تاسیس در افغانستان و عراق می داند و به عقیده وی این روند می تواند فرصتهای زیادی برای همکاری ایرانیها با بقیه دنیا ایجاد کند.وی در عین حال به دولت کشورش پیشنهاد می کند تا برای کنترل نفوذ ایران بر منطقه نقشی فعالتر را در روند صلح خاورمیانه ایفا کند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه