الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

خودکشی بازتاب ! نمونه ای از بد دهنی های مورد اشاره رهبر انقلاب
ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٢ آذر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بدتر از اين هم خواهد شد ! اين كه چيزي نيست. خبرنگاري مثل ساتيار امامي كه نه تعلقات سياسي نه اجتماعي و نه فرهنگي اش با من و امثال من نمي خواند ، لیکن وقتی به دروغ بودن چیزی علم داشته باشد ،‌انکار نمی کند در خصوص خبر سايت بازتاب طی مطلبی تحت عنوان چرا دروغ ؟ چنين نوشته است :

سايت بازتاب در مطلبي مدعي شده كه رييس جمهور در مراسم افتتاحيه بازيهاي آسيايي در دوحه پاي رقص و آواز خوانندگان زن نشسته و هيچ اعتراضي هم نكرده است و اين موجب نارضايتي شيعيان جنوب خليج فارس شده است .

به عنوان عكاسي كه در مراسم افتتاحيه بازيها از پيش از ورود احمدي نژاد به جايگاه تا بعد از رفتن او ،مراسم و رييس جمهور رابه عنوان يك تجربه بي نظير حرفه اي زير نظر داشتم نكاتي را درمورد اين دروغ گويي بگويم : 

1- وقتي مطلب اين سايت را ديدم براي دقايقي به چشمان خودم شك كردم و مجبور شدم همه فايل هايم را دوباره نگاه كنم اما فهميدم كه شكم بي دليل بوده چرا كه هيچ كدام از اين صحنه ها حتي در حاشيه نيز موجود نبود. 

2- احمدي نژاد لحظاتي قبل از ساعت 7 شب به وقت دوحه و همراه ساير سران مدعو به جايگاه آمد ، مراسم رسمي افتتاحيه راس ساعت 7 شروع شد و رييس جمهور ساعت 5/9 شب و در ميان برنامه زماني كه ورود تيمهاي شركت كننده به ميدان به پايان رسيد و حتي مشعل بازيها نيز روشن نشده بود ، از سران حاضردرمراسم خداحافظي كرد و به سوي فرودگاه دوحه راهي شد. اين در حالي بود كه از ساير شركت كنندگان در مراسم خواسته شده يود كه از ساعت 4 بعد از ظهر در محل استاديوم خليفه حاضر شوند و طبعا در اين فاصله زماني طولاني برنامه هاي كه جزو سناريوي برنامه اصلي و رسمي قرار نگرفته بودند براي حضار اجرا شده بود. 

3- از چند عكسي كه بازتاب با استفاده از سايت رسمي بازيها منتشر كرده و البته پس ازمدتي آنها را اصلاح كرد اين عكس مربوط به قبل از شروع رسمي مراسم است. عكس (1)  هم كه اولي مربوط به خواننده هندي است مربوط به بخشي از برنامه است كه پس از استقرار كامل تيمها در ميدان اجرا شد .  

4- نكته جالب براي من اين بود كه خود زنان قطري كاملا حجاب اسلامي شون را رعايت مي كردند و لباس آنها به عنوان يكي از نمادهاي برنامه بود كه بارها استفاده شد 

5- عمده برنامه اي كه در زمان حضور احمدي نژاد اجرا شد(بجز رژه تيمها ) نمايشي در مورد مرد ريانورد قطري بود كه در خلال آن تاريخ گذشته و پيشرفتهاي اخير بشر به نمايش در آمد و قسمتي از آن به صورت همخواني گروه كر زنان قطري بود كه همه آنها و رهبرگروه كه بصورت دكلمه تكخواني مي كرد كاملا حجاب پوشيده و اسلامي زنان قطري را داشتند. 

6- قضاوت با شما كه چرا بازتاب اين كار را كرده اما به عنوان نكته آخر كه براي خودم جالب بود اينكه در زمان رژه تيمها ، كشورهاي عربي به شدت مورد تشويق تماشاگران قرار مي گرفتند ، اين تشويق كه شايد در مورد لبنان پس از قطر بيشترين شدت را داشت درمقابل استقبال تماشاگران قطري از تيمهاي شرق آسيا و غير عربي كاملا نمود داشت ، ومن نگران شده بودم وقتي نوبت يه ايران برسد بخاطر تعصبهاي عربي و عجمي اوضاع خراب شود اما كاملا بر عكس شد و كاروان ورزشي ايران هم با تشويق گرم حضار همچون تيمهاي عربي وارد ميدان شد ! گزارش تصويري در فارس 1 و 2

و اما رجا نیوز اینگونه نوشته است :

روز گذشته یک سایت اینترنتی در خبری با تیتر موهن « نارضايتي شيعيان خليج فارس از حضور رئيس‌جمهور در مراسم رقص زنان در دوحه» مدعی شد، حضور رئيس‌جمهور در زمان رقص و آواز خوانندگان زن در مراسم افتتاحيه بازي‌هاي آسيايي دوحه قطر، موجب نارضايتي شيعيان حاشيه جنوب خليج فارس شده است.

این سایت در ادامه نوشت: يكي از خوانندگان زن مصري اقدام به آوازخواني كرد و گروه‌‌هاي متعدد رقص زنان از كشورهاي عربي، هند، آسيايي ميانه و جنوب شرقي آسيا به رقص پرداختند.

این سایت اینترنتی حضور دکتر احمدی نژاد را در چنين مراسمي كه بدون رعايت شئونات اسلامي انجام گرفت، موجب شگفتي و نارضايتي بخشي از شيعيان جنوب خليج فارس، مخدوش شدن تصوير انقلاب اسلامي و پايبندي آن به احكام اسلام در مقايسه با كشورهاي عربي دانست.این در حالیست که پس از پیگیری خبرنگار رجانیوز مشخص شد دکتر احمدی نژاد فقط تا رژه تیم های ورزشی در ورزشگاه دوحه حضور داشته و اساسا تا قبل از حرکت کاروانهای ورزشی از مقابل جایگاه، تنها، مراسمی که در آن نمادهای زن عرب مسلمان معرفی می شده ، برگزار شده است. پوشش زناني هم كه به عنوان نماد «زن مسلمان عرب» در این بخش حاضر شده بودند، پیراهن بلند مشکی عربی و حجاب کامل بوده است.

در عین حال پس از پایان مراسم رژه تیمهای ورزشی از مقابل جایگاه و خروج رئیس جمهور کشورمان، در قسمتی که نمادهای فرهنگی و آداب کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا (از جمله هند،چین و...) معرفی می شده، برنامه هایی با حضور خوانندگان زن و رقصهای مردانه و زنانه اجرا شده که سایت مذکور، ناشیانه( و یا عامدانه) با کنار هم قرار دادن آن تصاویر و صحنه های حضور احمدی نژاد در ورزشگاه دوحه تلاش کرده تا به هر نحو ممکن خبر مورد نظر خود را بسازد.ترتیب زمانی در این مراسم به اینگونه بوده است که ابتدا امير قطر به صحنه آمد. سپس چند زن محجبه که نماد زن مسلمان عرب بودند به اجرای برنامه پرداختند و پس از آن کاروانهای ورزشی كشورهاي شركت كننده از مقابل جایگاه حرکت کردند. پس از این مرحله بود که دكتر احمدي نژاد ورزشگاه را ترك كرد و بعد از آن مراسم حركات موزون و نمايش هاي كشورهاي جنوب و جنوب شرق آسيا برگزار شد.

همچنین سرویس SMS موسسه همشهری کمتر از ده دقیقه پس از انتشار این خبر در سایت اینترنتی مذکور ، پیام کوتاهی به این شرح برای مشترکین خود ارسال کرد: حضور رئیس جمهور در افتتاحیه بازی های قطر که با رقص همراه بود(!) انتقاد محافل سیاسی و فرهنگی را برانگیخت. 

گفتنی است سایت خبري مذکور پس از حضور پرشور مردم در تشییع جنازه آیت الله میرزا جواد تبریزی نیز به قلم یک طلبه، این حضور پرشور را هشدار مردم به دولت! عنوان كرده و با ایراد اتهام های فراوان به دولت، کوشیده بود به نمایش جعلی تضاد کامل میان دولت و علما بپردازد! این در حالی است که آیت الله جوادی آملی در خطبه های نمازجمعه همان هفته، با بیان این که منشا حضور بی نظیر مردم در تشییع پیکر این مرجع تقلید، پیام رهبر حکیم انقلاب به مناسبت رحلت ایشان و اقدام دولت در صدور بیانیه و اعلام عزای عمومی بوده، عملا آتش فتنه ای که سایت مذکور قصد به پا کردن آن را داشت،اطفاء نمود. 

گفتنی است این سایت در جریان جنگ ۳۳ روزه لبنان با انتشار مقایسه ی کودکانه خبری، موجب وهن مراجع،خصوصا آیت الله تبریزی و آیت الله وحید خراسانی شده بود که این امر موجب خشم و نفرت متدنین و علما و واکنش بسیار سنگین آنان شد .   

رهبر حکیم انقلاب در بیاناتشان در جمع مردم گرمسار فرمودند: چندى پيش رئيس جمهور محترم از مطبوعات گله كرد كه بدگويى مى‏كنند، بددهنى مى‏كنند، لجن‏پراكنى مى‏كنند؛ و بعضى از مطبوعات اعتراض كردند. من معمولاً مطبوعات را مى‏بينم؛ من حق را به رئيس جمهور دادم. من معتقدم بعضى از مطبوعات نه اينكه انتقاد مى‏كنند، بى‏انصافى مى‏كنند. 

به نظر می رسد با توجه به آرامش سیاسی در چند هفته گذشته و پس از هشدار رهبر حکیم انقلاب نسبت به تخریب دولت، این انتحار رسانه ای که با همراهی روزنامه همشهری (وابسته به شهرداری تهران) مشترکا انجام شد، در واقع سدشکنی برای ادامه لجن پراکنی برخی مطبوعات نسبت به شخص رئیس جمهور باشد. مسئله ای که با توجه به شدت هشدار رهبر انقلاب،حساسیت زیادی را ایجاد خواهد کرد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه