الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اقتصاددانان مجلس هفتم : بودجه ۸۶ از بسياري جهات مثبت است.
ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٢ بهمن ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

يك عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: خوشبختانه توجه به ايجاد اشتغال، مسكن روستاها، آب روستاها و اين‌كه بايد كاري كرد كه روستاها و شهرهاي كوچك دلگرم شوند و مسأله مهاجرت گسترش نيابد، در لايحه بودجه 86 ديده شده است. وي افزود: آنچه از طريق رييس جمهور تقديم شد؛ تغييرات مثبتي را در اعداد و ارقام نشان مي‌داد به گونه‌اي كه بودجه جاري را 35 هزار ميليارد ريال در نظر گرفته بودند كه 25 هزار ميليارد ريال هم از سقف بودجه جاري و هم نسبت به سال 1385 كاهش داشته است.  

مصباحي‌مقدم با بيان اين‌كه كاهش بودجه بايد به معناي انضباط مالي دولت و كاهش هزينه‌هاي غيرضروري باشد، گفت: تا اينجا اين ارقام مثبت تلقي مي‌شود و اميد مي‌رود كه طي سال‌هاي آتي هم اين روند استمرار يابد.  

اين عضو كميسيون اقتصادي با اشاره به بودجه عمراني، از اندك افزايش آن نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: اين روند نيز مثبت تلقي مي‌شود، زيرا نسبت بودجه عمراني به جاري همچون سال گذشته افزايش داشته است.  

وي با اشاره به گفت‌وگوهاي بين صاحبنظران مجلس شوراي اسلامي با وزراء و معاون اول رييس جمهور در خصوص كاهش رقم قيمت هر بشكه نفت از 45 دلار به 7/33 دلار گفت: اين كاهش اقدامي بسيار مثبت بود، چرا كه از نظر قيمت بين‌المللي نفت، اين قيمت را رو به كاهش و در عين‌حال طرح‌ها و نقشه‌هاي دشمن قسم خورده نظام جمهوري اسلامي ايران در راستاي كاهش قيمت بين‌المللي نفت براي تحت فشار قرار دادن ايران را نقش بر آب مي‌بينيم.  

مصباحي‌مقدم به افزايش حداقل دستمزدها با نرخ رشد بالاتر و افزايش حداكثر دستمزدها با نرخ بسيار كمتر در بودجه 86 نيز اشاره كرد و گفت: اين اقدام هم به سمت اجراي عدالت حركت مي‌كند. زيرا متأسفانه سقف دستمزدها نسبت به كف هم‌اكنون چند ده برابر است و نيازمند رفع فاصله سقف و كف است كه در لايحه مديريت خدمات كشوري نيز ديده شده است.  

به گفته‌ي وي، در لايحه پيشنهادي، دولت حداقل دستمزدها را با رشد بالاتري حدود 40 درصد افزايش داده و حداكثر دستمزدها را نيز كه بيش از 5/1 ميليون تومان است با نرخ كمتر و در مواردي هم ثابت گذاشته است. وي معتقد است كه اين نگاه، نگاهي عدالت‌محور است كه مي‌تواند حقوق‌هاي بالا را به ديگر افراد نيز اختصاص دهد. نماينده‌ي مردم تهران در پايان خاطرنشان كرد: لايحه بودجه 86 از بسياري جهات مثبت است اما اظهارنظر دقيق‌تر در خصوص بودجه نيازمند بررسي بيشتر در مجلس است.


 
 
 
تبلیغ ویـژه