الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

دريچه ای بسوی جهان آينده - وبلاگ دکتر محمدعلی رامين
ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ بهمن ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

دکتر محمد علی رامین استاد دانشگاه ، دبیر کنفرانس بین المللی هولوکاست و دبیرکل بنیاد جهانی هولوکاست هم بلاگ تاسیس کرده است. آخرین مطلب آقای دکتر رامین در خصوص حوادث اخیر مسد الاقصی و تلاش اسرائیل براب نابودی نمادهای تاریخی و مذهبی قدس شریف است.

با هم این مطلب را که برگرفته از وبلاگ ایشان با نام جهان آینده در آدرس http://www.maramin.ir است مطالعه می کنیم .

اماکن مقدسه، بمثابه نوامیس الهی - محمد علی رامین :

یکی از ویژگی های فطری انسانها، داشتن «غیرت» برای حفظ هویت انسانی خویش است.

تمام انسانها بطور طبیعی نسبت به حفظ مال و جان و ناموس خود «غیرتمند» هستند و این غیرتمندی به میزان رشد «خود آگاهی» آنها افزایش می یابد. بالاتر از این سطح از غیرت، خودآگاهی نسبت به همنوعان و انسان دوستی و «دیگر خواهی» است که برتر از خودخواهی است و آن داشتن غیرت نسبت به حفظ مال و جان و ناموس دیگران در برابر تجاوزگران و زورگویان جهان است.

اما برترین نوع خودآگاهی فطری انسان ها توجه به اصالت و ماهیت الهی خویش است که بالاترین سطح از غیرتمندی را موجب می شود و آن پاسداری از اموال و نوامیس الهی بر روی زمین است. آنچه به احکام و اوامر و نواهی شریعت بر می گردد و هر آنچه که به مقدسات دینی انسان ها مربوط می شود همانند حاکمیت دینی، ولایت اسلامی و اماکن مقدسه، تماما جزء نوامیس الهی هستند که برای حفظ و حراست آنها از آسیب و آزار اشرار در جهان، تمام انسانهای رسالت مدار و مسئولیت شناس باید همه هستی خود را غیرتمندانه سپر بلای نوامیس الهی سازند.

بیت المقدس و مسجد الاقصی همانند مکه و کعبه والاترین اماکن مقدس برای موحدان و بویژه امت بزرگ اسلامی هستند. تجاوز به حریم  این مقدسات به مفهوم تجاوز به نوامیس خداوند، مشروعیت ادامه حیات را از هر اوباش و هر گروه شرور سلب خواهد کرد. اگر مسلمانان نسبت به پاسداری از نوامیس الهی در برابر اشرار جهانی سهل انگاری کنند، جان و مال و ناموس خود آنها دیگر در هیچ جای جهان مصونیت نخواهد داشت.


 
 
 
تبلیغ ویـژه