الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

فرمول استاندارد يک توطئه ء انگليسي-آمريکايی
ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ بهمن ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

يك مقام آگاه امنيتي در پي دستگيري عوامل بمب گذار حادثه تروريستي در زاهدان، ابعاد ديگري از توطئه‌ اخير آمريكا براي ايجاد فتنه قومي و مذهبي در كشور را افشا كرد.  

يك مقام آگاه امنيتي در گفت و گو با خبرگزاري فارس با اشاره به اعتراف عوامل تروريست بمب گذار در زاهدان اظهار كرد: اين افراد اجير شده بوده‌اند و هيچ‌گونه سازماندهي در داخل كشور و استان سيستان و بلوچستان نداشته‌اند. آنان افراد شروري بوده‌اند كه از سوي سرويس‌هاي اطلاعاتي و آموزشي خرابكاري ديده‌اند. در اين حادثه تروريستي كه صبح چهارشنبه انجام شد، يك اتوبوس حامل كارمندان سپاه پاسداران در ميدان ثارلله زاهدان منفجر گرديد كه بر اثر آن 12 تن شهيد و 24 نفر هم مجروح شدند. اين مقام آگاه افزود: در اعتراف يكي از عوامل بمب گذار اشاره شده كه افرادي كه به وي آموزش بمب گذاري و ترور داده‌اند با زبان انگليسي صحبت مي‌كرده‌اند و مترجمين احتمالاً از اعضاي منافقين بوده‌اند.  

اين منبع مطلع به علت اين اقدامات تروريستي اشاره كرد و گفت: در اعترافات افراد دستگير شده اشاره شده كه در راهپيمايي گسترده 22 بهمن، حضور اهل تسنن در كنار شيعيان باعث ناخرسندي آمريكا شده و براي بر هم زدن اين وحدت، همدلي و تابعيت از نظام و رهبري تصميم گرفتند كه چند اقدام خرابكاري در استان سيستان و بلوچستان انجام شود. اين مقام آگاه امنيتي در ادامه گفت و گو با فارس به نقل از دستگير شدگان تصريح كرد: اين افراد پس از بمب گذاري و به شهادت رساندن تعدادي از شهروندان شيعه و سني، قصد داشتند برخي از مولوي‌هاي اهل تسنن و سران طوايف در استان سيستان و بلوچستان را ترور كنند و از اين طريق فتنه قوي مذهبي در استان و حتي كشور ايجاد كنند.  

به گفته اين منبع مطلع، يكي از افراد دستگير شده نحوه دستگيري خود را اين گونه بيان كرده است: «من فكر نمي‌كردم كه مردم به ما حمله كنند؛ زيرا ما را توجيه كرده بودند كه مردم با شما هستند اما پس از انجام انفجار، مردم به سوي من حمله كردند و مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و بعد از آن از سوي مامورين دستگير شدم.» افراد دستگير شده با اظهار ندامت و پشيماني از اقدام خود به اغفال خويش و دريافت وجوه كلان براي اقدامات تروريستي اشاره كرده‌اند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه