الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

نان قرض دادن های تماشايی اپوزيسيون رسانه ای ايرانی !
ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ اسفند ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .  

دو سه تا پست قبل ، ‌در خصوص آلودگي حداكثري حسين درخشان و لابي حمايتگر او چيزهايي را تذكر دادم. امروز مي خواهم يكي از كدهاي دال بر عدم انطباق سياستهايي كه حسين درخشان طي آن كنترل مي شود ، ‌با سياستهاي نظام را نشان بدهم. 

اگر يادتان باشد ، مجددا روزنامه كيهان طي مطلبي پرده از بسياري مسائل در خصوص اپوزيسيون خارج نشين ايراني برداشت . در اين ميان ، مجددا نام حسين درخشان ، سينا مطلبي و بسياري ديگر از خارج نشينان فراري ، درج و گوشه هايي از ارتباطات آنان با سيستمهاي جنگ رواني بيگانه خصوصا لايه هاي غوغاسالار انگليسي و آمريكايي برملا شده بود.  

در آن روز ، درخشان در مطلبي كه طي آن براي برخي از عناصر مذكور در ان مطالب ، دايه مهربانتر از مادر شده بود ، از برده شدن نام سينا مطلبي تعجب كرده و ارتباط ميان او و جريانات انگليسي و آمريكايي رسانه اي و اينترنتي را منكر شده بود.  

حالا ، چند نكته را من در اين مورد مي خواهم تذكر بدهم :  

1-     بي.بي.سي .بخشي از دستگاه ديپلماسي دولت بريتانيا است كه نقش تعيين كننده اي در راهبردهاي رسانه اي اين دولت دارد. در اهميت و نقش بي بديل بي.بي.سي در پازل تبليغات و ديپلماسي فريب انگليس همين بس كه بي.بي.سي به عامل نجات دهنده دولت توني بلر از ماجراي مرگ ديويد كلي دانشمند انگليسي متخصص تسليحات كشتار جمعي تبديل شد و موضوع اتهام دولت بلر در قتل وي را تا سرحد يك اتهام براي افشاي نام محرمانه وي ( كه به ادعاي بي.بي.سي موجب خودكشي وي شد ! ) تنزل و دولت توني بلر را از اين مهلكه نجات داد.

2-     تشكيلات بي.بي.سي فارسي نيز بخش مهمي از بي.بي.سي بوده كه با هدايت وسياستگذاري كلان بنگان بي.بي.سي ، سياستها و ديپماسي انگليسي در حوزه ايران را پوشش مي دهد. لازم به ذكر است بي.بي.سي فارسي همچون ساير بخشهاي فارسي سرويسهاي خبرپراني دولتهاي بيگانه همچون صداي آمريكا ،‌ راديو دويچه وله و راديو ر‍ژيم اشغالگر قدس؛ مأمن و جولانگاه عناصر رسانه اي اپوزيسيون فراري ايران شده است كه از جمله آنان مي توان به مسعود بهنود ، حسين درخشان ، ‌سينا مطلبي و بسياري ديگر از اين عناصر اشاره نمود. رويكرد اصلي بي.بي.سي در حوزه فرهنگ و سياست ، قبح زدايي از ممنوعيتهاي شرعي و قانوني و القاء عدم همراهي مردم ايران با سياستهاي رسمي کشور است.

3-     چندي است كه بنگاه جهاني بي.بي.سي به برگزاري دوره هاي مختلف خبرنگاري و روزنامه نگاري خصوصا در كشور ما علاقه ويژه اي نشان داده و تاكنون ، دو دوره از اين آموزشها را برگزار كرده است. اكثر خبرنگاران مدعو به اين آموزشها عناصري از طيفهاي خاص سياسي و داراي رويكردهاي شاژ در حوزه هاي مختلف فرهنگي وسياسي هستند.

4-     نتايج برگزاري اين نوه دوره ها آرام آرام خود را نشان مي دهد. اين بنياد اخيرا اقدام به تاسيس سايتي به زبان فارسي بنام مجله اينترنتي زيگزاگ نموده است . در بخش "درباره ما" ي اين سايت اينگونه مي خوانيم : " مجله زيگ زاگ را بنياد بخش جهانی بی بی سی که نهادی خيريه آموزشی است، منتشر می کند. نويسندگان اصلی مجله، کارآموزان «آی لرن»، برنامه آموزش از راه دور روزنامه نگاری اين بنياد هستند"

5-     روشن است كه اصولا اين بنياد "خيريه" (!) تاكنون صرفا يكي از دوره هاي مذكور را به پايان رسانيده و در ابتداي دوره دوم اين آموزشها قرار دارد. با بررسي عقبه فني اين سايت ،‌ با اطلاعات جالبي برخورد مي كنيم :

Administrative Contact

   Rooznegar DOT COM 

   Sina Motalebi 

   Beumont House

17-19 Princess Square

   London,  W2 4NR 

   GB 

   Phone: +1.7849818831

با اين حساب ، مسئوليت مديريت سايت زيگزاگ كه رسما متعلق به بنياد جهاني بي.بي.سي است، با همان آدم بي گناه و گوشه نشين و بي آزار ، يعني آقاي سينا مطلبي است. با اين حساب، ‌سينا مطلبي را مي توان عنصر اصلي دستگاه خارجي انگليس براي سازماندهي و هماهنگي عناصر رسانه اي مرتبط با بيگانه ، تلقي كرد.

6-     بررسي محتواي مجله مذكور ، مبين تناسب قطعي سياستهاي خبري اين سايت با رويكردهاي سياسي و فرهنگي بي.بي.سي است. ليكن چون بي.بي.سي در شكل و شمايل يك سايت خبري رسمي به فعاليت مي پردازد ، ورود به برخي حوزه ها و شكل ها براي آن براحتي ميسر نيست . از جمله مواردي كه در زيگزاگ منتشر شده و انتشار آن در سايت رسمي بي.بي.سي تبعات زيادي براي آن بدنبال خواهد داشت ، مي توان به مقاله اي تحت عنوان " مشروب با طعم آمپول" اشاره كرد كه محتواي و هدف نويسنده آن ، از سوتيتر مندرج در ذيل اين خبر آشكار است. سوتيتر اين مطلب اينگونه ادعا مي كند : " مخلوط الکل طبی و آب همچنان مشروب محبوبی در ايران است" برای درک بهتر این موضوع ،‌می توانید به سوابق سینا مطلبی - قملفرسایی در حوزه های فرهنگی ، هنری و سینمایی - توجه بیشتری کنید .  

فكر مي كنم با درج اين مطلب ، ساده ترين و پياده ترين مخاطبان جناب هودْدِرررر هم نيازشان به توضيح بيشتر مرتفع شده باشد. 


 
 
 
تبلیغ ویـژه