الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

پشت پرده ی استعفای ابطحی
ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

پشت پرده ی استعفای ابطحی

خبرنگار شريف نيوز اطلاع یافت، تصميم ریيس جمهورى براى بركنارى ابطحى، از معاونت حقوقى و پارلمانى، پيش از استيضاح خرم و در نتيجه ديدار رياست جمهورى با يك مقام ارشد قضايى استان تهران و يك مقام عالى رتبه انتظامى اتخاذ شده است.
در پى انتشار خبر استعفاى محمدعلى ابطحى، معاون حقوقى پارلمانى ریيس جمهورى و قبول استعفا از سوى آقاى خاتمى، علت استعفاى ابطحى، به پرسشى در افكار عمومى تبديل شده است.
در حالى كه منابع رسمى نزديك به ریيس جمهور از ذكر هر گونه علت براى اين استعفا خوددارى مى‏كنند، يك مقام آگاه به خبرنگار «شريف نيوز» گفت: دو مقام عالى رتبه قضايى و انتظامى در ديدار خود با آقاى خاتمى، ضمن ارائه مستندات كافى كه از حضور محمدعلى ابطحى معاون سابق حقوقى و پارلمانى ریيس جمهورى در مجالس با فضاى فرهنگى نامناسب حكايت مى‏كرد، از برخورد قضايى قريب الوقوع با نامبرده خبر داده‏اند كه به دنبال آن و در همان جلسه رييس جمهور ضمن موافقت با بركنارى وى از معاونت حقوقى - پارلمانى، تصميم خود را مبنى بر فرستادن وى به سفارتخانه ايران در بيروت يا ابوظبى به مقامات ياد شده اعلام مى‏دارد.
گزارش خبرنگار «شريف نيوز» حاكى از آن است كه اين تصميم رييس جمهور با واكنش دو مقام قضايى و انتظامى رو به رو شده است و سرانجام رييس جمهورى با بركنارى وى ظرف يك ماه آينده موافقت مى‏كند.
محمدعلى ابطحى پس از دريافت فرمان كناره‏گيرى از سوى رياست جمهورى و به دنبال مشورتى كه با بهزاد نبوى داشته است، اعلام مى‏كند كه پس از تعيين نتيجه استيضاح خرم استعفا خواهم داد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه