الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

بازدید حضرت آقا از دستاوردهای جدید علمی و فناوری صنایع مختلف وزارت دفاع
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

امروز ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، میهماندار امیر قافله صبح بود. خبرش را برایتان از سایتهای رسمی می گذارم تا بخوانید . مقام معظم رهبری در محل گروه آیت الله شهید محلاتی از دستاوردهای جدید سربازان انقلاب اسلامی در حوزه تحقیقات دفاعی بازدید کردند.

 

همزمان با سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر رهبر انقلاب اسلامي روز پنجشنبه به مدت چهار ساعت از نمايشگاه «جلوه‌هاي خودباوري و اقتدار دفاعي» وزارت دفاع در محل مجتمع گروه صنايع شهيد محلاتي ديدن کردند.  

فرمانده کل قوا در بازديد از اين نمايشگاه، از نزديک در جريان آخرين دستاوردهاي صنايع دفاعي و طرح هاي تحقيقاتي وزارت دفاع در بخش‌هاي هوا فضا، موشکي، دريايي، هوايي، جنگ الکترونيک، اپتيک و ليزر، زرهي و ضدزره، انواع توپخانه و مهمات، پدافند غيرعامل و نقشه‌برداري و مهندسي قرار گرفتند. 

در ابتداي ورود آيت‌الله خامنه‌اي به نمايشگاه جلوه‌هاي خودباوري و اقتدار دفاعي که رييس ستادکل نيروهاي مسلح و فرماندهان کل ارتش و سپاه و فرماندهان نيروهاي سه گانه ارتش و سپاه و بسيج و مسوولان وزارت دفاع حضور داشتند، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح از آخرين دستاوردها و طرح‌هاي عمده دفاعي و همچنين عملکرد اين وزارتخانه در بخش‌هاي پشتيبانيِ رفاهي کارکنان نيروهاي مسلح و پشتيباني دفاعي و عمراني و همچنين طرح‌هاي تحقيقاتي و موفقيت‌هاي وزارت دفاع در جشنوراه‌هاي علمي، گزارش داد.  

فرمانده کل قوا در ابتداي ورود به مجتمع گروه صنايع شهيد محلاتي با حضور در محل يادمان شهدا، ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهيدان دفاع مقدس اداي احترام کردند. رهبر انقلاب اسلامي همچنين در جمع فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح و مسوولان وزارت دفاع، پيشرفت‌هاي کنوني در بخش‌هاي مختلف کشور از جمله صنايع دفاعي و پشتيباني را خوب ارزيابي کردند و افزودند: اگر چه اين پيشرفت‌ها خوب است اما در واقع جبران عقب ماندگي تاريخي کشور است و نبايد به اين پيشرفت‌ها قانع شد.  

آيت‌الله خامنه‌اي با تاکيد بر لزوم انجام کارهاي نو و جديد و غيرمسبوق به سابقه خاطرنشان کردند: بايد مرزهاي دانش شکسته شود و ايراني ثابت کرده که مي‌تواند اين کار را انجام دهد. ايشان تحقيقات را ريشه حرکت و پيشرفت علمي دانستند و تاکيد کردند: همه بخش‌هاي دانشگاهي، توليدي، صنعتي و دفاعي بايد ضمن آن‌که به تحقيقات توجه جدي مي‌نمايند از نيروهاي با استعداد جوان و داراي توانايي‌هاي علمي بالا در بخش‌هاي مختلف استفاده کنند و خود را در تحقيقات و استفاده از ظرفيت‌هاي علمي محدود نکنند.  

رهبر انقلاب اسلامي توجه به کيفيت را در توليدات بخش‌هاي مختلف به ويژه صنايع دفاعي مورد تاکيد قرار دادند. در پايان بازديد آيت‌الله خامنه‌اي از نمايشگاه توانمندي‌هاي دفاعي، تحقيقاتي و پشتيباني وزارت دفاع، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت ايشان در محل نمازخانه گروه صنايع شهيد محلاتي اقامه شد.  

رهبر انقلاب اسلامي در سخنان کوتاهي در جمع کارکنان صنايع دفاع و پشتيباني وزارت دفاع با گراميداشت سالروز فتح خرمشهر، عامل اصلي پيشرفت‌هاي کنوني کشور در عرصه‌هاي مختلف به ويژه بخش دفاعي را همان جوهره فتح خرمشهر دانستند و افزودند: امروز حرکت، پويايي و عزم راسخ براي ادامه مسير پيشرفت در همه بخش‌هاي کشور مشاهده مي‌شود و آينده ملت ايران، آينده‌اي روشن است. 


 
 
 
تبلیغ ویـژه