الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

بخش دوم : وقتی حسين درخشان ماسک می زند.
ساعت ٥:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ تیر ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

حسین درخشان پس از مدتی ، با طراحی یک چهرهء دوسویه ، آرام آرام ، جهت محتویات جدید وبلاگ خود را تغییر می دهد. چهره جدید حسین درخشان دو ویژگی دارد :

1-     این چهره ، از خود فردی مستقل از سایر اپوزیسیون و مشکل دار با آنها را به نمایش می گذارد. در این چهره حسین درخشان با عناصری همچون نیک آهنگ کوثر ، حسین باستانی و برخی دیگر از اپوزیسیون رسانه ای ، درگیر است. این ها همه درحالیست که حسین درخشان بشکل غیر انکار و اختفاء، در تمامی پروژه هایی که عناصر اصلی درگیر با وی حضور دارند ، حضور دارد.

2-     حسین درخشان جدید ، رویکردی بظاهر عقلانی نسبت به مسائل درجریان پیرامون ایران در خارج از کشور از خود به نمایش می گذارد . وی از خود چهره ای منطقی ، دلسوز و منتقد مصلح به نمایش گذاشته و سعی دارد خود را فردی نگران و علاقمند به سرنوشت حقیقی وطن خود ، معرفی کند. در این چهره جدید، حسین درخشان ، با حاکمیت ج.ا.ا نیز دیالوگی شبه محترمانه و تقریبا جذاب ، آغاز می کند. تاجایی که در وبلاگش یک تار موی نظام ج.ا.ا را با اپوزیسیون قابل معاوضه نمی داند !  

فاز اصلی عمکرد جدید حسین درخشان ، با حمله به برخی پروژه های علنی ضد انقلاب علیه ج.ا.ا کلید می خورد . این فاز نیز همانند چهره جدید درخشان، دو وجهی است :  

وجه اول : وی علاوه بر طرح ادعای مخالفت با هرگونه براندازی نظام ج.ا.ا ، با افشای بخشی از اطلاعات آشکار موجود روی اینترنت علیه برخی پروژه های هماهنگ شده توسط ناتوی فرهنگی ، آنها را پروژه های طراحی شده توسط لایه های جنگ طلب آمریکایی جهت براندازی نظام ج.ا.ا معرفی کرده و برخورد نظام ج.ا.ا با برخی عناصر آنها را موجه معرفی می کند. جالب آنجاست، تقریبا هیچ یک از عناصر مورد حمله توسط حسین درخشان ، اصولا در دسترس جمهوری اسلامی ایران قرار ندارند و عمدتا با حسین درخشان در پروژه ها و فعالیتهای مشترکی علیه نظام اسلامی حضور داشته اند.  

وجه دوم : وی با طبیعی و منطقی معرفی کردن برخی دیگر از پروژه های در حال اجرا توسط اپوزیسیون رسانه ای به کارفرمایی محورهای شرارت در ناتوی فرهنگی ، سعی در حساسیت زدایی از پروژه های مذکور و ایجاد حاشیه امن برای فعالان آنها دارد. نکته قابل تامل اینکه برخی از عناصر دخیل در پروژه های مذکور به ایران تردد داشته و با اصولا در ایران فعالیت می کنند. همچنین، برخی از عناصر دخیل در پروژه های – به زعم حسین درخشان – بی خطر ، در پروژه های مورد حمله و هجوم صوری درخشان هم حضور داشته اند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه