الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

صداوسيما ، ناکجا آباد فرهنگی
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ شهریور ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

مبحث اصلی :  

واقعا مانده ام که بعضی ها از جان همه مولفه های مورد علاقه مردم چه می خواهند. آیت الله مرحوم طالقانی ، از جمله نقاط اتکاء فکری مردم مسلمان ایران که از سوی امام ، به عنوان برادر و برای مردم به عنوان پدر معرفی شد ، طی برنامه ای که امروز تا ساعت 19:30 از شبکه دوم سیما پخش شد ، فردی دموکرات منش و روشنفکر با تعریف خاص معرفی شد.  

نمی دانم واقعا عاقبت صداوسیما چه می شود. با این وضع که من می بینم با شیب بسیار تندی بسمت قهقرای انحراف می رود. البته باید در کنار آن ، نگاهی هم به سطح تهران در این روزها بیاندازیم . بنظر می رسد برخی ، از این مجتهد مبارز ، آیت الله طالقانی را مورد توجه ندارند. بلکه آنچه از وی مورد توجه آنها است "پدر طالقانی" است .  

چند آیتم ویژه در این برنامه که به چشم من آمد و فریادم را در آورد اینها بود :  

برنامه آنهنگام که در حال سخن گفتن در مورد سرگذشت قبل از انقلاب آیت الله طالقانی بود ، بخشی از سخنان ایشان را – احتمالا در مسجد هدایت – منتشر کرد که ایشان وضعیت و مشکلات خود در مسجد خانوادگی و پدری در جنوب تهران را برای مردم تشریح می کرد. تکه ای بسیار کوتاه از سخنان ایشان انتخاب و  پخش شد . در این بخش ، ایشان از درگیری توامان خود در آن مسجد بر سر تفسیر فرآن با دو جریان ، خبر داد و در بخش اول ، به مجامع مذهبی ای اشاره می کرد که اصولا تفسیر قرآن را مجاز نمی دانستند ! اما آیا این برنامه ، به آن مرحوم اجازه داد از ورای تاریخ کلمه ای در مورد آن جریان دوم هم سخنی بگوید؟ نه. بخش دوم سخنان حضرت آیت الله سید محمود طالقانی دربرنامه ویژه خودش سانسور شد! 

دکتر محمد مهدی جعفری در سخنان خود آیت الله طالقانی را دموکرات معرفی کردبخش عمده اظهار نظر در خصوص خصوصیات سیاسی اجتماعی و شخصی مرحوم طالقانی براساس سخنان آقای دکتر محمد مهدی جعفری ، استاد دانشگاه شیراز و منتسب به گروهک غیر قانونی موسوم به اتئلاف ملی مذهبی گذاشته شد. ایشان حرفهای بسیار عجیبی در مورد ایشان و نسبت ایشان با جریان مذهبی زد که بیشتر به یک بیانیه سیاسی صادره از سوی گروهک ملی مذهبی شباهت داشت تا برنامه ای تلویزیونی تولید شده توسط یک نهاد مرتبط با نهاد ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی ، در مورد یک فقیه معتقد به ولایت فقیه !  

ایشان در سخنان خود گفت : آیت الله طالقانی به آخوند سیاسی مشهور شده بود که از سوی آخوندهای سنتی امری مکروه بشمار می آمد! معلوم نیست حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی – یعنی سیاسی ترین روحانیون شیعه عصر حاضر-  که مورد حملات این حضرات هستند ، عضو کدام دسته آخوند ! از نگاه این برنامه تلوزیونی هستند ؟ حضرت آیت الله طالقانی از نظر این برنامه چه نسبتی با امام (ره) دارند ؟ در بخش دیگری از سخنان این حضرت آقا ، مرحوم طالقانی ، فردی "آزادیخواه و دموکرات منش" معرفی کرد که "روشن" می اندیشند! 

می شود صداوسیما به خودش بیاید ؟ حالش خیــــلی خراب است. صداوسیما به فتح جریان ملی مذهبی در آمده است ! توجیه حضرات صداوسیمایی چیست ؟ نکند ملی مذهبی ها و نهضت آزادی هم به فهرست نیروهای درون نظام حضرات سازمان صداوسیما - در کنار جریان دوم خرداد و مشارکت – اضافه شده اند ؟  

فردی که در عکس کنار آیت الله طالقانی مشخص شده را می شناسید؟ بنظر شما هدف از انتشار این تصویر چه بوده است ؟ چه روزی این ترک ها به شکستی کامل بیانجامد ، الله اعلم .  

مبحث فرعی :

آقای صداوسیما ، مصاحبه اش با سامی یوسف در درون قایق را پخش کرد . سامی یوسف تاکید می کرد که هرگز قصد نداشته است که یک خواننده پاپ شود. همچنین او موضوعات مالی را نیز هدف خود معرفی نکرد. بلکه قسم خورد که هدفش خدمت به اسلام بوده است. همچنین او با وجود آنکه مسلمانی سنی مذهب است ، بشدت بر نقش فقه در زندگی تاکید کرد و گفت که گروهی از علما را به عنوان مشاور انتخاب کرده و بدون مشورت با آنها هیچ کاری نمی کند. بسیار عبرت انگیز بود. نکته اول اینکه کدام خواننده موسیقی ، از هر سلک و گروهی و دسته ای در ایران ، می تواند ادعا کند که قصدش فقط و فقط خدمت به اسلام بوده است ؟ کدام یک از آنها ، بدون انجام مشاوره با علما ، دست به اقدامی نمی زنند ؟ حتی مداحان ما آیا اینگونه اند ؟ و نکته دوم اینکه من ، دو سال است تعدادی از فیلم های او را در فولدری بنام تبلیغات مذهبی اهل تسنن ذخیره کرده ام . مولفه های تبلیغات مذهبی را بشدت مشاهده می کردم و امروز این موضوع تایید شد. صداوسیما جواب بدهد که آیا حتی این نکته به مخیله اش خطور کرده بود ؟ صداوسیما چه چیزی در مقابل آن ارائه کرده است ؟ چرا اینقدر حوزه موسیقی در کشور ما به ابتذال و مسخرگی کشیده شده است ؟ انتهای این مسیر کجاست ؟ من رسما دیدم که مرکز موسیقی سازمان صداوسیما موسیقی با سبک تکنو ساخته است ( برای اثبات به سایت خود این مرکز مراجعه کنید. ) انتهای این منحنی فاسد کجاست ؟


 
 
 
تبلیغ ویـژه