الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

حالا می توان جمع بندی کرد
ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

در مورد سفر رئیس جمهور به آمریکا و تاثیرات مهم و واکنشهای مهمتر عناصر مختلف سیاسی سراسر جهان به آن ، تعمدا تا همین الان دست نگهداشتم . نمی خواستم آنچه که می نویسم ، بعنوان یک قطعه از یک پازل متنوع سیاسی به نمایش در آید. بلکه می خواستم آئینه ای صادقانه مقابل چهره این حوادث بگیرم تابتوانیم نگاهی عمیق تر به وضعیت و یارگیریهای سیاسی درون و بیرون فضای سیاسی کشورمان بیاندازيم .  

هزار بار گفته ایم ، بازهم می گوییم ، بدون کوچکترین امکان اغماض یا لاپوشانی که ، عمده عناصر شاخص جریان باصطلاح اصلاح طلب ، مغناطیس سیاسی خود را با آهنربای غربی تنظیم می کنند. بعضی مواقع کار از این حرفها هم می گذرد و اصولا ، آنها و غرب ، منافع دقیقا یکسانی پیدا می کنند و در کنار هم سعی می کنند یک طرح را به پیش ببرند.  

با هم که رودربایستی نداریم . جمع مهمی از میان از عناصر ، دقیقا با غربی ها ، طرح فروپاشی انقلاب اسلامی را پیگیری می کردند و می کنند. امروز هم ، اصلا برای آنها ، واقعیت بیرونی ای بنام منافع ملی ، تعریف شده نیست. چیزی از نظر آنها باید حفظ شود که در راستای حفظ منافع آنها باشد و چیزی باید مورد سرکوب قرار بگیرد که منافع آنها را محدود کند. بدون کمترین تردید ، احمدی نژاد ، یک خطر ذاتی برای منافع کثیف عناصر آلوده داخلی است. این یک امر واضح و روشن است. حالا وقتی احمدی نژاد ، برای دشمن بیگانه بیرون از مرز هم همین ماهیت خطرناک را داشته باشد ، پرواضح است که آنچه که رخ می دهد ؛ گره خوردن عملیات ، پس از گره خوردن دشمن و دوست برای این عناصر است.  

بروشنی ، احمدی نژاد از چالش احتمالی و پیش رو در آمریکا مطلع بود. هرچند حال که به این چالش نظر می افکنیم ، می بینیم که این چالش و توهین آن عنصر سیاسی ملبس به لباس دانشگاهی ، آنچنان رنگی در مقابل توهین های سیاسیون وطنی ملبس به لباس دانشگاهی و غیر دانشگاهی در کشور خودمان نداشت. آنهایی که مدعی آنند که در پی توهین به احمدی نژاد به ملت ایران توهین شد ، پاسخ مرا بدهند که چرا خود ، ذره ای از ارتکاب همین جنایت در حق ملت ایران کوتاهی نکرده و نمی کنند و ای بسا که خود سنگ تمام هم گذاشته اند ؟ یادشان رفته و آلزایمر گرفته اند که در یکی از شرکتهای دولتی در دوره انتخابات ریاست جمهوری نهم سرور مخصوص ارسال اس ام اس نصب کرده بودند و تا ارسال اسم ام اس مستهجن در مورد لباس زیر دکتر هم پیش رفتند ؟ یادشان رفته که این سبک اقدامات را همین الان هم تکرار می کنند ؟ یادشان رفته که اصلا حواسشان نیست که طرف رئیس جمهور کشور و توهین به او توهین به ملت ایران است ؟ آیا حتی ذره ای از این سبک و سیاق اعمال ، از سوی عناصر اصولگرا در حق خاتمی و باصطلاح اصطلاح طلبان صروت گرفته بود؟  

اما همانطور که احمدی نژاد ضمن آگاهی از چند و چون صحنه ای که در انتخبات ریاست جمهوری می خواست به آن وارد شود ، صحنه را بصراحت و تمامیت ، به کنترل خود در آورد ، در کارزار روانی شکل گرفته در نیویورک نیز به همین شکل موفق بود.  شباهت صحنه دانشگاه کلمبیا و بی هویتی کلمات رانده شده بر زبان آن رئیس دانشگاه ، با صحنه دانشگاه امیرکبیر و بی هویتی کلمات رانده شده بر زبان و قلم آن ۵۰ نفر انتهای سالن و حرکتهای مهوع آنان انکار ناشدنی است . آنان نیز از صحنه دانشگاه امیرکبیر ، چیزی جز فرار احمدی نژاد را نمی خواستند. والا کارشان به انفجار نارنجک دستی نمی رسید ! کاری که می توان گفت برایشان تعبیر زدن به سیم آخر داشت. راستش را بخواید در دانشگاه کلمبیا همان کسی به ملت ایران توهین کرد که در دانشگاه امیرکبیر عکس احمدی نژاد را آتش زد. اما آخر چه شد ؟ کار به آنجا رسید که حضرات ، دو دسته شده ، از اقدامات رفقای خودشان در دانشگاه امیر کبیر برائت جستند و اقدامات رفقای خود در آن زمان را نوعی حماقت به نفع یک عنصر آشنا به جنگ روانی - یعنی احمدی نژاد ! - معرفی کردند. همین است که این دانشگاهی آمریکایی نیز امروز از سوی دوستان و دشمنانش چنان زیر فشار قرار گرفته که در مصاحبه ای گفته است :‌امروز که به شت سر نگاه می کنم می بینم خیلی بهتر بود اگر احمدی نژاد را دعوت نمی کردم ! .

وقتی شنیدم که برخی از سیاسیون قطعا وابسته ، با بزرگنمایی افراطی ( و از روی خوشحالی ! ) توهین های رئیس دانشگاه کلمبیا ، سعی در هیچ انگاری تاثیر شگرف رفتار و عملکرد او در دانشگاه کلمبیا و سازمان ملل متحد دارند و ادعا می کنند که رئیس جمهور "باید در مقابل توهین ها ، از دانشگاه خارج می شد" پیش خودم گفتم که ایشان ، براستی "آرزو" های خود را در قالب "ضرورت سازی ملی " بیان کرده اند و در دل خود می گویند که "ای کاش احمدی نژاد در مقابل توهین ها ، عصبی شده ، کنترل خود را از دست می داد و با نشان دادن ناتوانی خود برای پاسخگویی جهان پسند در مقابل آن ، از صحنه خارج می شد " ! و براستی می دانیم که این ، دقیقا آرزوی طراحان صحنه روانی دانشگاه کلمبیا نیز بود. حال چطور شده است که جمعی خود فروختهء کله پوک ، ملت ایران را نادان فرض کرده ، آرزوها و آمال مشترک خودشان و صهیونیست ها را – که به گور بردند – بصورت ضرورت ملی و عقلانی مطرح می کنند ؛ حال پرسش دارد !  

و حالا بشکل فهرست وار ، مجموعه ای از واکنش های عناصر مختلف سیاسی را با هم مرور می کنیم تا دو چیز برایمان روشن شود : الف : پیروز میدان سازمان ملل و دانشگاه کلمبیا ، کسی جز ملت ایران بود ؟ ب : خیانت پیشگان ملت ایران ، چه کسانی هستند و چگونه دست به تحریف حقیقت می زنند ، حقیقتی که صهیونیست ها با کمال صداقت - ناشی از تلاش برای حفظ دقیق منافع گروهیشان - بدان اعتراف می کنند ؟ 

رویکرد غربیان به موضوع حضور رئیس جمهور در آمریکا :

-       شبکه فاکس نیوز : با توجه به نفوذ کلام احمدی نژاد و به چالش کشیده شدن آمریکا در سخنرانی های وی ؛ همان بهتر که مقر سازمان ملل از آمریکا منتقل شود.

-          شبکه فرانس 24 : مهمترین واقعه اجلاس سازمان ملل متحد ، حضور و سخنرانی احمدی نژاد است.

-          فاکس نیوز خواستار دستگیری احمدی نژاد بعنوان تروریست برای جلوگیری از سخنرانی وی در دانشگاه کلمبیا شد.

-          تعداد زیادی از صندلیهای دانشگاه کلمبیا ، توسط عناصر صهیونیست اشغال شده بود.

-          وزیر خارجه اسرائیل : شخصا در تظاهرات علیه احمدی نزاد در نیویورک شرکت می کنم ( و شرکت هم کرد ) .

-          شبکه های مختلف خبری جهان به پخش مستقیم سخنرانی رئیس جمهور در دانشگاه کلمبیا پرداختند

-          جان بولتون سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل : با سخنرانی احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا ، رئیس جمهور ایران به همه خواسته هایش رسید.

-          نوت گریج رئیس سابقه کنگره آمریکا در واکنش به تاثیر مثبت سخنرانی رئیس جمهور : باید در پالایشگاههای ایران خرابکاری کنیم !

-          دانکن هانتر نماینده کنگره آمریکا : قطع بودجه دولتی دانشگاه کلمبیا را از طریق کنگره پیگیری می کنیم !

-          شرکتهای رسانه ای اروپا و آمریکا : سخنرانی احمدی نژاد 500 میلیون نفر بیننده داشته است .

-       رادیو صدای آمریکا در واکنش به برنامه احمدی نژاد : احمدی نژاد باید به عنوان جنایتکار جنگی (!!) در سازمان ملل بازداشت شده و اجازه بازگشت به کشورش راپیدا نکند

-          روزنامه اسرائیلی ها آرتص : احمدی نژاد ثابت کرد که می داند چگونه ضربه بزند .

-          یدیعوت احرنوت ، پرتیراژترین روزنامه صهیونیستی : احمدی نژاد به پدیده ای غیر قابل انکار تبدیل شده است .

-       امیر قطر ( کشوری که تمام پایگاهای اصلی نظامی آمریکا در آنجا است ) : مردم آمریکا و جهان سخنان احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا را شنیدند و بر حقانیت آن صحه گذاشتند.

-          فشارهای روانی بر رئیس دانشگاه کلمبیا وی را تا مرز استعفا پیش برده است . وی در گفتگو با رسانه ها گفت کاش احمدی نژاد را دعوت نمی کردم .

-          روزنر خبرنگار برجسته ها آرتص : اسرائیل بزرگترین خسارت را از سفر احمدی نژاد به نیویورک دید . وی پشت سر هم به اسرائیل ضربه زد.

-          میدل ایست آنلاین : به اعتقاد ایرانیان ، احمدی نژاد در غزوه ء نیویورک پیروز شد .

-       مهاجرانی ، وزیر ارشاد خاتمی : سخنان رئیس دانشگاه کلمبیا چیزی جز فحاشی نبود. سخنرانی احمدی نژاد ایران را در موضع حقانیست و اسرائیل را بازنده قرار داد .

-          سیمور هرش نویسنده مشهور آمریکایی : هیتلر سازی آمریکا از مخالفان خود دیگر جواب نمی دهد.

-          وين باكسره واو سيمونز مامور اسبق سیا در گفتگو با فاکس نیوز : احمدي نژاد، برنده جنگ رواني ميان ايران و امريکاست. 

رویکرد عناصر داخلی نسبت به سفر احمدی نژاد :

-          رهبر معظم انقلاب اسلامی در ديدار رييس جمهور با ايشان، سفر آقاي احمدي نژاد به آمريكا را سفري خوب، پربركت و مايه سرافرازي ملت ايران خواندند.

-       رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشگاهیان : فعال شدن همه امکانات رسانه ای و رفتار تأسف برانگیز و غیردانشگاهی رئیس دانشگاه کلمبیا، با هدف عصبانی یا منفعل کردن رئیس جمهور صورت گرفته بود تا آن را به عنوان یک سند، مبنای جنجالهای تبلیغاتی قرار دهند اما به خواست پروردگار، و به علت استفاده صحیح از منطق دین و اعتماد به این منطق قوی، نتیجه دقیقاً برعکس شد و حاضران این منطق را تأیید و تصدیق هم کردند.

-       روسای 8 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی کشور ضمن حمایت کامل از سخنان و عملکرد رئیس جمهور در آمریکا ، اعتراض خود به عملکرد رئیس دانشگاه کلمبیا را به وی اعلام کردند.

-          توکلی در واکنش به تلاش رئیس دانشگاه کلمبیا برای منفعل کردن رئیس جمهور : این توطئه به لطف خدا و تیزبینی احمدی نژاد بنفع ایران رقم خورد.

-       حداد عادل : احمدی نژاد و ملت ایران برنده اصلی میدان سفر رئیس جمهور است. سخنان شجاعانه رئیس جمهور باعث عزت ملت ایران شد و نشان داد که آینده از آن اسلام است.

-       بیانیه جمعیت ایثارگران : شجاعت و صلابت دكتر احمدي نژاد در رساندن پيام عدالتخواهانه و حق مدارانه ملت ايران، سخنراني‌ها و مصاحبه‌هاي اخير ايشان در آمريكا به ويژه نطق در مجمع عمومي سازمان ملل و سخنراني در دانشگاه كلمبيا نشان دهنده ديپلماسي فعال، پويا و موفق دولت است.

-       امام جمعه موقت تهران با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک این سفر را پر برکت و استثنایی خواند و گفت: سفرهای قبلی وی هم عالی بود اما  نتایج سفر امسال رئیس جمهور به سازمان ملل چشمگیر تر از سالهای قبل بود. احمدی نژاد آمریکا را استیضاح کرد .

-       بیانیه 200 نماینده مجلس در خصوص سفر رئیس جمهور : شجاعت ، متانت ؛ اعتماد به نفس و زیرکی سیاستمدارانه رئیس جمهور در دانشگاه کلمبیا برخورد اسلامی و انقلابی را به جهان نشان داد.

-          جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روسای دانشگاههای کشور از مواضع و اقدامات رئیس جمهور در آمریکا قدردانی کردند .

-          میردامادی دبیرکل حزب مشارکت : برخورد با احمدی نژاد در آمریکا جایگاه مردمی وی را تقویت می کند.

-          نماینده بویر احمد در مجلس : مواضع شجاعانه ، عزتمدارانه و دینمدارانه رئیس جمهور از مصادیق بارز تقوا در عرصه بین المللی است.

-          حسین شریعتمداری مدیر مسئول کیهان : کار احمدی نژاد در آمریکا انفجار نور در انتظار ظهور بود.

-          آیت الله العظمی مکارم شیرازی : به خواست خدا علیرغم همه دسیسه ها در سفر آمریکا بر محبوبیت رئیس جمهور ایران اسلامی افزوده شد .

-          حسین مرعشی عضو کارگزاران سازندگی : احمدی نژاد توانست صحنه دانشگاه کلمبیا را به خوبی مدیریت کند

-       یدالله طاهر نژاد عضو شورای مرکزی کارگزاران : سخنرانی احمدی نژاد در جمع دانشگاهیان دانشگاه کلمبیای آمریکا، ملت و تاریخ ما را مفتخر و عزتمند کرد. شخصیت فردی احمدی نژاد به گونه ای است که توانست در برابر امواج سهمگین توهین ها، مقتدرانه ایستادگی کند و پاسخگوي تمام سئوالات توهین آمیز، به صورت محترمانه و منطقی باشد. احمدی نژاد به عنوان نماینده 70 میلیون ایرانی همراه با پیشینه 7 هزار سال تمدن چنان برخوردی با توهینات مسئولان دانشگاه کلمبیا کرد که برای ملت و تاریخ ایران افتخارآمیز بود.

-          مسیح علی نژاد (خبرنگار فراری اخراجی از مجلس که با هزینه BBC در انگلیس بسر می برد ) : با سخنرانی احمدی نژاد ملت ایران در انزوا قرار گرفت. ( ! :)  )

-          آرمین سخنگوی سازمان نامشروع مجاهدین : احمدی نژاد باید صحنه دانشگاه را ترک می کرد ! ( ! :)  )

-          خاتمی رئیس جمهور سابق ایران که در سخنرانی خود در سازمان ملل از اسلام نامی نبرده بود : احمدی نژاد باید جلوی توهین به ملت ایران را می گرفت !

-          هاشمی رفسنجانی : آمریکا از توهین به ملت ایران ابراز پشیمانی کند !!!

-          محمد هاشمی عضو کارگزاران : سفر رئیس جمهور دست آورد خاصی نداشت !  ( ! :)  )

جمع بندی و نتیجه گیری ، به عهده خواننده است ! :)

حتما این زیبا نوشته را بخوانید :  قافیه تنگ تریبونهای وطنی نئو محافظه کاران - از برادرم احسان صالحی


 
 
 
تبلیغ ویـژه