الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

مدير راديو جوان شهرام گيل آبادی نيست.
ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

بچه ها عمدتا اونهایی که مسنجری اد هستند می دانند الان نمایشگاه مطبوعات هستم  . یک کمی اینجا گرفتار کاری شده ایم . تا همین نیم ساعت پیش داشتم با شهرام گیل آبادی ، جوانی که مسئولیت اداره رادیو جوان را بر عهده دارد گفتگو می کردم . با هم از غرفه رادیو جوان تا ستاد نمایشگاه هم رفتیم و در راه هم در مورد مسئولیت رسانه صحبت کردیم و به نظر من ، کسی که در رادیو جوان برنامه می سازد و هدایت محتوا و سیاستگذاریها را بر عهده دارد شهرام گیل آبادی نیست.  

حتما می دونید اگه چیزی روی وبلاگم باشه یعنی مشکلی با انتشار عمومی اون ندارم. به خود شهرام هم گفتم من از رادیو جوان ، صدای فکر شهرام گیل آبادی ای که من اینجا دیدم را نمی شنوم . راستش را بگویم که خودش هم رد نمی کرد. حرفش این بود که در حال کادر سازی است و حالا حالا ها تا رسیدن به حداقل ها و ساحل سلامت ، فاصله دارد. می گفت آنچه که همه جا برای همه ما مشکل ساز می شود ، بی ایمانی و بی صداقتی  و محور قرار ندادن تقوا است.  این ، حرف بسیار درستی است که معارض ندارد. اما حرف این است که آیا قبول داشت که در رادیو جوان چه خبر است  ؟  

بله .  

دوستانی که بی تقوایی را تبدیل به یک روش و منش عملکرد کرده اید . بدانید که شهرام گیل آبادی از این فضا حمایت نمی کند و در هیچ فضای گفتگویی نیز قائل به تمسک به تساهل نیست و گفت که وقتی کسی تخلف می کند ، بشدت در برخورد قاطع است. هرچند که سعی دارد در تنبیه نیز حدود آبروی افراد را حفظ کند.  

شهرام گیل آبادی برای اینکه به من بگوید صدای فکر او را در کجای این رادیو بشنوم چند برنامه رادیو را بمن معرفی کرد. اما آیا این مسیر درستی است ؟ از او پرسیدم چقدر زمان طول می کشد تا در رادیو جوان صدای فکر گیل آبادی را بشنویم نه صدای فلانی و بهمانی را ، گفت که زمانی طولانی طول خواهد کشید. و گفتم که این ، بشرطی قابل تحمل است که خطاها یا تخلف ها ، در محدوده تاکتیک باقی بمانند نه اینکه علاوه بر آنکه به محدوده خطوط قرمز و استراتژیک وارد شوند ، تبدیل به روش و منش و عملکرد و سیستم شده باشند.  

بهرحال ، شهرام استقبال مثبتی از دیدگاههای اینگونه داشت. تعجب از اینکه من هروقت با آدمهای رادیو حرف می زنم امیدوار می شوم و هروقت از پشت امواج برنامه هایشان را می شنوم ، ناراحت و نا امید. حالا ببینم شهرام ، این امیدواری را عمق می بخشد ؟ بنظر من ، کسی مدیر یک رسانه است که خط و سیاست او در آن رسانه پیگیری شود و تا زمانی که نیروهای ساخته شده گیل آبادی خروجیهای رادیو جوان را به نگاه و تفکر او شبیه نکرده اند ،‌او مدیر رادیو جوان نیست.  


 
 
 
تبلیغ ویـژه