الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

ای منکران ! بشنويد صدای مردم ايران را
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ دی ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

رهبر انقلاب اسلامي مهمان مردمان ديار قنات و قنوت و قناعت است. اكنون آيت الله خامنه اي قدم بر زمين آنجايي گذاشته كه مردمان اردكانش به خاطر ديدن زير اندازهاي خود در حسينيه امام خميني (ره)، همواره به خود مي بالند.    

چهارشنبه 12 دي ماه 1386 است. سرانجام درخواست ها، نامه ها و تلاش مردم يزد براي ديدار با رهبر خويش در ساعت 10 امروز به پايان رسيد و اكنون، اين نوشته روايتي كوتاه از آغاز اين سفر است.  

* از زمان حضور در يزد، هر مسافري احساس خواهد كرد كه قرار است مردم اين شهر براي مراسمي ويژه آماده شوند. از پلاكارد و دست نوشته ها گرفته تا تصاوير و آذين ها همه نشان از اين اهميت اين رخداد براي مردم دارد. از آن ايستگاه‌هاي صلواتي مناطق محروم شهر كه روزها و شب هاي بسياري را به شوق حضور مهمان عزيزشان فعاليت مي‌كردند، ديدن كرديم و آن، هم ميهن زرتشتي اهل يزد را ديديم كه با چه شوقي از حضور رهبر همه مردم ايران در اين شهر سخن مي‌گفت؛ روزهاي خوبي را در دارالعباده شاهد هستيم. 

* يزدي‌ها از ذوق خود براي تزئين و آماده سازي شهر استفاده كرده بودند و به همين منظور از شعارها و جمله هاي خوش آمدگويي تا نوع تزئيناتشان بسيار زيبا و با سليقه است. ده‌ها نوع جمله و خوش آمدگويي از رسمي تا خودماني به چشم مي‌خورد يا به قول خودشان: " صحبت از آمدن يار به اين استان بود". گل نيز از جمله ملزومات استقبال است و تصويربرداران نيز از اين گلباران مسير ورود رهبر انقلاب، سوژه هاي خود را صيد مي‌كردند. 

* واقعاً مي‌شد مصداق "هر كسي از ظن خود شد يار من" را اينجا ديد. ورزشكاران براي خوش آمدگويي نوشته بودند: رخصت ديدار بده آقا !، رزمنده ها از جمله "امير كشور عشق" براي توصيف رهبرشان سود برده بودند، هيئت هاي مذهبي نوشته بودند: حب علي (ع) و فاطمه (س) در نگاه توست، يك مركز اقتصادي پلاكارد زده بود كه "ولايت فقيه سرمايه انقلاب است"، حوزه هاي علميه از بيانات مقام معظم رهبري در مورد ايمان و اعتقاد عميق مردم يزد بهره گرفته بودند و البته جملاتي ديگر در مورد آمادگي دفاع از نظام و انقلاب به كرات نصب شده بود. 

* ساعتهاي ابتدايي صبح بود و محل قرار، ميدان امير چخماق. ميداني كه به چشم بر هم زدني پر شده بود و خيابانهاي محل سخنراني نيز به مرور ديگر جاي حركت نداشتند. هوا سرد بود و شايد مي‌شد آنرا بهانه‌اي كرد و نيامد. اما با اين وجود همه سعي كرده بودند زودتر بيايند تا محل نزديكتري به سخنراني را پيدا كنند. خب طبيعي هم بود. وقتي آن همه براي استقبال تدارك ببيني، دوست داري قريب ترين مكان را براي ديدنش داشته باشي. از ميدان ماركار و خيابان امام (ره) تا چهارراه دولت آباد مي‌شد فوج فوج جمعيت استقبال كننده را به وضوح ديد و آن مردمي كه رهبر انقلاب اسلامي به شهرشان نمي‌رفت نيز خود را به يزد رسانده بودند تا در اين حضور صدها هزار نفري، شريك باشند ؛ قطره درياست اگر با درياست ... 

* حوالي ساعت 10 بود كه جنب و جوش خيابانهاي اطراف اميرچخماق بيشتر و بيشتر شد. ميني بوس آقا كه از دور نمايان شد، ديگر همه مطمئن شدند كه هواي نامساعد تهران نيز نتوانسته مانع تحقق اين آرزوي چند ساله مردم يزد شود. اكنون رهبر انقلاب اسلامي در ديار قنات و قنوت و قناعت است. اكنون آيت الله خامنه‌اي قدم بر زمين آنجايي گذاشته كه مردمان اردكانش به خاطر ديدن زيراندازهاي خود در حسينيه امام خميني (ره)، همواره به خود مي بالند. 

* از استقبال پرشور مردم بسيار بايد گفت. از سليقه آنها كه مسير حضور رهبر انقلاب اسلامي تا ميدان امير چخماق را گل چيده بودند، زياد بايد نوشت. از آن جانبازي كه ساعتها مردم را به فرستادن صلوات براي سلامتي مقام معظم رهبري دعوت مي كرد بسيار بايد سخن گفت و از آن دو كودكي كه دستهاي همديگر را محكم گرفته بودند تا در اين جمعيت گم نشوند و البته با استفاده از جثه كوچك خود توانستند تا نزديكي جايگاه بروند، خيلي سخن ها قابل گفتن است. 

* حوالي ساعت 11، رهبر انقلاب اسلامي به تكيه امير چخماق رسيدند. چند نوجوان در حاليكه كه اسپند دود كرده و شعري را در خير مقدم حضور ايشان مي خواندند، گل هاي نرگس را تقديم مي كنند و از تفقد آقا لبخند بر لب آنها مي نشيند. 

* به محض ورود رهبري به محل سخنراني، سرما فراموش مي‌شود و شعارها جان تازه‌اي مي‌گيرد. چند دقيقه‌اي كه "صل علي محمد، نايب مهدي (عج) آمد"،"ما اهل كوفه نيستيم، علي تنها بماند" و "دسته گل محمدي، به يزد ما خوش آمدي" سر داده شد، خيالها راحت مي‌شود كه بالاخره زمان انتظار به پايان رسيده است و آن پيرزني كه تمام وسعش يك بسته خرما بود هم بلند صلوات مي فرستد و قربان صدقه آقا مي‌رود. 

* پس از سخنراني صدوقي نماينده ولي فقيه در استان يزد، رهبر انقلاب اسلامي بيانات خويش را آغاز مي كند و از علاقه طولاني شان براي سفر به يزد سخن مي گويد و يزد را ديار كار و ابتكار، علم و عمل، ايمان و شور، تهذيب و هنر و نجابت و قناعت مي‌خوانند . 

* مثال و خاطره زيباي ايشان از سفر به عراق هم براي مردم بسيار جالب و زيبا بود. آقا تعريف كردند كه سالها پيش، باغستانهايي را در بيابانهاي بين كربلا و نجف مشاهده كردند كه مردم آن مناطق مي‌گفتند حاصل تلاش و زحمات مردماني از يزد است و اين نشان از حضور پرثمر آنها در هر منطقه دارد. 

* اشراف رهبر انقلاب اسلامي از نيازهاي استان باعث تحسين مردم و مسئولان شد. ايشان با اشاره به مشكل آب در يزد، اضافه كردند كه البته بر اساس نظرسنجي ها مشكل بيكاري در صدر خواسته هاي مردم است. 

* در ادامه نيز در خصوص موضوع مهم انتخابات و ضرورت اعتماد به نفس در ميان مسئولان و ملت نيز نكاتي را گوشزد كردند. 

* ساعت 12 و زمان نماز ظهر را نشان مي‌دهد . پايان سخنان رهبري. 

* صدايت به آن جلوها نمي‌رسد اما باز هم دوست داري فرياد بزني؛ آقا خوش آمدي ! دوستت داريم و سرباز مطيع تو خواهيم بود ! حس قشنگي است كه اينقدر مطمئن باشي صداي تو، تأثيرش را خواهد گذاشت. 

* راستي! چند روز ديگر نيز رهبر انقلاب اسلامي مهمان مردمان سرزمين سختكوشي و ايمان هستند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه