الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کاربرد "لینک" در سیاست رسانی ای اپوزیسیون
ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٢ اسفند ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

بسم الله .
بر مبنای خلقیات و ویژگیهای مشترک درخشان و عمده جریان اپوزیسیون ، دروغ و تحریف ، مهمترین ابزارها برای فرار از پاسخگویی است.

آنچه که در عرض این مدت از رفتار و عملکرد جریانات اپوزیسیون در عملیات رسانه ای مشاهده شده است چیزی جز دست زدن به فریب و بهره برداری از روشهای جنگ روانی و متدهای مخصوص نبرد اطلاعات نیست. اصل ، در عملکرد رسانه های ضد منافع جمهوری اسلامی ایزان انتشار فریب است و در مقابل پاتکهای جمهوری اسلامی ایران نیز مشی ::تحریف و استناد :: توامان را بکار گرفته و می گیرند.

حسین درخشان ، بعنوان یکی از عناصر شاخص رسانه ای اپوزیسیون نیز مطلقا از این چهارچوب فرا نمی رود. تقریبا عملکرد خود او نمونه بارزی از این موضوع است. به جرات شاید بتوان گفت حسین درخشان معلم روشهای مختلف عملیات رسانه ای اپوزیسیونی و منحرفانه است و می توان به عنوان نمونه ای آکادمیک به او توجه داشت.


همانطور که گفته شد ، عملیات دفاعی جریانات رسانه ای ضد جمهوری اسلامی در مقابل پاتکهای خبری و رسانه ای نظام اسلامی که از چتر سانسور و مخفی سازی فراتر رفته باشد عملیات تحریف و استناد است. بدین معنا که ضمن استناد به منبع خبر نظام اسلامی ، محتوای آن را تحریف کرده و پس از تحریف ، به نقد آن می پردازند.

برای بررسی نمونه عملیاتی آن ، به عملکرد حسین درخشان در چند پست و لینک ارسال شده از این وبلاگ و درخشان می توان اشاره کرد که در تمامی آنها اصولا درخشان برای فرار از پاسخگویی به محتوایی که اصولا غیر قابل سانسور بوده و از چتر پروپاگاندا و سانسور ضد نظام اسلامی بیرون افتاده است ، دست به همین روش برده و با انتقال یک پیش داوری غلط به کاربران مراجعه کننده به وبلاگ خودش ، سعی در تغییر نگاه ابتدایی به محتوای منتشره دارد. این درحالیست که کاربرد این روش بیشتر زمانی ممکن است که منبع اصلی در دسترس مستقیم قرار نداشته و فرد مخاطب نتواند مستقلا در مورد آن محتوا به بررسی و محاسبه منطقی بپردازد.

از ابتدای این جریان وبلاگی تاکنون ، لینک دادن ، به ابزاری برای تحریف و انتقال پیش داوری به کاربر مخاطب تبدیل شده و وی با درج لینکی با مضمون کاملا انحراف یافته از متن پست های این وبلاگ ،‌سعی در واکسینه کردن مخاطب در مقابل آن را دارد. اما قطعا این امر ، وقتی که وبلاگ پاسداران بشکل منظم به بررسی خروجیهای وی و بررسی منطقی مجدد آن اقدام می کند موثر نخواهد بود.

این بار تمام وزن تحریف روی دو کلمه "ساده" و "خوش قلب" برای غیر سیاسی و احساساتی بودن تحلیل ها و مطالب ، گذاشته شده است. آخرین مرحله از لینک تحریف آمیز درخشان به بخشی مهم از پست قبلی یعنی افشای مدیریت و نقش درخشان در راه اندازی بیش از ۴۰ سایت اینترنتی اختصاص یافته و با تغییری منطبق بر روشهای عملیات روانی کلمه مدیریت و راه اندازی به گرداندن و چرخاندن تغییر پیدا کرده تا صورتی غیر واقعی و اغراقی به خود گیرد. این درحالیست که حتی اینجانب با وجود مشغله سنگین و عدم ارتباط شغلی با حوزه اینترنت ، در تاسیس و مدیریت تعداد زیادی از سایتهای اینترنتی مستقیما دخالت داشته ام و برای فردی که بقول خودش تمام حرفه و منبع درآمد وی تاسیس سایتهای اینترنتی و فعالیت وب بوده و البته از فعالیت و همکاری با هیچ گروه و جریان محارب و یا غیر محارب در این زمینه ابایی ندارد ، همکاری و مشارکت در تاسیس یا مدیریت حدود ۴۰ سایت اینترنتی چیزی غیر منطقی نیست.

بد نیست توجه داشته باشیم که بین ::شخصا چرخداندن:: و ::شخصا مدیریت کردن:: تفاوت زیادی است. برای نمونه مشغله کاری من خصوصا اخیرا به حدی رسیده که چرخاندن همین وبلاگ هم برایم بسیار مشکل شده است. اما در همین حال ، مدیریت هرتعداد پایگاه اینترنتی یا دخالت مستقیم و شخصی در تاسیس آن کار سختی حتی برای من نخواهد بود. این درحالیست که درخشان بطور مستقیم حداقل ۲ وبلاگ فارسی و انگلیسی خود را کاملا شخصا ::چرخانده:: و محتوای آن را کنترل و بروز می کند.

حال ، گذشته از این تحلیل منطقی ، فقط نگاهی به فهرست whois سایت شخصی حسین درخشان نشان می دهد که وی مسئولیت حدود ۴۲ دامین را فقط ::با نام اصلی و هویت آشکار :: بر عهده دارد و این جدا از بقیه مواردی است که وی اصولا صرفا در طراحی  و یا اجرای پروژه دخالت داشته نه مالکیت و مدیریت آن و همچنین جدا از مواردی که است که از درج نام خود و بکارگیری هویت اصلی خودداری کرده است.

Registrant Search:

"Hossein Derakhshan" owns about 42 other domains

حال بد نیست آقای درخشان سعی کند تا لینک تحریف آمیز جدیدی را بسمت این سمت بفرستند. والا با وضع فعلی ، با ازای هر لینک یک مطلب ، فشار زیادی را به محتوای وبلاگ وی و وضعیتش وارد خواهد کرد.

اینجاست که می گویم وجود و حضور چنین اپوزیسیون دروغگو و فریبکاری در داخل کشور نمی تواند بدون برنامه و هدایت کلان تری صورت پذیرفته باشد. پیشنهاد من به آقای درخشان ، پاسخ به منطق موجود در چند پست قبلی است. زیرا چیزی جز منطق نمی تواند در پاسخگویی به این مطالب کارآمد باشد و گفته شد که لینک فرستادن ، خصوصا به این شکل ، مشکلی از مشلات وی را برایش حل نخواهد کرد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه