الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

ماجرای لالايی بلد بودن سکولارها و نخوابيدن آنها !
ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ آبان ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله

چند وقتی است که چندتا اتفاق عجيب ، چندتاچندتا ، با هم رخ می دهد! حسين درخشان کيهان خوان شده و محکم همه صفحاتش را زيرو رو می کند ، حسين درخشان لينک وبلاگ سوئيچ برد حزب اللهی را در وبلاگش رديف می کند ، حسين درخشان لينک وبلاگ من را در فهرست دوستان(!!) و آشنايان (؟!) قرار می دهد ! ، حسين درخشان لينک سيد صالح نوری (مرتضی و ما ) را در صفحه اش قرار می دهد ، حسين درخشان از گفتگو حمايت می کند و ...!

خدايی خيــــــلی عجيب است ! سکولاريزم اصلا برای اين بنده خداها مبنای فکری نگذاشته، عين ماهی ليز شده اند و رفتارهای جورواجور از خودشان نشان می دهند. از من متعجب تر ، سيد صالح است که يک پست در مورد اين حوادث و سوانح ! توضيح داده .

آقای درخشان اگر خيلی اهل گفتگو و مراوده و تکلم و تحمل مخالف و جان دادن برای شنيدن حرف مخالف و هزارچيز جور و واجور ديگر است ، بيايد و لا اقل مبانی سکولاريزم را رعايت کند ! چرا وبلاگش نماد بزرگی از نظارت استصوابی است در حالی که سردبير آن ، از مدعيان بزرگ مخالفت با سانسور (Stop Sensoring us) است ! .

حسين آقا. بيا و بی زحمت اين کد نظردهی وبلاگت را عوض کن و انتشار عقيده های ديگران در مورد مطالب خودت را بلاواسطه کن ! کوتاه بيا و دست از ريا هم وردار ! نزدن مطالب ربطی به اين ايراداتی که گرفته ای ندارد:

توجه:
- لطفا کوتاه و درمورد موضوع بنويسيد.
- نظرهايی که به شيوه‌ی فارگليسی يا پينگليش نوشته شده باشند، حذف می‌شوند.
- از نوشتن نظرهای چند قسمتی خودداری کنيد. تنها يک نظر از هر نفر پذيرفته می‌شود.
- نظرها پس از بازبینی به تدریج منتشر می‌شوند.
- حق ويرايش نظرات برای صاحب سايت محفوظ است..
- نظرات بی‌ارتباط با موضوع پاک می‌شوند.
- شماره آی‌.پی شما بدليل جلوگيری از حمله‌های خرابکاران ثبت و آشکار می‌شود.

تابحال اينهمه نظر فارگليسی يا پينگليش  ، چند قسمتی ، بی‌ارتباط با موضوع و ... منتشر کرده ای به کجا برخورد با وجود همين سيستم نظردهی ات ؟ کاری ندارد. هرکس می خواهد ببيند بايد بيايد و تمام آرشيوت راببيند . شما ديگر چرا ؟ من خيلی دوست دارم بيايم و وبلاگت را نقد کنم . اما هروقت مطلب نوشتم حذف شد. چون می دانی که اين بنده خدا هم در وبلاگت گفت با ماها نبايدحرف زد ! ماها خيلی خطرناکيم !! بابا قراربود لااقل تو محيط سايبر دل شيير داشته باشيد !

حالا اگر بيائيم و سيستم نظردهی وبلاگ درخشان را با سيستم نظردهی بی.بی.سی فارسی مقايسه کنيم چه می بينيم ؟ هيچی ! سلامتی ، ببينيد:

برای انعکاس نظر شما تلاش خود را خواهيم کرد، ولی اگر به دلايل مختلف از جمله زياد بودن تعداد نظرات رسيده موفق به چاپ نظرتان نشديم پيشاپيش از شما پوزش می خواهيم.

نامی که در قسمت مربوط وارد کرده ايد، در پايين اظهار نظرتان خواهد آمد.

بی بی سی حق ويرايش پيام های رسيده را برای خود محفوظ می داند.

بی.بی.سی ممکن است بدلائل مختلف از جمله زياد بودن تعداد نظرات رسيده موفق به چاپ نظرتان نشود ! بدل نگيريد . چون پيشاپيش از شما پوزش می خواهد ! البته اين بي.بی.سی سکولار وآزاد انديش حق ويرايش پيام های رسيده را برای خود محفوظ می داند. !
 
حالا بازهم می گويم : آقای درخشان . اگردوستانت اهل فحاشی در اينترنت نبودند ، اين بهانه را برای برقراری نظارت پيش از انتشار از کجا می آوردی ؟ وبلاگ های ما همه عمدتا نظارت پيش از انتشار ندارد و همه معتقد به نظارت پس از انتشاريم . اين باوجود آن است که هيچ سکولار هم نيستيم . پس اگر مدعی دفاع از تضارب آراء هستی خودت هم عمل کن . دوصد گفته چو نيم کردار نيست!

و اما ...

به شهادت کامنت های نوشته شده در صفحه حزب الله که مقدمه اين بحث بودند ، شروع کننده گفتگو و درخواست کننده برای آن و تلاشگر برای شکل دادن به آن ، کسی جز بنده نبودم . الحمد لله با يکی دو سئوال و جواب ميان بنده و جناب زيتون ، مسائل زيادی روشن شد که آنچه را که فقط به بنده و زيتون بر می گردد سعی می کنم از صفحه حزب الله اينجا بياورم . خود خانم زيتون هم انشاء الله قبول دارند که اصرار بنده بر گفتگو منجر به پرسشهای ايشان بوده . اما اگر قبول هم نکنند ، مهم نيست. اتفاقی که افتاده بسيار مبارک است و من حاضر نيستم اين فضای گفتگو بخاطر يک لجاجت ساده از سمت من يا هرکس ديگر خراب شود.

آقای درخشان يادش باشد گفته ی عبدالله نوری را . البته من خودم معتقدم هرکس ادعايش در مورد ديگران و فضای ذهنی آنها حتی اگر صادقانه هم باشد می تواند محل نقد باشد . اما اگر کسی صادقانه بخواهد از درون خودش به ديگران خبر دهد می تواند حرفهای خوب ومهمی بزند .

عبدالله نوری گفته بود : اين حزب اللهی ها که مدام دم از ولايت فقيه و می زنند همچين ولايتی تر از ما نيستند. ما هم که دم از آزادی می زنيم همچين آزاديخواه تر از اينها نيستيم .

اين همان کسی است که سال ۷۲ در جلسه شورای اداری گيلان مسئولان را از افتادن در ورطه تهيه کردن خوراک تبليغاتی برای بيگانه و انحراف وافتادن در سراشيبی سقوط بشکل آرام آرام ، برحذر می داشت ، اما سال ۷۶ ، راديوهای بيگانه ۹۲ هزار کلمه در مورد او مطلب منتشر کردند و به تبليغ و تجليل از او پرداختند.عجب شباهتی هست ميان حسين درخشان و عبدالله نوری !

آقای درخشان . بين ما و شما يک مرز بسيار محکم هست. البته من بين شما و زيتون هم تفاوت اساسی می بينم . بببين ،‌زيتون ممکن است مجموعه ای از تفکرات داشته باشد که در مورد آنها با من موافقت نکند ، اما تا لحظه آخر ، يعنی يا از اين دنيا رفتن ، يا قانع شدن منطقی ،‌دست از عقايدش برنخواهد داشت. ترسهای ساده برای او بی معنا است. می دانی چرا ؟ چون دنبال جواب است.

اما ، اما تو چرا خودت را با امثال زيتون قاطی می کنی ؟ تو که تا يک کم فضا برايت تنگ آمد ، قافيه را باختی و دم از بزرگ شدن خودت با فرهنگ جبهه و شهيد فهميده و آوينی و روايت فتح !! زدی !؟ کار بجايی کشيد که در کامنت هايی که جالب است از فيلتر نظارتت هم عبور کرد هم صدای دوستانت در آمد که اين مزخرفات چی بود که نوشتی !

حالا می دانيد متن انگليسی ای که برای خوانندگان معدود انگليسی زبان وبلاگش نوشته چقدر با مطلب فارسی تفاوت دارد‌؟

Excerpt: Zeitoon has started a dialogue with a radical religious(!!) blogger. We need more of this kind of dialogue in Iran, especially between the top officials

خوب . الحمد لله اگر خاتمی نتوانست ادعاهای خود در تبديل معاند به مخالف و مخالف به بيطرف را عملی کند ، ما لااقل توانستيم يک کسی مثل حسين درخشان را مشتری پروپاقرص وبلاگ خودمان کنيم . خدا قبول کند ان شاء الله .


 
 
 
تبلیغ ویـژه