الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

نگاهی به هویت عقبه سیاسی سایت خبری سراج نیوز
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: لابی قدرت و ثروت ،تاریخ انقلاب ،it-ict ،ایران سامانه

چند وقت پیش شما را با یک شرکت خدمات رایانه ای و اینترنتی ویژه بنام سپهر آی سی تی یا همان ایران سامانه ، آشنا کردم و گفتم که این شرکت در حال تامین نیازمندیهای انفورماتیکی و خصوصا اینترنتی طیف خاصی از جریانات موسوم به اصولگرایی است ، لیکن افراد فعال و هسته مرکزی و مدیریت آن کاملا با رویکرد سیاسی چپ - مانند آقای عادل خالقی مدیرعامل این شرکت - هستند و برخی دیگر نیز از عناصری هستند که قبلا جزو طیف نیروهای عمیقا مذهبی بوده ولی رسما دچار انحرافات عقیدتی و سیاسی حتی در موظوع ولایت فقیه شدند.

این را هم می دانیم که عمده دعوای ما با آنها که نام ::اصولگرایی:: را یدک می کشند ولی تبدیل به گروه فشار علیه اصولگرایی شده اند این است که عملیات رفتاری آنها مطلقا اصولگرایانه نیست و با معیارهای انقلاب اسلامی که قرار است عناصر اصول گرا به سوی انها نیل کنند کوچکترین قرابتی ندارد و اصل دعوا در حقیقت ،‌عدم گرایش به اصول انقلاب از سوی مدعیان مرام اصولگرایی است.

حالا میخواهم یک کد جالب دیگر را هم اینجا به معرض عمومی بگذارم ...


قبلش هم چند خط مقدمه بگویم ... ببینید ، شاید در حال حاضر تعداد زیادی سایت خبری با همان مشی تفرقه افکنانه ضد اصولگرایی اما در ظاهر با عنوان و جهت چیری بظاهر اصولگرایانه وجود دارد. واقعا اگر هدف از تاسیس این سایت ها ، اطلاع رسانی و اعلام مواضع و دیدگاههای یک طیف و جریان فکری است ،‌چرا اینقدر تعداد زیادی سایت خبری ، که همگی هم ،‌توسط یک شرکت ، و به سفارش یک طیف ،‌راه اندازی شده ؟

توضیحش ساده است..

این کار ، دو نتیجه دارد که برای مرتکبین بسیار خوشایند است.

الف : ایجاد محاصره روانی و تبلیغاتی :
تکرار یک حرف ، ‌در تعداد زیادی رسانه ، ‌فقط موجب بلند تر شدن فریاد می شود. نه اینکه در جامعه خبری تنوع ! ایجاد کند . یعنی یک صدای خاص ،‌بلند تر بگوش می رسد و نوعی فشار روحی و روانی و بقولی محاصره روحی را ایجاد می کند. یک کاملا مسلم است ، کسی که به این عمل دست می زند هرگز صرفا بدنبال مطرح کردن یک فکر و ایجاد فضای مفاهمه نیست. بلکه یقینا تلاش او ،‌بالابردن ضریب القاء یک فکر یا شایعه یا فضا ، با جلوگیری از فضای نقد و بررسی است. یکی از نتایج این امر در حقیقت ، جلوگیری از نقد شدن محتوا است. وقتی از چهار جهت ،‌بر سر یک فرد ، یک فریاد را با صدای بلند بزنی ،‌او متحیر خواهد ماند که کدام جواب را به کدام گوینده بدهد ؟ این دقیقا همان کلکی است که مطبوعات در بازی دموکراتیزاسیون غربی اجرا می کنند. حالا می بینید سازوکار عملی این طیف ، با کدام منطق انطباق دارد ؟ یه ژرانتز تو ذهنتون باز کنید و یادتون بیاد که این طیف تو انتخاباتهای مختلف از زمان ظهورش - از انتخابات ریاست جمهوری تا همین حتی دور دوم مجلس - چه الگویی از تبلیغات رو انتخاب کرد ؟ در عمل هم ، خروجی کارش به کار کیا شبیه شد ؟ نتیجه چی بود ؟ خدا شاهده نصف شب تو ساعت ۱۱ شب ۱ تیر ۸۴ - دور روز مونده به انتخابات یعنی تقریبا یه ساعت مونده به ساعت ممنوعیت تبیلغات - تو فاصلهء میدون تجریش تا سر پارک وی ، چه چیزایی دیدم از شبیه شدن صد در صدی منطق ، روش و خروجی تبلیغات سه تیم سکولار ،‌ لیبرال دموکرات ،‌ و پوزیتیویست های مذهبی مون .

ب : گم کردن رد عقبه سیاسی:
خوب ، با نگاه به بخش اول همین مقدمه و درک آن ، می توانید متوجه شوید که این عمل قطعا می تواند احتمال وابستگی بنگاههای خبری و بلندگوهای مختلف به یک مرکز را تضعیف کند. مرتکب این حیله روانی ، می خواهد تا رد پای خود در تاسیس این همه بنگاه یکصدا را پنهان کرده در سایه به هدایت تمامی اینها از پشت پرده ادامه دهد.

حالا نگاهی می کنیم به اصل کد هایی که میخواهم بنویسم .
مجددا ، یک سایت خبری سیاسی دیگر با عنوان سراج نیوز در آدرس اینترنتیwww.serajnews.com  راه اندازی شده است. با اولین مطالعه فضای کلی این سایت و در حقیقت در همان نگاه اول ،‌ برای شما روشن می شود که این سایت ،‌بلندگوی همان ائتلاف بیمار موسوم به ائتلاب بزرگ اصولگرایان است. همان ائتلافی که معلوم نبود بین کدام جریانهای اصولگرایی است. در حالیکه این برچسب ، فقط نام تبلیغاتی و پرچم انتخاباتی یک بخش خاص از انواع جریانات موسوم به اصولگرایی است. ادعای همیشگی انتقاد برای اصلاح امور از در و دیوار این سایت هم می ریزد.

حالا مجددا نگاه می کنیم به اطلاعات عمومی عقبه فنی این سایت .

شاید برایتان جالب باشد اگر بگویم ، بازهم همان شرکت سپهر آی سی تی یا ایران سامانه ، مجری این سایت است. Pattern پر شدن فرم Whois هم دست نخورده . حتی از همه جالبتر ، نگاه فنی ای است که میتوانیم به CMS تکراری این سایت بیاندازیم . CMS ای که در بازتاب ، تابناک ، فردا ، فرارو و بسیاری سایتهای اجرا شده توسط ایران سامانه آن را می بینیم .

و حالا ، نکته ای اختصاصی که در وبلاگ من فقط قابل کشف بود.

کسی بطرفیت از این سایت سیاسی ،‌با بهره وری از سرور اصلی وایرلس اینترنت شهرداری تهران اقدام به درج یک کامنت تبلیغاتی برای این سایت کرده . تصویر این کامنت و آی پی و نتیجه استعلام Whois را هم در دسترس گذاشتم .

جالب نیست ؟

بعد از این همه صغری و کبری چیدن ، این بار داریم اثبات تمامی فرضیه های پیرامون سپهر آی سی تی را می بینیم.

نتیجه روشن است : سایت مذکور توسط عناصر فنی اینترنتی شهرداری تهران اداره می شود.


 
 
 
تبلیغ ویـژه