الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

از بوش عذرخواهی کرده؟ پس چرا دماغت دراز شد‌؟
ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱ دی ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: تحریف تاریخ ،آمریکا ،روابط خارجی ،عراق

دیدم یه سایت بدسابقه  که یک بار یک پاراگراف از وبلاگ من مطلب نقل و نصف اون پاراگراف رو سانسور کرده بود ! - در کنار دوستانش ادعا کرده بود که منتظر الزیدی خبرنگاری که با کفش از رئیس جمهور دولت شیطان بزرگ خداحافظی کرده بود ، از بوش عذرخواهی کرده است !

خب خبر عجیبیه . هرچند رفقاشون زیر خبر نوشته بودند اعتراف زیر فشاره و جالبه اینها کسانی هستند که اصولا هر نوع اعترافی رو زیر فشار می دونند اما معلوم شد این جوان خبرنگار حتی زیر فشار هم مثل بسیاری از رفرمیست ها ژله ای نشده و حتی زیر فشارهم از ششلول بند ها عذرخواهی نکرده و از اینکه برخی این فضا را ایجاد کرده اند که او میخواسته به نوری المالکی - که انطور که در نامه اش نوشته مورد احترام وی است - از شخص نوری المالکی عذرخواهی کرده و گفته که بازهم اگر پاش بیفته دمپایی لاسسیکی را حواله حضرت مستطاب بوش خواهد کرد !

درست هنگامی که خبر این اقدام الزیدی در حال انتشار بود رسانه های خبری غربی دستپاچه شروع به درج ادعاهایی کردند مبنی بر اینکه وی از ایران هم به همان اندازه تنفر دار. این هم ماجرای جوابیه او به این ماجرا .

بازتابهای این اجرا هم جالب تر است. بخوانید‌:


منتظرالزیدی:
از پرتاب کفش هایم به شیطان بزرگ پشیمان نیستم


خبرنگار عراقی پرتاب کننده کفش به سوی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد اگر فرصتی پیش بیاید، دوباره به سمت «شیطان بزرگ» کفش پرتاب می کند.


به گزارش پرس تی وی، «منتظرالزیدی» که یکشنبه گذشته با پرتاب کفش به سوی «جرج بوش»، مردم جهان را شوکه کرده بود، گفت که اگر فرصت پیش بیاید، دوباره این کار را می کند. یک منبع نزدیک به الزیدی گفت که وی طی نامه ای به «نوری مالکی» نخست وزیر عراق، تنها از شخص نخست وزیر عذرخواهی کرده است، ولی از پرتاب کفش به سوی «جرج بوش»، شیطان بزرگ، هیچ احساس پشیمانی نمی کند و اگر دوباره او را ببیند، این عملش را تکرار خواهد کرد، زیرا نیروهای بوش بسیاری از کودکان عراقی را کشته اند. الزیدی به قضاتی که از وی در این مورد بازجویی می کردند گفت که بوش هدف وی بوده است نه مالکی که مورد احترام او است.


در پی انتشار خبرهایی توسط رسانه های غربی مبنی بر اینکه الزیدی طی نامه ای به مالکی، از اقدامش پوزش خواسته و این اقدام را زشت دانسته، «عدی»، برادر منتظر، این گزارشات را رد کرد و آنها را نادرست خواند. عدی گفت: اگر دولت خواستار عذرخواهی است، اول باید «منتظر» را آزاد کند، نه اینکه او را تحت فشار، وادار به عذرخواهی کند.

خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داد، «شان مک کورمک» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد: الزیدی و کفش هایش حتی بعد از 30 تا 50سال آینده نیز فراموش نخواهند شد و آخرین سفر بوش به عراق، همواره در یادها خواهد ماند. یک مقام دستگاه قضایی عراق نیز گفت: الزیدی طی دو هفته آینده در دادگاه جنایی عراق ویژه مسایل تروریستی محاکمه می شود.از سوی دیگر، «عبدالقادر القیسی»، عضو هیئت دفاع از الزیدی گفت: پرتاب کفش به سوی بوش، سه دقیقه و 39ثانیه طول کشید، اما اقدامی بزرگ بود.وزیر خارجه مالزی نیز از اقدام الزیدی تقدیر کرد و گفت: این اقدام، انتقام جنگ آمریکا علیه عراق بود. وی تصریح کرد: بهترین انتقام از جنگ عراق تا به این لحظه، پرتاب کفش به سوی بوش بود.


همچنین، اعضای خانواده و اقوام الزیدی روز جمعه در منطقه سبز بغداد طی تحصنی، خواستار آزادی فوری الزیدی شدند و عذرخواهی وی را از دولت عراق رد کردند.

دهها انگلیسی نیز در حمایت از این خبرنگار عراقی، کفش های خود را به سمت سفارت آمریکا در لندن پرتاب کردند. برخی از شرکت کنندگان در تجمع روز جمعه برابر سفارت آمریکا در لندن، چوب هایی که کفش هایشان را روی آن قرار داده بودند، حمل می کردند. این تجمع کنندگان همچنین، به بازداشت خبرنگار عراقی اعتراض کردند و آزادی وی را خواستار شدند. «دیوید کروچ» رئیس کارمندان رسانه های مخالف جنگ، به نمایندگی از خبرنگاران مخالف جنگ گفت: الزیدی در برابر سکوت و دروغ هایی ایستاد که همه ما در رسانه های بین المللی و نیز انگلیس اغلب مجبور به بیان آن هستیم. کروچ افزود: نقش خبرنگاران رساندن و انتقال صدای افرادی است که امکان رساندن صدا و پیام خود را ندارند، الزیدی نه تنها یک جفت کفش خود، بلکه 27میلیون جفت کفش به سمت بوش پرتاب کرد، زیرا او از سوی اکثریت عظیمی از مردم عراق سخن می گفت. برپایه این گزارش، این تجمع با اقدام شرکت کنندگان به پرتاب کفش هایشان به سمت جعبه ای در برابر سفارت آمریکا در لندن به پایان رسید. در ونزوئلا نیز هزاران نفر در حمایت از الزیدی تظاهرات کردند. این تظاهرکنندگان نیز ضمن اجتماع مقابل سفارت آمریکا، به سوی آن کفش پرتاب کردند.  دکتر «عیده المطلق»، تحلیلگر روزنامه اردنی «الدستور» هم در مقاله ای، تحت عنوان «بوش هنگامی که تصور می کرد با گل با او خداحافظی می شود» نوشت: در سفر خداحافظی بوش، این تروریست بزرگ تاریخ، نمی توان با چیزی بهتر از (پرتاب) کفش، با او خداحافظی کرد. ب

وش در مقایسه با دیگر جنایتکاران تاریخ، در مقام نخست قرار دارد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه