الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

جان خبرنگار فلسطینی در خطر است
ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ دی ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: سرزمین های اشغالی فلسطین ،حقوق بشر! ،غزه ،لابی قدرت و ثروت

خضر شاهین خبرنگار شبکه تلویزیون بین‌المللی العالم با عنوان آنچه فعالیت غیر قانونی خبرنگار در پوشش حمله زمینی نظامی رژیم صهیونستی به غزه عنوان شده است، از سوی نیروهای نظامی این رژیم دستگیر شده است.

وی که از روز شنبه و در پی پوشش مستقیم حمله زمینی ارتش رژیم صهیونستی به مرزهای غزه مورد توجه پلیس رژیم صهیونستی قرار گرفته بود و حکم بازداشت وی صادر شده بود، هم اکنون در مراحل بازجویی، شکنجه و تحقیقات در ارتش این رژیم قرار دارد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای که در همین رابطه منتشر کرد و حاوی اعلام جرم علیه خبرنگار شبکه العالم بود، تصریح کرده است: خضر شاهین خبرنگار العالم با نقض دستور سانسور نظامی در ساعت 18 و 15 دقیقه شنبه در گزارشی از نوار غزه به مخاطبان خود اعلام کرد که ارتش اسرائیل حمله زمینی به غزه را آغاز کرده است.

به گفته منابع مطلع؛ اقدام خبرنگار العالم که به طور مستمر و لحظه‌ای گزارش تحرکات ارتش اسرائیل را مخابره می‌کرد، موجب آگاهی مبارزان فلسطینی از این تحرکات و آمادگی آنها برای مقابله با نظامیان صهیونیست شده بود. «خضر شاهین» که برای شبکه خبری العالم کار می‌کند؛ ساکن قدس اشغالی و از فلسطینی‌های سرزمین‌های اشغالی سال 1948 است که دارای شناسنامه اسرائیلی (برگه هویت کبود) است. پلیس رژیم صهیونیستی قبلاً در دی ماه سال 83 نیز وی را هنگام عزیمت به محل نخست وزیری برای پوشش خبری به مصاحبه مشترک تونی بلر و آریل شارون بازداشت کرده بود.

گفتنی است، شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گذشته با اشاره به گزارش‌های خضر شاهین در جنگ 33 روزه این رژیم علیه لبنان، فعالیت‌های حرفه‌ای خبری وی را " اقدامات علیه اسرائیل " خوانده بود.


* تحریک صهیونیست‌های تندرو به ترور خبرنگار العالم
رژیم صهیونیستی با شناسایی خضر شاهین در شمال نوار غزه تلاش داشته است از روز اول نسبت به ادامه کار خبری وی مانع تراشی کند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی با توجه به اطلاعات کاملی که از خضر شاهین در دست دارد بنابر ملاحظات خبرنگار بودن وی به بازداشت او اقدام نکرده است اما در برنامه شبکه تلویزیونی خود با پخش تصویر و آدرس محل سکونت شاهین، تندروهای صهیونیست را برای ترور وی تحریک می‌کند تا در صورت رخ دادن چنین واقعه‌ای هیچ گونه مسئولیتی متوجه آن نباشد.  به دنبال تحریک شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی برای ترور خضر شاهین خبرنگار العالم در قدس اشغالی تندروهای صهیونیست به منزل وی هجوم بردند. 

شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی با پخش تصاویر خضر شاهین به مخاطبانش تاکید کرده بود که " این شخص برای دشمنان اسرائیل کار می‌کند".


اقدام غافلگیرکننده خبرنگار شبکه ایرانى.

خبرنگار فلسطینی الاصل شبکه العالم، شنبه شب در آستانه آغاز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، نیروهای مهاجم را غافلگیر کرد و خبر آغاز حمله را مخابره نمود. ارتش رژیم صهیونیستی درپی این غافلگیری، علیه خضر شاهین  اعلام جرم کرد و دستور بازداشت وی از سوی پلیس صادر شد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست بدون این که نام خبرنگار را منتشر کند، گزارش داد: ماموران پلیس اسرائیل درپی یک خبرنگار خارجی وابسته به یک شبکه تلویزیونی ایران هستند که از دستور سانسور نظامی اخبار مربوط به حمله زمینی اسرائیل به غزه سرپیچی کرده است. وی متهم است قبل از آن که ارتش اجازه انتشار علنی اخبار مربوط به حمله زمینی به نوار غزه را صادر کند اقدام به گزارش آن کرده است. اما شبکه العالم، هویت خبرنگار خود را شاهین خضر اعلام کرده و گزارش داد که وی در ساعت 18 و 15 دقیقه شامگاه شنبه، مخاطبان العالم را از هجوم ارتش رژیم صهیونیستی باخبر کرده است .

اقدام خبرنگار العالم که به طور مستمر و لحظه ای گزارش تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی را مخابره می کرد موجب نگرانی صهیونیست ها از  آگاهی مبارزان فلسطینی از این تحرکات و کسب آمادگی برای مقابله با نظامیان صهیونیست شده بود. رژیم صهیونیستی با برقراری سانسور خبری، بشدت مراقبت می کند که اخبار تحرکات ارتش این رژیم در نوار غزه و درگیری های میان نظامیان آن با نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین بدون هماهنگی منتشر نشود. خضر شاهین که برای شبکه خبری العالم کار می کند؛ ساکن شهر قدس اشغالی و از فلسطینی  های سرزمین های اشغالی سال 1948 است که دارای شناسنامه اسرائیلی است. شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی با هدف تحریک تندروهای صهیونیست به ترور و تعرض به خضر شاهین با پخش تصاویر گزارشات این خبرنگار العالم اعلام کرد: این شخص همان کسی است که در جنگ دوم لبنان(جنگ 33 روزه) از نقاط اصابت موشک های حزب الله گزارش تهیه می کرد و برای دشمنان اسرائیل کار می کند.

در واکنش غافلگیرکننده رزمندگان حماس، دست کم 9 نظامی صهیونیست کشته و 30 تن از آنها زخمی شدند و شماری از متجاوزان هم به اسارت درآمدند. همچنین چند تانک متجاوزان منهدم شد.

پی نوشت :‌

اینجا را ببینید . همچنین اینجا


 
 
 
تبلیغ ویـژه