الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اولین تخریب حساب شده و رسمی و علنی رقیب
ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٩ فروردین ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: لابی قدرت و ثروت ،تحریف تاریخ ،تاریخ انقلاب ،جریان دوم خرداد

درپی توهین داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس به مردم و دولت، جمعی از فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس خواستار برخورد قضایی با وی شدند.

قنبری در گفت و گو با پایگاه خبری پارلمان نیوز، رأی مردم را قابل خرید و فروش دانسته و مدعی شده بود که دولت در این مسیر حرکت می کند.


** پیگرد قضایی شود

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی، مصاحبه توهین آمیز داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس علیه دولت و مردم را مایه شرمساری دانست و خواستار پیگرد قضایی وی شد.

"حمیدرضا ترقی" در گفت وگو با ایرنا افزود: قنبری به همه مردم از جمله مردم استان خود توهین کرده که در سفرهای استانی نامه های زیادی را برای حل مشکلات خود به رییس جمهور ارائه داده بودند.

وی اظهار داشت: متاسفانه نماینده ایلام درخواست ده ها هزار نفر از مردم استان خودش را در خصوص درخواست برای حل مشکلات، نادیده گرفت و به شعور مردم استان خودش هم توهین کرده است.

وی اظهار داشت: بهتر بود قنبری با اخلاق اسلامی برخورد می کرد و از مسائل مختلف بهره برداری سیاسی نمی کرد و دست به چنین تخریب حساب شده ای نمی زد.

ترقی تاکید کرد: دولت نهم به خوبی توانسته در طول این چهار سال خدمات ارائه دهد و مشکلات مردم را حل کند و این اصلا درست نیست که اینگونه مورد تخریب افراد ناآگاه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: این صحبت ها از سوی یک نماینده ملت بسیار نادرست است زیرا او به مجلس آمده که نظرات درست،منصفانه،حقیقی و دلسوزانه برای نظام ارائه دهد؛ او نماینده مردم استانش است وقتی این صحبت ها را می گوید یعنی از سوی مردم ایلام صحبت می کند و این اصلا درست نیست.

ترقی افزود: مردم ایلام باید فکری کنند چون این صحبت ها از سوی نماینده آنان و به اسم نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است.


او تاکید کرد: باید پیگیری های لازم صورت گیرد و از حق مردم ایلام دفاع شود، اگر پیگری قضایی صورت نگیرد ممکن است هر کسی در این رابطه بیاید و اظهار نظر کند.

**داریوش قنبری به دلیل توهین به دولت و مردم باید محاکمه شود

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به مصاحبه توهین آمیز داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس علیه دولت و مردم، گفت: او باید به دلیل تهمت، افترا و سخنان کذب محاکمه قضایی شود.

"سید مصطفی میریان" توهین و افترای این عضو اقلیت مجلس به دولت نهم و مردم را باعث شرمساری دانست و تاکید کرد: متاسفانه این افراد چون نمی توانند کاری از پیش ببرند به این تهمت ها متوسل شده اند.

وی تاکید کرد: این افراد چطور به خود اجازه می دهند به کسی که صادقانه به مردم خدمت می کند تهمت توزیع پول برای خرید آرا را بزنند.

دبیر استان تهران جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اعتماد مردم نسبت به دولت نهم، گفت: متاسفانه اصلاح طلبان نمی توانند ببینند کسی این چنین بین مردم محبوبیت دارد و مردم طرفدار او هستند.

میریان با اشاره به اینکه سفرهای استانی احمدی نژاد نشانه مسئولیت پذیری او است افزود: چون در دولت های گذشته این اتفاقات رخ نداده این افراد سعی می کنند برنامه های دولت نهم را با حرف ها و صحبت هایشان زیر سوال ببرند.

او اظهار داشت: مردم خود دارند می بینند که پروژه های سفرهای استانی با سرعت پیش می رود و این که عده ای بخواهند این سفرها و دستاوردهای آن را زیر سوال ببرند تنها زیر سوال بردن خودشان است.

وی افزود: بسیاری از اصلاح طلبان خود اعتراف کرده اند که دولت نهم بهترین دولت پس از انقلاب بوده ولی عده ای نمی خواهند این مساله را باور کنند.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: خود اصلاح طلبان می دانند دولت احمدی نژاد تنها دولتی بود که این چنین از سوی رقبا تخریب و اذیت شد ولی رییس دولت خم به ابرو نیاورد.

او اظهار داشت: مردم حوزه انتخابیه قنبری این حق را دارند که در رای خود تجدید نظر کنند و این مساله باید توسط مقامات قضایی پیگری قانونی شود.

**داریوش قنبری به درک مردم توهین کرده و صلاحیت ماندن در مجلس را ندارد

سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به مصاحبه اهانت آمیز داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس با سایت یاری نیوز و اهانت وی به دولت نهم گفت: قنبری با زیر سوال بردن دولت و قابل خرید و فروش دانستن رای مردم به شعور و درک آنها توهین کرده است.

"محمد عظیمی" سخنان اهانت آمیز قنبری درباره دولت نهم را ناپسند دانست و اظهار داشت: این آقا کمی فکر کند که آیا رای مردم قابل خریداری است اگر اینگونه است که او به مردم کشورش به سختی اهانت کرده و باید از مردم عذرخواهی کند.

او تاکید کرد: این موضوع نباید به سادگی تمام شود و مردم حوزه انتخابیه این فرد باید در مورد او تصمیم جدی بگیرند زیرا او صلاحیت ماندن در مجلس ندارد، چون شعور همین مردم را زیر سوال برده است.

وی افزود:شخصی که این گونه صحبت ها را مطرح می کند باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد زیرا به یکی از سران مملکت توهین کرده است.

عظیمی اظهار داشت:متاسفانه امروز شاهد هستیم که بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود پا را فراتر از حد خود می گذارند و سعی می کنند با دروغ و بهتان و تهمت به دولت مردان، گروه خود را بزرگ جلوه دهند.
وی اظهار داشت: اگر کسی این گونه صحبت ها را مطرح می کند باید مورد تعقیب قرار گیرد و سیستم قضایی باید به موضوع رسیدگی جدی کند و جلوی نشر این گونه اکاذیب را بگیرد.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: سیستم قضایی نباید اجازه دهد کسی این گونه سخنان را بگوید این صحبت ها نوعی توهین به شعور و درک مردم است این افراد با بیان این سخنان می گویند که مردم ایران درک و فهم ندارند.

**کوچک زاده: از قنبری انتظار نداریم که از بیانات رهبری پیروی کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مقام معظم رهبری همواره از همه خواسته است در زمان انتخابات از تخریب بپرهیزند با اشاره به اظهارات اخیر نماینده ایلام درباره دولت گفت: از چنین فردی انتظار نمی رود که از صبحت های رهبری تبعیت کند.
مهدی کوچک زاده تاکید کرد: حرفهایی که قنبری بیان کرده اصلا قابل اظهارنظر نیست و تنها شخصیت واقعی او را تبیین کرده است. کسی که هیچ کس جز خودش را نمی بیند نمی تواند ارزیابی درستی داشته باشد.

کوچک زاده افزود: این که فردی با حرف های بی مبنا و دروغ به همه تهمت بزند چیزی جز مشکل در شخصیت او نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد که حرف هایی که قنبری در خصوص انتخابات و دولت داشته به لحاظ قضایی قابل پیگیری است و حتی بدون شکایت از سوی دولت و شخص احمدی نژاد دستگاه قضایی باید این موضوع را پیگری کند.

وی خاطر نشان کرد: شخصیت احمدی نژاد این گونه نیست که این گونه تهمت ها را پاسخ دهد اما این وظایف دستگاه قضایی است که با جمع آوری مستندات کافی توهین به شخص دوم اجرایی کشور را پیگیری کند.

کوچک زاده تصریح کرد: حتی عوام حق متشنج کردن فضای جامعه آن هم در آستانه انتخابات را ندارند چه رسد به نمایندگان مجلس.

وی به نمایندگان توصیه کرد که با پیروی از توصیه های رهبر معظم انقلاب انصاف و اخلاق را در انتخابات آتی رعایت کنند و تصور نکنند که با تمسک به روش های غیرالهی و غیر اخلاقی می توانند باری برای این سفره بردارند.

وی تاکید کرد ملت ایران، ملتی فهیم است و تصمیم خود را براساس این حرف های بی ضابطه و به دور از ویژگی های اخلاقی نمی گیرد.

**شجاعی: دستگاه قضایی اظهارات قنبری را پیگیری کند

نماینده مردم ساری در مجلس تصریح کرد: هر کس که بخواهد آرامش و امنیت فضای انتخابات را به هم بزند دستگاه قضایی می تواند این مساله را به عنوان اخلال در نظم عمومی و فضای سیاسی کشور پیگیری کند.
سید رمضان شجاعی در واکنش به اظهارات داریوش قنبری نماینده مردم ایلام تصریح کرد که هیچ کس حق ندارد که فضای انتخاباتی کشور را به سمت تخریب بکشاند.

نماینده مردم ساری تصریح کرد: نمایندگان تنها در امر وکالت و نمایندگی در اظهارنظرهایشان آزاد هستند نه در راستای وظایف حزبی خود و لذا دستگاه قضا می تواند موضوع را پیگری کند.

وی با تاکید بر این که نباید منطق و عقلانیت در جریانات باندی قربانی شود گفت: اظهارات قنبری مبتنی بر باورهای علمی نیست و این اظهارات احساسی و با انگیزه های سیاسی صرف است که این مسیر بسیار خطرناک و شکننده می باشد.

وی تاکید کرد که بیان چنین اظهاراتی حتی به نفع نامزد مورد نظر جریان آنها نخواهد بود و در انتخابات آتی هر جریان باید به اثبات توانمندی نامزدهای خود بپردازد.

وی تخریب رقیب را نشانه ضعف اشخاص در اثبات ادله خود و ضعف در اثبات توانمندی نامزد آنها خواند و گفت: ادامه این روش دستاوردی جز تند شدن فضای انتخابات را ندارد و با به هم زدن فضای انتخابات از مشارکت مردم نیز می کاهد.

این نماینده مجلس اضافه کرد که چنین وضعیتی مطلوب اپوزیسون های مخالف نظام جمهوری اسلامی است که می خواهند با متشنج کردن فضای انتخابات از آن بهره برداری کنند.

شجاعی تصریح کرد: قطعا هیچ کس حق ندارد به بهانه فضای انتخاباتی، آرامش جامعه را به هم بزند و در این میان نمایندگان به عنوان بخشی از بدنه نظام وظیفه مضاعف دارند.

وی با اشاره به توانمندی های دولت نهم و رییس جمهوری گفت: این دولت قدرت انقلاب را به رخ جهانیان کشید و توانمندی یک مدیر اصولگرا را به اثبات رساند.

وی افزود: دولت نهم تنها دولتی بود که خود را به مردم نزدیک کرد و در حالی که بسیاری از شهرهای کشور در طول این سالها حتی یک معاون وزیر را در شهر خود ندیده بودند رییس جمهور و هیات دولت در سراسر کشور حضور یافتند.

شجاعی اضافه کرد که هر کس که توانمندی لازم را برای حضور در رقابت ها دارد باید برنامه ها و اندیشه خود را به مردم عرضه کند نه این که به تخریب دیگران بپردازد و این مردم هستند که با قدرت تشخیص خود آنچه که صلاح بدانند انتخاب می کنند.

**هدایت خواه: اظهارات قنبری توهین به مردم است

نماینده بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: این که برخی مدعی شوند رای مردم در انتخابات قابل خرید و فروش است اهانت به شعور اجتماعی مردم است.

ستار هدایت خواه در واکنش به اظهارات سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس گفت: فضای انتخاباتی مجوزی نیست که بخواهیم خلاف قانون و شرع مرتکب شویم و وارد کردن تهمت ها به دولت و سوء استفاده از فضای انتخاباتی قابل پیگیری از سوی دستگاه قضایی می باشد.

هدایت خواه تصریح کرد: این گونه اظهارات خلاف شرع و اخلاق است و جریان هایی که نقطه قوت چندانی در جامعه ندارند سعی می کنند با تخریب رقبا به این مسایل بپردازند.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: آنها اگر حرفی برای گفتن دارند و چیزی دارند بر داشته های خود تاکید کنند نه این که دیگران را تخریب کنند تا خود را به اثبات برسانند.

وی اظهارات قنبری را مصداق اتهام خواند و گفت: این گونه اتهامات نیاز به اثبات دارد و البته مردم می دانند که چنین اظهاراتی تنها یک تهمت است.

وی خاطر نشان کرد: مردم در انتخابات دوره نهم شاهد بودند نامزدی که کمترین حجم تبلیغات انتخاباتی را داشت احمدی نژاد بود و ستادهای وی به صورت خودجوش و مردمی در سراسر کشور فعال شده بود.

وی تصریح کرد: فضای انتخاباتی مجوزی نیست که بخواهیم خلاف قانون و شرع را مرتکب شویم.

نماینده بویر احمد در عین حال گفت: مردم بهترین قاضی برای این اظهارات هستند و به مرحله ای از رشد رسیده اند که می توانند به خوبی با انتخاب خود به این نوع تهمت ها پاسخ دهند.

هدایت خواه گفت: البته باید گفت که این روش همواره نتیجه عکس داشته و برخی از جریان ها در دوره انتخابات نهم ریاست جمهوری از این روش تخریبی استفاده کرده اند اما از مردم جواب رد شنیدند لذا بهتر است این افراد به جای تخریب دیدگاه های خود را مطرح کنند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه