الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

سناریویی بنام مشایی
ساعت ٩:٠٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: لابی قدرت و ثروت ،براندازی فرهنگی ،استحاله از درون ،جریان دوم خرداد

شاید نشستن و بحث کردن در مورد موضوعی مانند مشایی و افرادی مانند او که اخیرا با حاشیه های فراوان منصوب گشته اند ، حوصله و تمرکز زیادی بخواهد، اما بد نیست به این موضوع هم بپردازیم .

 

انتصاب آقای مشایی به مسئولیتی که در عرف بین المللی همطراز نخست وزیری محسوب می شود، در کنار اخبار موثقی که از نگاه منفی مقام معظم رهبری به این گونه افراد و جریانات دارد ، باعث شد تا نوشتن این چند خط را ضروری حس کنم...


مشکل در مسئله ی مشایی کجاست ؟

 

مسئله ی مشایی ، مسئله ای ساده یا کم اهمیت نیست. این پیچیدگی و اهمیت از چند حیث است :

 

اول اینکه : رویکرد کارآمد محوری در دولت احمدی نژاد هر روز بشدت تقویت می شود. شاید این بخودی خود امری نثبت تلقی شود که البته تلقی صحیحی هم هست. آقای مشایی و معاونش آقای بقایی در دوران مدیریت خود در سازمان گردشگری ، کارنامه اجرایی موفقی از خود بجا گذارده اند. آمارهای واقعی و حقیقت توسعه رخ داده در بخش گردشگری موید این امر است. این امر سبب شده است تا مشایی یکی از مدیران برجسته و موفق دولت نهم باشد. اما مسئله این است که مشایی ، علاوه بر کارآمدی ، حواشی ای دارد. حواشی ای که باید در کنار این کارنامه عملیاتی موفق ، امتیار بگیرد و مشخص شود ، امتیاز کارآمدی وی بالاتر است یا امتیاز حواشی منفی او ؟

 

دوم اینکه : تقویت رویکرد کارآمدمحوری ، به قیمت بی توجهی به ضرایب و ویژگیهای فکری و سیاسی فرد ، ضمن آنکه خطاست ، نه تنها با رویکرد اعلامی از سوی رئیس دولت نهم همخوانی ندارد بلکه بیشتر با رویکرد دولت سازندگی منطبق است. همگان بیاد دارند که رئیس دولت سازندگی هنگامی که بحث شایستگی های مکتبی و سیاسی برخی از وزرای وی در مجلس وقت ، بحثی بسیار داغ و اساسی بود ، پشت میکروفون مجلس رفته و از مجلس خواست تا بحث را بسمت بررسی صلاحیت های فنی و مدیریتی افراد ببرند. زیرا وی تعهد آنها را "تضمین" می کند و با ذکر این بحث ، اصولا مجلس را از حوزه گفتگو پیرامون این بحث ، دور کرد.

 

مشی و تفکر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) نیز در چهارچوب موضوع انتصاب و مشخص کردن مسئولان ، چنین ویژگی ای ندارد. دیدگاه حضرت امام (ره) به صراحت بر اولویت تعهد بر تخصص استوار بود. ایشان در تببین دیدگاه خود در مقایسه میان فردی دارای تخصص و بدون تعهد با فردی که متعهد است لیکن با وجود برخورداری از استعدادها ، مبتدا به ساکن فاقد تخصص لازم است ، تصریح داشتند که تعهد می تواند فرد را به سمت کسب تخصص هدایت کند. اما اگر فرد متخصصی از تعهد برخوردار نباشد، به قوه ی مضره ای بدل می شود که تاثیرات خطرناکی را بدنبال دارد.

 

با توجه به این چهارچوب ، روشن است که بزرگنمایی کارآمدی و موفقیت های اجرایی یک فرد ، در مقابل نادیده انگار حوزه سیاسی واعتقادی وی ، امری بصواب نیست.

 

سوم اینکه : شاید برخی از دوستان ، مشایی را فردی بدانند که در حوزه اعتقادی و سیاسی نیز ، فاصله ای از ملاکها و معیارهای حداقلی مورد نیاز برای تصدی مسئولیتهای کلان در جمهوری اسلامی ندارد. اما باید گفت ، منهای حاشیه سازی های صورت گرفته از سوی جریانات ناسالم و بیمار سیاسی ، مباحث پیرامون مشایی ، بسیار جدی و بسیار ریشه ای است. برای نمونه ، برخی اخبار که صحت آنها الزاما مورد تایید قرار نگرفته است ، حاکی از ریاست یکی از افراد بسیار پر حاشیه منصوب در دوران اخیر ، بر نهادهای امنیتی استان تهران در دوران دوم خرداد می باشد. همچنین این اخبار که فعلا در حد گفتگوهای شفاهی مطرح است ، حاکیست برخی از این افراد در تاسیس و هدایت بیمارگونه رادیوپیام و شبکه رادیویی تهران در همان دوران و مسئولیت در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران پس از آن نیز دخالت داشته و نقش بسزایی در توزیع آلودگی فرهنگی خصوصا در حوزه موسیقی در شهر تهران داشته اند.

 

گذشته از این مباحث غیرموثق ، در مورد آقای مشایی نیز ، سایت الف اخیرا ویدئویی را منتشر کرد که مطالعه آن برای نگارنده ی این خطوط نگرانی بسیار عمیقی از خطر فکری و وابستگی های مبنایی وی دامن زد.

 

مشایی در جلسه ای ، ضمن سخنرانی در مورد تحولات اندیشه و تفکر معاصر ، با طرح این ادعا که دوران اسلام گرایی طی شده است ، اجمالاً مدعی می شود انسان امروز برای درک حقایق محتاج مسلمان شدن نیست و طی یک مغالطه آشکار ، آرام آرام ، تز صدور انقلاب اسلامی را منکر می شود.

 

حضور مشایی در مسئولیت ریاست شورای ایرانیان خارج از کشور به نیابت از رئیس جمهور ، نگرانی فزاینده ای را در این حوزه دامن می زند . چه اینکه حضور چنین فردی با این دیدگاهها در حوزه تصدی چنین مسئولیت ضریفی می تواند تاثیرات نگران کننده ای را بدنبال داشته باشد.

 

معنای جمله ی مشایی ، تنزل دادن گفتمان انقلاب اسلامی با جهان بیرونی به گفتمانی چپ گرایانه و فاقد محورهای اسلامی در حوزه بین المللی است. این گفتمان ، یک گفتمان نفوذی در درون گفتمان اسلامی انقلابی عدالت در دولت نهم است که زیربنای بسیاری از مسائل را برای ناظران روش می کند. این دیدگاه ، در حقیقت دیدگاه القایی و نفوذی مهمترین لایه جریان برانداز و استحاله گر انقلاب اسلامی است که البته تناسب دیدگاههای آن با سایر دیدگاههای آقای مشایی مانند حوزه رژیم اشغالگر قدس و سایر مسائل مانند آن نیز کاملا آشکار است. از اینگونه رفتارها از آقای مشایی کم سر نزده است و گاه کار به افشاگریهای جدی روزنامه کیهان علیه وی نیز رسیده است که واکنش زشت ، عجیب اما روشنگرانه او را بدنبال داشته .

 

در پایان ، ذکر یک نکته ظریف را لازم می دانم.

 

آقای مشایی ، یک پایگاه اینترنتی در آدرس mashaei.ir در اختیار دارد. به متن ذیل که نتیجه بررسی Whois این پایگاه است توجه کنید. دو نکته بسیار تامل برانگیز در آن وجود دارد :

 

Query Whois Server

Query:

mashaei.ir

Answer:

 This is the IRNIC Whois service.
 More info on http://www.nic.ir/

 Note: this output has been filtered.

 Information related to 'mashaei.ir'


domain:        mashaei.ir
remarks:      
(Domain Holder) sazman farhangi honari shahrdari tehran
remarks:       (Domain Holder Address) Motahari Ave. at Raham St Tehran, IR 1567718571, IR
admin-c:       aa124-irnic
tech-c:        aa124-irnic
zone-c:        aa124-irnic
nserver:       ns7.
persiantools.com
nserver:       ns8.
persiantools.com
source:        IRNIC # Filtered

person:        Amir Alipour
remarks:       ---
e-mail:        alipour_nic@yahoo.com
address:       unit 4, no 18, golestan#8, eskandarzade St, Payambar St, Asharfi Esfahani Av., Tehran, Tehran, IR
phone:         09121490536
fax-no:        ---
nic-hdl:       aa124-irnic
source:        IRNIC # Filtered

 

 

بدنیست با دقت به این خروجی اتوماتیک توجه کنیم : خدمات هاستینگ پایگاه شخصی آقای مشایی را مهمترین شرکت سایبرنتیکی پشتیبانی کننده از پایگاههای اطلاع رسانی و تبلیغاتی جریان دوم خرداد بر عهده دارد. همچنین نام دامنه ( آدرس ) این پایگاه نیز در مالکیت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است.

 

امیدوارم نکات مذکور بتواند توجه بیشتری به دلسوزان انقلاب اسلامی در موضوع آقای مشایی بدهد. انشاء الله .


 
 
 
تبلیغ ویـژه