الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

ماجرای مناظره سریالی سیاوش اردلان و ابوذر منتظرالقائم در کامنت های پاسداران !
ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: لابی قدرت و ثروت ،تحریف تاریخ ،ضد انقلاب ایرانی ،براندازی فرهنگی

این ماجرای توهین بی شرمانه بی.بی.سی نشین ها به خانواده ی من رو که حتما یادتونه، تو همین پست قبلی در موردش نوشتم . حالا این بحث به جاهای خیلی جالبی رسیده... سیاوش اردلان به نمایندگی از طرف بی.بی.سی به میدون گفتگو اومده و داره بحث می کنه.

سیاوش معتقده که کسی که به من این توهین رو کرده ، باید تنبیه بشه .

خوب این ایده ی خوبیه . باید ببینیم حالا ماجرا تا کجا پیش میره :) تا اینجا که سیاوش سعی می کنه فقط به اون نکته هایی جواب بده که دلش می خواد و خیلی از سئوالها رو بهرحال بی جواب می ذاره ...

بحث هایی که تا الان انجام شده رو اینجا می ذارم تا همه در جریان بیشتر قرار بگیرن !


بخش اول:

سیاوش اردلان :  ۳:٢۴ ‎ب.ظ - پنجشنبه، ٩ مهر ۱۳۸۸


سلام ابوذر  زیاد تصمیم منو برای کامنت گذاشت تو وبلاگت جدی نگیر و روش تحلیل نده چون ربطی به بی بی سی نداره.  وقتی برای وبلاگت کامنت گذاشتم دوست داشتم صدای تو رو هم به عنوان عضوی از جامعه در بحث و دیالوگ با صداهای دیگه قرار بدم.  اتفاقا از تو خونه برات کامنت گذاشتم چون سر کار سرم شلوغه.  ولی خب توجه به قلم مهذب مثل توجه به هر قلم دیگه ای جزو اصول حرفه ای روزنامه نگاریه همون طور که تو هم به هزار جور قلم توجه داری.  خلاصه اینکه هر اتفاقی رو در حد خودش بسنج نه بیشتر نه کمتر.  ضمنا متاسفم برای اون ایمیل توهین آمیزی که گرفتی.  اگر کار یکی از همکارای من بود ‌من از طرفش ازت عذرخواهی می کنم.  تو  بزرگوار باش همونطور که مطمئنم تابحال موقع  شنیدن این جور فحش ها از طرف اقشار دیگه جامعه بزرگوار بودی

 

پاسخ: بسم الله . آقای اردلان . 1- تصمیم شما برای عدم استفاده از آی پی بی.بی.سی قابل درک است . اما آیا شخص جنابعالی ،‌نظر گذاریهایت با اسامی مستعار در وبلاگ من را که توسط مجددا همان افراد بی.بی.سی و با احتمال قابل قبولی، شخص خود جنابعالی در وبلاگ من انجام شده فراموش کرده ای‌؟ سابقه ی ماجرا بر می گردد به همان کامنت های قبلی که در وبلاگ من گذاشتی. حالا اگر زمانی احساس کردی ضرورتی برای انکار وجود دارد ،‌بگو تا من آن ها را هم جمع بندی و رسانه ای کنم . با این حساب، خیلی تعبیری که از علت عدم بهره برداریت از آی پی غیر بی.بی.سی کردی ، ‌ناچسب است.

ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:٠۸ ‎ب.ظ


پاسخ: 2- منظور شما از جدی گرفتن و نگرفتن چیه ؟ جنابعالی یکی از عناصر محتوایی بی.بی.سی هستی ،‌این مطلب هم در مورد بی.بی.سی و افشای عملکرد و خلقیات کادر آن و البته پشت پرده ی رفتار سیاسی عناصر آن است. حالا این وسط جدی گرفتن یعنی چی و جدی نگرفتن یعنی چی ؟ حالا این که این رفتار تو تحلیل ندارد ، تصور غلطی است. رفتار بی تحلیل از انسان بی تحلیل سر می زند و این امر از سمت جنابعالی ممکنه ؟ و البته اینکه خب حالا من چه بکنم و چه نکنم روشن است که در حوزه تصمیم گیری و اختیار خودم است.


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:۱٢ ‎ب.ظ


پاسخ: 3- بهرحال ، این بزرگترین هدیه و امتیازی است که می تواند یک عنصر مذهبی و دارای فهم و درک روشن و بصیرت کافی نسبت به تضاد استراتژیک موجود بین غرب وایران ، به یک بخش از ماشین رسانه ای جریان غرب هدیه و هبه کند و آن، همین پا دادن به بازی رسمیت بخشی به امثال بی.بی.سی و رادیو فردا است. شما اگر اهل دیالوگی ،‌ همین وبلاگ برای دیالوگ ما کافی است. وبلاگی هم تاسیس کن و رسما به میدان گفتگو وارد شو . تو که حتنما اهل گفتگو هستی ، نیستی ؟ خوب ،‌این هم گوی و این هم میدان . البته ضرورت دارد تا مشخص شود ،‌بروشنی این فردی که در حال کامنت گذاری از لندن برای من است ، خودت هستی. من نمی توانم جواب کسی را بدهم که در حال جعل نام دیگری است. زیرا کسی که نمی تواند مسئولیت کلام خودش را بپذیرد،‌ مخاطب و  طرف دوم خوبی برای یک مناظره نمی تواند باشد.


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:۱۵ ‎ب.ظ


پاسخ: 4- بهرحال ، غدغن شدن کامنت گذاری از درون بی.بی.سی برای وبلاگهایی همچون وبلاگ من ، پدیده جالبی است که بی توجه نمی توان از کنار اون گذر کرد. البته نوشته شدن مطالبی مانند مطلب امروز من یقینا بی تاثیر نیست و البته این روشن می کند که یک قلم مهذب و البته دقیق ،‌چقدر می تواند تاثیر جدی در تعاملات یک رسانه مانند بی.بی.سی با مخاطبانش داشته باشد که پس از این تاخیر چند روزه در اتخاذ واکنش را باعث شده و چنین واکنش "مهندسی شده" ای را در پی داشته است.


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:۱٩ ‎ب.ظ


پاسخ: 5- بهرحال برای من و هر کسی که خیلی عادی و منطقی به این موضوع کامنت نویسی رکیک نگاه کند ، این پاسخگویی توسط خود جنابعالی کاملا معنادار است و لبخندی ناشی از شکل گیری نوعی نگاه آگاه از حقیقت پنهان را روی لبان انسان می نشاند. بهرحال آقای اردلان می داند که آن کسی که باید به این مطلب من جواب بدهد  ،‌ بنیاد بی.بی.سی است ، و شخصی که چنین رذیلانه دست به فحاشی زده . اما به شما پیشنهاد می کنم به دوستان بخش abuse  سفارش کنید جواب ایمیل گزارش مزاحمت من را بدهند. نکند این پاسخ می تواند به شخص شما ربطی پیدا کند ؟ این ابهام ایجاد شده را پاسخ دهید.


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:٢۵ ‎ب.ظ


پاسخ: 6- ضمنا : بدون شک ، بنده اگر فردی رسما عذرخواهی کند از او گذشت می کنم. اما وقتی کسی اینقدر حتی شجاعت ندارد که بیاید وبا همان رد پا و مشخصات قبلی رسما از اینجانب عذرخواهی کرده و علت توهین خود را نوشته و پشیمانی خود از این اقدام زشت و شرم آور را ذکر کند ، آنوقت شما آمده میانجی می شو ی ؟ :)) ضرورت ندارد. شما لطفا یکی از این دو راه را انتخاب و عملی کن : 1- به فرد مذکور بگو رسما خود را معرفی و از اینجانب عذرخواهی نماید. 2- بخش مزاحمت بی.بی.سی رسما به ایمیل بنده جواب بدهد. در غیر این صورت بنده از شما خواهم پرسید چرا بجای بخش مزاحمت ؛ شما به وبلاگ من مراجعه کرده ای ؟ آیاوظیفه جبران به دوش شما گذارده شده ؟ چرا ؟


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:٢۸ ‎ب.ظ


پاسخ: 7- و در در پایان : اقشار دیگر جامعه ایرانی ، چنین رفتاری در این وبلاگ ندارند. رفتاری مثبت حاکی از تعقل و اندیشه و فکر ، رفتار عمومی مخاطبان این وبلاگ است که بخش کامنتینگ این وبلاگ سند آن است و البته من مانند بی.بی.سی اهل نظرسازی وجعل و تحریف نیستم و صحت این امر مورد تایید مدیران پرشین است. این عناصر بی.بی.سی هستند که به وبلاگ عناصر اصولگرا مراجعه و علیه پدر و مادر ایشان فحش درج می کنند. بهتر است تا کمی از لاک بی.بی.سی به بیرون آمده اطراف را دوباره بشناسید تا رفتار عادی خود را رفتار عادی مردم طرح نکنید. من منتظر جواب شما و بخش مزاحمت بی.بی.سی هستم و البته پیگیری حقوقی و بین المللی را نیز - با توجه به عرفی و جهانی بودن جرم مذکور - در دست اقدام دارم .


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:۳٢ ‎ب.ظ


پاسخ: 8- ضمنا : کامنت توهین آمیز بود. نه ایمیل . تو از دیگران بهتر می دونی :)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۳:۳۵ ‎ب.ظ


بخش دوم :سیاوش اردلان ۴:۳۵ ‎ب.ظ - شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۸۸

چه عرض کنم ابوذر جان.  هر کی به تو فحش داده باید تنبیه بشه البته نه به شیوه تنبیه در کهریزک.   اگر دیدی از طرف فرد هتاک ازت عذرخواهی کردم برای این بود که نمی خواستم حرکت بد هر کی اون کار رو کرده باعث بشه من و تو همین دیالوگ رو با هم نداشته باشیم.  تو هم  احترامی رو که برات قائلم تبدیل به ابزار مچ گیری نکن.  ضمنا هیچ ممنوعیتی برای کامنت گذاری از داخل بی بی سی برای وبلاگ های اصولگرا وجود نداره. ما همیشه این کار رو میکنیم که ازشون بخوایم در برنامه های بحث ما شرکت کنند.   کلا برخوردت با این قضیه و ذهنیتی که نشون می دی تو رو کاندیدای خوبی برای شغل شریف بازجوئی می کنه که این روزها خیلی فعالند.  فکرشو بکن ...مثلا تو می شدی بازجوی ابطحی و ما به روزی حرفهای تورو از وبلاگ اون می خوندیم 


پاسخ: بسم الله . 1- روش تنبیه ایشون - که جنابعالی هم میگی به لزوم اون اعتقاد داری- اینه که بخش مزاحمت ها ، به وظیفه عادی و متعارف خودش عمل کنه و جواب ایمیل من رو بده و پس از بررسی صحت ادعای من ،هویت این بنده خدا را به من اطلاع بدهد و مشخص کند که اولا بی.بی.سی میخواهد در فضای جبران گام بردارد یا شخص این حضرت ! و ثانیا : پیشنهاد جبرانی چیست . حتما قبول داری که روش تنبیه این نیست که شما ادعا کنی همه در وبلاگ من به من فحش می دهند ! علم غیب دارید ؟ مدعی هک کردن وبلاگ من هستید؟ چطور چنین ادعایی  کردید ؟ :) این ، تنها چیزی که نیست ، تنبیه اوشان است !


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:٠۴ ‎ب.ظ


پاسخ: 2- روش تنبیهی که من برای وی پیشنهاد می کنم ، اولا : اگر ایرانی است که روشن است که هست و اگر هنوز از تابعیت ایران خارج نشده ، محاکمه شدن در یک دادگاه علنی مطابق مقررات ایران ثانیا : اگر ایرانی نیست یا از تابعیت ایران خارج شده ، محاکمه مطابق مقررات بین المللی در دادگاه علنی. فکر نمی کنم عاقلی با این روش مخالفت کنه. شما هم که با اصل ضرورت تنبیه ایشون موافقی. راستی آقا سیاوش ! مواظب باش طرف تو مجامع حقوق بشری پارتی نداشته باشه ! والا برات پرونده یازی میشه و شما را بعنوان یک موافق اعمال خشونت و  محدودیت علیه آزاد!!! اندیشان معرفی می کنند !


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۱۱ ‎ب.ظ


پاسخ: 3- بر اساس این موافقتی که با ضرورت تنبیه ایشون نشون دادی ،‌حتما قبول داری که هرکس اگر مطابق مقررات به اعتقادات و مقدسات کسی "توهین" کرد باید تنبیه شود. اما بنظرت بسیاری از افرادی که به مقدسات و اعتقادات بنده توهین می کنند و مورد حمایت رسانه های غربی قرار می گیرند از نظر تو دقیقا با همین موضوع مواجه نیستند؟ مخصوصا توهین هایی از دست همین نوع توهین این مدلی؟


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۱۶ ‎ب.ظ


پاسخ: 4- و اما در مورد کهریزک : بهرحال این روشنه که حادثه ای که برای این چهارنفر رخ داد ، و نظام جمهوری اسلامی هم قصد هیچ مجامله ای در مورد اون رو نداره ، تنبیه در نظر گرفته شده از سوی نظام برای این افراد نبود. اینها اغتشاشی کرده بودند و باید به هر مجازاتی هم می رسیدند ، پس از برگزاری یک دادگاه با حضور وکیل می بود. تازه حجم مجازات با تخلف اینها هم تناسب ندارد حتی اگر بگوییم دادگاه چنن حکمی را داده که البته روشن است اینگونه هم نبوده ....


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۳٠ ‎ب.ظ


پاسخ: ادامه ی 4 : این که حالا نظام جمهوری اسلامی چه نوع تنبیهی را مشخص می کند هم روشن است. تنبیه به گونه ای است که مجرم و تمام رفقایش دیگر جرات تخلف نکنند. یعنی تنبیه موثر :) . مانند همین دادگاهها که از جنجالی که علیه آنها به هوا رفت میران دردناک بودن آن برای مجرم و رفقایش مشخص شد. نظام ج.ا.ا خصوصا تنبیهی را بکار نمی برد که به نفع مجرم و دوستانش در نهایت تمام شود. البته این گونه مسائل که یا در قالب خودسری و تخلف و یا در قالب طرح علیه ج.ا.ا پیش می آید سوابقی هم وجود دارد که مشخص کند این یک اقدام مشکوک یا جرم تحت تعقیب است. بد نیست ماجرای قتل های زنجیره ای را مرور کنی تا ببینی آماران و مجرمان با هدف اقدام علیه امنیت ملی به آن دست زدند یا تنبیه مجرمان !! :)) خصوصا اینکه ببینی مرتکب آن حادثه اصولا طرفدار نظام اسلامی بود یا مخالفش !


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۳۱ ‎ب.ظ


پاسخ: ادامه 4 ... پس می بینی که من و تو در این که این تنبیه چگونه نباید باشد حتما موافقیم . کهریزک که نشد تنبیه ! :)) تنبیه باید موثر باشد در جلوگیری از ارتکاب مجدد. این فلفسه تعیین مجازات و منوعیت است. اما قطعا با توجه به این بحث ، احتمالا خدای نکرده منظورت از تنبیه کردن ، مجبور به ماچ و بوسه کردن که نیست که :) بلکه منظورت قاعدتا اجرای قانونه . همچنین مطمئنا تو با اون مخالفتت با بحث پارتی بازی و موافقت با اجرای عدالت ، حتما به من برای شناسایی و تنبیه این بنده خدا کمک می کنی. درسته ؟ من فکر نمی کنم تو فقط بخاطر این که طرف تو بی.بی.سی است ، دست به پارتی بازی خصوصا از نوعی که حقوق دیگران رو ضایع کنه ، بزنی . نه ؟ :)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۳٧ ‎ب.ظ


پاسخ: 5- هیچ نیازی نیست که شما از طرف کس دیگری عذرخواهی کنید. شما همون اجرای عدالت و عدم پارتی بازی تو ذهنت باشه حله . دیالوگ با البته ضد انقلاب برقرار کردن هم ، بهرحال از لوازمش سعه صدره . نترس. من بخاطر - بقول یکی از بچه ها - فحش بچه ، باب دیالوگ رو نمی بندم . تو همون اغتشاشک - یعنی اغتشاشی که در مقایسه یبا بقیه ، کوچک بود :) - روز جمعه روز قدس ، رفتم لای دوستان تو و باب دیالوگ :) رو باز کردم . اما یکی دیگه از دوستانت اومد به بقیه شون گفت آقایون اگه به اصل آزادی و دموکراسی قائلید با این آقا حرف نزنید ! :)) خیلی بده . قبول داری ؟ :)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۳٩ ‎ب.ظ


پاسخ: 6- من معمولا نمی دونم چه جوری میشه احترام رو به ابزار مچ گیری بدل کرد. میشه بگی ؟ یعنی الان من تو کامنت های قبلی مچ تو رو گرفتم ؟ من خودم متوجه نشدم ! عجب :) چه باحال ! :))


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۴٠ ‎ب.ظ


پاسخ: 7- در باب اون ممنوعیت ، از انکارش خوشحالم . :) خیلی خوبه که الان می تونی با همون IP حرف بزنی تا مشخص شه کی از جاست. راستی. گروپ IP تو می دونی که ،‌دقیقا با همون گروپ جناب فحاش برابره. پس اون احتمال پکت  و آی پی اسپوفینک به هزار دلیل بر طرفه :)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۴٢ ‎ب.ظ


پاسخ: 8- من تعجب می کنم . یعنی شماها هرکی باهاتون اینطور منطقی حرف می زنه احساس بازجویی شدن می کنید‌؟ :)) خوب حتما وقتی به جمع بندی های جدید هم می رسید ، احساسی مثل شکنجه شدن بهتون دست می ده ، آره ؟ مگه تا حالا شما یک بار دیدی من با این نظام اسلامی مشکلی داشته باشم - منهای انتقاد از نقاط ضعف - که حالا اگه به من بگی بازجو ، من بدم بیاد‌؟ راستی تو میخواستی من بدم بیاد؟‌:) البته من با آقای ابطحی رابطه خیلی نامناسبی دارم و خودش هم می دونه . یه بار به داداشم تو همایش پرشین بلاگ که توش مثلا وبلاگ برگزیده شدم و بهم جایزه داده بودندو خودم خبر نداشتم پیغام داده بود به ابوذر بگو اینقده منو نکوبه !:)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۴۴ ‎ب.ظ


پاسخ: 9- فکر می کنم تو رجانیوز خوندم احتمالن که بازجوی ابطحی برا وبلاگ ابطحی مطلب داده . هنوز نرفتم بخونم . قطعا یه ربطی به تیکه ای که تو مثلا ! :) انداختی داره . باید برم بخونم مطلب رو . البته یادمه آخرش یه قطعه شعر قدیمی بود. حالا می رم می خونمش. :)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۴۵ ‎ب.ظ


پاسخ: 10 - و حتم کلوم در این قسمت اینکه ، آقا سیاوش ، وقت کردی یک کمی در مورد دلائل تقلب که داره الان سه ماه از مطالبه اش می گذره برای ما هم توضیح بده . ناسلامتی بی.بی.سی فارسی پا ثابت هدایت اغتشاشها بود. البته مدیر بی.بی.سی که زد زیر اصل تقلب تو اون برنامه رادیویی :) اما حالا شاید شما نظرات دیگه ای داشته باشی. راستی چرا وبلاگ نمی زنی ؟ :)


ابوذر - ۱۱/٧/۱۳۸۸ - ۶:۴٧ ‎ب.ظ


 
 
 
تبلیغ ویـژه