الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

ماجرای من ، سیاوش (مهدی) اردلان ، صالح و رضا
ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۸ مهر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: کشور جمهوری اسلامی ایران ،جریان دوم خرداد ،روابط خارجی ،فرهنگ ایرانی

قبل همه چی بگم کلی تعجب کردم از اینکه رضا گفت سیاوش اسم اصلیش مهدی یه !!! حالا موندم نظر خود سیا چیه...سیا ، راسته قضیه ؟ یعنی واقعا اسم اصلیت مهدی یه؟

تو ادامه ، نظرهای جدید رو هم می ذارم .

سید محمدرضا خوشرو که که رشته تخصصی اش هم رسانه است و ارشدشو تو همین رشته - و نه مثل ما تو رشته ی فنی ، تا بگن با مهندسا نمیشه بحث کرد ! -  گرفته و وارد بحث شده . صالح هم که مثل اینکه از بچه های سیستان و بلوچستانه هم به بحث وارد شده و سیا هم از بحث با اونها مثل اینکه حس خوبی داره و استقبال کرده . فعلن این خبراس. :) نظرای رد و بدل شده رو هم می ذارم تا با خبر بشین . اونایی که خودشون ماجرا رو پیگیرن حتما از بقیه جلوترن تو ماجرا ...

امیدوارم تا جاهای خوبی پیش بریم... البته اگه سیا همکاری کنه. سیا پایه ای ؟

ای وای گیج شدم . بگم سیا یا مهدی ؟ کدوم درسته ! ای خداه ! :))))))))


سیاوش اردلان

۴:۱٠ ‎ق.ظ - یکشنبه، ۱٢ مهر ۱۳۸۸
ابوذر عزیر ببین چقدر بخیلی.  تو حاضر نشدی بیائی تو برنامه ما و نظرات رو به عنوان یک عضو فعال حزب الله شرح بدی چون عقیده داشتی این کار مشروعیت به بی بی سی می ده.  حالا داری میائی از همین نهادی که مشروعیتش رو قبول نداری طلب اعاده حیثیت می کنی.  اونم دیگه نه از بخش مزاحمت ها بی بی سی بلکه می خوایی من بیفتم دنبال کارت که طرفو برات سناسائی  کنم.   کسی که اینقدر توقع داره باید خودشم انعطاف و مرامش رو داشته باشه.  وگرنه منم می تونستم بگم با کامنت گذاشتن برای وبلاگت دارم به کارهائی که می کنی مشروعیت می دم.  ولی خب می بینی که این کار رو نکردم.  اونجائی هم که بهت گفتم شاید اقشار دیگه جامعه هم بهت توهین کنند منظورم این نبود که در وبلاگت این کار رو می کنند که تو بلافاصله (و به شیوه بازجوئی) بگی از کجا می دونی ‌حتما وبلالگم رو هک کردی که می دونی....منظورم کلا در برخوردهائی بود که در زندگی غیرمجازی داری.  
چون واقعا به این مبادله کامنت ها اسم مناظره رو نمی دم جواب به بقیه حرف هات رو هم موکول می کنم به روزی که ایشالله حضوری و در شرایطی برابر روبروی هم نشسته باشیم.  در مورد اینکه می گی بی بی سی محور  به قول تو اغتشاشات بود
پاسخ: بسم الله . 1- قطعا باید در این گونه موارد "بخل" بخرج داد. از کیسه آبروی انقلاب و نظام نباید "سخاوتمندانه" خرج کرد. این حاتم بخشی ها کار دست خیلی ها داده و امروز به عنوان وطن "فروش" معروفند. این که مشروعیت یک نهاد را قبول ندارم & ربطی به آن ندارد که به پیگیری حقوق تضضیع شده خودم اعتقادی ندارم :) چطور چنین ادعای معوی رو طرح کردی. چه ربطی داشت :)) ما رژیم صهیونیستی رو هم رد می کنیم و قائلم که باید در دادگاه محاکمه و حقوق همه ملتهای مسلمان ازشون ستانده بشه . چه ربطی داشت؟ مگه ضد انقلاب ج.ا.ا رو قبول دارن که دم از دادگاه و احقاق حقوق می زنن ؟ :))
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ٩:۵۵ ‎ق.ظ
پاسخ: 2- من اتفاقا از بحث مزاحمت ها طلب رسیدگی کردم . این یعنی حرکت از چهارچوب قانونی و پیگیری مطالبات در چهارچوب قانون . یادت رفته ؟ ایمیل من به مزاحمتها همین الان روی وبلاگم متنش هست :) . دیدم حالا تو اومدی قیافه گرفتی داری ادعای حق دادن به من می کنی و البته ادعای حقف طلبی و مخالفت با پارتی بازی رو داری ، گفتم چه باحال ، یه اصولگرا تو بی.بی.سی پیدا کردیم :) گفتیم از طرفیت های قانونی برای جلوگیری از تضییع حقوق انسانها استفاده کنیم . راستی چرا پس امور داخلی ایران رو دیگران توش دخالت می کنند و بعضیا از برخی که بهشون هیچ ربطی نداره ، دخالت در امور ایران رو طلب می کنن و توهم بهشون هیچی نمی گی ؟ :)
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ٩:۵۸ ‎ق.ظ
پاسخ: 3- یعنی اگه کسی توقع اجرای عدالت رو بکنه ، پرتوقعه؟ بیخود نیست که در انگلیس اینقدر همه آدمهای کم توقعو قانعی محسوب میشن. نه ؟ :) چون کسی حتی به فکر عدالت هم نیست. :) کسی که فحش بهش داده می شه بی گناه و در حقش جنایت اخلاقی روا داشته میشه ، حتی اگه بی مرام ترین و بی معرفت ترین آدم دنیا باشه باید به کارش در موضوع مشخص رسیدگی بشه. چه ربطی داره ؟ :) اصلا من بی مرام . بی معرفت. عدالت تو بی.بی.سی کوره؟
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ
پاسخ: 4- من در وبلاگم دارم اطلاع رسانی می کنم :) غیر از اینه ؟ خب تو قطعا با حضورت در وبلاگم قطعا داری به این کار مشروعیت می دی. :) بی.وبی.سی هم همین ادعا رو داره  . اگه بخوام ادعاش رو تایید کنم میام باهاش مصاحبه می کنم :)
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ
پاسخ: 5-مشخص شد اصولا منطقی بکار بردن،  از نظر تو یعنی بازجویی :) والا کی می تونه از راه دور و این فاصله ، کاری جز حرف زدن و بحث کردن بکنه که تو میگی بازجویی. :) ولی خب اگه این حرف زدن و گفتگو یعنی بازجویی ، مگه بده ؟ :) خب یعنی این یعنی شکنجه ؟ :) ولی عجب هی روشهای بازجویی رو ارائه می دیا :)) سابقه بازجویی کردن داری ؟ :) چقدر روشهای مختلفشو هی می نویسی ! ولی عجب روشایی داره بازجویی ها 1 :) چند تا روش دیگشو هم بگو فیش ببریم بهمراه همه ی دوستان :)
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٠۵ ‎ق.ظ
پاسخ: 6- حتما هروقت در شرایط"برابر" اومدی تو یه وبلاگ نشستی ساده و بی تکلف و حرف زدی و حرف شنیدی ، بیشتر حرف می زنیم . اما وبلاگ هم رسانه خوب و کاملیه :) راستی چه جوریه ، تو بی.بی.سی خبری از ین مناظره وبلاگی نمی بینم ؟ حالا اینکه تو بهش چی بگی ، به این که واقعا این مناظره هست یا نه ، ربطی نداره . مخاطب در حال مشاهده یک مناظره در فضای مجازی از نوع وبلاگیه . :) غیر اینه ؟ نیما تو بگو بهش :) نیما منو خوب میشناسه . ازش بپرس بهت میگه تو شخصیت عادی من با شخصیت رسانه ای و وبلاگی من فرقی پیدا می کنی یا نه .
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ

سیاوش اردلان


۴:۱٩ ‎ق.ظ - یکشنبه، ۱٢ مهر ۱۳۸۸
راستی ببخشدی ابوذر یادم رفت این تذکر رو بدم.  من قطعا به نمایندگی از بی بی سی به تو ایمیل نمی دم.  دارم به نمایندگی از خودم برات کامنت میذارم اونم چون تو اول اسم منو اوردی در مطلب اخیرت.  همچین خودتو طرف بی بی سی فرض نکن.  اینو گفتم که دوباره نری تو فاز دون کیشوتی.  قربانت
پاسخ: هرچقدر بی.بی.سی نماینده خبر رسانی و تبلیغاتی حکومت انگلیس نیست ، سیاوش اردلان هم نماینده و وکیل بی.بی.سی نیست :) بالاخره سیاست وشکل عمل بی.بی.سی رو همه میشناسن :) یه نیگا به آخر کامنت قبلیت بنداز ببین از طرف کی داری با کی حرف می زنی :) حالا اگه لابلای حرفات به مخاطبت توهین کنی و اسم دون کیشوت روش بذاری باعث نمیشه که من باب گفتگوی اینترنتی رو با تو ببندم . هروقت قرار شد ببندی ببند. من نمی بندم :))
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ
پاسخ: سیاوش اون کامنت رو چرا محرمانه و خصوصی فرستادی مگه محتواش چیز مهمیه ؟ من چیزی توش ندیدم میخوام علنی کنم . علت خاصی اگر هست بگو .
ابوذر - ۱٢/٧/۱۳۸۸ - ۶:۱۸ ‎ب.ظ
سیاوش اردلان
۸:۳۱ ‎ب.ظ - یکشنبه، ۱٢ مهر ۱۳۸۸
بابا خصوصی بود چون فقط یک یاداوری بود که کامنت قبلیم ناقص بود که هنوزم هست  و این توصیه که اگر یک مطلب گذاشتی به اسم مناظره من و تو طوری مطالبمون رو کنار هم بزار که خواننده بتونه دنبال کنه تو چی گفتی من چی گفتم از کجا شروع شد به کجا رسید...خلاصه تسلسلش روشن باشه...این جوری یگ ذره گیج کننده هست.  حالا اگر میخوایی اینم منتشر کنی بکن...خصوصی برات همینات رو نوشتم که درستیش کنی...کشتی منو ابوذر از بس توضیح دادم برات:)
پاسخ: بسم الله . اولا آدم وقتی گنگ و نا مفهوم حرف می زنه ناچار به توضیح می شه . :) بمن چه . :) اما وقتی من همین الان طوری مطالب رو نوشتم که دقیقا مطابق با توالی گفتگوهاست ، دیگه این توضیح تو چه معنایی داره ؟ ثانیا : خب حرفهات رو کامل کن. چندین سئوال رو تو این بحث ها بی جواب گذاشتی :) کسی جلوت ایستادگی می کنه ؟
ابوذر - ۱۳/٧/۱۳۸۸ - ٧:۳۱ ‎ب.ظ
سیاوش اردلان

۱٢:٢۵ ‎ب.ظ - یکشنبه، ۱٢ مهر ۱۳۸۸
این یکی کامنت دیگه خصوصیه و یادواری این که دو سه جمله اخر کامنت قبلیم حذف شده.  دوم اینکه ادامه حرفامونو باید زیر همون ادامه مطلب  صفحه اولت بذاری که دنبال کردنش برای یخواننده راحت باشه...یه ذره باید قاعده تسلسل بخث رو رعایت کنی.  
متن پست بعدی :

عنوان : و نتیجه نهایی ؟

هیچی دیگه ، ... 

در یک روش کثیف انگلیسی ،‌ حقوق اولیه شما پایمال می شود .

بخش مزاحمت های بی.بی.سی با کمک سیاوش اردلان از پاسخ دادن به ایمیل شکایت من بخاطر مزاحمت و سوء استفاده از خدمات اینترنتی بی.بی.سی طفره رفت، سیاوش اردلان هم از جواب دادن به سئوالهایی که کردم . . ما چه بیکار و خوشخیال بودیم از انگلــــــــــــــــــــــــــــــــــیس طلب اجرای قانون کردیما !

...

بطور خلاصه ، BBC یعنی همین .

سیاوش اردلان

۸:۴۵ ‎ب.ظ - چهارشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۸۸
ابوذر عزیر تو از من خواستی بیفتم دنبال کارت و علاوه بر اینکه وظیفه دفتر مزاحمت ها یبی بی سی رو بر عهده بگیرم درباره  قتلهای زنجیره ای و دخالت های غرب در امور داخلی کشورها و فعالیت های بی بی سی در جریان انتخابات و هزار مطلب دیگه به سوالات جواب بدم ولی خودت حتی زحمت این رو هم به خرج ندادی که مطالب رد و بدل شده بین من و خودت رو  منظم کنار هم بچینی تا خواننده اصلا بفهمه قضیه از چه قراره.  امیدوارم مشکلت با "انگلیس" حل شه.
پاسخ: بسم الله . برای بار شونصدم . من از تو فقط خواستم که جواب سئوالها رو بدی و مسئولیت پاسخگویی رو بارها گفتم کار خود بخش مزاحمتهاست که شما از طرف اونها الان جوابگوی من شدی تا اونها لازم نباشه جواب بدن . چی شده چرا جواب نمی دن ؟ می تونن هزار جور جواب بدن . چرا نمی دن ؟ معمولا بی.بی.سی با مخاطب هایی که حرف حساب دارن همینگونه عمل می کنه ؟
ابوذر - ۱۸/٧/۱۳۸۸ - ۴:٢۶ ‎ب.ظ
پاسخ: 2- من اینجا دارم به حرفهایی که می زنم دقت می کنم برای همینم به همه جور تبعات کلامی و غیر کلامی کلامم هم پایبندم ، خب وقتی میای اون حرف رو می زنی ، فکرش رو نکرده بودی بحث سرش تا اینجا باز میشه ؟ بعدشم ، تو روزی هزار نفر رو رو اون آنتن کیسه می کشی ، اینجا یه هو مطالب بهت بی ربط میشه ؟ البته می فهمم . یه چهارچوبی که سیاستگذاری شده است رو تبعیت می کنی. چقدر بده که آدم نتونه تو فضای واقعی و جدا از کار ، از محدوده و قوالبی که براش تعریف می کنن خارج شه . میشه گفت درکت می کنم . حق داری نتونی صحبت کنی.
ابوذر - ۱۸/٧/۱۳۸۸ - ۴:٢٩ ‎ب.ظ
پاسخ: 3- نگفتم دخالت "غرب" در امور داخلی "کشورها" . گفتم دخالت "انگلیس" نفرت انگیز در امور داخلی "ایران" . حالا باز بگین محدود به چهارچوبهای از پیش تعیین ده دولت انگلیس نیستیم ! مهدی جامی هم اومد اون بار جواب منو بده ، دقیقن قسمتی که به همجنسگرا بودن اعضای دولت تونی بلر بود رو سانسور کرد ! :)) حالا حتما ناشی از اهل ادب و اعتقاد به اصول اسلامی آقای جامیه . والا آقای جامی و سانسور ؟ خدا نکنه ! :)) رادیو زمونه سرتاپاش پر از بحث اروتیک و جنسیه ، به مطلب من که رسید ، از یه پاراگراف مطلب ،  نصفش پرید ! ادعای پلورالیزم رسانه ای هم که گوش کر کن ! :))
ابوذر - ۱۸/٧/۱۳۸۸ - ۴:۵۳ ‎ب.ظ
پاسخ: 4- تا همین الان هم منظورت رو از "مطالب رد و بدل شده بین من و خودت رو  منظم کنار هم بچین" معلوم نکردی. خب من زیر هر گفتگویی ، جوابهاش رو نوشتم . نکنه با اکسپلورر خاصی باز می کنی که بهم می ریزه ؟ با فایر و مایکروسافت که بی مشکله . به نیما بگو برات حل کنه . 5- باتماسهایی که من دارم و کامنتهایی که میاد ، خواننده الان کاملا در جریان متنه . بدون توجه به اینکه موافقه یا مخالف. کامنتا رو مگه نمی خونی ؟ 6- خدا نکنه تا وقتی مشکل انگلیس با ایران حل بشه ، مشکل من با انگلیس حل شه ! "بعضیا" هستن ، بمونه کی ، قبل از اینکه مشکل انگلیس با ایران و منافعش حل شه ، مشکل خودشون رو به نحوی با انگلیس حل کردن و رفتن تو دستگاه رسانه ای دولتش دارن کار می کنن . تو میشناسی شون ؟
ابوذر - ۱۸/٧/۱۳۸۸ - ۴:۵۶ ‎ب.ظ
پاسخ: 6- یعنی الان فرار کردی از بحث ؟ خب خدارو شکر . جمع بندی که نوشتم صحیح از آب در اومد. پیگیری حقوقی توهین شنیع و شرم آور بی.بی.سی نشین ها به خانواده ام در مراجع قضایی داخلی و بین المللی رو حق خودم می دونم . بی.بی.سی هم این لکه ننگ مهوع رو روی پیشونیش حک شده ببینه !
ابوذر - ۱۸/٧/۱۳۸۸ - ۴:۵٧ ‎ب.ظ

متن پست بعدی :

عنوان : محمود احمدی نژاد ، سیاوش اردلان و بعضی حرفهای صد من یک غاز !

دوم : سیاوش اردلان

باشه ، کاری نداریم حالا. سوتی دادین ، بی تربیتی کردین بیحیثیت گیری بازی در آوردین، دست به فحش شدین . قبول دارم . این که با منش و اعتقادات شما تضادی نداره ؛ اما بالاخره این ادعای قانونی گرایی ،‌اون ادعای عدالت خواهی یا اون یکی همون ادعای مخالت با پارتی بازی چی میشه پس ؟ ولی حتما قبول داری من باید تنبیه اون یارو بی تربیته همکارت رو پیگیری کنم . میگم اگه قانون بگه مجبورم بندازمش زندون برای تنبیه ، چیکار کنم بنظرت ؟

میگم اونوقت شبش میای واسم نوار پر می کنی که ابوذر با آزادی اندیشه !!! مخالفه ؟ جدی میخوام بدونم . اگه من بتونم عدالت رو در مورد اون رفیق و همکار بی تربیتت اجرا کنم ، تو واکنشت چیه ؟ تا اینجا که میگی موافقی. موافقتت فقط تا زمانیه که یارو گیر نیفتاده ، یا اینکه نه ، واقعا پای حرفت وایسادی و میگی هرکی به من هتاکی کرده باید تنبیه شه اما نه از نوع کهریزکی ؟ هان ؟

راستی ،‌سیا !

وای ی ی ی !!!  یه چیزی شنیدم در موردت ،‌ خیلی حالم بدشدا ! بچه ، تو چرا اینقده تو اون شبکه تون چرند میگی ! من سیاوش اردلانم حتمن و مخلوق خدا هستم شاید ! این حرفای صدمن یه غازو کی یادت می ده اونجا ؟ میگن شوهر فرناز اینا رو می نویسه ، آره؟‌ راست میگن ؟ اینا رو سینا می نویسه ؟ قضیه چیه این خیلی بد بود شنیدم . یکی از بچه ها پشت سرت داشت پیش من غیبت می کرد این رو گفت. باور کنم ؟ خودت بگو میخوام بدونم راسته ، دروغه ، اغراقه چیه ، واقعا تو چنین حرفی زدی ؟ یعنی منظورت چی بوده ؟

بیـــــــــــــــــــــــــخیال بابا !!!!! این حرفا خیلی شوته ، نزنیا باز ،‌البته اگه زدی قبلن . خودت بگو بدونم چی بوده ماجرا ... جدی میگم بیا بگو ببینم قضیه چی بوده !!

سیاوش اردلان

۱٢:۱۸ ‎ق.ظ - سه‌شنبه، ٢۱ مهر ۱۳۸۸
ابودر عزیز من کاملا موافقم طبق ضوابط با خاطی برخورد بشه.  می خوایی چند بار دیگه هم این حرف رو تکرار کنم اگر اون چند بار قبلی کافی نبود.  تاکید من روی اجتناب از تنبیه به سبک کهریزک همچنان به قوت خودش باقیه.  به هر حال نظر من در فرجام این قضیه ملاک نیست. آره من اون جمله رو گفتم.  الان یادم نیست کل مطلب چی بود ولی سوال بحث این بود که تصویر شما از خدا چیست.  طبعا باید کل مطلب رو میشنیدی تا بتونی درباره اون جمله هم نظر بدی.  اگر منظورت اینه که تو ایران طرح چنین موضعی به این شکل هزینه داره باهات موافقم. اگر باز هم به نظرت چرند اومد شرمنده ام. ...دیگه بهتر از این نمی تونم.  ضمنا سینا مطالب منو نمی نویسه.  یک مجری تو بی بی سی مطلب خودش رو خودش می نویسه.  اگر سوال دیگه ای راجع به قواعد بی بی سی داری راحت باش سوال کن.  
پاسخ: بسم الله . 1- . چرا وبلاگ باز نمی کنی ؟ 2- آیا با تبعات این اجرای "ضوابط" و  "قوانین" مشکی نداری ؟ اگر فردا طرف را پلیس بین الملل - البته اگر دولت انگلیس حاضر به پایبندی به مقررات بین المللی باشد ! - دستگیر کرد و به دادگاه ایران تسلیم نمود ، نمی ترسی دوستان این فرد تو را به عنوان مخالف آزادی بیان و عامل حامی شکنجه آزادی!! خواهان معرفی کنند ؟ 3- نظر من در مورد ماجرای کهریزک همان است که بود و به قوت خودش هم باقیست. 4- متاسفانه در این قضیه بی.بی.سی نشان داد شاکی بودن فرد مظلوم هم ، در تلاش او برای احقاق حق ، ملاک عمل او نیست.
ابوذر - ٢٢/٧/۱۳۸۸ - ۶:۵۶ ‎ب.ظ
پاسخ: 5- بنا بر اجماع علمای سنی و شیعه در ایران ،‌عراق و حتی دانشگاه الازهر مصر و عربستان ، "‌تشکیک در بنده ی خدا بودن" کفر است. چون ناقص صفت خالق خداست. ضمن آنکه به تصریح نص قرآن کریم خداوند متعال خالق انسان است . این تاکید اختصاصی استحکام حکم را دوچندان می کند. بی.بی.سی رابطه خوبی با حسینعلی منتظری و البته شیح صانعی دارد. این موضوع ، حتی از آنها هم قابل استعلام است. این به من و شما مربوط نیست. نظر علما - یعنی متخصصان - اسلام - فارغ از گرایش فقهی یا سیاسی یا ملیت آنها دارد و در حقیقت نظر اسلام است.  مگر اینکه در انسان بودن شک کنیم که آن تصریح برطرف می شود اما اشکال کلی علما در موضوع خلق حل نمی شود. گفتن این جمله در هیچ کجای جهان اسلام که توهین نکردن و احترام به اصول دین اسلام مطرح است ، مسئله است و محدود به ایران نیست. البته بی.بی.سی معمولا در مورد محدوده های آزادی بیان در کشورهای عربی - خصوصا پادشاهی عربستان سعودی که زن در آنجا نه حق رای دارد و نه حتی رانندگی و نه حتی در قسمت جلوی تاکسی سوار شدن ! - صحبت نمی کند:)
ابوذر - ٢٢/٧/۱۳۸۸ - ٧:٠٢ ‎ب.ظ
پاسخ: 6- ماجرا این بود که شنیدن این حرفا از کسی که از رادیو فردا و پراک کارش به بی.بی.سی و لندن کشیده زیاد تعجب نداشت. اما وقتی شنیدم برنامه تو به مدیریت سینا اجرا میشه خیلی از دست سینا تعجب فراوان از خودم در کردم ! یعنی واقعا سینا هم کافر شده ؟ خیلی تعجب داره . خودت بگو ! .
ابوذر - ٢٢/٧/۱۳۸۸ - ٧:٠۳ ‎ب.ظ

متن پست بعدی :


خیلی خلاصه :)

Incoming SMS:

ابوذر جان سلام دادش حدست درست از آب در اومد بی.بی.سی  داره ماجرا رو به اختلافات قومی مذهبی و ادعای مشکلات معیشتی و اقتصادی گره می زنه . سیاوش (رفیقت ! ) رو هم گذاشتن که امشب بحث رو منحرف کنه .برات ضبطش می کنم. قربانت

Outgoing SMS: 

بسم الله سلام مهدی جان . می دونم اخوی. زدن جلسه عشایر رو منفجر کردن 41 آدم شهید کردن پونزده تا رئیس قبیله رو شهید کردن 5 تا شهید هم از سپاه بوده ، حالا خودشون دارن میندازن گردن اختلافهای مذهبی ! حالا خوبه تو جلسه ، همه عشایر بودن و از همه مستضعف تر ! بیچاره سیا جون که چه جور باید به زحمت بیفته :)) . تفرقه بینداز و حکومت کن . تشکر

 ------

ولی خدایش سیا ،‌ زشت نیست این کار ؟

زدن سی چهل تا از مردم رو شهید کردن ده بیست تا هم مجروح ، بعد میخاین یه جوری براش توجیه بتراشین ؟ آخه چرا ؟ چه نفعی می برین از حمایت از این تریپ کارا ؟ خودت بگو خب ! چرا من قضاوت کنم ؟ برا آدم کشی اینجوری ، توجیه تراشیدن ، کار قشنگ و تمیزی نیست ! روی آدمی این کارو بکنه فکرای زشتی می کنن بخدا !

حالا خوبه بیشترشون از خود عشایر و بومی ها بودنا ! فقط 5 تا شهید از سپاه توشه البته از فرمانده ها ! اگه کسی عشق یه ملت رو داره ، بخاطر زدن یه هدف سیاسی امنیتی به بهانه گرفتن حق و حقوق یه قوم ، می زنه عادی و رئیس همون قوم رو منفجر می کنه بفرسته هوا ؟ بیخیال ! زشته پسر ! مایه دست انداختنت میشه این طرز تفکر ، ها !

راستی ،

می گفتی میخای من به برنامت بیام و حرف بزنم . یادته نه ؟ به عنوان یک صدا از ایران . خب کاری نداره . همین مطلب من رو از اول و کامل - بی سانسور به روشی بی بی سی اکی :)) - مطرح کن . شما که مطالب و دیدگاههای وبلاگاها رو هم مطرح می کنید :) . راستی گفتی تو تولید و تنظیم شکل برنامه آزادی ؟‌ اشکال نداره امشب معلوم میشه رفیق ;)

سیاوش اردلان

۳:۳۴ ‎ق.ظ - سه‌شنبه، ٢۸ مهر ۱۳۸۸
سلام ابودر باز گیر دادی به من ها.  اینائی که تو می گی نظر تو هست و محترم.  دیگران هم نظر دارند و دوست دارند فارغ از نظرات تو مطرح کنند.  ما هم تو برنامه همین کار رو کردیم.  حتی وبلاگ تو رو هم خوندیم.  فکر کردم الان تشکر میکنی که معرفی جانانه آقای شوشتری رو هم تو وبلاگت نشون دادیم.  زیادم وبلاگتو بخونیم تو برنامه اونوقت نه تنها من متهم به بارتی بازی میشم بلکه تو هم ممکنه با شماتت دوستانی مثل مهدی روبرو بشی.  قربانت
پاسخ: بسم الله . 1- سلام . سیا ، مشخص شد سیاست انگلیسی رو با قدرت کامل تو دستور کار داری و با دقت ، اون پستی رو که مشخص کرده بوده ام نخونده ای . خودم می دونم وبلاگم اونجا دیده شد . رفیقم زنگ زد گفت. گفتم کدوم پست رو نشون دادن ؟ گفت حاج نورعلی شوشتری محبوب دل عشایر بلوچستان ! گفتم من که گفتم اون خیلی خلاصه رو بذاره اگه راست میگه . گفت چه می دونم :)) آی سیای زرنگ ! خیلی آروم ، هم سیخ نسوزه هم کباب . آره ؟ :)) حالا بذار فیلم برنامه تونو برام بیاره ببینم چیکار کردی قضیه چی بوده چیا گفتی .
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ٧:۵٩ ‎ق.ظ
پاسخ: 2- این وسط باید ببینیم بی.بی.سی دنبال چی بوده و جمع بندی و برآیند فضای این برنامه چی بوده . آیا متاثر از افشاگریهای ج.ا.ا درمورد هدایت این افراد توسط انگلیس بوده و سعی کرده تند نره ، یا اینکه بالاخره برآیند برنامه دوباره همون جهت گیری بخصوص انگلیسی رو داره ؟ 3- من از تو پارتی بازی نمیخوام . من از تو فقط بقول خودت رعایت عدالت رو میخوام . تو قبلا به نفع اون بابای فحاش بی تربیت یه بار پارتی بازی کردی بسه :)
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ۸:٠۱ ‎ق.ظ
پاسخ: 4- پست به اون خلاصه ای رو ول کردی ،‌ پست به اون طولانی ای رو گیر دادی . خودت بگو چرا :))
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ۸:٠۱ ‎ق.ظ

صالح

٩:۴۱ ‎ب.ظ - دوشنبه، ٢٧ مهر ۱۳۸۸
سلام
اتفاقا من هم متوجه این موضوع شدم وچه خوب که آپ کردیش.آره انگار که فقط پاسدارها شهید شدن و عشایر مظلوم منطقه هیچی شون نشده .
خدا خون عشایر رو ریخت تا مکردشمنان برملا بشه وبدونن در حفظ تمامیت جمهوری اسلامی خون سنی وشیعه واسه کشور می ریزه ..و واقعا سیاوش اردلان باید خجالت بکشه از اینکه داره جایی کار میکنه که بهش میگن دروغ بگه وبا دروغ و دغل داره پول در میاره.
و واقعا اوف بر بی بی سی .این لونه مکر ودروغ پراکنی وپرورشگاه بچه های بهایی.
ومطمئنم خون این مظلومان اون منطقه رو برای همیشه امن میکنه .
پاسخ: بسم الله . صالح جان . دو تا دیدگاه فلسفی تو عالم اسلام هست که با هم بحث می کنن. اشاعره و معتزله . یکی کل اعمال حادث در عالم رو فعل خدا می دونه ، خوب و بد و انسان رو فاقد اراده ، و یکی دیگه ، کل اعمال عالم رو ، خوب و بد ، نتیجه اعمال خود انسان می دونه استقلالا ! :) این جمله که "خدا خون عشایر رو ریخت" رو جمله دقیقی نیست. موفق باشی :) .
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ٧:۵۵ ‎ق.ظ

رضا ۱:۵٢ ‎ب.ظ - سه‌شنبه، ٢۸ مهر ۱۳۸۸
 
اصولا  سیاوش می خواد وجهه خودشو بی طرف نشون بده . چه اونجاها که از طیف اپوزوسیون و یا اصلاح طلب حمایت می کنه. چه اون موقع که به ستار سعیدی می گه وبلاگ پاسداران رو نشون بده و خودش مثل کسایی که تازه اونو دیدن بهش زل می زنه. در تحلیل محتوا این جمله سیاوش که میگه اگر نوشته نویسنده این وبلاگ (ابوذر) رو درست فرض کنیم. پس عامل عملیات بیشتر به خودشون ضربه زده تا به وحدت شیعه و سنی خیلی معانی متفاوتی داره که خود حدیث مفصلی است سیاوش یا همون مهدی اردلان باید بفهمه یه خورده بی طرف نمایی هاش تابلو شده. باید متد دیگری یافت
پاسخ: بسم الله . سیا ، ببین رضا چی میگه . نظرت چیه ؟ خودت بگو خب !
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ٩:٢٧ ‎ب.ظ
پاسخ: راستی سیا ، ‌این ماجرا چیه ؟ رضا میگه اسمت مهدیه نه سیا ... قضیه چیه ؟ تو شناسنامه اسمت چیه ؟‌
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ٩:۳٢ ‎ب.ظ

سیاوش اردلان

٩:۵٧ ‎ب.ظ - سه‌شنبه، ٢۸ مهر ۱۳۸۸
رضا عزیز  بیطرف بودن رو وظیفه خودم می دونم.  بحث تظاهر به بی طرفی نیست.  انتظار داشتی وقتی وبلاگ ابوذر رو نشون می دن من چکار کنم؟ اونورو نگاه کنم یا اون وسط داد بزنم آی ملت من قبلا این وبلاگ رو دیدم؟  من از بی طرفی متد بهتری ندارم.  اگر فکر می کنی بحث های صدا و سیما متد خوبیه باهات موافق نیستم.  
خدمت آقا صالح. بیننده های مدافع نظام کم در برنامه شرکت نکردند.  اون بیننده هم که زنگ زد قشنگ نظرش رو گفت وگرنه تو الان نمی تونستی به این خوبی ازش نقل قول کنی.  من فکر می کنم مشکل اصلی هم شما دوستان هم دوستان منتقد نظام اینه که هیچوقت در عمرتون مخاطب یک رسانه بی طرف نبودید.   ببین ابوذر حتی با رفیقات هم وارد دیالوگ میشم.  موفق باشید  
پاسخ: رونوشت : آقا رضا و آقا صالح جهت پاسخـگویی :) - سیا : زحــــــــــــــــــمـــــــت می کشی واقعن ! :)) چارتا کامنت گذاشتیا حالا ! خوبه حالا وبلاگ هم جرات نداری باز کنی ! ( الان میگه وخ ندارم ! :)) اره ؟ :)  ) آخ چشمم بی طرفی ! ببینم واسه چی کشته شدن غیر نظامی ها و سران طوایف و کشته شدن بچه ها و پیرمردها رو کامل سانسور کردین ؟ قربتا الی الله ؟ :)) بچه ها میگن تو خبرا فقط گفتین انفجار باعث شهادت فرمانده های سپاه شده ! قضیه چیه ؟ راسته ؟ اونوقت اینجوری اون بیطرفی چی میشه ؟
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:۱۵ ‎ب.ظ
پاسخ: دو سوم جمعیت شهدای جنایت ، عشایر بلوچ - شیعه و سنی ، پیرمرد و جووون و طفل - بودن ، یک کلمه نگفتین ! بدم اومد !
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ
پاسخ: اونوقت میگیم بی.بی.سی دنبال اختلاف انداختنه میگین نه ! ننداختین گردن مطالبات قومی و مذهبی ؟ اگه ننداختین بگین . خب بگو دیگه اگه ننداختین ؟ نکنه راستشو گفتین ؟ یعنی ریگی با اطلاعات ماهواره ای و مهمات انگلیسی و آمریکایی و هدایت امنیتی دایی و زن دایی و پسرخاله و دخترعموش داره طوری کار می کنه که اطلاعات نظامی پاکستان هم ادعا می کنه ردشو نداره ؟ :)) راستی : میشه بگی طالبان رو کی راه اندازی کرد و رابطه عبدالمالک با طالبان چطوره ؟
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ
پاسخ: راستی سیا ، رضا راست میگه اسم اصلیت مهدی یه ؟ اره ؟
ابوذر - ٢۸/٧/۱۳۸۸ - ۱٠:٢۴ ‎ب.ظ

صالح

۱:٢۴ ‎ب.ظ - سه‌شنبه، ٢۸ مهر ۱۳۸۸
سلام من برنامه سیاوش اردلان رو دیدم وتلاش سیاوش واسه اینکه نشون بده بی طرفه رو هم دیدم .اما نمیدونم چرا اخرگفتگوهای تلفنی که نتیجه مثبت داره واسه جمهوری اسلامی یا قطع میشه یا اینکه سیاوش میپره توی حرفشون ونمیذاره حرفشون رو کامل بزنن . مخصوصا اونجایی که فردی ازمالزی زنگ زده بود ودر مورد بی عرضگی سپاه درمنطقه نظری مخالف داد که:اگه اینجوری که با چندتا ترور بگن سپاه نمیتونه کاری کنه واینرو دلیل بر ضعف سپاه بذارین که آمریکا با اونهمه ادعا نتونست جلوی پروازهای مسافربری رو بگیره تا نخورن به برجهای دوقلو که ضایع تره !! که جای تامل داشت وسیاوش نذاشت ادامه بده.

 
 
 
تبلیغ ویـژه