الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کلید رسیدن به حیات طیبه ، ایمان و عمل صالح مسئولان و تقید آنان به رفتار دینی است
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'>رهبر معظم انقلاب اسلامي
'>حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  در جمع دهها هزار نفر از زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) ضمن تبیین هدف نظام اسلامی برای ایجاد حیات طیبه و تامین رفاه مادی درکنار عدالت ، معنویت و اخلاق ، کلید رسیدن به حیات طیبه را ایمان و عمل صالح مسئولان و تقید آنان به رفتار دینی دانستند.

ایشان تصریح کردند :لازمه حرکت قدم به قدم نظام اسلامی بسوی حیات طیبه ، پاسخگویی مسئولان و ارائه کارنامه خود بمنظور اصلاح امور است و برهمین اساس قوای سه گانه و همه دستگاههای مهم و تاثیر گذار ضمن بیان عملکرد خود برای مردم بعنوان سهامداران نظام اسلامی ، باید بدون استثناء خود را مشمول قاعده کلی نقد منصفانه ، اصلاح و پاسخگویی بدانند.
مقام معظم رهبری با اشاره به نقش مردم در قانون اساسی بعنوان تصمیم گیران اصلی درقبال کارنامه دستگاهها و مدیران ، این ویژگی را کمک کننده به اصلاح نظام و حرکت بسوی هدف والای ایجاد حیات طیبه برشمردند و افزودند : برای رسیدن به این قله رفیع ، باید ایمان و عمل صالح بصورت واقعی در رفتار مسئولان تجلی یابد و آنان در جهت« گسترش عدالت در جامعه » ، « خدمت به مردم » ، « آلوده نشدن به خواسته های حقیر دنیا » ، « اجتناب از تبعیض ، تضییع بیت المال و حقوق مردم » ، و همچنین « سوء استفاده نکردن از وجاهت و امکان شغلی و مدیریتی خود » ، تلاش نمایند .


ایشان از مجموعه این ویژگی ها در مسئولان نظام اسلامی  بعنوان رفتار دینی یاد و خاطرنشان کردند ، البته بدون بکارگیری عقل ، علم ، تخصص و تجربه و تمام ظرفیت دستگاه و سازمان تحت مدیریت ، رفتار دینی بطور کامل تحقق نمی یابد.


مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه درصورت تقید مسئولان به رفتار دینی ، نظام اسلامی با تجربه 25 ساله ، امکان رسیدن به هدف متعالی خود را دارد ، خاطر نشان کردند ، مهمترین شرط برای اصلاح امور و رسیدن به این هدف ، ارائه کارنامه جزء به جزء دستگاههای مختلف از جانب مسئولان به مردم است که در صورت انجام این کار ، هم حقایق خوشحال کننده و درخشان و هم نقاط منفی دستگاهها برای مردم روشن خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای از بین بردن عوامل نقاط منفی و تبدیل آنها به نقاط مثبت را اصلاحات واقعی و انقلابی دانستند و تاکید کردند : قوای سه گانه و هیچیک از دستگاهها نباید خود را از انتقاد و نقد منصفانه مصون بدانند و همه دستگاهها باید خود را در چارچوب اهداف نظام اسلامی اصلاح نمایند .


رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین خصوص خاطر نشان کردند ، دستگاههای فرهنگی اعم از مجموعه های تحت نظر دولت و همچنین صداو سیما باید برای مردم توضیح بدهند که به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی و بارور کردن فرهنگ انقلابی و اسلامی و عمومیت بخشیدن به آن چه اقداماتی انجام داده اند؟.
ایشان با تاکید براینکه دستگاههای اقتصادی نیز باید به مردم بگویند که چه فعالیتهایی برای پر کردن شکاف طبقاتی و مستحکم کردن اقتصاد و آبادانی کشور انجام داده اند، افزودند :  بخشهای علمی کشور اعم از دانشگاهها و حوزه ها نیز باید مشخص نمایند که برای تولید علم ، آزاد اندیشی علمی و تضارب افکار که مطالبه رهبری بوده است ، چه اقداماتی انجام گرفته است .


حضرت آیت الله خامنه ای ، لزوم ارائه گزارش قوه قضائیه به مردم در جهت احقاق حقوق مظلومین و تبدیل قوه قضائیه به ملجاء  واقعی مظلومان را نیز یاد آور شدند و خاطر نشان کردند: همچنین قوه مقننه باید فعالیتهای خود را بمنظور تصویب قوانین تسهیل کننده  اصلاح حقیقی در کشور و نظارت بر دستگاهها توضیح دهد.
ایشان با اشاره به محبت ، هوشمندی و احساس مسئولیت مردم در انتخابات مجلس هفتم افزودند: منتخبان مردم در مجلس هفتم باید بدانند که مردم با نمایندگان عقد اخوت نبسته اند و آنان از نماینده خود انتظارکار ،  تلاش ابتکار ، مشارکت درکارها و لوایح مهم و عمل بر اساس اهداف اسلامی را دارند.


مقام معظم رهبری مهمترین وظیفه مردم و مسئولان را هوشمندی ، احساس مسئولیت و استفاده از فرصت گرانبهای ثبات کنونی در کشور دانستند و افزودند : ثبات کشور که پشتوانه اقتدار ملی است به برکت اقتدار ملت ایران در مراحل مختلف از جمله حضور در راهپیمایی ها و پای صندوق انتخابات ، بدست آمده و دشمنان تلاش دارند تا این ثبات را برهم بزنند زیرا در کشور بی ثبات امکان هیچگونه برنامه ریزی و کار علمی ، اقتصادی و فرهنگی و همچنین حفظ حقوق و عزت ملت وجود نخواهد داشت .


ایشان همه را به کنار گذاردن خصومتهای خانه برانداز و تبدیل رقابتهای منفی به رقابتهای مثبت توصیه و خاطرنشان کردند : امروز دشمنان و مستکبران متوجه شده اند که ملت ایران ملتی است که بهنگام ، و به وقت نیاز ، اقتدار ملی خود را به ظهور می رساند لذا این آگاهی و هوشیاری باید حفظ شود.


حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید براینکه آگاهی و هوشیاری ملت ایران توطئه های چندین ساله فرهنگی و سیاسی دشمنان را برای ایجاد بی ثباتی و آشوب نقش بر آب کرد ،  افزودند : آمریکائی ها و صهیونیست ها علاوه بر اینکه در ایران به بن بست رسیده اند ، در عراق و فلسطین نیز با بن بست مواجه شده اند و آمریکا یکسال پس از حمله به عراق اکنون برخلاف تصور اولیه گرفتار مشکلات عدیده ای شده و پا درگل مانده است. 
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن ممکن است بدلیل این بن بست ها ، تصمیم های دیوانه وار بگیرد تصریح کرد ند: دشمن باید بداند هر تصمیمی که برضد ملت ایران بگیرد نقش بر آب خواهد شد زیرا ملت ایران بیدار است .


در این مراسم قبل از سخنان مقام معظم رهبری ، حجت الاسلام و المسلمین واعظ طبسی نماینده ولی فقیه و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خیر مقدم به حضرت آیت الله خامنه ای بر تعهد و پایبندی مردم استان خراسان همچون مردم سایر نقاط کشور به اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت : حضور پرشور و گسترده مردم این استان در انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی نمونه ای از این تعهد و پایبندی است .


 
 
 
تبلیغ ویـژه