الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

هیمنه استکبار با تأسی به ولایت در هم می‌شکند
ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ آبان ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

مردم با قبولی ولایت و رهبری به وحدت و یکپارچگی می‌رسند و هیمنه استکبار را درهم می‌ریزند.

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار اعضای سپاه پاسداران ناحیه شهید بهشتی تهران بزرگ و دانشجویان قرآنی علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه عالم هستی دارای مبدا و مقصدی مشخص است، اظهار داشت: ایمان، جهان بینی صحیح، شناخت صفات خالق یکتا مهم‌ترین ابزار برای پیمودن مسیر زندگی دنیوی است.

وی با اشاره به آیات فراوان درباره نظم جهان هستی بیان داشت: جهان آفرینش دارای تکاپو و جنبش است و خمودی و سکوت در آن قرار ندارد.  این مرجع تقلید تصریح کرد: در خطبه اول نهج‌البلاغه به شناخت دین در سایه ایمان و ارزش‌های الهی توصیه اکید شده است. آیت‌الله نوری همدانی به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد و بیان داشت: غذای روح علم است که باید برای کسب علم در دوران جوانی دست به اقدام زد.

وی با تاکید بر شکوفایی علم در سایه استفاده از عقل و منطق گفت: علم و عقل از رابطه تنگاتنگی با یکدیگر برخوردار هستند که باعث تشخیص صحیح حق از باطل می‌شود.

استاد حوزه به بصیرت و شناخت فرهنگ زمان در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: امام علی(ع) فرمودند که هر عاقلی ابتدا باید شرایط زمان خود را بشناسد تا بتواند در تصمیم‌گیری‌های زندگی موفق عمل کند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه گفت: مردم برای پیمودن مسیر در حکومت نیازمند راهنما و رهبر هستند تا با استفاده از وحدت و یکپارچگی هیمنه استکبار را در هم ریزند.


وی با اشاره به استعمار خارجی و استکبار داخلی در دوران قبل از انقلاب اسلامی اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی با ایمان و یاد خدا قیامی عظیم را پایه‌ریزی و با عزمی راسخ در برابر شرق و غرب ایستادگی کرد.  این مرجع تقلید به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران حاصل خون‌های مردم تهیدست و چپرنشین است که قدردانی از آنها در حیطه وظایف نظام قرار دارد.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه اسلام، رهبر و مردم سه پایه انقلاب اسلامی را تشکیل می‌دهند، بیان داشت: زمانی هر یک از پایه‌های انقلاب سست شود دشمنان به نقشه‌های شوم خود می‌رسند و بر ایران مسلط می‌شوند.  وی خاطرنشان کرد: دشمنان در کمین هستند و از ابزارها، تجهیزات و نقشه‌هایی برای دستیابی به اهداف استفاده می‌کنند که در چنین شرایطی نیاز هوشیاری و بصیرت بیشتر ملت ایران بیش از گذشته احساس می‌شود.


 
 
 
تبلیغ ویـژه