الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

یکی از دوستانم بهمراه همسرش به قتل رسیده
ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

سید مرتضی و برادر بزرگترش محمد ، هر دو ، دوستان دوران نوجوانی من در محله ای هستند که من اولین روزهای عضویت در بسیج محله را آن طرفها زندگی می کردم...

سالهای زیادی بود که از آن محل رفته بودیم و من خبری از این دو برادر نداشتم. چند وقت پیش دوستی مشترک را در مراسم اعتکافی دیدم که با مرتضی هم مدرسه بود. او هم خبری نداشت. خانواده ، موسسه ای فرهنگی بنام پدر - احتمالا به تأسی از الگوی عمل پدر مهربان شهیدان زین الدین تاسیس کرده بود و لابد برادر کوچکتر هم همانجا مشغول بود.

پدرشان را در تهران خیابان وحدت اسلامی ‌منافقین ‌ترور کرده بودند. مرتضی را به همراه همسرش کشته اند. آنهم به طرزی فجیع. سر این دو جوان را از بدنشان جدا کرده اند. خدا می داند ماجرا چیست.

خدا به مادر بزرگوارشان و بقیه خانواده صبر بدهد...

ما هم صبر می کنیم تا ماجرا روشن شود...

من هم مثل شما خبری ندارم . هرچه بود از رجانیوز خواندم ...خبرهای مربوطه را در ادامه مطلب می آورم ... بزرگترین بردار ، آقا سید روح الله ، چند وقت پیش با رجانیوز مصاحبه کرده بود...


سیدمرتضی هاشمی فرزند کوچک شهید سید مجتبی هاشمی فرمانده جنگ‌های نامنظم دوران دفاع مقدس و همرزم شهید چمران ساعت 14 روز گذشته( یکشنبه) در منزل شخصی اش به قتل رسید.‏

به گزارش رجانیوز، پیکر بی جان سید مرتضی هاشمی و همسرش شب گذشته در حالی در منزل شخصی‌شان پیدا شد، که سر از بدن آنها جدا شده بود. با این حال هنوز از عاملان و انگیزه‌های این جنایت فجیع اطلاعی در دست نیست.

سیدمرتضی هاشمی فرزند شهید سید مجتبی هاشمی که به تازگی زندگی مشترکش را آغاز کرده بود، به همراه همسرش ساکن حوالی میدان نور در غرب تهران بودند.

مأموران آگاهی و قاضی کشیک با حضور در محل به بررسی صحنه و کشف احتمالی سرنخ‌هایی برای شناخت عاملان این قتل مشکوک و وحشیانه پرداختند.

سیدمرتضی هاشمی متولد سال 1360 فرزند کوچک سردار شهید سید مجتبی هاشمی بود که در مجموعه حراست سازمان تربیت بدنی مشغول به کار بوده است.این در حالی است که برخی خبرگزاری ها، به اشتباه سید روح الله هاشمی فرزند ارشد شهید هاشمی، را قربانی این جنایت معرفی کرده بودند.

در 30 اردیبهشت سال جاری، گفت‌وگویی از سید روح الله هاشمی،که مدیریت مؤسسه فرهنگی شهید هاشمی را به عهده دارد، درخصوص پدر شهیدش در رجانیوز با عنوان "آن وقت تهمت می‏زدند؛ حالا از او حرفی نمی‏زنند"، منتشر شد.

تکمیلی

هنرمند بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران درباره این پرونده به فارس گفت: تصور بر آن بود خودروی مقتول که یک زانتیا بود توسط قاتل یا قاتلان به سرقت رفته باشد اما مشخص شد خودرو در نزد برادر مقتول بوده و به این ترتیب این فرضیه منتفی شد.

وی گفت: تا این لحظه فرضیه سرقت به عنوان انگیزه قتل جایگاهی در این پرونده ندارد.

بر اساس آخرین بررسی‌ها و شواهد موجود زمان وقوع قتل ساعت 11 تا 12 شب پنج‌شنبه گذشته تخمین زده شده است.

همچنین در همین رابطه سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از دستگیری یک مظنون به قتل در جنایت هولناک غرب تهران خبر داد.

فخرالدین جعفرزاده گفت: هم‌اکنون یک نفر مظنون در این پرونده بازداشت شده و تحقیقات برای روشن شدن زوایای این پرونده در حال انجام است.

وی افزود: برخی رسانه‌های بیگانه اعلام کرده اند یک نوزاد نیز در صحنه قتل حضور داشته که توسط قاتل یا قاتلان ربوده شده است اما این موضوع صحت ندارد چرا که این زوج تازه ازدواج کرده بودند و فرزندی نداشتند.

جعفرزاده در ادامه خاطرنشان کرد: فرضیه سرقت در این پرونده مردود است و به نظر می‌رسد قتل با انگیزه انتقام‌گیری و یا مرتبط با مبادلات اقتصادی باشد.

شب گذشته جسد سید مرتضی هاشمی 30 ساله به همراه همسرش آتنا 26 ساله در حالی ‌که به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند در منزل مسکونی‌شان کشف شد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه