الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کجا در می ری ؟ مجید انصاری فراری شد
ساعت ٤:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۸ آذر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

به !

...

بفرما !

هی منتظر شدیم مجید انصاری بیاد شروع کنیم دونه دونه سئوال بپرسیم ! حالا ببین :

 

 

 

 

بخش تحلیلی الف     ۲۸ آذر ۱۳۸۸ 

آقای مجید انصاری از پاسخگویی به بینندگان الف عذر خواهی کرد.

در پی دعوت بخش تحلیلی الف از آقای مجید انصاری ، عضو مجمع تشخیص مصلحت و از فعالان ستاد انتخاباتی آقای موسوی برای پاسخگویی به سوالات بینندگان اینترنت درباره انتخابات اخیر و قبول این دعوت از سوی ایشان، طی یک هفته اخیر بیش از 500سوال از آقای انصاری واصل شد که اغلب تکراری و برخی خارج از موضوع بحث و یا حاوی تهمت و توهین بود. سوالات قابل قبول در 28سوال تلفیق و برای پاسخگویی آقای انصاری به نمایش درآمد.

طبق قراراولیه ، آقای انصاری قبول کرده بودند طی 4تا 5 روز و به تدریج، سوالات رسیده بینندگان را پاسخ دهند. پس از تاخیر چند روزه در ارایه پاسخها، صبح امروز خبرنگار الف پیگیر پاسخها شد که ایشان با عذرخواهی از پاسخ به سوالات رسیده گفتند:
«ضمن تشکر از این کار خوب سایت الف و با احترام به بینندگان محترمی که سوال طرح کرده اند، باتوجه به اینکه برخی از سوالات مربوط به آقای موسوی می شود من سخنگوی ایشان نیستم و باتوجه به تحولات اخیر ولزوم آرام نگهداشتن فضا درموقعیت حساس فعلی، از پاسخ به سوالات رسیده عذر خواهی می کنم. ان شاالله در وقت دیگری به این سوالات پاسخ خواهم داد»

بخش تحلیلی الف دلایل جناب آقای انصاری را برای پرهیز از پاسخگویی به سوالات رسیده، کافی و قانع کننده نمی داند و معتقد است آرامش واقعی در فضای سیاسی کشور مستلزم رفع سوء تفاهم ها و پاسخگویی به سوالات و ابهامات موجود است .
بخش تحلیلی الف از همان روز 23خرداد که ادعای تقلب در انتخابات توسط آقای موسوی و برخی اطرافیان ایشان مطرح شد، تلاش کرد ایشان یا نزدیکانشان را به پاسخگویی به سوالات موجود تحت عنوان مهمان ویژه الف یا شرکت در مصاحبه ای معمولی قانع کند اما طی 6ماه گذشته نه آقای موسوی ونه هیچکدام از چهره های سیاسی مدعی تقلب در انتخابات حاضر به مصاحبه و پاسخگویی به ابهامات و سوالات درباره ادعای بسیار بزرگشان ندارند.

بخش تحلیلی الف دعوت خود از آقای موسوی، آقای انصاری و همه چهره های سیاسی مدعی تقلب در انتخابات 22خرداد را همچنان پابرجا تلقی می کند و معتقد است با مناظره، گفتگو، ارائه استدلال و شواهد، بسیاری از سوء تفاهم ها برطرف می شود و چهره زلال حقیقت نمایان خواهد شد ...بخش تحلیلی الف در روزهای آینده سعی خواهد کرد پاسخ های وزارت کشور را به ابهامات و سوالات موجود درباره انتخابات جویا شود. بخش تحلیلی الف از همه بینندگانی که سوالات خود را از جناب آقای انصاری مطرح کرند عذر خواهی می کند و امیدوار است یکی از چهره های سیاسی نزدیک به آقای موسوی، برای پاسخ به این سوالها داوطلب شوند. 

***

این همون مجید انصاری ای نیست که دم انتخابات گفته بود بجای میرحسین بیایید با من مناظره کنید؟ معلوم شد این کارها فقط یه قپی می باشد.

حالا ببینید ، سئوالای من چقدر اینجا مهم میشه :

من سوالهام اینها بود که برای الف هم فرستاده بودم  :

***

مجید انصاری در الف میهمان ویژه است و قراراست به سئوالات در موردمیرحسین موسوی جواب دهد .

این سئوال را برایش به الف فرستادم :

* در حال حاضر سئوالی منتشر نشده که بدانم سئوالم تکراری است یا خیر.


بسم الله . جناب آقای انصاری سلام علیکم . فکر می کنم بهتر است به سئوالاتی بپردازم که کلید حل برخی مسائل در آن نهفته باشد. این سئوالات مربوط به رفتاری از جریان مطبوع شماست که برای جمعی از مردم این توهم را ایجاد کرد که به آنها ظلم شده ، رایشان بسرقت رفته ، برادران و خواهرانشان کشته شده ، ربوده شده و بی دلیل به زندان افتاده و شخصیتشان منکوب شده و در حقیقت احساسات ( و نه تعقل ) آنها تحریک شد :

1- آیا امضاء نماینده میرحسین موسوی در صداوسیما پای مقررات و توافقنامه اجرایی مناظرات  ، همانند نماینده سایر کاندیداها، برای میرحسین هم حجت آور بود یا خیر. به عبارت دگر مسیرحسین موسوی آیا اصولا خود را ملزم به پذیرفتن مسئولیت و چهارچوب آنچه که نماینده اش در صداوسیما در ابتدای تبلیغات تلویزیونی پذیرفته بود می دانست ؟ من جواب این سئوال شما را خیلی ساده و صریح می خواهم .

2- اگر میرحسین موسوی مسئولیت را نمی پذیرفت و آنچه که آن فرد امضاء کرده فاقد از نظر میرحسین اعتبار بوده ، چرا به حضور در صحنه های تیلیغات تلویزیونی با بهره برداری از امکانات این توافقنامه وارد شد / اگر میرحسین موسوی مسئولیت آن را پذیرفته بود ، چرا با برخورد کردن با محدودیتهایی که نماینده اش اعتبار و ضرورت آن را پذیرفته بود ، بسوی جنجال رسانه ای و خبری و تبلیغاتی متمایل می شد ؟ مثل ماجرای ضرورت عدم گفتگو در غیاب یک کاندید و ثبت زمان به نفع وی در صورت وقوع آن و ارائه زمان به وی . ؟

3- جدا از توافقات و مصوبات نماینده کاندیداها ، میرحسین موسوی در شب مناظره با مهدی کروبی پس از مواجه شدن با تذکر آرام و مودبانه دکترپورحسین در خصوص این موضوع ، به وی پرخاش کرده و البته نهایتا مقابل دیدگان مخاطبان و رو به دوربین ، کروبی را به شهادت گرفته و به آقای پورحسین اعلام کرد : آقای کروبی شاهد . آقای احمدی نژاد سه برابر من ( قطعا منظورش سه برابر زمان حرف زدنش در غیاب احمدی نژاد است ) بیاید و حرف بزند... . اما سئوال این است که چرا وقتی صداوسیما فقط مقررات را رعایت کرد و حتی به این حرف ایشان هم توجه نکرد ، دم از "جرزنی" زده متوسل به جنجالسازی شدند ؟

4- آقای انصاری توضیح دهند چه نسبتی میان پاسخ های ایشان و دیدگاه میرحسین موسوی وجود دارد. به عبارت بهتر اگر بازآقای میرحسین موسوی به آنچه که نمایندگانش در جایی از طرف وی در دفاع از وی و به نفع و ضرر وی می گویند پایبند نباشد که نمی شود. اگر آقای انصاری اینجا ولو فقط یک اشکال از میرحسین را بپذیرد ، کدام تضمین روشن وجود دارد که خود میرحسین هم آنرا بپذیرد ؟

5- آقای انصاری پاسخ دهند چرا میرحسین موسوی از حضور و پاسخگویی شخصی در مورد سئوالات و ابهامات طفره می رود؟ اینکه در این انتخابات کاندیدها به عرصه حضور مستقیم وارد شدند ابتکار خوبی بود. حتی کاندیداها در سفرهای خود به سئوالات هم پاسخ می دادند. اما حتی حالا که تبلیغات انتخاباتی نیست که او از مثلا "تخریب" بترسد. ماجرا چیست ؟ نکند قرار است این بازی تکرار شود که از سوی وی افرادی به این سو و آنسو رفته مطالبی را بیان کنند ، اما وی فقط صاحب و منتفع نقاط بهره ی آن بشود و از زیر بار نقاط مسئولیت و نقد فرار کند ؟ و به عبارت دیگر ، ایشان "فکر می کند کیست؟ "

***

فکر می کنم خودم اتوماتیک جواب همه سئوالهام رو گرفتم :)


 
 
 
تبلیغ ویـژه