الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

سوپر سرمایه دار اوکراینی : سرمایه داری مخالف ما بود !
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ روز شنبه ۳ بهمن ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

"یولیا تیموشنکو " نامزد پست ریاست جمهوری اوکراین که خود یکی از سرمایه‌دارن برزگ در اقتصاد این کشور است درباره پدیده‌ای که وی را به عنوان یک الیگارش به قدرت رساند، گفت: کودتای نارنجی در "حذف الیگارش‌ها " به عنوان یکی از اهداف خود شکست خورد.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس نامزد پست ریاست جمهوری اوکراین که خود یکی از سرمایه‌داران بزرگ در اقتصاد اوکراین است درباره پدیده‌ای که وی را به عنوان یک الیگارش به قدرت رساند، گفت که بعد از وقوع کودتای نارنجی ، الیگارشها (سرمایه داران دارای قدرت) همچنان در این کشور دارای موقعیت و صاحب قدرت بودند، در حالیکه رهایی یافتن از شر نفوذ آنها در کشور، یکی از اهداف اصلی این انقلاب بود.

نخست وزیر کنونی اوکراین روز گذشته در یکی از سخنرانیهای خود برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنها (الیگارشها) همچنان باقی مانده اند، آنها در بسیاری از موارد زمام امور در اوکراین را بدست داشته و از این مسئله در راه رسیدن به اهداف خویش استفاده می‌کنند.

تیموشنکو که خود را برای مبارزه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین آماده می‌کند، به طرفداران خویش وعده داد: ما به همراه شما به این راه و روش که یکی از اشتباهات صورت گرفته بعد از "انقلاب نارنجی " بوده و منجر به ایجاد کشوری دوکراتیک و مبتنی بر اصل عدالت نشده است، خاتمه خواهیم داد.

یولیا تیموشنکو  با کسب 25 درصد آراء و با اختلاف بیش از 10 درصد از رقیب اصلی خویش، ویکتور یانوکوویچ با کسب بیش از 35 درصد، عقب افتاد، البته به همراه وی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که 7 فوریه (18 بهمن ماه) برگزار خواهد شد، راه یافته است. تیموشنکو یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت گاز اوکراین است، به طوری‌که برخی از برآوردها بر اینکه یولیا تیموشنکو ثروتمندترین فرد اوکراینی است تاکید می‌کند.

کودتای نارنجی اوکراین توانست با حمایت گسترده سرمایه‌داری طرفدار غرب در سال 2005 تیموشنکو و هم‌فکرانش را به قدرت برساند، عدم حمایت سرمایه‌داران اوکراینی در سقوط دولت کوچما و حذف یانکویچ بوسیله کودتای رنگین نقش کلیدی داشت.


 
 
 
تبلیغ ویـژه