الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

توليد هواپيمای بدون سرنشين تجسسی توسط متخصصان حزب الله لبنان
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

حسن نصرالله: هواپيماي مرصاد ـ 1 لبنانی‌ست

دبيركل حزب‌‏الله لبنان در اظهاراتي كه بازتاب وسيعي در رسانه‌‏هاي جهان داشت، اعلام كرد: بر خلاف ادعاي رژيم اسرائيل مبني بر «ايراني‌‏ساخت بودن هواپيماي شناسايي بدون سرنشين مرصاد ـ 1»، بايد گفت اين هواپيما كه از تكنولوژي بسيار پيشرفته‌‏اي برخوردار است، به‌‏طور كامل و تنها به دست مهندسان و متخصصان حزب‌‏الله ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری ها، «سيد حسن نصرالله» كه پس از سان‌ديدن از رژه هزاران تن از رزمندگان مقاومت اسلامي حزب‌‏الله لبنان و در پايان را‌‏ه‌‏پيمايي پُر شور روز جهاني قدس در لبنان سخن مي‌‏گفت، خاطرنشان ساخت: صهيونيست‌‏ها عادت دارند كه به محض اينكه با يك اقدام منحصر به‌‏فرد در فلسطين و يا از سوي لبنان مواجه مي‌‏شوند آن را به ايران و سوريه نسبت دهند.

دبيركل حزب‌‏الله با تأكيد بر اين نكته كه لبناني‌‏ها بايد بدانند كه مقتدر هستند، گفت: ما در حال حاضر نه‌‏تنها داراي امكان مقابله فضايي با نقض حريم هوايي لبنان توسط جنگنده‌‏هاي ارتش رژيم اسرائيل هستيم بلكه قادريم به هرگونه تجاوز هوايي، از طريق عمليات هوايي، پاسخ مناسب بدهيم.

وي كه سخنانش با تشويق‌‏هاي مكرر جمعيت ده‌‏ها هزار نفري حاضر در بعلبك مواجه شده بود، افزود: امروز هواپيماهايي كه به تعداد كافي توسط حزب‌‏الله لبنان ساخته شده، مي‌‏توانند با نفوذ به عمقِ عمق خاك سرزمين‌‏هاي اشغالي، به نيروگاه‌‏هاي برقي و آبي و پايگاه‌‏هاي نظامي رژيم اسرائيل دسترسي پيدا كنند.

نصرالله كه سخنانش بازتاب گسترده‌‏اي در شبكه‌‏هاي راديويي، تلويزيوني، پايگاه‌‏هاي اينترنتي و صفحات نخست مطبوعات منطقه و جهان داشت با بيان اينكه تعداد ساخته‌‏شده از اين هواپيماي پيشرفته به دست نيروهاي حزب‌‏الله به حدي است كه مي‌‏توان در صورت نياز آنها را با عرضه در نمايشگاه‌‏هاي جهاني به فروش رساند، تأكيد كرد: مرصاد ـ‌‏ 1 داراي ويژگي‌‏ها و قابليت‌‏هاي تكنولوژيك فراواني است كه مي‌‏توانيم هر لحظه اراده كرديم و در زمان و مكان مناسب از آنها بر ضد دشمن صهيونيست، استفاده كنيم.

وي با تأكيد بر اينكه حزب‌‏الله بر اساس معادله نقض حريم هوايي در برابر نقض حريم هوايي اقدام نمي‌‏كند، تصريح كرد: اين، ما هستيم كه زمان و مكان هر گونه اقدام بر ضد دشمن را انتخاب مي‌‏كنيم و البته قصد نداريم از همان ابتدا از هواپيماهاي مرصاد ـ 1 براي عمليات نظامي بر ضد دشمن استفاده كنيم بلكه فعلاً از آنها فقط در حد عمليات‌‏هاي شناسايي پايگاه‌‏هاي نظامي،‌‏ فرودگاه‌‏ها، شهرك‌‏هاي صهيونيست‌‏نشين و تأسيسات زيربنايي رژيم اسرائيل بهره مي‌‏گيريم ولي اگر كشورمان مورد تعرض دشمن قرار گيرد تمامي نيرو و قدرت خود را براي مقابله با آن به كار خواهيم بست.

دبيركل حزب‌‏الله لبنان ادامه داد: مرصاد ـ 1 كه داراي كامل‌‏ترين امكانات است، همچنين اين قابليت را دارد كه با حمل بيش از 50 كيلو مواد منفجره، با برنامه راهبري ويژه، اصابت محموله خود را به اهداف مورد نظر تضمين كند.

وي افزود: اسرائيلي‌‏ها تنها در عرض چهار سال گذشته، بيش از 9 هزار و 400 بار، حريم‌‏ هوايي ما را نقض كردند اما حزب‌‏الله، هفته گذشته براي نخستين بار دست به اقدام متقابل زد ولي اسرائيل اين را اقدامي بسيار خطرناك توصيف كرد كه نمي‌‏توان در قبال آن سكوت كرد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه