الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

مبارزه سياسی حزب الله لنبان با نفوذ سياسی و اطلاعاتی کشورهای غربی در لبنان
ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ آذر ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

 سيدحسن نصرالله:مشکل سوريه است؟

سید حسن نصرالله با انتقاد از افرادي كه «بر سر آمريكا در لبنان شرط ‌بندي مي‌كنند» هشدار داد: آمريكايي‌ها با آنها همان‌طوري رفتار خواهند كرد كه اسراييل با مزدورانش رفتار كرده است.
به نوشته روزنامه‌ي الشرق الاوسط - چاپ لندن - سید حسن نصرالله، دبيركل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت يكي از فرماندهان حزب‌الله در شهر بعلبك از معترضان به آنچه «دخالت سوريه در لبنان خوانده شده» خواست تا به «جفري ويلتمن»، سفير آمريكا در لبنان كه «دستورات مافوقش را با وقاحت اجرا مي‌كند» اعتراض كنند.

وي تاكيد كرد: آوارگي، دستگيري، بمباران، حمله و اظهارات سفيران، هيچ يك بر اراده‌ي مقاومت تاثير نخواهد گذاشت.

نصرالله گفت: آمريكايي‌ها سعي مي‌كنند با انتقاد از مقاومت به ما بگويند كه ما تروريست هستيم. آمريكايي‌هايي كه سعي مي‌كنند وجهه‌ي خوبي از خود به جاي بگذارند؛ كساني هستند كه معتقدند آمريكايي‌ها بشارت دهنده‌ي دموكراسي، آزادي و عاملان بازگرداننده‌ي ثروت‌هاي ملت ها هستند. اما حال مي‌پرسم چه كسي ثروت‌هاي اين ملت ها را به غارت برده است و سازمان‌هاي ديكتاتوري ايجاد كرده است؟ چه كسي از زندان‌ها و شكنجه در جهان عرب و اسلام حمايت مي‌كند؟ آمريكا در مساله‌ي دفاع از لبنان زماني كه از سوي اسراييل با هليكوپترهاي ساخت آمريكا و حمايت سياسي و مالي آن مورد حمله قرار گرفت، چه كار كرد؟
دبيركل حزب‌الله لبنان افزود: در عراق كساني هستند كه در جنگ شركت نمي‌كنند و تنها به بيان آراي خود مي‌پردازند اما به محض آنكه اين افراد عقايدشان را بيان مي‌كنند، به زندان انداخته مي‌شوند. تروريسم حتي به عقايد و موضع‌گيري‌ها هم سرايت كرده است و همه تروريست شده‌اند!

وي با اشاره به درخواست دولت لبنان از وزارت خارجه مبني بر گوش‌زد كردن رعايت قوانين ديپلماتيك و ضوابط از سوي سفيران خارجي گفت: سفراي آمريكا، انگليس و فرانسه از وزرا بازخواست‌هايي مي‌كنند كه پارلمان از آنها نمي‌خواهد! جفري ويلتمن بين وزرا مي‌گردد و از آنها درباره‌ي كارهايشان و آنچه كه مي‌خواهد سوال مي‌كند و وارد جزئيات كارها مي‌شود.

نصرالله خطاب به معترضان به دخالت سوريه در امور لبنان بيان داشت: دخالت سوريه در لبنان بهتر از پاسخگويي به سفير آمريكا است. اگر آمريكايي‌ها و فرانسوي‌ها در امور لبنان دخالت كنند، اشكالي ندارد اما اگر سوريه دخالت كند چنين مصيبتي ايجاد مي‌شود؟!
وي افزود: من با دخالت آمريكايي‌ها مخالفم اما با دخالت برادراني كه به كشورمان از نظر سياسي و امنيتي كمك مي‌كنند، مخالفتي ندارم. ما نبايد با چند معيار صحبت كنيم. آمريكايي‌ها از غارت سخن مي‌گويند در حالي كه اين آمريكايي‌ها هستند كه از طريق شركت‌هاي بيگانه در حال غارت هستند. ما بايد امروز موضع‌گيري ملي، مردمي و سياسي اتخاذ كنيم.


 
 
 
تبلیغ ویـژه