الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

بر شاخ نشسته ،‌بن می برید !
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

بنده اطلاعی از درج موضعگیری موهن زهرا اشراقی در سایت جماران نداشتم ، والا استدلالم در نقد مواضع آقای سیدحسن مصطفوی قوی تر می شد. همانگونه که گفتم ایشان هنوز در دایره تلاش رهبری برای جذب قرار دارد. مگر آنکه خودشان تلاشی برای بیرون رفتن از این دایره کنند. همانگونه که باز در گفتگوی تلفنی به جنابعالی اطلاع دادم ، پایگاه اینترنتی جماران جزو مجموعه موسسه تنظیم است که آن نیز تحت مدیریت کلی آقای انصاری و زیر مجموعه آقای سید حسن مصطفوی اداره می شود، نه کسی دیگر که محتوای غلط و آلوده ی آن را بپای نظام بنویسیم و از دوگانگی رفتار نظام دم بزنیم !

آقای محمد مهدی ابراهیمی در جواب مطلب قبلی من که پاسخی به کامنت های ایشان بود ، این کامنت ها را درج کرده اند :
 
****
 
بسم الله النور
اول سلام.
 
گفته بودم که به پست های بلند جواب نمیدم چون ابعاد گسترده زیادی داره و من نمی تونم به تمام ابعاد اون اشراف داشته باشم. اما تنها دلیلی که ترغیب شدم جواب بدم احترامی بود که برای خودت قائل بودم و اینکه وقت گذاشتی برای این مسئله و از همه مهمتر فکر میکردم اگر بدونی اشتباه کردی قبول میکنی.
 
قبل از اینکه به مطالب پاسخ بدم ذکر چند نکته رو ضروری میدونم :
اول اینکه من کاملا قبول دارم که فردی با جایگاه سید حسن خمینی می بایست خطوط اصلی خودش رو با جریان فتنه مشخص کنه و باعث ایجاد سوء نظر نشه و به قولی مومن نباید خودش رو در مظان اتهام قرار بده. دوم در تمامی موارد نظر نهایی بنده همان دیدگاه مقام معظم رهبری است. البته امیدوارم خداوند توان فهم دقیق بیانات معظم له را به بنده عطا فرماید.
سوم قصده اطاله کلام ندارم. لب کلام من در این کامنت و کامنت قبلی این بود و هست که چرا احترام سید حسن خمینی رو در انظار عمومی جهانیان اینطور شکستند؟ چهارم سعی می کنم تمام مطالب رو با استفاده از مطالب خودت نقل به مضمون جواب بدم.

 

١- من اصراری ندارم. اما تو باز هم نخواستی سید حسن را خمینی صدا بزنی. بگذریم.

٢- نظرات زهرا اشراقی رو مورد استناد قرار دادی و در کنار اون به مواضع سیدحسن خمینی اشاره کردی. اینکه زهرا اشراقی نظرات شخصی خودش رو در مورد دیدگاه های امام راحل بیان میکنه و توسط سایت جماران وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار اما(ره) منتشر میشه! چه ربطی به حرکت شنیع عده ای خاص در برابر سید حسن خمینی داشت؟ در ثانی بر اساس خاطرات خود همین خانم اشراقی در موارد متعددی حضرت امام حتی با شیوه پوشش ایشون موافقت کامل نداشتند. من نمی دونم چه اصراری برای یکی کردن حساب این گونه افراد با کسی مثل سید حسن خمینی داری؟ به قول خودت فقط نسبت فامیلی؟

٣- در رابطه با "محتوای سخنرانی انجام نشده و ابترمانده سید حسن"! اصلا سخنرانی در کار نبوده که به قول تو ابتر مونده باشه. طبق همون خبرگزاری مورد استناد شما(فارس) قرار بود فقط خوش آمد گویی داشته باشه و از مردم بخاطر حضورشون تشکر کنه. همین

۴- گفتی که "روند اقدامات آقای سید حسن مصطفی به سمتی رفته است که واکنش های شکل گرفته علیه وی در صحنه سخنرانی بروز کرده" باز هم میگم هرچقدر هم که برخی افراد نسبت به اقدامات سیدحسن خمینی ناراضی باشند، در حرم امام و در روز رحلت امام و جلوی هزاران بیننده خارجی کوچک کردن نوه امام به شدت زشت و زننده بود. و کاملا مشخص بود که عده خاصی رهبری این شعارزدگی رو بعهده داشتند.

۵- عزیزم من ماه رو نشون میدم تو به نوک انگشت من نگاه میکنی!؟ من گفتم "عده ای از نظر سیاسی با سید حسن خمینی اختلاف نظر دیدگاهی دارند نه اساسی". و منظورم کاملا پیداست و نیازی به تفسیر نداره. چهارچوب اساسی مواضع سیدحسن خمینی در زمینه قبول اصل ولایت فقیه و انقلاب اسلامی با کسانی که علیه سیدحسن خمینی شعار دادند یکیه و ما بقی اختلافات بر میگرده به نظرات شخصی افراد، که به اونها میگن اختلاف نظر دیدگاهی. مسلما هر دو مورد جزو مواضع سیاسی طبقه بندی میشه و باز هم به قول خودت، مهم حجم و درجه اختلافه. ولی متأسفانه شما حرف من رو تفسیر برأی کردی و از اون نوع اختلاف رو بیرون کشیدی. حتما منظور نظر من اختلاف نظر اقتصادی فرهنگی هنری نبوده!

۶- گفتی "اینکه لابلای سخنان وی بشکل ممتد شعارهای همیشگی ملت ایران سرداده شده و دو سه شعار اختصاصی نیز به خود وی داده شود، توهین نیست" و در ادامه "اینکه مسئول دفتر همین آقای سید حسن مصطفوی رسما کنار سخنران طراز اول کشوری (یعنی مدیر درج یک اجرایی کشور یعنی رئیس جمهور) رفته و دائما به او بگوید سخنرانی ات را تمام کن و کار را به مسیرهای علنا زشت بکشاند توهین است" در این مورد دو تا نکته قابل توجهه.

می گویند روزی مردی به مسجدی رفت و با صحنه ای قبیح در حیاط مسجد مواجه شد. عصبانی شده و بر زمین مسجد تف کرده و گفت : تف به این روزگار که مسجد را نیز صحنه ی فجایع خود کرده اند ! فرد قباحت کار ، از جا برخاسته ، دست مردم معترض گرفت و گفت : باش تا به پیش محتسب رویم . حرمت خانه خدا نگه نداشته ، در حیاط آن تف می کنی ؟! می گویم مردم عصبانی اند از این که چرا نوه ی امام خط امام را خط می زند و کتابش را لگد می کند ، هنوز می گویی چرا مردم به نوه امام بی محلی کردند و نگذاشتند حرف بزند ؟ بقول معروف بر سر شاخ نشسته ،  بن می برید !

 

اول. اگر عده ای در میان سخنان فرد سخنران با شعارهای پی در پی مانع ایراد سخنان وی شوند مصداق بارز بی حرمتی و توهین نیست؟ سخنران هرکه می خواهد باشد چه رئیس جمهور چه سیدحسن خمینی و چه حتی مقام معظم رهبری؟ به نظرم بیان روایت امیرالمونین علی علیه السلام خالی از لطف نیست. آن زمانی که فردی سخنان علی(ع) را با سوال بیجای خویش قطع کرد و مانع ادامه درد دلهای امیرمومنان با کوفیان شد.

دوم. اصلا درست نیست که کار بد رو با کار بد توجیه کنی. به علاوه من که ندیدم کار به مسیرهای علنا زشت بکشد! که اگر بود تمام خبرگزاری های وابسته به دولت این مصیبت عظمی رو تو بوق و کرنا میکردند.

٧- شما به زیرکی از سوال من طفره رفتی. من پرسیده بودم"چرا اینقدر یکجانبه موضوع رو مطرح کردی و چرا در ادامه پست ننوشتی بعد از این واقعه، رهبر معظم انقلاب بر پیشانی نوه امام راحل بوسه زدند؟" البته در مورد پیشانی حق با تو بود من کاملا دقت نکردم اما فکر نمیکنم در سوال من تغییر اساسی ایجاد کرده باشه!؟ حق نبود در ادامه مطلب این نکته رو هم اضافه میکردی؟

٨- خود شما گفتی که " آقای سید حسن مصطفوی و متصلین حضرت امام در دایره جذب علوی رهبر معظم انقلاب و ولایت امر قرار دارند و نباید هرگز ارزش این حرکت رهبر معظم انقلاب را فراموش کنند" و جالب اینجاست که در ادامه اشاره به این مطلب میکنی که "بنظر می رسد ضد انقلاب ضمن آنکه می فهمد در حقیقت، ماجرای نقد وارده به سید حسن مصطفوی نقد جریان سیاسی ضد انقلاب مدعی خط امام است، سعی می کند این امر را به پیوستگی روزافزون بین سید حسن و این جریان تبدیل کند." با توجه به اذعان خودت در این مورد فقط یک سوال پیش میاد و اون اینکه پس چرا از این حرکت شنیع در تخریب سید حسن خمینی حمایت میکنی؟ جریان دافعه و جاذبه مقام معظم رهبری کجا رفت؟ طبق تصریح خودت B.B.C همین رو پیرهن عثمون کرده. چرا بهونه دست دشمن میدین؟ چرا همه رو با یه چوب می رونید؟ چرا باید در کنار شعارهای به قول تو متوجه کننده برای سید حسن شعارهای ضد منافقین داده بشه. خواهش میکنم یه کم از منبر یکسو نگری پائین بیا و مهر تایید بر همه چیز نزن!

٩- باز طبق تصریح خودت بنده رو فردی متعهد و متصل به مجموعه عناصر مذهبی می دونی، به نظرم حسن ظن در بیان احساس نگرانی از یک موضوع بسیار بهتر از سوء ظن باشه. اینطور نیست؟ اما پاسخ شما در بیان "ابراز تاسف برای بنده جهت کم اطلاعی از احکام فقهی و شرعی نماز جمعه و رفتار تبلیغی مقام معظم رهبری"؛ با اشراف کامل نسبت به اصل سفارش و توصیه تقوا در خطبه های نماز جمعه توسط خطیب جمعه، طبق گفته خودت من متن بیانات مقام معظم رهبری رو از پایگاه اطلاع رسانی گرفتم. نکته قابل توجه در این باره اینه که در کنار توصیه و دعوت همیشگی آحاد مردم به تقوای الهی، این بار به خصوص مردم رو به تقوای در رفتار و گفتار دعوت میکنن و چند بار هم این نکته رو تکرار  میکنن که دلیل بر اهمیت و ارتباط با اتفاقیست که رخ داده. عین بیانات "همه‌ى برادران و خواهران عزیز نمازگزار را توصیه می کنم به رعایت تقوا؛ که خداى متعال میفرماید: «یا ایّها الّذین امنوا اتّقوا اللَّه و قولوا قولا سدیدا. یصلح لکم اعمالکم و یغفر لکم ذنوبکم و من یطع اللَّه و رسوله فقد فاز فوزا عظیما». تقواى الهى را در رفتار، در گفتار، حتّى در پندار خود باید رعایت کنیم؛ یعنى مراقب باشیم در رفتار خود، در کردار خود، در گفتار خود، ذره‌اى از رضاى الهى و حق، تعدى و تجاوز نکنیم." در قرآن کریم بسیاری آیات مردم رو به تقوی الهی دعوت میکنه. چرا مقام معظم رهبری آیه ای رو انتخاب کردند که خداوند خطاب به مردم میفرماید«قولوا قولا سدیدا»؟ چرا مقام معظم رهبری می فرماید در رفتار و گفتار خود ذره ای از حق تجاوز نکنید؟ اگر این نکته رو در نظر داشته باشیم که تمام بیانات مقام معظم رهبری از سر تفکر و با دقت بیان می شود.

١٠-  از من خواستی که "روشن کنید که کجای شعارهای مردم، از چهارچوب سیاست علوی جذب حداکثری و دفع حداقلی مقام معظم رهبری بیرون افتاده است" به نظر تو شعارهایی ازجمله «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر منافق» در شان سید حسن خمینی و در چهارچوب سیاست علوی جذب حداکثری و دفع حداقلی مقام معظم رهبری قرار داره؟

١١- در پایان و در پاسخ به حرف تو مبنی بر اینکه " خدا را شاهد بگیرید و بگویید، چند کلمه از اصل سخنرانی امروز مقام معظم رهبری را مورد توجه خویش قرار دادید. "خدا را شاهد میگیرم و میگویم عین بیانات مقام معظم رهبری رو به صورت زنده از شبکه خبر مورد توجه قرار دادم. و تاکید میکنم که شما هم عینک بدبینی ات رو کنار بگذاری و اینقدر پیش داوری غلط نکنی تا راحت تر حرف هم رو بفهمیم!

 

والعاقبه للمتقین. یاعلی.

محمد مهدی ابراهیمی .

***

 

 

بسم الله .

سلام .

 

انتشار ادامه ی این گفتگو های اینترنتی را برای همه مفید می دانم و می دانم که بر افزایش بصیرت و کاهش ابهامات موثر است.

 

1-   چند تفاهم مبایی و اصولی در کلام من و شما هست که باید همه آن را بدانند و ارزش انتشار این گفتگوها ، علنی شدن این تفاهم ها و روشن شدن نقاط تفاوت دیدگاهی و ریشه یابی آنها و حرکت مجدد بسمت وحدت کلمه است. این اشتراکات معانی را فهرست می کنم :

a.    همانگونه که اینجا نوشته اید و در گفتگوی تلفنی هم گفته شد ، اصل اعمال و موضعگیری ها و تحرکات آقای سید حسن مصطفوی از نظر شما نیز مردود است و همانگونه که اینجا نوشته اید ، از ایشان بطور طبیعی موضعگیری علیه جریان فتنه و مشخص کردن دقیق خطوط فاصله مطالبه ای طبیعی و منطقی است.

b.       اظهارات خانم زهرا اشراقی اظهاراتی انحرافی است و قابلیت دفاع ندارد .

c.       اتفاق افتاده برای سید حسن مصطفوی ، اتفاقی خوشایند و مطلوب نبود .

2-   در ذکر نام خانوادگی مصطفوی برای اقای سید حسن ، استدلالی داشتم که معارضی پیدا نکرد. من در آقای سید حسن خمینی کمرنگ شدن سیره ی امام خمینی را می بینم و دلیلی نمی بینم که تا وضع بدینگونه است و نشانه ای از خمینی را مشاهده نکرده ام ، شهرت امام را به یکی از اقوامش بدهم. البته عرض شد که این رفتار ، سمبلیک است. هرچند نام شناسنامه ای ایشان ، همین مصطفوی است.

3-   همانگونه که تلفنی عرض کردم ، بنده اطلاعی از درج موضعگیری موهن زهرا اشراقی در سایت جماران نداشتم ، والا استدلالم در نقد مواضع آقای سیدحسن مصطفوی قوی تر می شد. همانگونه که گفتم ایشان هنوز در دایره تلاش رهبری برای جذب قرار دارد. مگر آنکه خودشان تلاشی برای بیرون رفتن از این دایره کنند. همانگونه که باز در گفتگوی تلفنی به جنابعالی اطلاع دادم ، پایگاه اینترنتی جماران جزو مجموعه موسسه تنظیم است که آن نیز تحت مدیریت کلی آقای انصاری و زیر مجموعه آقای سید حسن مصطفوی اداره می شود. نه کسی دیگر که محتوای غلط و آلوده ی آن را بپای نظام بنویسیم و از دوگانگی رفتار نظام دم بزنیم ! ثانیا محتوای آلوده و غلط این پایگاه اینترنتی محدود به این مورد نبوده و بارها مواضع سران فتنه و شبهات و غلط گوییهای آنها در این پایگاه به خورد تمام جهان داده شده است. همانگونه که گفتم ، اصولا مشکل تنها انتساب قومی و فامیلی نیست. بدنیست به این فهرست نگاه کنید تا مشخص شود اصولا چه خبر است : زهرا اشراقی نوه ی دختری امام راحل همسر آقای محمدرضا خاتمی رئیس مجلس ششم رفرمیست و برادر محمد خاتمی رئیس دولت رفرمیست ایران است. سید حسین خمینی نوه ی دیگر پسر شهید امام راحل (ره) ، دارای مواضعی کاملا ضد انقلابی است . مواضع آقای موسوی بجنوردی نیز مواضعی کاملا مشخص است. قرارگرفتن طیف منتسبان و متصلان به نام امام راحل (ره) در جریانات فعلی ناهمسو با مسیر ولایت مطلقه فقیه کاملا مشخص است. ضمن آنکه همانگونه که عرض شد ، دیدگاههای این جریانات ناهمسو از طریق ابزارهای دراختیار این مجموعه از جمله سایت جماران بشکل دائمی در حال مخابره به جهان است.

4-   کاش کمی با معنای دقیق کلمه شنیع آشنا باشی تا نام شعاردادن علیه ضد انقلاب و نهایتا رد کردن و بقول شما توهین به آقای مصطفوی اقدما شنیع گذارده نمی شد. اما وقتی نکات مردود بودن خانم زهرا اشراقی را بر می شمردی ، توجه داشته باش که سلوک و دیدگاههای ایشان کاملا مورد تایید سایت جماران و البته مجموعه جریانات رفرمیست قرار دارد. ایشان اشکالاتش در این حد محدود نیست . اما حوصله بحث در خصوص این خانم همینقدر است ! .

5-   حالا من از اینکه برنامه ی سخنرانی آقای سید حسن چه بوده خبر ندارم . فقط می دانم که نظم برنامه بهم می ریزد و تا انجا که من می دانم ، ابتدا قرار بوده آقای سید حسن بعنوان اولین فرد ، فقط خیرمقدم گفته و تشکر کند که وضع عوض شده و احمدی نژاد صحبت کرده و بعد سید حسن به سخنرانی وارد می شود. اما این موضوع مطلقا همانگونه که تلفنی هم عرض شد در بحث اثری ندارد و مهم نیست . آنچه که من گفتم این است که اعمال قبل از این تاریخ ایشان از سخنرانی یا خیر مقدم ایشان مهم تر و موثر تر بوده و تاثیر اینگونه بر ذهن و نگاه مردم داشته و دارد.

6-   وقتی خودتان هم اقدمات و موضعگیری های سید حسن را مطابق خط امام و رهبری ارزیابی نمی کنید چرا مخالفت مردم با حرکت هرکس خلاف خط انقلاب را مخالفت "عده ای" نام می دهید ؟ اما اینکه چرا این موضعگیری مقابل دیدگان بین المللی انجام شد باید بگویم اگر شما نگران انعکاس جهان آن هستید ، بایستی توجه کنید که این ماجرا هرکجا و در هر زمانی صورت می گرفت ، واکنشهای جهانی متوجه آن می شد و البته که همین موضعگیری ها هم آن جا قابل طرح است و با عوض کردن زمان و مکان این اشکال رفع نمی شود. ثانیا اینکه تحولات ایران همیشه در رصد دیدگان جهانی هست و البته که جریان فتنه بارها همراهی آقای مصطفوی با خود را به جهان مخابره کرده و البته که عکسهای مراسم عروسی فرزند آقای میردامادی را هم فارس نیوز منتشر نکرده است ! سایت جماران نیز که مورد مراجعه عموم علاقمندان آن امام از سراسر جهان است همیشه در حال موضعگیری های اینگونه است . و در اخر آنکه ما در یک مسئله داخلی ، ملاحظات درجه یک ملی خود را از اولویت تبلیغاتی آن بالاتر می دانیم و آن ضرورت روشن شدن نقاط انحراف و شناخت است.

7-   بارها گفتم باید با مشاهده ی درد بفکر درمان افتاد و علت را شناخت. مقام معظم رهبری در سخنرانی خود تاکید کردند عدول از خط امام با دادن شعار خط امام تناسب ندارد و ملتاین موضوع را متوجه می شوند و تکبیر ملت نیز با این جمله ی ایشان همراه شد. کوچک شدن آقای مصطفوی بعلت عدم همراهی ایشان با شعار علیه منافقین بود. والا کسی ایشان را منافق نپنداشت. اشکال رهبری ، ما و همه مردم ، همراهی ایشان و حمایت و همدلی ایشان از منافقین قدیم و جدید است. واضح است حل این مسئله در ید خود آقای سید حسن است ، نه کسی دیگر.

8-   بازهم می گویم ، اختلاف سیاسی ، اختلاف غیر اساسی قابل قیاس با اختلافات غیر اساسی سلیقه ای نیست. اختلاف در موضعگیری علیه سران فتنه یک موضوع اساسی است. البته حتی شخص مهدی کروبی ، شخص میرحسین موسوی ، شخص محمد خاتمی و البته آقای هاشیم رفسنجانی هرگز مدعی نیستند که علیه اصل ولایت مطلقه فقیه موضع دارند ! البته دقیقا این افراد حتی مدعی ارادت به شخص مقام معظم رهبری و حتی بالاتر ، تبعیت ! از ایشان هم هستند. آنچه که مهم است ، اعمال و خصوصیات رفتاری امروز افراد است. موضوعاتی اساسی ، که کوچکترین آن مندرجات سایت جماران است. حضور محمد خاتمی در جماران در تاسوعای سال گذشته و سخنرانی تحریک آمیز و فتنه گرانه وی ، تلاش برای تولید یک فتنه و طرح ادعای " به خاک و خون کشیده شدن جماران !!!! " در آن مراسم و همچنین قرار گرفتن نسخه HD فیلم مراسم مذکور ( که نشانگر حضور فائزه هاشمی در سمت خاص تریبون سخنرانی بود ! )  نمونه ای از محورهای مهم سیاسی اختلاف است. چگونه این موضوعات موضوعاتی درجه دو شده اند ؟

9-   قبلا این نظر را بطور کلی نداشتم اما تصحیح و تصریح می کنم ، احترام مد نظر برای جایگاه سید حسن مصطفوی ، وقتی نتوانست سخنرانی خود را انجام بدهد ، رعایت نشد. اما بین اینکه به کسی بفرما نگویند ، تا به وی بتمرگ بگویند فاصله است. توهین طی اقدامی سخیف، با منع از سخنرانی با شعار علیه فتنه گران ( نه شعار علیه حسن مصطفوی ! ) فاصله فراوان دارد. بروشنی من قائلم این ماجرا برای سید حسن مصطفوی کسر شان و اعتبار و  ضربه حیثیتی بود و برای او توهین آمیز است. این اتفاقی دردناک است که البته مدتهاست ما را آزار می دهد. این یعنی دور شدن تدریجی اما محسوس این منتسبین امام راحل (ره) از خط امام (ره) ، بشکلی که دیگر مورد اعتراض مردم هم واقع شود. مگر سخنان خانم زهرا اشراقی علیه حجاب و چادر ، مربوط به امروز است؟ مگر همراهی این حضرات با عناصر فتنه امری اخیر است ؟ خیر برادرم . همانگونه که گفتم مدتهاست ما آزار می بینیم . آنموقع که تیتر مقالات روزنامه های آمریکایی ، جمله ی " نوه ی خمینی با چادر مبارزه می کند " قرار گرفت ، اولین زخم های ما سر باز کرد.

10-  یاد مثال جالبی که جزو ادبیات بومی من و شماست می افتم . می گویند روزی مردی به مسجدی رفت و با صحنه ای قبیح در حیاط مسجد مواجه شد. عصبانی شده و بر زمین مسجد تف کرده و گفت : تف به این روزگار که مسجد را نیز صحنه ی فجایع خود کرده اند ! فرد قباحت کار ، از جا برخاسته ، دست مردم معترض گرفت و گفت : باش تا به پیش محتسب رویم . حرمت خانه خدا را نگه نداشته و در حیاط آن تف می کنی ؟ می گویم مردم عصبانی اند از این که چرا نوه ی امام خط امام را خط می زند و کتابش را لگد می کند ، هنوز می گویی چرا مردم به نوه امام بی محلی کردند و نگذاشتند حرف بزند ؟ بقول معروف بر سر شاخ نشسته ،  بن می برید !

11-  اینکه رهبر معظم انقلاب بر اساس الگوی جذب حداکثری تلاش می کنند تا سید حسن مصطفوی و متصلین او را در سمت و سوی انقلاب اسلامی حفظ و آنها را از اردوگاه فتنه دور کنند ، همچنین این که دشمن دقیقا تلاشی در جهت مقابل را در دستور کار خود قرار داده ، ربطی به بصیرت و هوشیاری عمومی مردمی و شعارهای آنها علیه سران فتنه که به مذاق حسن مصطفوی خوش نیامد ، ندارد. مرد م از بی تعهدی سید حسن مصطفوی برای حفظ مرز با دشمنان انقلاب – که مورد انتقاد  شما هم هست - نگرانند و به آن اعتراض می کنند . من نگفتم بی.بی.سی اعتراض مردم را بهانه کرده . بلکه گفتم آنچه که شما بدون ذکر منبع ، ادعا کردی ( سردادن دادن شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر منافق ، علیه سید حسن مصطفوی ) ؛ نص ادعای بازهم بی منبع و البته سیاسی بی.بی.سی است. نوشته ام همینجا و قابل رویت است. موضوع ، بهانه دهی به دشمن نیست. موضوع، همسو شدن نظر شما با ادعای سیاسی بی.بی.سی است . دشمن اگر روی دستهایمان هم راه برویم کار خود را می کند. مشکل ، خط گیری از جهتی است که نفع دشمن در آن است. آنچه که بی.بی.سی نمی پسندد ، موضع امروز شما و بنده است که اولا : ماجرای دور شدن بیت امام از خط امام دردناک و ناپسند است و مشاهده صحنه مخالفت مردم با این افراد دردناکتر و ثانیا : قائلیم سید حسن مصطفوی باید بشکل کاملا محسوس و قابل درک برای همه از اردوگاه فتنه فاصله بگیرد . این موضعی است که باید می گرفتیم و گرفتیم .

12-  همانگونه که گفته شد ، شعارهای ضد منافقین ، ضد امریکا ، ضد اسرائیل و شعارهای کوبنده دیگر ، در حضور احمدی نژاد و رهبری هم سرداده شد و کسی هم آنها را به خود نگرفت. این شعارهای هم علیه سید حسن سرداده نشد. لطفا خط بی.بی.سی را تکرار نکن . این شعارها علیه جریان فتنه بود و به سید حسن نیز شعار سید حسن بصیرت داده شد. یعنی نگاه مردم این است. آگاه باش و خود را از این اردوگاه شر دور کن .

13-  البته رفتار زشت آقای انصاری ، همه جا درج شده و شما ندیده اید ، مایه تعجب است ! عکس آن را که در وبلاگ گذاشته ام . عکس مندرج در وبلاگ مرا هم ندیدید ؟!

14-  در مورد شعارها روشن کردم که شعارها علیه جریان فتنه است . والا در حضور دیگران هم داده شد. شعار اختصاصی در مورد وی را نیز بارها نوشتم .

15-  روشن است ، هیچ کار بدی با هیچ کار بدی توجیه شدنی نیست. کار بدی هم بنظر من رخ نداد. مسئله موضعی بود که مردم علیه آقای مصطفوی گرفتند و خوب این موجب کسر شان ایشان است. ماجرا خطبه ی شقشقیه امیرالمومنین چه ربطی به اینجا داشت ؟ در ان ماجرا ، امیرالمومنین خطاب به مردم کرده و فرمود از من آنچه نمی دانید بپرسید تا مرا از دست نداده اید. فردی بلند شد و تعداد موهای سر خود را از آن امام پرسید. امام سخن خود را قطع کرده و ناراحت شد . پس از اصرار همه که آقا ادامه بده ، فرمود : هیجان سینه ی شتری بود که بلند شد و آرام گرفت ! شقشقیه هدرت ثم سکنت ! حال نفهمیدم ، بالاخره اگر ما مردم را بخاطر اعتراض تند به نوه امام بخاطر دور شدم از خط امام ، توبیخ و تنبیه می کنیم ، آیا برای تنبیه این نوه ی دور شده از خط پدربزرگ هم چیزی در نظر گرفته ایم ، یا این آقازاده ی مطرح ، کماکان اجازه ی خط خطی کردن و جردادن دفتر پدربزرگ را دارد؟

16-  تلفنی از شما پرسیدم آیا دو میلیون انسان ایرانی ، مردم ایران نیستند ؟ گفتید چرا . اما عده ای آنها را تحریک کردند. پس قبول داری کل مردم در حال شعار دادن بودند. بروشنی قبول دارید که این جمله سید حسن مصطفوی که فقط عده ای قلیل شعار می دهند هم پس اینجا بی معناست. در ادامه هم عرض شد که همه ی مردم کل شعارها و گفتگوی سید حسن با مردم را می شنیدند و اگر نامناسب می دیدند ، از شعارها دست بر می داشتند. مگر اینکه ادعا کنی کسی ، دو میلیون انسان هماهنگ شده آنجا آورده بود که خب این را هم غیر عقلی می دانی. عرض شد که حداقل چند ده هزار نفر ( نشمرم بدانم دقیقا چقدر ! ) مستقیما خود در حال مشاهده مستقیم ماجرا و شعار دادن بودند. اگر فقط مشکل، ندیدن بود ، آنها چرا از شعار دادن دست بر نداشتند ؟ چه کسی و چگونه - جز خود آقای سید حسن مصطفوی و رفتار وی - این همه ملت را هماهنگ کرده ؟

17-  ذکر اولیه ی کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی ، دقیقا مطابق عرف و وظیفه خطبای جمعه است. با مقایسه ی عین کلمات ایشان ( که آوردم ) در سالهای متمادی ، می توانید عبارات کم و بیش مشابه را بیابید. اما تذکر بسیار دقیقتر وصریح تر ایشان به خارج نشدن از حدود حق در اظهار نظر علیه فرد منحرف ، با ذکر خاطره ای از رهبر معظم انقلاب در مورد اظهار نظر امام راحل در مورد فردی از مشاهیر جهان اسلام باید مورد توجه همه ما باشد. منظور رهبر معظم انقلاب این است که ما هنر کنیم ، به آنچه که علنی و دقیق است ، اکتفا کنیم . نه آنچه که مورد احتمال و در حد شایعه است. حرفی را بزنیم که روز قیامت بتوانیم برای آنها استدلال داشته باشیم و از آن دفاع کنیم . این چه ربطی به شعار علیه مخالفان ولایت فقیه یا شعار علیه فتنه گران یا شعار برای سیدن حسن برای دعوت به بصیرت دارد؟

18-  از روی کلمات الان شما و مذاکرات تلفنی و ابراز تنفر شما از سران فتنه همچون موسوی و کروبی و نقد روشن شما به سید حسن مصطفوی برایم محرز است که کلام اخیر رخبر معظم انقلاب را خوب شنیده و همراه هستید که خدا را شکر کرده و از شما هم تشکر می کنم . این همان وحدت دشمن شکن بی.بی.سی آزاری است که ایجاد آن وظیفه ی همه ماست.

 

در جمع بندی نهایی ، باز هم عرض می کنم مهمترین وجه این گفتگو ، نقاط مشترک است که دشمن شکن است. خدا را بر این نقاط مشترک شاکریم و برای گسترش دریچه همفکری و وحدت دعا می کنیم . انتشار این گفتگوها با هدف گسترش بصیرت در جامعه صورت گرفته و انشاء الله که همین اثر را نیز بگذارد.

 

موفق باشی.

 

تذکر :

- من یادم نمی آید تاکنون آقای ابراهیمی را دعوت به واکنش به مطالبی در وبلاگم کرده باشم که حالا قبلا ایشان به من گفته باشد من جواب مطالب بلند یا کوتاه یا گرد یا مستطیلی یا لوزی شکل را نمی دهد یا می دهد که حالا ایشان یاد آوری کنند ! :)

 

- در تعجبم از آقای محمد مهدی ابراهیمی که خوب می داند بنده چقدر مشغول کارم و چقدر محدودیت زمانی دارم و در نتیچه تعجب می کنم از آنچه که الان در وبلاگ ایشان به من نسبت داده شده است. این مطلب ، بیش از دو سه روز است که آماده است. این مطلب ، همان موقعی آماده شد که کامنت های سری دوم درج شده بود. اما من آن شب مهمان هم داشتم . فرصتی برای صفحه بندی و انتشار نیافتم . امروز مطلع شدم این دوست گرامی کامنت های تندی برایم گذاشته . آن کامنت ها را خواندم و جواب دادم . فایل پاسخ ها ( حاوی همین متن ) را در منزل داشتم . به منزل آمدم و در حال ویرایش و صفحه بندی و آماده سازی برای ارسال هستم . اما در همین حال متوجه شدم ایشان بی انصافیهایی هم در متن وبلاگش در حقم کرده که چیز زیاد مهمی نیست. هرچند در کامنتهای ایشان مطالبی دیدم که حتما انشاء الله به آنجا رفته و جوابها را خواهم نوشت.این در گذر از آن است که به بسیاری از آنچه که من در متن نوشتم پاسخی داده نشد...

 

- من حیث المجموع و در نهایت ، من از این خوشحالم که الحمد لله ، اگر کسی خود را وابسته و پیوسته ی خط امام و رهبری بداند ، نمی تواند انکار کند دور شدن عناصر بیت امام از خط امام عامل تحریک مردم است . حال گاه آن را به یک اختلاف نظر سیاسی تقلیل می دهند . همچنین خوشحالم که عملکرد غلط سید حسن در عدم ترسیم مرز با ضد انقلاب ، مشهود همه است. این آن چیزی است که امثال آقا مهدی (سیاوش ) اردلان را خوب فلفلی می کند. خب بکند. البت ، من خوشم نمی آید مهدی اردلان فلفلی بشود. اما اگر صنم دولتشاهی فلفلی بشود خیلی مناسب تر است ! :)


 
 
 
تبلیغ ویـژه