الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

آقای توکلی ، "جمهوری دوم" را تورق کنید !
ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

هرگز از یادم نمی رود زمانی که تبلیغات انتخاباتی دکتر توکلی را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری محمد خاتمی مطالعه می کردم ، رگه های روشن همفکری او با دیدگاههای امروزین دکتر احمدی نژاد در حوزه حجاب و روابط اجتماعی را بوضوح دیده بودم .

یادم نمی رود که هنگامی که به همراه پدر بزرگوارم به پای صندوق رای می رفتیم تا به آقای دکتر رای بدهم ، به ایشان گفتم : حاج آقا من از این دکتر توکلی شما می ترسم . پدرم فرمودند : چرا‌؟ گفتم : ضد بسیج و ضد امر به معروف و نهی از منکر است. ویژه نامه جمهوری دومش اش بوی همراهی با سانتی مانتالها می دهد...

با وجود آنکه خیلی آن روزها سن و سال زیادی هم نداشتیم،‌ تا مدتها پس اتمام انتخابات دوم خرداد و انتخابات بعدی خاتمی ، تبلیغات انتخاباتی آن روزها را در کشوی تخت خوابم نگهداشته بودم . ویژه نامه ی جمهوری دوم آقای توکلی که در قطع روزنامه ای مثل کیهان چاپ می شد را تا مدتها داشتم و مرور می کردم و هنوز ذره ای در انطباق دیدگاه شخصی اقای دکتر توکلی در این حوزه با دکتر احمدی نژاد تردید ندارم.

دیدگاه امروز دکتر احمدی نژاد دیدگاهی است که ایشان بارها بیان کرده است. اولین بار در برنامه تلویزیونی کاندیداها در دور اول و به مراتب در دفعات و روزهای بعد. اصلا فراموش نمی کنم از ثانیه ی اول روی کار آمدن دکتر که همه ی نیروهای مومن از نیروی انتظامی انتظار داشتند که حالا که فضای برای تو مساعد تر شده به وظیفه ی قانونی ات که تا حالا در اجرای ان سستی کرده ای - بدون توجیه واقعی - عمل کن ، جریانی آمد و این ماجرا را انگ سیاسی زد والبته که ما هم باور کردیم که توطئه ای علیه دکتر در جریان بوده تا او را زمین بزند و تا به این لحاظ سکوت کردیم .

بارها اظهار نظرهای مختلف دکتر در این حوزه را شنیدیم و روزی نبود که نقد و رد نکنیم .

همین وبلاگ من پر است از بارها موضعگیری من که گاه با الفاظ بسیار تند نگاشته شده، اما می شود آقای دکتر توکلی و سایت الف بفرمایند چطور شد بعد از گذر پنجسال از عمر دولت دکتر احمدی نژاد فهمیدند که باید چه موضعی در این موضوع بگیرند ؟

من بصراحت می گویم دیدگاههای کسی که با این سن و سال وهیبت و عنوان به "نماز جمعه" شهرستان محل تولد خودش هم با آستین کوتاه می رود ، دیدگاهش هیچ تفاوتی با دیدگاه دکتر احمدی نژاد در این موضوع ندارد و پرداختن وی به این موضوع از دو حیث اول : ایجاد فشار سیاسی و دو : عقب نماندن از قافله ی جریان عمومی است.

آقای دکتر توکلی !

شما بروید و لطفا ویژه نامه ی جمهوری دوم را تورق کنید !

بروید و ببینید سالها قبل از آنکه دکتر احمدی نژاد این دیدگاه غلط خود در مورد حجاب و جامعه را بیان کند ، چه کسی تند تر وصریح تر آن را لابلای جریان مذهبی و حزب اللهی تزریق می کرد. پرداخت سیاسی امثال شما به این ماجرای مهم ، موجب می شود امثال حضرات پرنفوذ در دولت ، کماکان در گوش دکتر احمدی نژاد لالایی سیاسی بودن این رویکردها را بخوانند. حقیقتا که شما و آن افراد دو لبه ی یک قیچی شده اید.

راه دور نرویم. شما روشن کنید از ابتدا چه موضعی در مورد اجرای طرح امنیت اجتماعی داشتید و چقدر از نیروی انتظامی در زمان اجرای طرجی که احمدی نژاد جلوی آن را گرفته حمایت کردید ، آنوقت ما کمی این همراهی شما با خودمان در دغدغه مندی را باور کنیم .

گفته باشم . برخی تحلیل های مندرج در الف در مورد نقد این رویکرد دکتر احمدی نژاد بسیار پرمحتوا و قابل استفاده است. این موضع من ربطی به انکار ارزش محتوای برخی از این مقالات ندارد و معنا و منظور من کاملا شفاف است. هرچند آنچه که من از الف شناخته ام و شکاله کلی عمل سیاس الف می دانم ، تلاش برای وسط ماندن - ‌نه معتدل ماندن ! میان این دو زمین تا آسمان فرق است - است ولو به این قیمت که در دعوای شفاف بین حق و باطل ،‌ وسط باشی! نه این طرف و نه آن طرف ! ( نرفتن طرف حق ، پیوستن به باطل است. ولو با سکوت ! ) این نخبه نمایی رفتار عمومی الف است که او را عمدتا در جریانات سیاسی اینگونه که هست کرده . مگر آنکه باد چنان -مثل الان ! - به سمتی شدید بوزد که دکتر توکلی هم دیدگاههای گذشته خود را فراموش کند !


 
 
 
تبلیغ ویـژه