این سناریوی کمیک !

فضاحت داستان هالیوودی بمب گذاری ! ایران در آمریکا ! – که بی شباهت به ادعای انفجار برجهای دوقلو توسط القاعده در افغانستان نیست – به حدی بالا گرفته که در میان نخبگان غربی ، به معیاری برای سنجش میزان روشنفکری و تشخص بدل شده و از یکدیگر در اظهارنظر علیه این سناریوی بانمک سبقت می گیرند

خب ، این روزها ، فضاحت داستان هالیووودی بمب گذاری ! ایران در آمریکا ! – که بی شباهت به ادعای انفجار برجهای دوقلو توسط القاعده در افغانستان نیست – به حدی بالا گرفته که در میان نخبگان غربی ، به معیاری برای سنجش میزان روشنفکری و تشخص بدل شده و از یکدیگر در اظهارنظر علیه این سناریوی بانمک سبقت می گیرند. این از آن سناریوهاست که قرار بود جدی باشد ، اما ظرفیت کاملی برای کمیک بودن دارد !

در میان رسانه ها ، رسانه هایی که مستقیما تحت کنترل مراکز قدرت و ثروت غربی هستند ، رویکردی مغایر با جوغالب روشنفکری در جهان اتخاذ کرده اند. شباهت این موضوع به رفتار بی بی سی فارسی در موضوع لیبی بسیار زیاد است. سیاست رسمی حکومت انگلیس یاغی نامیدن مردم لیبی بود و شرمساری و فشار در بی بی سی کاررا به جایی رسانید که گزارشات مربوط به لیبی دیگر در بی بی سی فارسی تهیه نشد بلکه با ترجمه ی فارسی روی آنتن آن رفت و توسط بخشهای بین المللی بی بی سی تولید شد . در این مثال هم ، عناصر موثر رسانه ها که درک درستی از صحنه دارند ، قاعدتا مجبور به رعایت "دستورات" پدرخوانده ها هستند ، در غیر این صورت حرکت در این مسیر رو به زوال که چیزی جز کاهش اعتبار یک رسانه را در پی ندارد ، عقلانی نیست.

دولت آمریکا باید مشخص کند که اولا : این چه اقتدار امنیتی بین المللی است که فقط در فیلمهای هالیوودی دیده می شود ؟ این کدام تحریم موثر است که نتوانسته جلوی انتقال یکصد میلیون تومان پول در یک تراکنش مالی مستقیما از ایران به آمریکا را بگیرد و این کدام اشراف اطلاعاتی است که نتوانسته شبکه ای به قدمت نزدیک به بیست سال ! را کشف کند !!!

حاج سعید جلیلی ، جالب پرسید ، آنجا که طرح کرد چرا هرکس با آمریکا موافق نیست ، در جهان شکار تیم های تروریستی می شود؟  چرا نیروی قدس سپاه پاسداران ، همزمان ، هم مغضوب دیکتاتورهای قبلی و فعلی است ، هم گروههای تروریستی مثل پژاک با دیدن نشان او ، رنگ و رو می بازند و هم آمریکا از نشیدن نامش دندان قروچه می رود ؟ این مثلث شرم آور ، چگونه شکل گرفت؟

بارها گفته ام ، دولت آمریکا و هم اخلاق هایش ، نشده که اگر حرفی برای گفتن داشته باشند ، بگذارند تا در دهانشان بخیسد. فورا به زبان می آورند. سکوت ، از نجابت ِ نداشته ی آنها نیست. بلکه از ضعف منطق واستدلال و کلام است. مگر فرقی می کند که دولتی که دیروز می گفت یک گروه تولید شده توسط خودش ، آمده و دو هواپیمای پهن پیکر را دزدیده ، و به دو برج بسیار بزرگ در قلب اداری و تجاری اش کوبیده ، بیاید وامروز بگوید ، دولتی در آن سوی دنیا ، آمده و برنامه ی ترور کسی را ریخته که تا دیروز ، حتی خود من هم اسمش را نشنیده بودم و عددی در محاسبه نبود - و هنوز هم که البته نیست - ؟

به دولت آمریکا آنچه که نمی چسبد ، سناریوسازی غیر از این مدل است .

مگر فرقی می کند که دولتی که دیروز می گفت یک گروه تولید شده توسط خودش ، آمده و دو هواپیمای پهن پیکر را دزدیده ، و به دو برج بسیار بزرگ در قلب اداری و تجاری اش کوبیده ، بیاید وامروز بگوید ، دولتی در آن سوی دنیا ، آمده و برنامه ی ترور کسی را ریخته که تا دیروز ، حتی خود من هم اسمش را نشنیده بودم و عددی در محاسبه نبود -و هنوز هم که البته   نیست-؟

گفتیم اسناد 11 سپتامبر را منتشر کنید. نکردند. گفتیم بن لادن را معرفی و محاکمه کنید . گفتند بر پیکرش نماز خواندیم ! و به دریا انداختیمش و تمام شد . نیست. کو ؟ رفت ! :) گفتیم ملاعمر را معرفی و محاکمه کنید. نکردند. هروقت هم گفتیم این ماجرای هولوکاست را هم در محیطی علمی به گفتگو بگذارید ، نکردند و قیافه هم کردند و قبقب باد کردند. حالا ، این هم کنار آنها. یک رفتار عادی وطبیعی است از دولتی که عادت به توضیح دادن ندارد. هر چند مدتی ، یک سوژه علم می شود. خز که می شود ، سوزه یا به دریا انداخته شده یا موش خوردتش ! کو ؟ رفت ! :).

بررسی سناریوی اخیر هم کاری بسیار ملال آور و بیهوده است. اینقدر ماجرا باحال و بانمک است که فقط مایه ی خجالت طراح است. مهدی محمدی عزیز آمد و در گفتگوی ویژه خبری ، خوب از خجالت متن سناریوی منتشر شده درآمد. حالا نمی دانم ، ماجرای علنی کردن این سناریو از کجا آب می خورد. آیا طراح تشویق شده یا تنبیه ؟ شاید پولش را داده اند و چون بالاخره خرج کرده اند ؛ مثل صداوسیمای ما باید آن را روی آنتن ببرند که ضرر نکرده باشند !! والا ، چه چیزی نصیب آمریکا شد جز یک نگاه چپ همه ی عقلای دنیا؟

دستگیری مردم در نیویورک به خاطر بستن حساب بانکی!

پایگاه دموکراتیک آندرگراند گزارش داد: پلیس نیویورک دیروز 30 نفر را به اتهام بستن حسابشان در "سیتی بانک" به عنوان یکی از بانک‌های موثر در مشکلات اقتصادی این کشور دستگیر کرد!

براساس این گزارش، مشتری‌ها که در صف ایستاده بودند تا حساب خود را در این بانک ببندند، ناگهان با خیل قابل توجه پلیس‍ها مواجه شدند که بانک را محاصره کرده‌اند و اجازه خروج را به مشتریان نمی‌دهند. در خارج از بانک نیز گروهی از معترضان، با مشاهده رفتارهای پلیس، شعارهایی را سر دادند.

سایتی که پخش مستقیم وقایع نیویورک را بر عهده دارد، شماره تلفن شعب مختلف به ویژه تلفن خدمات مشتریان این بانک را منتشر کرده تا مردم بتوانند اعتراضات خود را نسبت به این دستگیری‌ها، به گوش مسئولین برسانند.

در ویدیوئی که از این جریان بر روی اینترنت قرار گرفته، زنی را می‌بینیم که در خارج از بانک با یکی از افسران پلیس در حال گفتگوست و تلاش می‌کند تا به او بفهماند که یک مشتری ساده است. ولی افسر پلیس با گرفتن این زن و فرستادن وی به زور به داخل بانک، سر این مشتری زن فریاد می‌زند که تو هم قصد داشتی حسابت را در این بانک ببندی!

فیلمش را هم اینجا ببینید

/ 7 نظر / 10 بازدید
مدیریت سایت گرداب

یا دائم اللطف مدیر محترم وبلاگ "پاسداران" با سلام و عرض ادب، به اطلاع می‌رساند این پست از وبلاگ جنابعالی در بخش "در حاشیه" سایت گرداب قرار گرفت: http://www.gerdab.ir/fa/news/7871 توفیقات روزافزون شما را در راه دفاع از آرمانهای اسلام و انقلاب از خداوند متعال خواستاریم. سرفراز باشید مدیریت سایت "گرداب"

فجر نور

با مطلبی با موضوع کوسه منتظرم fajrenoor.blogfa.com

فجر نور

با مطلبی با موضوع کوسه منتظرم fajrenoor.blogfa.com

ALI

خوب بود به منم سر بزن

سس

این سناریوی دروغین آخری بنیان سلسله ی ولایت در ایران را به باد میدهد. بعید میدانم این سلسله بیش از دو شاه را تاب بیاورد. راستی یک سوال؟ چرا در 32 سال بعد از انقلاب (( شکوهمند)) اسلامی و آزادی و مردمسالاری و تاریخ سازی هنوز یک رییس جمهور نیامده که با آبرو و تن سالم و دل خوش به خانه اش برود؟ این جهنمی که ساخته اید فقط برای چپاول کردن و به غرب (خانه امید همه حزب اللهی ها) خوب است. بزنید و بعدش هم کانادا و لندن. وگرنه خودتان هم میدانید این راه به جایی نمیرسد مگر فقر یا تجزیه ایران و فلاکت.

متولد ۱۳۵۸

سلام من قول رب رحيــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم ؛؛؛ . . . . . . . . . . . . . . . . . . عشـــق پر . . . . . عاطفـــــــــــــــــــــــــه پر . . . . . احســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس پر . . . . . . هر کی بسیجی تر پـــــــــــــــر . . . . . . التماس دعا ؛ مشتاق ديدار و یا علـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مـــــــدد . . .

{شهدا شرمنده ایم}

بسم الله[گل] باسلام وب خوبی دارید من شما لینک کردم شما هم یه سری بزنید ممنون یاعلی[گل]