بابا لا اقل با هم هماهنگ باشید !

بسم الله .  

خدايا از هرچه ناشكري و نافرماني است بيزاريم و اميد توبه داريم . نعمتهاي تو را نمي توان شمرد و آنگاه كه رحمتت نازل مي شود به شكرانه اش نتوان كلامي گفت. پس تو را شكر مي كنيم بواسطه نعمتهاي بي شمارت.

4_8511220358_L600.jpg

راهپيمايي 22 بهمن را در حالي شركت كردم كه تازه از پله كان اتوبوس پياده شده بوديم . همراه با همسرم ، عازم سفر شده بوديم و در صبح روز 22 بهمن ، در مشهد مقدس بوديم . با كيف و چمدان چرخدار ، در خيابان منتهي به حرم كه از فلكه اي مشهور به زد رد مي شد ، لابلاي مردم ،‌مچاله مي شديم و پيش مي رفتيم . خيلي ها كه وضع دشوار ما را مي ديدند مي گفتند خوب خانم را بگوييد برود قسمت خانم ها . گفتم : همديگر را گم مي كنيم و هيچ كدام اهل مشهد نيستيم . گفتند : وب از كوچه و پس كوچه ها برويد برايتان بهتر است . گفتم : اينكه ديگر راهپيمايي نمي شود ! و وقتي متوجه قصد ما مي شدند ، با نگاهي ديگر ما را مي نگريستند... 

وقتي ديدم كه خانم ، از شدت ازدحام جمعيت ،‌سردرد گرفته ،‌در كنار نگراني ، كمي هم خنده ام گرفت ! پيش خودم گفتم : غلط نكنم اين بي.بي.سي حتي سردرد خانم مرا هم نخواهد ديد و با كمال ... ، مجددا ، برسم مالوف و هرساله ، دم از حضور "صدها هزار نفر ! " در راهپيمايي خواهد زد .  

***

5_8511220358_L600.jpgاين ، ‌همان تظاهراتي بود كه راديو فردا كه از عناصري مانند من فارسي زبان و يحتمل، شناسنامه ايراني اي در جيب ،‌ زاده شده از پدر و مادري ايراني ،‌تشكيل شده ، آن را حضوري صدهزارنفري معرفي كرد !  

ديدي وقاحت را ؟ تو رويت مي ايستد و تو را انكار مي كند !

براي بيست و هشتمين بار ! :)

**

جالب آنجا بود كه 90 درصد رسانه هايي كه تاسال قبل ، با كمال وقاحت ،‌ ‌دست به تخفيف آمار جمعيت براي"كوچك كردن و القاء حقارت" به دل من و تو ، مي زدند ،‌ اين بار ،‌دو راه متفاوت را در پيش گرفتند. عمدتا كه ، اين حماقت خنده دار هرساله را تكرار نكردند و اصولا در خصوص جمعيت و ميران آن به بردن آبروي خود مشغول نشدند ، يا كل موضوع تظاهرات را سانسور كردند ! اين يكي ديگر خيلي .... است ! مي بيني ؟ البته شايد بتوان گفت فقط FOXNEWS از نوع دوم بود.  

آنوقت ، دوباره ، اين راديو فرداي پوست انداخته از جلد راديو آزاداي چكسلواكي ، كه از عناصري مانند من فارسي زبان و يحتمل، شناسنامه ايراني اي در جيب ،‌ زاده شده از پدر و مادري ايراني ،‌تشكيل شده ، آن را حضوري صدهزارنفري معرفي كرد ! 

بقول بچه ها ، ‌اين ديگر يعني ضرورت دادن استاندارد ايزو 14000 به اين راديو براي تملك و استفاده هرچه بهتر از سنك پاي قزوين! از رو نمي رود ! رو كه رو نيست ! سنگ پاي قزوين ! سائيده كه نمي شود ! 

قشنگ يادم هست كه وقتي حضور مردم و سردرد خانمم را ديدم ، گفتم دوباره اينها خواهند گفت "حضور صدها هزار نفري ! " 

38_8511220358_L600.jpgدر كشوري همچو لبنان با اقوام و جمعيتهايي متفرق كه زواياي تشديد شده سياسي بين اقوام قرار دارد و فقط به لطف حزب الله اين كشور پاره پاره نشده است ، در مركز كشور و در ميداني همچون ميدا شهداء اين شهر، سيد حسن بيش از يك و نيم ميليون نفر را جمع كرد ! درحاليكه جريان مارس ( بر وزن جريان خرداد ! ) 700 – 800 هزار نفري جمع كردند آنهم بزور خيرات همبرگرهاي مك دونالد ! آنوقت وقتي به يارو مي گويي عمووووو ! 7 -8 ميليون ،‌چيزي نيست براي اين خياباني كه يا اسمش دماوند است ،‌ يا انقلاب و يا آزادي ، با حماقتي ديدني و شنيدني ،‌ ناشي از بمباران فكري از راديويي كه از عناصري مانند... ( ولش كن ! ) توي چشمان تو زل مي زند و عين خواب زده ها و موج گرفته ها ذره ذرهء حماقتش را به رخ تو مي كشد و بتو مي گويد : انگار تابحال استاديوم آزادي نرفتي تا بفهمي 100 هزار نفر يعني چقدر !  

اينجاست كه دوست داري بروي و در مخش بنشيني و به مغزش مستقيما و بدون واسطه گوش و نورون هاي عصبي بگويي كه : پس معلوم مي شود تابحال راهپيمايي نرفته اي كه ديده باشي مردم وقتي روي صندلي ننشسته باشند و اتفاقا راه هم بروند و اتفاقا پاي هم را هم له كنندو از هم خرده هم نگيرند ، 10 ميلون كه سهل است ، سي ميليون هم اين خيابان دراز را كه اسمش يا دماوند است و يا انقلاب و يا آزادي را ، پر نخواهد كرد !  

***

39_8511220358_L600.jpgحالا ، مي ماني كه به اين راديويي كه ... ( ولش كن بابا ! ) بگويي يا نگويي كه عموووو ! ما دم خروس اظهارات رئيس اسبق سيا را ببينيم كه درست بعد از راهپيمايي 22 بهمن هرچه آب پاكي بود بر دست كميته روابط خارجي ريخت كه :"‌نتوانستيم كه نتوانستيم " ، يا قسم حضرت عباس توي راديو فردا را !‌ 

لا اقل ، ‌يك كم با هم ، هماهنگ باشيد !

**

و شاهد از غیب رسید !

معلوم نیست اگر فقط صدها هزار نفر ، پس چرا لا اقل اینقدر عصبانی هستید ؟ حالا ، سیستم های امنیتی شان، کوفته و ناتوان و فرسوده و حرص خورده و عصبانی از ۲۲ بهمن ،‌ در زاهدان انتقامش را از اتوبوس اداری سپاه و مسافرانش می گیرند !:)  ! عموووو ! ! :) ! بدجایی زدید !‌ آنها که رفتند ، آرزویشان همین بود و آنها که ماندند ،‌ در آرزوی راه مانده ! این درسی است که از خمینی (ره) آموخته ایم ! : بکشید ما را ، که ملت بیدارتر می شود !

/ 9 نظر / 26 بازدید
آدم

سلام من نظری ندارم اما ارزیابی من اینه که پله کان غلطه باید بنویسی پلکان

پاسداران

بسم الله . جناب آدم ، علی آقای صديقی . سلام . بد نميگی. اما اين هم يک نوع نگارش است. البته نامتعارف. اصلاح کنم بهتر است . درست می گويی.

پاسداران

بسم الله. سلام . مخلص هرچی کاتبه. راستی. به اون رفيق کاريکاتوريستمون بگو دو نسخه از کتاباشو بفرسته ، هماهنگ کردم تبليغ رو .

علی

سلام . به راست ی امام بود که به ما هم حتی که نسل چندم هستیم !! آموخت : اگر می خواهید نفسی راحتی از دست ما بکشید باید همه مان رو بکشید . اونوقت هم شما به آرزویتان رسیده اید و هم ما به فیض عظمی !! اما اگر نتوانستید که نمی توانید ! باید روزی رو ببینید که حکومت عدل بر جهان سایه گسترده و جولانگاهتان تنگ تر از چهار دیواری قبر شده !!! همش در حسرتم که چرا سالهای دفاع نبودم !! توفیق می خواست البته !! اما شاید محیط رویمان اثر می کرد و ما هم آدم می شدیم . شاید هم باید می بودیم تا در این روزگار پر نفاق و دوروئی با هزار زور و ضرب راه را پیدا کنیم . خودش کمک می کنید البته . نیروی ذخیره شده ایم انگار . چی دارم میگم !! درد دل شد انگار با یه برادر قدیمی !! یا علی ...

علی

این عکسی که تو انداختی که 50000 نفر هم نیست. یه عکس حداقل بذار این n میلیونی که میگی رو نشون بده پوز این استکبار بخوره.

پاسداران

بسم الله . بروبچ اين کامنت به اسم علی رو اگه خوب نخوندين دوباره بخونين ببينين با چه تريپ طرز فکر و مخ هايی !!! طرف هستيم بعنوان اپوزيسيون ! :)) جداْ خدا شفات بده بنده ء مفلوک خدا !

علی

با من بودی يا اون يکی علی ؟!!!!!

یاسرشریعتی

فقط می خواهم تحسینت کنم.ایول