توليد هواپيمای بدون سرنشين تجسسی توسط متخصصان حزب الله لبنان

حسن نصرالله: هواپيماي مرصاد ـ 1 لبنانی‌ست

دبيركل حزب‌‏الله لبنان در اظهاراتي كه بازتاب وسيعي در رسانه‌‏هاي جهان داشت، اعلام كرد: بر خلاف ادعاي رژيم اسرائيل مبني بر «ايراني‌‏ساخت بودن هواپيماي شناسايي بدون سرنشين مرصاد ـ 1»، بايد گفت اين هواپيما كه از تكنولوژي بسيار پيشرفته‌‏اي برخوردار است، به‌‏طور كامل و تنها به دست مهندسان و متخصصان حزب‌‏الله ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری ها، «سيد حسن نصرالله» كه پس از سان‌ديدن از رژه هزاران تن از رزمندگان مقاومت اسلامي حزب‌‏الله لبنان و در پايان را‌‏ه‌‏پيمايي پُر شور روز جهاني قدس در لبنان سخن مي‌‏گفت، خاطرنشان ساخت: صهيونيست‌‏ها عادت دارند كه به محض اينكه با يك اقدام منحصر به‌‏فرد در فلسطين و يا از سوي لبنان مواجه مي‌‏شوند آن را به ايران و سوريه نسبت دهند.

دبيركل حزب‌‏الله با تأكيد بر اين نكته كه لبناني‌‏ها بايد بدانند كه مقتدر هستند، گفت: ما در حال حاضر نه‌‏تنها داراي امكان مقابله فضايي با نقض حريم هوايي لبنان توسط جنگنده‌‏هاي ارتش رژيم اسرائيل هستيم بلكه قادريم به هرگونه تجاوز هوايي، از طريق عمليات هوايي، پاسخ مناسب بدهيم.

وي كه سخنانش با تشويق‌‏هاي مكرر جمعيت ده‌‏ها هزار نفري حاضر در بعلبك مواجه شده بود، افزود: امروز هواپيماهايي كه به تعداد كافي توسط حزب‌‏الله لبنان ساخته شده، مي‌‏توانند با نفوذ به عمقِ عمق خاك سرزمين‌‏هاي اشغالي، به نيروگاه‌‏هاي برقي و آبي و پايگاه‌‏هاي نظامي رژيم اسرائيل دسترسي پيدا كنند.

نصرالله كه سخنانش بازتاب گسترده‌‏اي در شبكه‌‏هاي راديويي، تلويزيوني، پايگاه‌‏هاي اينترنتي و صفحات نخست مطبوعات منطقه و جهان داشت با بيان اينكه تعداد ساخته‌‏شده از اين هواپيماي پيشرفته به دست نيروهاي حزب‌‏الله به حدي است كه مي‌‏توان در صورت نياز آنها را با عرضه در نمايشگاه‌‏هاي جهاني به فروش رساند، تأكيد كرد: مرصاد ـ‌‏ 1 داراي ويژگي‌‏ها و قابليت‌‏هاي تكنولوژيك فراواني است كه مي‌‏توانيم هر لحظه اراده كرديم و در زمان و مكان مناسب از آنها بر ضد دشمن صهيونيست، استفاده كنيم.

وي با تأكيد بر اينكه حزب‌‏الله بر اساس معادله نقض حريم هوايي در برابر نقض حريم هوايي اقدام نمي‌‏كند، تصريح كرد: اين، ما هستيم كه زمان و مكان هر گونه اقدام بر ضد دشمن را انتخاب مي‌‏كنيم و البته قصد نداريم از همان ابتدا از هواپيماهاي مرصاد ـ 1 براي عمليات نظامي بر ضد دشمن استفاده كنيم بلكه فعلاً از آنها فقط در حد عمليات‌‏هاي شناسايي پايگاه‌‏هاي نظامي،‌‏ فرودگاه‌‏ها، شهرك‌‏هاي صهيونيست‌‏نشين و تأسيسات زيربنايي رژيم اسرائيل بهره مي‌‏گيريم ولي اگر كشورمان مورد تعرض دشمن قرار گيرد تمامي نيرو و قدرت خود را براي مقابله با آن به كار خواهيم بست.

دبيركل حزب‌‏الله لبنان ادامه داد: مرصاد ـ 1 كه داراي كامل‌‏ترين امكانات است، همچنين اين قابليت را دارد كه با حمل بيش از 50 كيلو مواد منفجره، با برنامه راهبري ويژه، اصابت محموله خود را به اهداف مورد نظر تضمين كند.

وي افزود: اسرائيلي‌‏ها تنها در عرض چهار سال گذشته، بيش از 9 هزار و 400 بار، حريم‌‏ هوايي ما را نقض كردند اما حزب‌‏الله، هفته گذشته براي نخستين بار دست به اقدام متقابل زد ولي اسرائيل اين را اقدامي بسيار خطرناك توصيف كرد كه نمي‌‏توان در قبال آن سكوت كرد.

/ 7 نظر / 8 بازدید
Heaven Searcher

حزب الله هم الغالبون .... سلام به اينا می گن شيعه های مولا !!!

کوثر_کشتی پهلوگرفته

سلام .. امکان استفاده با ذکر منبع هست؟ در یک تحقیق در سطح دانشگاهها؟؟؟

امین

سلام. سلام سلام. ممنون که سرزديد. راستی شنيدم که شما هم تنه تون به اين مفيدی ها خورده! پس درک می کنيد که من از دست اين سلمان چی می کشم. آخه اينا سروته يه کرباسن. اگه ديديش شکايت مارو بهش بکن. ما داريم می ريم مشهد اگه قسمت بشه. محتاجيم به التماس دعا! يا علی

زیتون

جواب من پس چی شد؟:) رسما کم آوردی ها:) اشکال نداره!

محمد حاج محمدي

سلام فرشتگان بر شما که چنين وب زبيا و خداپسند را راه انداخته ايد خداوند بر توفيقاتتان بيفزايد

پاسداران

جای اين کامنت توهين آميز داريوش همانجايی است که همين حالا هم هست. او که نمی تواند کامنت مرا پاک کند اما بعنوان نمونه آزمايشگاهی از جريان ضد اسلام و ايران ، عصاره زشتی و پليدی ضد انقلابيان در او جمع است و کامنت زير هم ، عصاره زشتی و پليدی او . حضرت امام هم فرمودند برويد و ببينيد زير سر اين عمامه چيست که اينقدر با آن مخالفت کردند . فتوای يک و نيم خطی ميرزای شيرازی کمر استمعار پير را شکست . روحانی زجر کش و پاک شيعه به هيچ وجه قابل تحمل نيست. تعريف غرب و استکبار از يک روحانی يا توطئه ای رياکارانه است و يا از سر بی خطری او برای غرب . روحانی پاکزاد هرگز تحمل نمی شود. ::-::بگذار تا صبح دولتت بدمد . کين هنوز از نتايج سحر است ::-::

پاسداران

ديگر اين بار اينقدر داريوش عصبانی و از کوره بدر رفته است که ديگر ملت و رهبر را با هم فحش داد . مرا هم ميان جمع ملت به نوازش گرفته ::::خفه شو....تو يا خري يا خائن....لابد هر دو....نصف ملت نئشه هستند نمخواد فضولي عراقيا بکني... بمير..تو با اين اسلام وحشت.::: حال اگر از خودمان بپرسيم چرا اينقدر داريوش عصبانی است چيزی جر کامنتی بر عليه امنيت اسرائيل چيز ديگری خواهيم ديد ؟ کامنت او را پاک می کنم . يا علی.