خطر تقلب يا کودتـا

بسم الله  .

احتمال تقلب یا کودتا پس از انتخابات در عراق

رهبر انقلاب در پیام مهمی كه به مناسبت كنگره عظیم حج صادر كردند، دوران كنونی را برای امت اسلامی، سال‌هایی سرنوشت‌ساز خواندند و ضمن تشریح روش‌ها و طر‌ح‌های خطرناك آمریكا و صهیونیسم برای «خاورمیانه، شمال آفریقا و همه دنیای اسلام» به افشای دو سناریو محتمل آمریكا برای منحرف كردن انتخابات عراق و نیز راههای مقابله مردم، جوانان و نخبگان عراقی با این توطئه‌ها پرداختند.

به گزارش ایسنا متن كامل اين پیام به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحیم
یا قومنا اجیبوا داعی الله و آمنوا به، یغفرلكم من ذنوبكم و یجركم من عذاب الیم

بار دیگر اجابت‌كنندگان دعوت الهی ـ لبیك‌گویان و هروله‌كنان ـ خود را به خانه‌ی دوست رسانده‌اند. موسم حج فرا رسیده و عرصه‌ی شوق و نیاز، به روی دلدادگان صفا و معنویت، گشوده شده است. اینك خانه‌ی خدا و قبله‌ی دلها پیش روی شما است، عرفات و مشعر آراسته برای جوشش سرچشمه‌ی ذكر و معرفت است، منی و صفا آموزنده‌ی سعی و تلاش در قرب به خدا و رمی شیطان است، اینك فرصت خودسازی و بهره‌گیری از این آبشار زلال توحید و وحدت فرا رسیده است. لبیكی را كه در آغاز احرام بر زبان رانده‌اید، در دل خویش راسخ كنید و دعوت خدا را كه با سفر به حریم دوست اجابت كرده‌اید، با تامل در معنا و هدف حج، از سود و ذخیره‌ی هرچه افزون‌تر، برخوردار سازید.

فریضه‌ی حج، آن‌گاه كه با معرفت و هوشیارانه به جای آورده شود، به مسلمان حج‌گزار و به امت بزرگ اسلامی فیض می‌بخشد، حاجی را به صفا و پاكی و معنویت سوق می‌دهد، و امت را به اتحاد و عزت و اقتدار نزدیك می‌كند.

گام اول برای حاجیان، خودسازی است. احرام و طواف و نماز، مشعر و عرفات و منی، قربانی و رمی و حلق، همه و همه، مظاهر خشوع و فروتنی انسان در برابر خداوند و جایگاه ذكر و تضرع و تقرب به او است. این مناسك پرمعنی را نباید از سر غفلت گذرانید. مسافر دیار حج، در همه‌ی این مراسم باید خود را در محضر حق متعال بداند، خود را در انبوه متراكم جمع، با محبوب تنها ببیند، با او راز و نیاز كند، از او بخواهد و به او دل ببندد، شیطان و هوا را از دل خویش براند، و زنگار حرص و حسد و جبن و شهوت را از خویش بزداید. خدا را بر هدایت و نعمتش سپاس گوید، دل را بر مجاهدت در راه خدا، رام كند، مهربانی به مومنان و بیزاری از معاندان و حق‌ستیزان را در دل بپروراند، عزم خویش را بر اصلاح خود و اصلاح دنیای پیرامون خود استوار سازد و با خدای خود بر آبادی دنیا و آخرت، پیمان بندد.

حج در عین حال، یك حركت دستجمعی است. دعوت الهی به حج برای آن است كه مومنان خود را در كنار یكدیگر ببینند و نمادی از وحدت پیكره‌ی مسلمین را به چشم خود بنگرند. حج برای تقرب دستجمعی به خدا و برائت دستجمعی از شیاطین انس و جن است. تمرین اتحاد و پیوستگی امت اسلامی است و امت اسلامی هرگز مانند امروز به این برادری با یكدیگر و برائت علنی از مشركین و مستكبرین، نیاز نداشته است.

امروز جهان اسلام در محاصره‌ی علمی و اقتصادی و تبلیغاتی و اینك نظامی است. اشغال قدس و فلسطین به اشغال عراق و افغانستان انجامید، و اختاپوس صهیونیزم و استكبار وقیح و نفرت‌انگیز آمریكا، اكنون برای همه‌ی خاورمیانه و شمال آفریقا و همه‌ی دنیای اسلام، توطئه و نقشه در سر می‌پرورانند و نهضت بیداری را كه امروز جان تازه‌ای در پیكر امت اسلامی دمیده است، هدف كینه و انتقام خویش ساخته‌اند.

اكنون آمریكا و غرب مستكبر به این جمع‌بندی رسیده‌اند كه كانون بیداری و ایستادگی در برابر نقشه‌ی حاكمیت آنان بر همه‌ی جهان، كشورها و ملت‌های مسلمان و به‌ویژه درمنطقه‌ی خاورمیانه است، و اگر با ابزار اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی و سرانجام، نظامی نتوانند در چند سال آینده، نهضت بیداری اسلامی را مهار و سركوب كنند، همه‌ی محاسبات آنان برای حاكمیت مطلق بر جهان و سیطره بر مهم‌ترین منابع نفت و گاز كه تنها وسیله‌ی محركه ماشین صنعتی و برتری مادی آنان بر همه‌ی بشریت است، به هم خواهد ریخت، و كلان سرمایه‌داران غربی و صهیونیست كه بازیگر پشت صحنه‌ی همه‌ی دولت‌های مستكبرند، از اوج اقتدار تحمیلی خود ساقط خواهند شد.
استكبار، همه‌ی ظرفیت توانایی‌های خود را به میدان آورده است. در یكجا با فشار سیاسی، در یكجا با تهدید اقتصادی، در جایی با ترفند تبلیغاتی و در جایی دیگر مانند عراق و افغانستان و پیش از آن در فلسطین و قدس با بمب و موشك و تانك و چكمه‌پوشان نظامی، به عرصه‌ی نبرد سرنوشت‌ساز وارد شده است.

... اكنون آمریكا و غرب مستكبر به این جمع‌بندی رسیده‌اند كه كانون بیداری و ایستادگی در برابر نقشه‌ی حاكمیت آنان بر همه‌ی جهان، كشورها و ملت‌های مسلمان و به‌ویژه درمنطقه‌ی خاورمیانه است، و اگر با ابزار اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی و سرانجام، نظامی نتوانند در چند سال آینده، نهضت بیداری اسلامی را مهار و سركوب كنند، همه‌ی محاسبات آنان برای حاكمیت مطلق بر جهان و سیطره بر مهم‌ترین منابع نفت و گاز كه تنها وسیله‌ی محركه ماشین صنعتی و برتری مادی آنان بر همه‌ی بشریت است، به هم خواهد ریخت...

مهم‌ترین ابزار این ددمنشان آدمیخوار، پرده‌ی نفاق و فریبی است كه بر چهره‌ی خود كشیده‌اند. جوخه‌های تروریستی را تجهیز و به قصد جان بیگناهان روانه می‌كنند، و دم از مبارزه با تروریسم می‌زنند. از دولت تروریست و جلادی كه فلسطین را غصب كرده، علنا پشتیبانی می‌كنند و مدافعان جان به لب رسیده‌ی فلسطینی را تروریست می‌نامند.

سلاح‌های كشتار جمعی اتمی و شیمیایی و میكروبی را تولید و توزیع و مصرف می‌كنند و فجایعی مانند هیروشیما و حلبچه و خطوط دفاعی ایرانیان در جنگ تحمیلی پدید می‌آورند و در عین حال شعار كنترل سلاح كشتار جمعی سر می‌دهند. آنان خود در پشت سر مافیای كثیف مواد مخدرند و دم از مبارزه با مواد مخدر می‌زنند. آنان نمایش علم‌گرایی و جهانی‌سازی علم می‌دهند و آنگاه با پیشرفت دانش و فناوری در جهان اسلام مقابله می‌كنند و سر بر آوردن فناوری هسته‌یی صلح‌آمیز در كشورهای اسلامی را، گناهی بزرگ می‌شمارند. از آزادی و حقوق اقلیت‌ها سخن می‌گویند، و حق آموزش و تحصیل را از دختران مسلمان، به جرم پایبندی به حجاب اسلامی سلب می‌كنند. درباره‌ی آزادی بیان و عقیده داد سخن می‌دهند، و ابراز عقیده درباره‌ی صهیونیزم را جرم می‌شمرند و بسیاری از آثار فكری و قلمی برجسته‌ی اسلامی را و حتی اسناد به دست آمده از لانه‌ی جاسوسی آمریكا در تهران را، در آمریكا اجازه‌ی نشر نمی‌دهند. در باب حقوق بشر پرگویی می‌كنند، اما ده‌ها اردوگاه شكنجه چون گوانتانامو و ابوغریب به پا می‌كنند، یا در مقابل چنین فجایع كم‌نظیری سكوت رضایت‌آمیز در پیش می‌گیرند. آنها از احترام به همه‌ی مذاهب سخن می‌گویند، اما از مرتد مهدورالدمی چون سلمان رشدی حمایت می‌كنند و در رادیوی دولتی انگلیس، سخن كفرآمیز بر ضد مقدسات اسلامی می‌پراكنند.

...می‌خواهند استعمار را در شكل كاملا جدید آن در عراق مستقر سازند. در این استعمار فرانوین، مزدوران بیگانه مانند گذشته به طور مستقیم از سوی استعمارگران به كار گماشته نمی‌شوند، بلكه در انتخاباتی كه رای مردم با تقلب و خدعه‌های رایج نادیده گرفته شده، كسانی به نام منتخب مردم بر سر كار می‌آیند. نام و ظاهر كار دموكراسی و باطن آن، حاكمیت مطلق بیگانه بر ملت مظلوم است...

امروز بر اثر گستاخی و بی‌پروایی حماقت‌آمیز زمامداران آمریكا و انگلیس، نقاب خدعه و نفاق آنان شكاف برداشته و نفرت از این مستكبران، به دست خودشان دل ملت‌ها و جوانان مسلمان را انباشته است. امروز در هر كشور اسلامی، انتخابات آزاد صورت گیرد، ملت‌ها بر ضد خواسته‌ی آمریكا و انگلیس رای خواهند داد.

اكنون انتخابات عراق پیش روی ما است. هدف ملت عراق و رهبران راستین آنان از انتخابات، نقطه‌ی مقابل هدف اشغالگران از آن است. ملت و رهبران عراق، انتخابات را برای تشكیل حكومتی مردمی و برخاسته از اراده‌ی مردم و برای عراقی مستقل و یكپارچه و آزاد می‌خواهند. انتخابات از نظر آنان باید پایان اشغال نظامی و سلطه‌ی سیاسی آمریكا و انگلیس باشد. باید به حضور فتنه‌انگیز صهیونیست‌ها كه در زیر سایه‌ی سلاح آمریكایی‌ها، خود را به كناره‌ی فرات رسانده و خواب آشفته‌ی «از نیل تا فرات» را تعبیری ناقص كرده‌اند، خاتمه دهد. باید كدورت‌های فرقه‌ای و قومی را كه غالبا برانگیخته‌ی خباثت دشمنان مشترك است، به اخوت و اتحاد تبدیل كند.

اما انتخابات در خیال خام اشغالگران، هدف دیگری دارد. آنان می‌خواهند زیر نام انتخاب مردمی، مزدوران خود را كه غالبا به خاطر سوابق وابستگی‌شان به حزب بعث، ذلیل و رام دست اشغالگران‌اند، بر مردم حاكم كنند. می‌خواهند هزینه‌ی حضور نظامی را از دوش خود بردارند و به دست مزدوران خود هر چه را هم هزینه كرده‌اند، از جیب و نفت عراق جبران كنند. می‌خواهند استعمار را در شكل كاملا جدید آن در عراق مستقر سازند. در این استعمار فرانوین، مزدوران بیگانه مانند گذشته به طور مستقیم از سوی استعمارگران به كار گماشته نمی‌شوند، بلكه در انتخاباتی كه رای مردم با تقلب و خدعه‌های رایج نادیده گرفته شده، كسانی به نام منتخب مردم بر سر كار می‌آیند. نام و ظاهر كار دموكراسی و باطن آن، حاكمیت مطلق بیگانه بر ملت مظلوم است.

اكنون دو خطر بزرگ، انتخابات عراق را تهدید می‌كند: نخست، تقلب و جابه‌جا كردن آرای مردم كه به‌خصوص آمریكایی‌ها در آن مهارت دارند. اگر زبدگان عراقی و جوانان سیاسی و تحصیل‌كرده، با همت و تلاش شبانه‌روزی، بتوانند از وقوع این تقلب مانع شوند و حكومت مردمی و منتخب خود را بر سر كار بیاورند، آن‌گاه خطر دوم، مطرح می‌شود كه كودتای نظامی و مسلط كردن یك دیكتاتور دیگر بر سرنوشت عراق است.

این خطر نیز با هوشمندی و موقع‌شناسی و شجاعت مردم غیور و مومن عراق و رهبران حقیقی و بزرگوار آنان، قابل دفع است. آنان در این لحظه‌ی حساس تاریخی كه سرنوشت دهها سال آینده‌ی آنان را رقم می‌زند، باید از ایمان و شجاعت و همبستگی ملی خود، بیشترین استفاده را ببرند، انتخاباتی فراگیر و سالم و پرشور برگزار نماید و از نتایج آن، با همه‌ی توان پاسداری كنند. اختلاف شیعه و سنی یا عرب و كرد و تركمان و یا دیگر دسته‌بندی‌های تفرقه‌انگیز، تنها بوسیله‌ی دشمنان دامن زده می‌شود. همچنانكه ناامنی كه همواره مقدمه‌ی بروز دیكتاتوری است، از سوی سرویس‌های اطلاعاتی دشمن، طراحی و تشویق می‌شود. كسانی كه با ترورهای جنایت‌بار، جان شهروندان عراقی و شخصیت‌های علمی و سیاسی را هدف می‌گیرند، هرگز در شمار مجاهدانی كه در راه استقلال عزت اسلامی با اشغالگران ستمگر مبارزه می‌كنند، قرار نمی‌گیرند.

...اختلاف شیعه و سنی یا عرب و كرد و تركمان و یا دیگر دسته‌بندی‌های تفرقه‌انگیز، تنها بوسیله‌ی دشمنان دامن زده می‌شود. همچنانكه ناامنی كه همواره مقدمه‌ی بروز دیكتاتوری است، از سوی سرویس‌های اطلاعاتی دشمن، طراحی و تشویق می‌شود. كسانی كه با ترورهای جنایت‌بار، جان شهروندان عراقی و شخصیت‌های علمی و سیاسی را هدف می‌گیرند، هرگز در شمار مجاهدانی كه در راه استقلال عزت اسلامی با اشغالگران ستمگر مبارزه می‌كنند، قرار نمی‌گیرند...

برادران و خواهران حج‌گزار! ملت‌ها و دولت‌های مسلمان!
امروز دنیای اسلام بیش از همیشه، به اتحاد و یكدلی و تمسك به قرآن نیازمند است. از سویی، ظرفیت‌های جهان اسلامی برای توسعه و عزت و اقتدار، امروز بیش از گذشته آشكار شده و بازیابی مجد و عظمت امت اسلامی، امروز در سراسر جهان اسلام، انگیزه و خواست جوانان و فرزانگان شده است. شعارهای منافقانه‌ی مستكبران، رنگ باخته و نیات پلید آنان برای امت اسلامی، بتدریج، آشكار شده است و از سوی دیگر، جهانخواران كه سودای حاكمیت بر سراسر جهان را در سر می‌پرورانند، از بیداری و وحدت امت اسلامی بیمناكند و آن را سدی در برابر سیل ویرانگر نقشه‌های خود می‌شمرند و در تلاش برای پیشدستی و پیشگیری از آنند.

امروز، روز اخوت عملی در همه‌ی عرصه‌ها و در برابر همه‌ی فتنه‌ها است. روز فراهم ساختن زمینه برای حكومت مهدی، عجل الله فرجه الشریف است.

روز اجابت دعوت الهی در همه‌ی زمینه‌ها است. روزی است كه باید آیه‌ی «انما المومنون اخوه» و آیه «لا تقولوا لمن القی الیكم السلام لست مومنا» و آیه‌ی «اشداء علی الكفار رحما بینهم» را بار دیگر بر دلهای خود تلاوت كنیم، باید چه درهنگام بمباران نجف و فلوجه و موصل، چه هنگام زلزله‌ی دریایی در اقیانوس هند كه دهها هزار خانواده را داغدار كرد، چه در هنگام اشغال عراق و افغانستان، و چه در حوادث خونبار هر روزه‌ی فلسطین، تكلیف الهی را بر دوش خویش، احساس كنیم. ما مسلمانان را دعوت به اتخاذ می‌كنیم، این اتحاد،‌نه علیه مسیحیان یا سایر ادیان و ملت‌ها، بلكه برای مقابله با متجاوزان و اشغالگران و جنگ افروزان، برای اجرای اخلاق و معنویت و احیاء عقلانیت و عدالت اسلامی و پیشرفت علمی و اقتصادی و بازیابی عزت اسلامی است. به یاد جهانیان می‌آوریم كه وقتی قدس در دوران خلفاء راشدین در دست مسلمان بود، مسیحیان و یهودیان درآرامش و امنیت كامل بودند، اما اینك كه قدس و مراكزی دیگر بر سلطه‌ی صهیونیست‌ها یا صلیبی‌های صهونیست است، چگونه خون مسلمانان را مباح می‌شمرند؟!

...اكنون دو خطر بزرگ، انتخابات عراق را تهدید می‌كند: نخست، تقلب و جابه‌جا كردن آرای مردم كه به‌خصوص آمریكایی‌ها در آن مهارت دارند. اگر زبدگان عراقی و جوانان سیاسی و تحصیل‌كرده، با همت و تلاش شبانه‌روزی، بتوانند از وقوع این تقلب مانع شوند و حكومت مردمی و منتخب خود را بر سر كار بیاورند، آن‌گاه خطر دوم، مطرح می‌شود كه كودتای نظامی و مسلط كردن یك دیكتاتور دیگر بر سرنوشت عراق است...

حج‌گزاران عزیز را به خشوع و ذكر و انابه و تلاوت قرآن با تدبر و حضور در نمازهای جماعت و مهربانی با حاجیان كشورهای دیگر و پرهیز از وقت گذرانیهای بیهوده، فرا میخوانم و از خداوند متعال موفقیت و عافیت و قبولی عبادات شما را مسئلت می‌كنم و همه را به ادعا برای حضرت بقیه‌الله ارواحنا فداه و فرا رسیدن حكومت عدل جهانی آن ذخیره‌ی الهی دعوت می‌كنم.

والسلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته
علی‌الحسینی‌الخامنه‌ای

هفتم ذی‌الحجه ۱۴۲۵
برابر با ۲۹ دیماه ۱۳۸۳

/ 10 نظر / 7 بازدید
عدالتخواه

سلام عليکم... چی شد لينک ما رو نمی زنی؟ .... حالا مگه امام صادقی بودن بده؟... تازه با رفيقت حجت ع هم رفیقم... گفتم بياد سفارش ما رو خدمتتون برسونه... يا علی... التماس دعا

lili

بيکاريا)))). تصويرشم خواب آوره چه برسه به گوش کردن يا حتی بدتر خوندن سخنرانيش!!!!!

پاسداران

بسم الله . شما ها همیشه در خوابید. خدا انشاء الله بیدارتان کند. دشمن هم همین را می خواهد . خوابیدن شما ها . از خدا می خواهم بیداری ما را روز افزون کند.

a

ببخشيد اگر قراره نسبت به نظرات بی اعتنا باشين چرا نظر خواهی گذاشتين؟؟؟

پاسداران

بسم الله . کدام بی اعتنايی ؟

یه ایرانی

ایشون خیلی شکر خوردن میان درباره ی مسایلی که بهشون مربوط نیست نظر میدن!

a

اينکه من چيزی از شما خواستم و بی اعتنا گذشتين.ژيامای قبليمو بخونيد

پاسداران

بسم الله . وقتی می گويی رهبر مملکت حق نداشته باشد در مورد مسائل جهان اسلام و دنيای پيرامونی کشورش اظهار نظر کند و خصوصا در کار حضرت والا ، جناب مستطاب آمريکايی عزيز !! دخالت کند ، پس حتما به ترتيب اولا مردم ايران هم چنين حقی را ندارند. بنا بر اين لطف کن ايندفعه که خواستی پيام بگذاری دورغ به اين کثيفی نگو وننويس :: يک ايرانی ::!!!

پاسداران

بسم الله . جناب آ . اولا : بخاطر کامنت مربوط به شما مجبور شدم کل کامنتها از ابتدا در صفحه جاری را مجددا مرور کنم . تازه بعد از مرور بيش از نصف کامنت ها متوجه منظور شما شدم . من در مورد مد نظر شما اطلاعاتی ندارم . اما در مورد فرماندهان شهيد سپاه در سايتهای مربوط و ستيتهای تخصصی دفاع مقدس مطلب فراوان وجود دارد. دوم : شما که حتی از گذاشتن يک ايميل از خودتان پرهيز می کنيد چگونه نظرتان اين است که به کامنت بی نام و نشان شما اهميت ويژه داده شود ؟ سوما : موضوع بی اعتنايی به کامنتها هم که اساسا تکليفش روشن است . يا حق .