خیانت امیر قطر در کمک به جنایت اسرائیل

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ  اطلاعات موثق حاکی از آن است که در جریان سفر اخیر شیخ حمد، امیر قطر و موزه، همسرش به نوار غزه،‌ اهداف و مکان‌های تعدادی از شخصیت‌های اصلی جنبش حماس مشخص شد.

این اطلاعات موثق حاکی از آن است که امیر قطر در این سفر به رهبران حماس ساعت‌ها و خودکارهایی را اهدا کرده که دارای تجهیزات ارتباطی با ماهواره‌های اسرائیلی بوده که به کمک آن می‌توان اماکن حضور این رهبران را مشخص کرد.

 ترور «احمد الجعبری»‌ از فرماندهان ارشد گردان‌های قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی [حماس] توسط جنگنده‌های اسرائیلی، به کمک این تجهیزات صورت گرفته که به طور آشکارا مشارکت قطر در این عملیات را نشان می‌دهد.

 این اطلاعات حاکی از آن است که هدف از تحرکات اخیر قطر، ‌انتقال اهالی غزه به اردن پس از سرنگونی «عبدالله دوم» پادشاه اردن است.

خیانت امیر قطر در کمک به جنایت اسرائیل

روز پنجشنبه هم یک مقام مسئول دیپلماتیک اروپایی به هفته‌نامه فلسطینی «المنار» به نقل از منابع رسانه‌ای و سیاسی اسرائیلی گفت: تل آویو برای تجاوز جدید به غزه و ترور «احمد الجعبری» یکی از فرماندهان نظامی جنبش حماس زمینه‌سازی کرده بود و به اقداماتی برای جلب حمایت و پشتیبانی آمریکا برای این حمله، مبادرت ورزیده بود.

بر اساس این گزارش، 12 ساعت پیش از ترور جعبری، اسرائیل به دولت آمریکا اعلام کرده بود که قصد دارد یکی از اهداف حیاتی را در غزه نشانه بگیرد و واشنگتن نیز از این اقدام استقبال کرده بود.

علاوه بر این، دفتر نخست‌وزیری اسرائیل مکالمه‌ای با امیر قطر و نخست‌وزیر آن برقرار کرده و طی این گفت‌وگو مسئله آتش‌بس در نوار غزه را طرح کرده بود.

منبع آگاه دیپلماتیک اروپایی اظهار داشت: دفتر نخست‌وزیری نتانیاهو از تلاش‌های قطر در این راستا قدردانی کرد.

وی افزود: پس از ترور جعبری، رئیس دفتر نتانیاهو بار دیگر با امیر شیخ‌نشین قطر تماس گرفت و از آن خواست تا به منظور جلوگیری از بروز تحولات خطرناک در منطقه، برای آتش‌بس وارد عمل شود.

به گفته این مقام مسئول اروپایی، دوحه نیز بلافاصله تماس‌هایی با قاهره و رهبران حماس برقرار کرد و خواستار آرام سازی اوضاع شد. با این توجیه که آنچه اتفاق افتاده دیگر تمام شده و نباید به این درگیری‌ها دامن زد. اما شاخه نظامی حماس و برخی رهبران سیاسی آن، این درخواست قطر را رد کردند و حتی برخی از آنها خواستار قطع رابطه با دوحه شدند زیرا حکام آن در واقع مزدور و مجری طرح‌های اسرائیل هستند.

/ 8 نظر / 5 بازدید
جمید

اااااه !!! کاغذ دیواری گذاشتی!! معلومه درآمدا بالا رفته!!1 ما که نه چشم و چار درست و حسابی داریم نه به قول خودت سوات موات درست وحسابی چی چی نوشته روی این عکس کاغذ دیواریت

قطب نما

سلام. وبلاگتون عالیه اگه مایل به تبادل لینک هستید ما را مطلع کنید

داداشی سایبر

سلا داداشی پاسدارم مگه میشه روی حرف حق هم حرفی زد عالی بود یا علی

حمید

حالا هرچی!!!بگو این عسک کاغذ دیفاریت روش چی نفشته؟؟ خودت سوات موات داری بخونییشش؟؟[نیشخند]

این قضیه " توبره" و "آخور" مارو چکارش کردی؟؟

حمید

فک نکنم خودتم بدونی چی چی زدی رو دیفارت..اقلا یه زره فین بذار روش چش و چارمون ببینه واست ترجمش کنیم بی خبر نمونی دستت بندازن داش!!! بعدشم این حاکمه قُطره یا قطر؟؟

محسن

این حاکم قطره...ولی اینا نمی تونن واسه ما شاخ بشن داداش ما سردار فیروزآبادی رو داریم که کل همه شونو می خوابونه[نیشخند][نیشخند] قربون اون هیکل ناسورش!!! خدایی تا حالا نظامی با این وجنات و هیبت ندیدم... بترکه چشم حسود...اگه به جای بمب بندازیمش روی اسرائیل همه شو نو یه هویی می بره رو هوا[قهقهه]

حمید

نه بابا من که می دونم می خواستم بدونم تو می دونی یا بیسواتیو همین جوری چسبوندی تنگ دیفارت