سید حسن مصطفوی : بگذارید چند دقیقه سخنرانی کنم !

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، پیش از آغاز خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران که هم‌اکنون توسط حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی ایراد می‌شود، سید‌حسن خمینی در جایگاه سخنرانی حاضر شد تا برای مردم سخنرانی کند.


در ابتدای سخنرانی سیدحسن خمینی مردم شعارهایی ازجمله «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر موسوی»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «ما اهل کوفه نیستیم، علی(ع) تنها بماند، نواده روح الله سید حسن نصرالله، ای یادگار امام رهبر ما خامنه ای والسلام، بصیرت حاج احمد هدیه به بستگانش... و شعارهایی نیز علیه سران فتنه و در حمایت از رهبر فرزانه انقلاب سر دادند.

سیدحسن خمینی در مواجهه با جمعیت کم‌نظیر مردم که شعار "ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند " سرمی‌دادند ‌تأکید کرد: قطعاً همینطور است. مردم همچنان خطاب به سید حسن خمینی شعارهای "بصیرت، بصیرت " سردادند و این درحالی بود که شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هنگام سردادن شعارها، صدای مراسم را قطع و وصل می‌کرد.

سیدحسن خمینی که به دلیل شعارهای گسترده مردم نمی‌توانست آنگونه که می‌خواهد سخنرانی کند، گفت: اگر دوستان بنای شعار دارند، بهتر است اجازه دهند من چند دقیقه‌ای صحبت کنم، وقتی که رهبری معظم انقلاب تشریف آوردند و در جایگاه قرار گرفتند، طبیعتاً نسبت به آن بزگوار ابراز احساسات می‌کنند. شدت شعارهای مردم به حدی بود که سید حسن خمینی نتواند به سخنان خود ادامه دهد. وی در ادامه و در حالی که مردم هنوز شعار می‌دادند، با بیان اینکه روز گذشته روز ولادت حضرت زهرا(س) بود و امروز نیز روز رحلت امام عظیم‌الشأن انقلاب است، به تقارن ولادت حضرت زهرا(س) و میلاد امام راحل ‌اشاره کرد.

سیدحسن خمینی تقارن این روز را به نوعی مبین یک ویژگی بزرگ دانست و افزود: امام بزرگوار در دیروز یعنی روز ولادت زهرای اطهر به دنیا آمد و در 14 خرداد از میان ما رفتند.

وی این تقارن را زمینه سخن خود قرار داد و با اشاره به ویژگی‌های سال‌ها و دهه‌های پایانی قرن گذشته یادآور شد: امام خمینی(ره) در آن ویژگی‌ها و شرایط رشد و نمو کرد و با زندگی و رشد در آن فضا و جامعه توانست به موقعیت ممتازی که می‌بینیم و می‌شناسیم و امروز در جامعه با آن مواجهیم، برسد که آن شرایط بسیار ممتاز و متفاوتی است.

سید‌حسن خمینی که به دلیل شعارهای گسترده مردم علیه فتنه‌گران و اعتراض به سکوت وی در برابر اقدامات فتنه‌گران علیه آرمان‌های امام خمینی(ره) اعم از ولایت فقیه و قدس و ... نمی‌توانست به سخنرانی خود ادامه دهد، با ناراحتی خطاب به مردم گفت که هنوز 20 سال از رحلت امام(ره) نگذشته است. وی برای آرام کردن مردم و جلوگیری از شعار دادن آنها، سه بار خواستار ذکر صلوات از سوی حاضرین در مراسم شد ولی مردم از سر دادن شعار علیه سران فتنه دست بردار نبودند.سید حسن خمینی در ادامه گفت که انشاالله عزاداری مقبول باشد.سیدحسن خمینی در حالی‌که همه مردم یک صدا و یکپارچه در داخل و بیرون حرم علیه فتنه‌گران شعار می‌دادند، گفت: مردم از گروه اندکی که شلوغ می‌کنند، بیزارند و مردمی ‌که بیرون صحن حضور دارند، علاقمند به امام خمینی(ره) هستند.

وی سپس افزود: اجازه بدهید چند دقیقه صحبت کنم، چراکه شأن مراسم سالگرد امام(ره) چنین نیست که برخی اندک این‌چنین انجام می‌دهند.

سیدحسن خمینی ‌بارها در میان شعارهای حاضرین خواستار قطع شعارهای مردمی و ادامه سخنرانی خود شد که مردم حاضر در مراسم به دلیل سکوت وی در فتنه‌های اخیر در برابر اقدامات فتنه‌گران در مقابله با آرمان‌های امام(ره)، شعارهای خود را ادامه دادند.

وی که در مواجهه با این شعارها ‌نتوانست سخنرانی خود را آنگونه که می‌خواهد به پایان برساند، گفت: من معذرت می‌خواهم و از خدا می‌خواهم ما را با امام راحل محشور کند.

سیدحسن خمینی که چندبار سعی کرد مانع شعار دادن مردم علیه فتنه‌گران شود اما موفق به این کار نشد با بیان اینکه مانعی ندارد و انشاالله خداوند همه ما را غریق رحمت و لطف خود کند، خواستار قرائت فاتحه‌ای برای شادی روح امام(ره)، فرزندان ایشان و شهدا شد و سپس سخنرانی خود را نیمه تمام به پایان رساند.

به گزارش فارس،‌ مجری برنامه پس از پایان یافتن سخنان سید حسن خمینی، خطاب به حاضرین در مراسم گفت با یک صلوات سکوت کنید، چرا که رهبر معظم انقلاب برای سخنرانی تا لحظاتی دیگر وارد جایگاه خواهند شد که این سخن مجری موجب شد مردم با ذکر یک صلوات، به طور کامل سکوت کرده و آماده ورود رهبر انقلاب شوند.

مردم با ورود رهبر انقلاب، پس از دقایقی سر دادن شعار در حمایت از ایشان، به طور کامل سکوت کردند و مشغول گوش فرادادن به خطبه‌های مقام معظم رهبری در این مراسم کم‌نظیر شدند.

/ 10 نظر / 11 بازدید
میر حسین

به پایان راه نزدیکی برادر!!!

اینا مردم بودند یا ....؟

این لینک رو حتما بخوانید http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_14866.aspx

سعید

در صفوف ایستاده در نماز ابن ملجم ها فراوانند باز این کارای افراطیون جاهل آدمو یاد عربهای بیابان گرد 1400 سال پیش میندازه.... البته نون به نرخ روز خوردن این مسائل روهم داره... این افراد عادت کردن نون ...گشادی و ...مالیشونو بخورن.

سلمان

چی میگی ابوذر اگه تو ابوذری من خوده سلمانم !! ای عاشق سپاه تاحالا دیدی کسی رو که بدون هیچ سابقه ای میره تو سپاه و با کیسه هایی پر از پول مردم بیچاره میاد بیرون! خدا وکیلی هر کی میره تو سپاه واسه خودش یه کله میشه! دور و برت رو خوب نیگاه کن ! نون سپاهی ها حلال نیست! سپاه پاک بود بی ریا بود لشکر خدا بود ولی با حاج همت ولی با مهدی وحمید باکری با زین الدین و....خیلی های دیگه که فقط اسمشون تو سپاه هست و راه و روششون فراموش شده! امیدوارم خدا همه ما رو از فتنه های آخرالزمان حفظ کنه; راستی اگه عاشق امام زمانت باشی خیلی بیشتر به دردت میخوره تا اینکه عاشق سپاه باشی! مطمئن باش یه چیزایی رو میدونم که دارم اینا رو بهت میگم. موفق باشی!

امیر

ادب مرد به ز دولت اوست. نامه آقای انصاری را بخون بعد معنای مردم را می فهمی. سطح فهم و فرهنگ کوتوله ها باعث میشه اینچنین رفتارهایی را زیاد دید. اون از مراسم عاشورا و جماران و این هم از 14 خرداد و حرم امام. راستی شما اسباب و لوازمات تفکر را دارید.

که چی ی ی ی یی ییییی یی ی خودت کجایی ی ی ی ی ی

محب الحیدر

قال الصادق(ع): ... و ینقلب ملک العجم فی محرّم یسفک الدّماء حتی یفرّ ملک العجم لئلّا یأخذه النّاس ، ثم یهلک غماً و تدوم الفتنة و یدوم الانقلاب و بشّر النّاس بظهور الحجّة (عج) . امام صادق(ع) می فرمایند: ... و در سرزمین ایران انقلاب می شود و شاه ایران در ماه محرّم خون های زیادی به زمین می ریزد، تا اینکه با اوج گیری قیام مردم ، شاه تصمیم به فرار از ایران می گیرد تا مبادا مردم او را جلب و مجازات نمایند . اما بالاخره شاه ایران در خارج از این سرزمین از شدّت غم هلاک می شود ولی فتنه های گوناگون ادامه می یابد و انقلاب نیز ادامه دارد و بشارت بده مردم را در این زمان به ظهور حضرت حجّة (عج) . بیان الائمة(ع)- جلد1- صفحه222