سخنی با مسئولان قضایی ، انتظامی و امنیتی

با کمترین مرور فضای تبادل اطلاعات فارسی ، شاید با کمتر از ده ضرب کلید بتوان به مجموعه بزرگی از پایگاههای اینترنتی دست یافت ، که تحت عنوان دانلود موسیقی ، فیلم و عکس به فعالیت مشغولند.

آنچه که در این پایگاهها واضح است آنکه مسئولان آنها هیچ توجهی به هیچ کدام از مقررات شرعی و قانونی کشور ندارند و با مجموعه ای از آلوده ترین و کثیف ترین محصولات رسانه ای ، فضای تبادل اطلاعات فارسی را آلوده کرده اند.

جالب انکه انگار بین مسئولان این پایگاهها و مسئولان فیلترینگ یک نوع بازی موش و گربه براه افتاده و با فیلتر شدن آدرس اینترنتی شان، بدون کوچکترین دغدغه ، بسرعت آدرس یدکی بعدی را با اضافه کردن یک عدد ، جایی از نام آدرس ، فعال می کنند.

امروز که در حال نظاره - و گریه ! - بر وضع موجود بودم با پایگاهی مواجه شدم که رقم آدرس یدکی آن سه رقمی ! ، بله  ، سه رقمی شده بود.

مسخره نیست ؟

جالب آنکه برخی از این پایگاهها ، شرم هم نمی کنند و در ماه محرم الحرام ، تصاویری مذهبی مربوط به عزاداری را سردر خانه ی فساد خود درج می کنند و برخی مداحی هایی را که با ذائقه شان تناسب بیشتزی دارد را هم ، تحت عنوان موزیک ایرانی !! منتشر می کنند ! که جا دارد بخاطر این اقدام تنبیهی ویژه متوجه حال آنان شود . خداشاهد است در یکی از این موارد ، یک مورد مداحی ! بود و مورد دوم عکس قبیح جنسی و بعدی دوباره مداحی و بعدی دوباره عکس قبیح جنسی ! درج بسم الله الرحمن الرحیم بالای این پایگاهها که یکی از عجیب ترین ویژگیهای آنان است. چندوقت پیش چیزی که در این پایگاهها بشدت شایع بود درج یک تصویر گرافیکی حاوی متنی محتوی ادعای انطباق کلیه محتوای پایگاه مذکور با مقررات شرعی جمهوری اسلامی ایران بود که در کنار آن آرم و پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران نیز درج شده بود.

این چه مسخره بازی است ؟

مگر الان چندسالی نیست که ما از یگانهای مختلف باصطلاح سایبری در مبارزه با باصطلاح جنگ نرم بیگانه برخورداریم ؟ مگر سپاه پاسداران نتوانست پروژه ی موفق گرداب را که منجر به انهدام بزرگترین و قدیمی ترین پایگاههای هرزه نگار بود به اجرا در آورد ؟ مگر غرفه ی پلیس فتای نیروی انتظامی به چه بزرگی در نمایشگاه رسانه دیجیتال قرار نداشت ؟ پس می شود بمن بگویید چرا رفتار مسئولان محترم در قبال این جرائم - که می رود تمامی فضای اینترنت فارسی را اشغال کند - همانند زمانی است که این یگانها و واحد ها وجود نداشتند ؟ چرا کسی به فکر وارد کردن یک ضربه ی بزرگ و وسیع به این جریانات نیست ؟ چرا اصولا کسی از این گسترش جلوگیری نکرد که امروز به اعداد بسیار بزرگی در مورد تعداد این پایگاهها و حجم پهنای باند مصرف شده برای آنها توسط مردم و میزان هینت آنان برسیم  ؟

آنچنان که من دیده ام ، تعداد این پایگاهها ابتدا این میزان نبود و تا دو سال پس از پروژه گرداب ، فضای تبادل اطلاعات فارسی از این مسائل تقریبا آسوده بود. در جهانی که فرار از ابتذال شهوانی و غضبانی آرام آرام به دغدغه ی جامعه بشری تبدیل شده و می شود، چگونه است که مسئولان ما اینقدر ساکت و آرام نشسته اند و تکان هم نمی خورند ؟

مسئولان ما ، بنظر من ، موقعی تکان خواهند خورد که تصور کنند ، فرزند خودشان پشت رایانه نشسته و فقط یکی از این تصاویر و محتوای رسانه ای قبیح در منظر او قرار گرفته . والا ، بنظر من ، بارها رهبر معظم انقلاب ، حضرت امام خامنه ای بر ضرورت توجه با اولویت درجه یک به این موضوعات تاکید کرده اند. هنوز چندماهی از سخنرانی مردادماه معظم له نگذشته است که ایشان تاکید کردند اولویتهای کشور را ستون تهدیدات مشخص می کند و ایشان از میان چندین تهدیدی که بر شمردند ، درصد زیادی را در حوزه فرهنگ عمومی شماردند .

آیا رهبر معظم انقلاب اسلامی از نقوذ بیگانه در رسانه های ما گله نکردند ؟ چرا این وضع تا امروز اینگونه است ؟ اصلا من نمی فهمم وقتی که امکانات نداشتیم حرفی نبود ، امروز و دیگر با چه عذری جامعه اینگونه رها می شود ؟

من نمی دانم برخی از مسئولان ما چقدر خود را از رهبر معظم انقلاب آگاهتر به قرآن و حدیث و مصلحت و ضرورت جامعه اسلامی می دانند. اما امیدوارم دیگر خود را از امیرالمومنین علی علیه السلام آگاهتر ندانند. هرچند که بنظر من یکی از رموز موفقیت امام خامنه ای عمل یه قرآن کریم و نهج البلاغه ی شریف است.

مگر مسئولان ما فراموش کرده اند که بنا بر نظر امیرالمومنین، عمل مسئولان به احکام الهی و سنت پیامبر مکرم اسلام ، ضامن بقای حاکمیت است ، نه حق حاکمیت، که حاکمیت بخواهد از اجرای آن بترسد ، یا اینکه از آن بعنوان یکی از حقوق خود ، بگذرد که اگر چنین شود ، خداوند متعال پرچم حکومت اسلام را به دست مومنینی دیگر می سپارد :

 

وَ اِنَّ فى سُلْطانِ اللّهِ عِصْمَةً لاَِمْرِکُمْ، فَاَعْطُوهُ طاعَتَکُمْ غَیرَ مُلَوَّمَة وَ لا مُسْتَکْرَه بِها.

وَ اللّهِ لَتَفْعَلُنَّ اَوْ لَینْقُلَنَّ اللّهُ عَنْکُمْ سُلْطانَ الاِْسْلامِ،

ثُمَّ لا یـنْقُلُهُ اِلَیـکُمْ اَبَداً حَتّى یأْرِزَ الاَْمْرُ اِلى غَیرِکُمْ.

 

حالا واقعا اگر مسئولین ما به این امور واقفند ، چرا تبعیت از دستور ولی فقیه نمی کنند؟ اگر دنبال جریانی می گردید که بر فرهنگ مردم تاثیر گذار است و نمی خواهید بقول خودتان بدنبال تادیب معلول ها باشید ، چرا در کنترل این آسیب ها کوتاهی می کنید ؟ مگر نه این است که این آسیب ها سر منشاء مشکلات دیگر است ؟ چرا باید معضلات از حد مشخصی عبور کنند تا به سراغ آنها برویم ؟

واقعا ، خلاف شرع و اخلاق می دانم لینک دادن و فهرست کردن این پایگاههای مهوع و ضد اخلاق را که برخی از آنها بلحاظ گستره و شدت عمل مستوجب عقوبت اشاعه ی فحشا هستند . اما من همینطور در کار مسئولان متحیر مانده ام که چرا کسی اقدامی ریشه ای در این زمینه نمی کند ؟

وا حیرتا!

آیا امکان شناسایی وجود ندارد ؟

به جرات می توان گفت شناسایی مدیران برخی از این پایگاهها ، با ابزارهای متعارف اینترنتی کمتر از یک دقیقه زمان می برد و اصولا کار خاصی بحساب نمی آید. شناسایی تعداد دیگری از آنها نیز بسیادگی ممکن است و مابقی نیز با برخی روالهای منطقی قابل شناسایی اند . آیا این پایگاهها از امنیت و مخفی سازی بیش از پایگاههای موضوع گرداب برخوردارند ؟ بدیهی است که اینگونه نیست و شناسایی و برخورد با عوامل پشت پرده که به احتمال زیاد و متاسفانه کم سن هم خواهند بود ، برای مسئولان کاری ندارد.

پس مسئله چیست ؟

بارها با شیوع این ادنیشه در ذهن حتی برخی نیروهای ارزشی آشنا با فضای سایبر مواجه شدم که می گویند " آقا می خواهند. اگر نمی خواستند جمعش می کردند. " چقدر با این اندیشه مبارزه کردم و بیان کردم که مسئله اینگونه نیست و مسئله در عدم درک موضوع و خطر است ،‌ نه لذت بردن از آن ! ، اما خدا شاهد است که مقصر در القای این دیدگاه غلط در بین جوانان دلسوز مذهبی اینترنتی ، چه کسانی هستند.

بدترین منکرات و جرائم ،‌ در این پایگاهها رخ می دهد

از فروش و دانلود مستهجن ترین فیلمها عکس ها و ویدئوکلیپ ها در این سایتها که بگذریم از نشر تصاویر زنان بی حجاب وبدحجاب ایرانی در این سایتها که بگذریم ، از تبلیغ آبرو بر و مسخره ی وی پی ان در این پایگاهها که به امری کاملا ساری و جاری بدل شده بگذریم ، اگر از تبلیغ بدترین و نجاست بار ترین محصولات ضد فرهنگی در این پایگاهها و ارسال آنها با خدمات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ( تحت نام هارد دیسک اکسترنال و مودم جیبی و ... ! ) که بگذریم ، کار به جایی رسیده که در یکی از این پایگاهها تبلیغ فروش مدرک تحصیلی دیدم .

جالب آنکه ، شبکه ی سینمایی زیرزمینی ایران که کارش کپی آزادانه ی مخصولات رسانه ای است اینجا ازادنه فعالیت می کند و نه تنها محصولات سینمایی ، بلکه برنامه های صداوسیما را نیز به مردم در حقیقت می فروشد و جالب آنکه به طرز مشکوکی ، این بار هیچ خانه ی سینمایی هم از این مسئله آشفته نمی شود و هیچ بگیر و ببندی براه نمی افتد و هیچ کارتونی علیه آنها ساخته نمی شود تا سرقت ! محصولات فرهنگی از جنایتکاری بدتر معرفی شود ! و این کارتون ابتدای همه ی فیلمهایی در حال نمایش در خانه و اتوبوس گذارده نمی شود !!

این سایتها به محلی برای کسب درآمد از راه تبلیغ و فروش محصولات مختلف هم بدل شده است. گاهی ژله ی کوچک کننده ی بینی ، گاهی فلان شارژر و سیم و کابل و هنرز فری ، گاهی فلان عینک ، ساعت و فلان گردنبند بالانس انرژی !!! گاهی فال کوفت و شال مرض ،  گاهی فلان وسیله ی جاسوسی و حقه و کلک ، گاهی آموزش علوم غریبه و قریبه ! ، گاهی فلان تجهیزات بهداشتی که فروش آن خارج از داروخانه جرم است ، گاهی فلان ، گاهی بهمان .... جدیدا هم که برخی خیریه !!! های بشدت خوش نام !! هم در این سایتها تبلیغ می شوند!

از این گذشته ، جریان معارض فرهنگی هم این بستر را فرصت خوبی برای نشر محصولات آلوده ی خود یافته ، برخی فیلمهای ناجوانمردانه ی خود را که اتفاقا این بار در ایران یا خارج از ایران بدون مجوز نظام ساخته شده اند را نیز از این طریق در داخل کشور توزیع می کند !

آدم از خودش می پرسد آخر چرا این قدر وضع ول است ؟ شاید برخی بگویند که حجم مسئله اینقدر بزرگ شده که امکان برخورد وجود ندارد. من با این حرف مخالفم . اولا : اگر مشکل حجم است آن زمان که حجم کوچکتر و کم شدت تر بود چرا برخوردی صورت نگرفت ؟ ثانیا : نظام نشان داده است که هرگاه تهدیدی را درست درک و احصاء کرده است به میدان برخورد خوب وارد شده است. هنوز زمانی از برخورد ضربتی، گسترده و دسته جمعی وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی با چهارصد شرکت ( لا اقل هر کدام ده نفر) هرمی در تهران در یک روز نگذشته است. پس این حرف نیز کلید اصلی را در خود ندارد.

مشکل کجاست ؟

کسی جواب دهد.

/ 7 نظر / 12 بازدید
س از لندن

فضای مسموم و مسخره و آماتوری وب فارسی در مقایسه با دنیای امروز اینترنت نماد عقب افتادگی فکری و فرهنگی مردم در 3 دهه حکومت اوباش و چاقو کشانی است که امرو هوس بمب اتم هم دارند. تو هم زیاد جدی نگیر. ایران است دیگر. پاشو یک سر بیا این طرفها . اقامتت با خودم. مزه ی زندگی آزاد و امن رو میفهمی. حتی اسلامت هم اینجا محفوظ تره. فقط نمیتونی سر و دست و زبان کسی رو ببری و یا تجاوز کنی. که فکمر نکنم (طبق ادعاهایت) مشکل بزرگی باید برایت. پاشو بیا انگلیس . نترس . خبرنگار های فارس و صدا و سیما (دستگاه تبلیغات رهبری) هم همگی اینجا هستند. بدو...

مهدي

چه حرفا ميزني، قربون خدا برم كه اگه مثل تو فكر مي كرد تا حالا هيچ بني بشري زنده نبود، خود خدا مگه به شيطان اجازه فعاليت نداد، مگه به شيطان نگفت بنده هاي من با ايمانشون تورو شكست ميدن، حالا تو شدي كاسه داغ تر از آش، اگه مردي جلوي اين همه به قول خودت جنگ نرم بايست با جنگ نرم جوابشون رو بده نه با تهديد و برخورد. ضمنا، بهتره به جاي اين همه حمله و فحش و ناسزا يه حرفاي مخالفانت رو هم گوش كن، البته كه طيف شما تحمل هيچ انتقاديو ندارن

عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/5329 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

شبکه نیوز /مرآتی

باساام اتفاقی با وبلاگ شما آشنا شدم خیلی خوشحال میشوم که شبکه نیوز را پیوندخودنمائید/مرآتی مدیرروابط عمومی

شبکه نیوز /مرآتی

با سلام/ لطفا" شبکه نیوز را پیوند نمائید با تشکر فراوان مرآتی مدیر روابط عمومی شبکه نیوز

نورانی

سلام اخوی آماده تبادل لینک هستیم

نورانی

سلام اخوی آماده تبادل لینک هستیم